Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janka46
11. máj 2009

Teeeda Tatolu,ty normalne Ficis!!!!Ale super,drzim ti palce,hlavne,ze mas chut a to vsetko ostatne sa uz nejak podda 😉

Ja sanejak nemozem dokopat do tych dvoch prac co mam koncom maja odovzdat a samozrejme prax,tu sa chystam obehnut v stredu 😖

tatolu
12. máj 2009

No chuť sa stáca, ale potom by som mohla asi niekde učiť.
Zaujíma ma viac pracovná doba, lebo tam, kde mi držia miesto sa pracuje aj do 18.00 a potom cesta domov a tak. Teda mení sa to po týždni...
Najhoršie, že na mangela sa spoľahnúť nemôžem, lebo on robí na smeny..., jemu sa zas mení aždý 2 deň 😒

maruschka
12. máj 2009

Ahojte všetci...

😎 Mňa čakajú ešte 4 skúšky-nejako to neodsýpa. Zasa nám to nechali až na koniec semestra. Teraz sme zistili, že Soc.prácu s nezamestnanými sme už mali /nemohli sme sa zúčastniť prednášky/ a že im tam urobil cvičenia a hneď aj zapísal do indexov..Paráda..Tak nás je viacej, čo to zapísané nemáme, tak hľadáme náhradný termín..
No už vidím, že sa nám to začína trocha všetko kašlať na jednu kopu.. 😖 😖 😖

janka a ty máš ešte aké skúšky pred sebou?? U nás to vyzeralo nádejne, že by sme to mohli ukončiť do konca mája, lenže si to profáci začali prekladať kvôli štátniciam a tak nám to dali takto na figu..Prax..hm..tiež mám iba akú-takú predstavu, kam pôjdeme, ale tiež nemôžem na dlhšie ako na 2 dni..Najradšej by som neišla vôbec, ale nám profka hovorila, že pri štátnic.skúškach sa na to dosť často pýtajú, kde sme praxovali, čo sme tam robili, atď..Takže je jedno, na ako dlho pôjdeme, ale aby sme tam aspoň tie 2 dni boli..zatiaľ to vyzerá na hospic..Keďže tento rok nemôžeme chodiť po kanceláriach a úradoch-musíme byť v teréne..
😕 😕 😕 😕

adetka
12. máj 2009

ahojte... nasim studentov skusaju pedagogovia aj pomedzi statnice... ale je to narocnejsie... su nervoznejsi, castejsie vyhadzuju, a podobne... ja mam za sebou prve obhajoby diplomoviek ako prisediaca... tiez to nie je jenoduche... aj ked vacsi stres je, pochopitelne, na druhej srane stola 😅 ... pat hodin pocuvania, diskutovania, hodnotenia, zapisovania... jedenia chlebickov, chipsov, pitia koly... 😀 ... a teraz som 24-hodin na telefone... kolegovia musia zapisat hodnotenia bakalariek do AIS... a vacsina z nich nevie, ako... 😲 😒

drzim palce vsetkym ktori maju skusky a statnice este pred sebou 🙂

tatolu... si dobraaa... drz sa... a je fajn, ze ti dovolia pokracovat v teme... nasi magistri to maju zakazane... takze musia pisat nieco uuuuplne ine... ani moja dizertacka sa nesmie tykat podobnej, ci tej istej problematiky... akurat na rigorozkach je dovolene pokracovat v diplomovke... a mas pravdu, so starostlivostou o rodinu sa da sklbit akurat ucitelske povolanie...

bibinka
12. máj 2009

čaute-
maruschka- neboj, zvládneš. Vieš, je lepšie keď robíš skúšky až po štátniciach, lebo profáci budú kľudnejší. A tú prax ,to naozaj sa u vás berie tak poctivo? U nás externistov to bolo vlastne len o "prítomnosti" na odd,+podpis vrchnej. Lebo všetci sme v praxi, robíme po nemocniciach, a pod. Takže prax bola naozaj len u dennistov.

adetka- na našich obhajobách sa tiež jedli chlebíčky,pila káva a pod. 😀.Verím, že profáci majú toho "plné brýle" už po pár diplomovkách 😅 Ja som bola tretia od konca (bolo nás 10 v skupine) a videla som na komisii, že boli unavení keď ma skúšali. 😔

tatolu- matroše k diplomovke si odlož, v októbri to nájdeš ako poklad 😀. Vlastne už máš hotovú prácu 😀 😀

