Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
25. apr 2008

lidka ahooj 🙂 konečne ťa tu vidíme po dlhej dobe 😉 tak hovoríš,že sa rozhodne nenudíš,že.No máš toho požehnane dosť..A neboj sa, ja som odborník v robení ťahákov,len mám jeden problém-tak sa ich strašne bojím vytiahnuť a použiť,že sú mi nanič..A pritom strávim vždy dve hodiny ich písaním 😀 😀 😀 A tú chrípku sme mali aj u nás.Horúčky také,že sme sa nevládali ani najesť-skrátka všetci sme boli decht 😖
Tak ti držíme palce,aby to dobre dopadlo...a opravné termíny sú tiež termíny,nie?!Tak jaký pak copak 😀 😀 😀
duskaf,vývinovku už máme za sebou-chvalabohu..ja tiež nenávidím poučky-nikdy si neviem spomenúť,ako začínajú a nie ešte na to,ako ďalej pokračujú 😀 😀 😀
Ja mám v utorok Etiku-magorina na n125-tu--dobrý výraz,že?!Snažila som o nejaké úvodné prečítanie si tohto učiva,ale uznala som za nanajvýš vhodne v tom nepokračovať 😀 😀 😀 😀
Takže dievčatá,učme sa,učme sa,učme sa..... 😉

anmary
25. apr 2008

Ahojte baby.
Poraďte ako sa mám prinútiť učiť na štátnice. Mám ich o 3 týždne aj s obhajobou bakalárskej práce. V sobotu ju odovzdávame. Nechce sa mi a keď si k tomu ľahnem tak zaspím. Malá v noci zle spí. Tak môžem len cez deň, keď spí, lebo keď nespí, tak musím byť pri nej. Ja sa asi zbláznim!!! ☹ Ešte sa chcem opýtať, či náhodou neviete, čo sa pýtajú pri obhajobe, čo vlastne obsahuje taká obhajoba. 😒
😀 Dúfam, že ste pochopili môj mail, to už píše aj môj stres.
Ďakujem za rady. 😉

janka46
25. apr 2008

Anmary ja sa tiez neviem dokopat k uceniu a teraz to slniecko vonku....mala by od ranna do vecara lietala po vonku a ja musim za nou a ako uz viac bab pisalo,vecr proste zaspavam nad ucenim.......

Lidka takze uz zarezavas v robote 😲 aj mna to caka od maja a tiez sa toho desim,hlavne teda ci budem vsetko stihat.......

Maruschka aj ja mam Etiku v utorok ☹ ☹ tiez som z toho "debil" cez vikend sa k tomu nedostanem,ideme na svadbu,tak netusim ako to sparvim ,lebo tahaky moc nepomozu,musim spravit pisomne na 95% A AZ POTOM MOZEM NA USTNU 😠 😠 😠

lyzenka
25. apr 2008

anmary,

ja tiez prave maturujem nad bakalarkou, a zajtra mam skusku a buduci vikend este dve skusky naraz - bakalarku odovzdavame do 19.5. Nastastie tu mam babky a dedkov, ktory mi maleho varuju.
Ale co chodievame plavat, tak jedna tam ma dve VS a vravela, ze statnice su v pohode, ze to oni robia len bu-bu-bu....ze horsie bolo pri normalnych skuskach ako pri statniciach....takze to ma trosku ukludnilo.. :O)

bibinka
25. apr 2008

lyzenka- to máš pravdu s tým bububu. keď si predstavíš, že na odpoved budeš mať cca 5-10 min, tak toho ozaj veľa nestihneš. no oni radi prerušujú a pýtajú sa akokeby "odzadu" otázky, že či vieš reagovať. Takže odporúčam, uč sa podstatu a okolo toho niečo málo.všetko to bude akoby z rýchlika- fakt.

lyzenka
25. apr 2008

bibi,

ďakujem....tiež si myslím, že učiť sa budem fakt len málo - a hlavné-podstatné veci - len aby som si na tie podstatné veci spomenula 😀

hlavne stresujem s bakalárkou - či mám písať do bibliografie aj strany, lebo veľa vecí mám len tak z internetu...a tam teda strany neuvádzajú, jeden text som si aj vymyslela, ze som to nasla v jednom odbornom casopise - ale bol to na takej ezoterickej stranke, tak tu tam uvadzat nebudem 🤐