Inak, ako to, že na mgr.sa nesmie pokračovať v téme? to sa mi zdá ako nefér. Veď aj Katuščák vo svojej knihe píše, že sa môže pri dipl.použiť 2/3 obsahu bc.práce. 😖

božinku, keby som mala gény byť učiteľkou, tak som 😀 😀 😀 😀. Vidím to na švagrovcoch, sú úplne v pohode, klídek, odučia svoje predmety a je to.... 😒 A švagriná ma odrovnala keď povedala, že koncom apríla je už taká unavená, že sa jej vôbec už nechce "učiť" 😅 😅 😅 😅, že už by najradšej prázdniny. No a aťažujú sa 😀 😀 😀

tatolu
13. máj 2009

však ja tiež neviem, či mám vlohy na učenie... Ale na SEŠ som vždy tvrdila, že nebudem pracovať s ľuďmi, peniazmi a účtami... Pracovala som 10 rokov v bane na priehardke 😀 a potom ešte ďaľších pár rôčkov ako metodická a technická podpora pre kolegov cez telefón 😉 .
Takéto problémy som riešila ešte v snách aj keď som bola už 1/2 roka na materskej 😒
Vlastne som si také mini učenie už vyskúšala aj na kolegovcoch, keď sme prechádzali na nový systém a ja som bola vybraná ako preškoľovateľka.

adetka
14. máj 2009

ahojte... mam za sebou druhe kolo obhajob dimlovych prac.. opat som sa neskutocne prejedla... 😀 ... dnes som zistila, ze ked chyba najprisnejsi pedagog, tak sa da znamka obhajit aj o tri stupne lepsie 😉 ... ked sa to dozvedia nasi stvrtaci, tak sa buduci rok budu snazit vzdy pred statnicami a obhajobami nasho pana docenta nakazit chripkovym vyrusom... 😀

ja vlohy na ucenie nemam... ale snazim si ich nejak zaockovat 😅 ... pubertakov na strednej a v poslednych rocnikoch na zakladnej by som asi vesala 😕 ...alebo by som skoncila na psychiatrii... u vysokolskolakoch je to ine... aj ked aj ich je narocne zaujat... ale nenadavaju, nepluju, neutocia na pedagogov, otvorene sa im nevysmievaju...

bibinka
14. máj 2009

adetka- počkaj do septembra kedy začne platiť zákon,ž eučiteliaa pedagógovia budú verejní činitelia. Vtedy sa zistí, koľko "frackov" si ešte dovolí do učiteľa 😎

koľko dní ešte budeš robiť tie obhajoby? ...a chlebíčky pošli aj ku mne, dala by som si 😀 😀 😀 😀

tatolu
14. máj 2009

No neviem, niekedy mám pocit, že aj vysokoškoláci sa tvária, ako keby tam prednášajúci nebol.
Niekedy ho ľutujem, keď sa ich snaží prekričať...
Takým školákom na ZŠ môžeš hodiť aspon písomku 😒

janka46
14. máj 2009

Maruschka, ja mam vsetky skusky,len na tu prax a prace na psych. my chybaju a to mam odovzdat do 26.5,my sme aj minl.rok tak super skoro skoncili,mame to trosku "NAHUSTO" tie 2 mesiace,ale zato teraz sa neviem dokopat k tym pracam....som si odvykla od skolicky od poslednej skusky 😉

tatolu
16. máj 2009

Horalka, kde si?
Potrebujem Ťa ako inšpiráciu k učeniu 🤐 🙄

adetka
16. máj 2009

bibnka... teraz nas cakaju dva dni magisterskych statnic... v juni tri dni bakalariek (obhajobu a skusku maju v jeden den)... no a v polovicke juna prijimacky na bakalarky (denni, externych berieme bez prijimaciek)... a pomedzi to pracovat na katedre (aspon jeden den v tyzdni), a pisat, pisat, pisat: moju minimovku... 😒 ... ale stale je to lepsie zamestnanie... ako v novinach, alebo niekde v kancelarii 😅 ... a mam prazdniny... dokonca viac volna ako pedagogovia 😵

tatolu... to ano... vidim to aj u nasich studentov... vzdy sa tam najdu taki, ktori na hodine vyrusuju, pripadne si myslia, ze to nepotrebuju... ale zatial ma z nich ziaden neoplul, nestrcil do mna (poznam profesorku z gymnazia, ktora skoncila v nemocnici a neskor na psychiatrii), ani sa na mne nesmeju, nekreslia po tabuli karikatury... takze sa to da... a stale je ich asi tretina, ktorych skola skutocne zaujima... 😎
(dnes nase princezne... externistky, stvrtacky... vyslovili nespokojnost s navrhom: aby mali jednen predmet v juni, pripadne si ho absolvovali buduci rok - ziadaju ho absolvovat za polovicu hodin, alebo vyhodit z ponuky... skratka: nechcu sa ucit, ale chcu diplom 😠 )

olise69
16. máj 2009

jej, baby v pondelok zarezávam- obhajoba, v utorok štátnice. Držte palce, možno pomôže. Čím viac sa učím, tým menej viem. A deti ma kontrolujú a komandujú , presne tak, ako ja niekedy ich. A keď niečo , zavelia čarovnú vetu :" mami, to chce pozitívne myslenie, však nejde o život"- A že sa v živote všetko nevráti 😀 😀

tatolu
16. máj 2009

Olise, deti majú pravdu 😉
Isto Ti otázky sadnú. Budem na Teba myslieť 😉

maruschka
16. máj 2009

olise tak držíme palce...tu na koníkovi to vždy každému pomohlo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janka, ja som dnes mala Soc.prácu s telesne postihnutými-profesorka rozdala testy a mne začala padať hlava na spanie, ľudkovia to bola totálne spacia kríza. U mňa opadol ten adrenalín a bác, ledva som to dopísala. 😀 😀 😎 , budúci týždeň máme Soc.prácu s nezamestnanými, 6.6 nám struhli Pediatriu a do konca mesiaca máme odovzdať Psychiatriu, na danú tému-formát a štýl ako ročníková práca-obal,obsah,literatúra,všetko.Ale je toho iba 6 strán, tak to je ťažká pohoda...
Ale som už totálne decht..idem si ľahnúť, lebo som zasa nevyspatá.... 😔 😔 😔 😔 😔

olise69
16. máj 2009

😉 😉 😉

tatolu
17. máj 2009

Ja som sa dnes trošku vyplakala 😢
V stredu je skúška. Písomka trvá hodinu a skóre vyhadzovania 1:1. Otázky sú 4, ľudia napíšu aj 3 strany a je to málo....
Keby aspon nejaké zvášty, ale sú to samé poučky a body, ktoré musia ísť za sebou (žiadne prehodenie).
Jáj bojíííííííím a nevlázem sa učiť 🙄

maruschka
17. máj 2009

tatolu, neboj sa...ja viem, že sa teraz cítiš nanič a myslíš si, že viac toho asi už ani nezvládneš..Ale daj si krátku pauzičku, stačí ak iba hodinku budeš robiť niečo iné-čo ťa baví a pri čom relaxuješ a potom sa k tomu vráť.. 😉 Budeme na teba myslieť a držať ti palce..Niekedy sú skúšky fakt hrozné a človek ide do toho s absolútne bezmyšlienkovou prázdnou hlavou-žiadne emócie, lebo inak by sme sa zbláznili..Povedz si, že nič sa nedeje, všetko je ok, ak si to dotiahla už doteraz a končíš, toto zvládneš, aj keby traktory padali.. 😵 😵

bibinka
17. máj 2009

tatolu- budem a teba myslieť a držať všetkých 60 palúchov 😉 😉 😉 . Neboj, prejdeš, viem to 😵

vinifera
17. máj 2009

Čaute kočky. Už som vo fáze flegmatizmu. Všetko mi je jedno, aj keby na mna balkon spadol. Pondelok a utorok štátnicujem .(fuj dva dni - pondelok mám jeden predmet a v utorok dva predmety plus obhajobu diplomovky) Stručne povedané už mi z toho hrabe.... No ale sú iba dve možnosti. Buď to spravím na prvý krát alebo budem pokračovať v septembri. A to ani neviem aký bude priebeh, nakoľko je to dva dni ( a ani profka čo je v komisii nevie aký bude priebeh☹ A vonkoncom netuším ako budem v škole kojiť, nakoľko malý má 3 mesiace a nikdy fľašku nevidel (Teda kojeneckú🙂) Plne totižto kojím. No sranda bude....

bibinka
17. máj 2009

vini- zvládneš to!!!!!!! Malého budeš kojiť kedy bude treba, nevzrušuj sa, jeho potreba je viac ako ostatné. Veď hádam ťa pustia štátnicovať ako prvú, keď budú vidieť, že si si doniesla so sebou aj malého. Aspoň u nás to bolo na bc.tak, že jedna kočka mala dvojmesačné bábo, prišla s ním surovo pred triedu a šla hneď prvá-obhajoba a rovno aj otázky. Nikto vôbec nenamietal . Je to predsa ľudské a keďže si externistka, oni aj počítali s tým, že medzi študentmi bude aj nejaká kojaca matka. Mali by mať s tým skúsenosti.