Práve sa šmrtkám s presýpacími hodinami - proste ako vysvetliť pojem času deťom predškolského veku - a k tomu mám teraz presýpacie hodiny a budem tam dávať akože mak, múku, širší otvor-užší otvor....a sledovať čo tečie pomalšie a čo rýchlejšie....a musí to byť aj trošku odborné a hlavne pochopiteľné deťom a hlavne aby si to ozrejmovali oni........no proste keď to dám celé dokopy, budem rada.

anmary
25. apr 2008

Ahoj lyzenka.
Do zoznamu bibliografie sa strany kníh nepíšu, iba do odkazov pod čiaru. Aspoň mi to tak máme. Asi každá univerzita to má inak. 😉

maruschka
25. apr 2008

lyzenka,články a citáty prevzaté z internetu- u nás je to tak,že ak nie je uvedený zdroj,tak sa napíše len www stránka z ktorej to je a k tomu dátum,kedy si to odpísala...Aj tak neviem,načo im to je..U nás sa neberú články z časopisov,novín..Ale len z kníh,odbornej tlače,internetu.. 😉 A do zoznamu sa píšu aj strany..Idem sa pozrieť na manuál-mám to stiahnuté

lucia79
25. apr 2008

ahojte,
no ja mám skúsenosť, že do zoznamu použitej literatúry sa píše počet strán a do poznámky pod čiarou strana, keď som niečo prevzala z internetu, len som napísala www stránku.
inak neviem ako to zvládnem, celý máj skúškové a v júni obhajoba a štátnice, ak sa k nim vôbec dopracujem, čomu už prestávam veriť, celý deň nemám kedy sa učiť a večer by som spala až by som plakala.
ako to baby stíhate?

maruschka
25. apr 2008

lucia,káva,energetické nápoje,káva,energetické nápoje,......... 😀 😀 😀 a večer by som aj tak spala,až mi je do plaču 😀 😀 takže ak práve netrpíš nespavosťou,máš smolu a musíš to nejako prekofeínovať 😉 😉

bzuco
25. apr 2008

jeeeeeeeeeeeeeeeeeej verul...G R A T U L U J E M!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

všetko naj naj najsamlepšie 😵 😵 😵 😵 😵

andulkaavetrelec
25. apr 2008

ahoj holky, já chtěla jít na státnice ted v květnu, ale půjdu jen na zkoušku, na státnice a obhajobu v září
čtu a učím se večer od deseti do půlnoci, nejhorší je, že musím a nemůžu si dovolit nic nedělat, protože zítra třeba bude času ještě méně...
lucia79: neboj, času bude více a únava menší, taky to jaro, to zmáhá...

maruschka
26. apr 2008

andulka-inak dobrý nick 😀 😀 😀 nič sa neboj,najpodstatnejšie je,aby sme školou prešli a skončili zdárne v šťastnom konci...Je jedno ako a akým spôsobom 😀 😎 😀 takže pohoda 😎 😎

lidka619
26. apr 2008

no, ahojte - dávam aktuálne info - vo štvrtok skúška dopadla dúfam dobre 😉 , niečo som mala, niečo nie, ale mala som.
V piatok to už bolo horšie - ale písomný test som napísala super, mala som všetko, ale na ústnu som radšej nešla, lebo som si netrúfla. Takže toto mi ešte ostalo, ale som rada, že aspon niečo mám za sebou.
A doniesla som si kopec práce z roboty domov, takže nemám šancu sa ani nudiť, ani učiť. A to ďalšie skúšky mám čo nevidieť. júúúúúúúúúj nech je už po tom všetkom, však dievčatá??? 🙂

andrea.m
26. apr 2008

ahojte dlho som tu nebola tak vás pozdravujem a všetkým v skúškovom období držím palce. mňa čaká už iba jedná tá najdôležitejšia a najťažšia

andrea.m
26. apr 2008

ináč všetky povzbudzujúce čaje majú na mňa opačný účinok.vypijem a v momente zaspím ako drevo 😀

lasenka
27. apr 2008

ahojte "spolutrpitelky" 😀
ja uz mam po vsetkych skuskach, cakaju ma UZ LEN statnice 😖
vsetkym drzim palce 🙂

andrea.m
27. apr 2008

lasenka aj mňa. kedy máš?