Tak ti držím palce,aby si bola do rána už kľudná, už sa neuč, ak sa dá, ráno si privstaň a zbežne si prejdi otázky. V hlave to máš a nepripúšťaj si, žeby si to neurobila. Dáš to!!!! Držím aj tebe "mojich" 60 palúchov 😵 😵 😵 😵 😵

adetka
18. máj 2009

oliseeeee... myslime na tebaaaa... a drzime palcekyyyy... potom daj vediet 😉

vinifera... urcite to zvladnes 😉 ...a s babatkom aspon zabudnes na stres, a mozno pomozes aj spoluziakom zabudnut nan...

drzte saaaa... 🙂

dnes u nas stanicuje polovica nasich piatakov... sa tesim... na prve statnice z pohladu komisie... 😵

maruschka
18. máj 2009

vinifera, chce to široké lakte..U nás majú tehotné a kojace matky,prípadne matky s novorodencami vždy prednosť...Aj pri zápise, aj pri hodnotení a vôbec pri všetkom..Veď sme ľudia a profáci tiež, každý si týmto procesom prebaľovania, kojenia, atď prešiel, takže budeš mať u všetkých plné pochopenie...A samozrejme ti držíme palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tilly
18. máj 2009

u nás nemá pochopenie nikto pre nikoho, otras, v stredu mám štátnicu, dve som nespravila, takže ma čaká nádherné leto ☹ 😢
depkoším, nič neviem, najradšej by som sa na to vy..., ale už len tri veci, tri blbé štátnice a je koniec...

tatolu
18. máj 2009

Dievčatá ďakujem 😔
Budem sa snažiť nesklamať vás...

bibinka
18. máj 2009

tilly- to fakt? ani som nevedela, že si ešte študentka, myslela som, že už máš po... Neva, hlavu hore, mne sa to síce hovorí, ale ja som mala tiež záchvaty paniky,v hlave vymleté, ale našťastie odpovede na otázky boli viac menej na rozprávanie a málo faktov. ty robíš myslím právo, však? Tam fakt treba všetko dopodrobna ,no nevešaj hlavu, už sa na to vybodni,poučíš sa v lete a začiatkom šk.roka to dáš!!!!!! 😉 V stredu budem na teba myslieť, neboj, aspoň jednu z troch ti hádam dajú. 😉

tatolu- ja viem, že nesklameš 😉

olise69
18. máj 2009

čaute, dievčence!
Tak dnešný deň mám za sebou- obhajoba dopadla za A, ale eufória sa nekonala, ešte sa mi neuľavilo. Zajtra bude väčšia sranda. A začínam ísť do fázy flegmatizmu, tak by som sa aspoň ochránila pred stresom. Zajtra na mňa myslite, zdá sa, že to pomáha. 😝 Už sa len teším, že zajtra bude po všetkom ( snáď v dobrom) , dám sprchu a haja do postele k výdatnému spánku 😝 😝 😝

janka46
18. máj 2009

Olise si SUPER,fakt parada,neboj ten zajtrajsok bude este lepsíííí 😉 😉

Tatolu aj ty to urcite zmaknes!!!!

Tilly neboj vsetko dozenies a SPRAVIS!

maruschka
18. máj 2009

olise, tak super 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 zajtra budeme na teba myslieť zasa... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tilly, pokiaľ sa horšie veci nedejú, tak absolútna pohoda..Moja segra si dobrovoľne všetko preložila na september , lebo kvôli práci nemala čas a keby si ju teraz videla-najlepšia a najobľúbenejšia učiteľka na škole. Nič nezmeškala, keď si to prehodila...Pomaly ďalej zájdeš 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

tatolu, tak to si píš, že nesklameš!!! Veď mám už palce modré, čo vám tu všetkým stále držím a myslím na vás..Takže dopadneš na výbornú 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A okrem toho, si sa to učila, drvila, žiješ s tým, takže kto iný, ak nie ty by si to mala urobiť 😎

tatolu
18. máj 2009

Olise, zajtra o takom čase už budeš oslavovať...

Vypichla som si nejaké okruhy. Skúsim sa ich nadrviť, možno sadnú.
K tým ostatným viem tak na možno 1/2 stránky (ak budem písať veľkými písmenami 😀 )