lasenka
27. apr 2008

statnice mam 12. juna... este na to akosi nemyslim, hoci baby z triedy sa usilovne ucia 😔

duskaf
27. apr 2008

Ahojte kočky, tak písomku som napísala, malá vonku dokonca zaspala v kočiari, ona kočiar neznáša, tak som sa ponáhľala, druhá som odovzdala, stratila som 6 bodov z 50, hlavne, že to nemusím robiť ešte raz a teraz sa musím učiť naraz na dva skúšky- prvá z psychiatrie, druhá z predškolskej pedagogiky. Všetkým veľa sily na učenie prajem.

verulka
28. apr 2008

cafte, tak som tu...od dnes za 2t mam statky 😖 ale poctivo som aj v porodnici otazky aspon citala...uz nech je 13.5....

andulkaavetrelec
28. apr 2008

verulko, blahopřeju moc, snad i za 14 dní bude k čemu, my jdeme v září

maruschka
28. apr 2008

ježiškomarienka verulka,ty čo tu už robíš 😀 😀 😀 ty si nejaká rýchla. 😀 😉 .Ale ešte raz gratulujeme z celého srdca a želáme obom len to naj-naj-naj 😵 😵 😵
verulka,máš toho síce dosť,ale verím tomu,že budeš zasa jednička 😉

A vôbec,všetkým babuľkám z koníka,ktoré čakajú teraz štátnice, budeme usilovne držať palce.. 😵 😵 😉

bibinka
28. apr 2008

verulka- ty si proste trieda 😉 😉 😉 😉 , päť dní po pôrode a už tu frčíš!!! 😀 Prajem vám celej rodinke hlavne veľa zdravíčka. Ty to samozrejme zvládneš na jedničku-ako inak? 😀 😀 😀

lyzenka - len toľko ti chcem povedať, na jednej univerzite si len tak námatkovo rozklikávali www.stránky a nič sa im nerozkliklo. Kvôli tomu neprešlo 10!!! diplomoviek a musia to komplet prerobiť. Iba jednej jedinej(mojej bývalej nadriadenej) dovolili ísť k obhajobe.Tak si treba dať pozor, lebo veľa odborných stránok má obmedzenú platnosť- radšej si to skontroluj tesne pred tlačou, lebo na dekanáte si ver mi, dajú tú robotu čítať bibliografiu- to je aj niekedy ješitnosť- či sa nenájdu "medzi autormi". 😅 😅 Pre istotu tam udaj niekoľko "miestnych " skrípt. A pri obhajobe to kľudne použi, treba im ísť po srsti. 😀
Rozhodne však v bibliografii neklam, lebo komisia je až moc sčítaná v danej oblasti, hlavne odborné časopisy. Ja som takto prelúskala po dve vydania kníh a na štátniciach ma skúšali, že z ktorej literatúry som čerpala a ja som povedala, že v staršom vydaní to bolo tak a v najnovšom bol text rozšírený.A hneď som videla, že to majú prelúskané až až.

Pri terajšej diplomovke mi konzultantka povedala, že aby som do úvahy brala len www.stránky- reprezentatívne a kde sú nejakí odborní poradcovia, tzn, žiadni astrologovia, samovýskumníci, spisovatelia, ale ľudia erudovaní atď.

janka46
28. apr 2008

Verulka drzime palce,aby ste sa dobre zabehli a ty si fakt trieda statnice spravis lavou zadnou 😀 ved vychovavat 4 deturence je ovela narocnejsie ako nejake statnice 😵 😵 😵 😵

janka46
28. apr 2008

Ja sa klepem pred zajtrasou skuskou,som fakt z toho vysteresovana ☹ ☹ ☹ netusim ci to spravim.....

duskaf
28. apr 2008

janka, budem držať palce, mňa chytá nejaká únava, ale musím to nejako prekonať.

bibinka
28. apr 2008

janka46- isto iste spravíš, držím palce. 😉

tobina
28. apr 2008

ahojte
aj ja som mamina studentka, chodila som na denne,ale kvoli babu som musela prestupit na externe, lebo na nasom odbore sa nedal dat studijny program ☹ a kedze moj odbor sa externe nedal dat ☹ musela som prejst na iny program 😠 takze som stratila rok a este k tomu musim dorabat niektore ich skusky /to ani nehovorim kolko mam spravenych zbytocne 😔 /.... ako je to na vasich skolach s bakalarkami, ak niekto ma statnice az v oktobri, kedy musi odovzdat bakalarku? tak akoby koncil v maji?

tobina
28. apr 2008

miesto studijny malo byt individualny 😅