Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

elenita
6. máj 2009

Waau, bibinka, gratulujeme!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Si trieda, uzasna sikulka!

vinifera
6. máj 2009

Ahojte kočky! Som chvíľu nepísala. Som si zakázala internetové zábavky, lebo som sa snažila dopísať diplomovku. Predpokladám síce, že mi to vrátia na prepracovanie - no ale možno ak to nebude nikto čítať...🙂 tak to pustia....Sa snažím účiť na štátnice - mám ich niekde medzi 18 a 24. májom. Učím sa kedy príde v noci o tretej po kojení, pri ranajkách, večer.... Proste ked všetkých obriadim (časovo náročné jak svina - ked je malý konečne najedený, prebalený a zadrichme tak sa dožadujú pozornosti moje dva psi a aby to nestačilo tak sa dožaduje pozornosti pochopiteľne aj draho milovaný...) Mám teda dojem, že sa učím a malý to počas kojenia so mna všetko vycucá🙂 No ked to nespravím teraz tak pôjdem v septembri. Ved sa všetko nedá naraz (nehovoriac o tom, že drahý zadovážil kona a predplatil mi hodiny jazdy na koni - pri pôrode nohy od seba na koni zasa k sebe hmmm o čom ten život vlasne je?)
Bibinka gratulujeeeeem. Zapi to poriadne.....

mirka
7. máj 2009

ahojte

to fakt sú od budúceho roka štátnice až v auguste? no moc ma to nepotešilo, lebo som trošku dúfala,
že budúce leto budem mať už kľud!!!!

vinifera, no dobre to zvládaš, keby som ja študovala s tak maličkou dcérkou, nezvládla by som to, a nie to ešte učiť sa na štátnice, stačilo mi učiť sa na prijímačky

cutty
7. máj 2009

Ahojte kocky,
dlho som tu nebola. Tak bakalarka uz odovzdana, tri skusky za mnou ale este jedna predo mnou- ta najtahsia. Tak dufam ze to zvladnem. A potom v juni statnice a obhajoba. Uff. Drzim vam vsetkym aj sebe prsteky nech to zvladneme! 😀 😀

janka46
7. máj 2009

Bibka ja som to vedal,ze budes EXCELOVAT 😵 😵 😵 😵 super a uz si teraz tie krasne dni bez ucenia a stresov 😵 😵 😵
Dufam,ze nas sem obcas prides este podporit 😀

Vitajte nove studentky,som sa normalne najskor zlakla ci som v spravnej teme 😉

janka46
7. máj 2009

Inak aj mna by zaujimalo,ci je to s tymi statnicami bud.rok pravda na vsetkych skolach 😕 😲

bibinka
7. máj 2009

čaute,
vítam nové kočky študentky. Prajem vám hodne zdaru do učenia, a hodne hodne podpory rodiny, lebo bez toho sa to dá ťažše zvládnuť. Všetky to skončíte, fakt, aj keď to teraz vidíte čierne, viem o čom hovorím. Ja som videla pred 6 rokmi keď som začala bc. takú čiernu dieru, že sa mi hlava krútila. No a vidíte, včera bol môj šťastný deň. A poviem Vám, tie hnusné "ťažké časy" okamžite zmizli do zabudnutia, a ostali v pamäti len tie prínosné prednášky a fajné spolužiačky, s ktorými som si vytvorila dosť pevné puto. 😉

Oslava sa konala len doma s mužom, zapili sme tú mgr.a šli spať. A poviem vám, spala som jak v oleji po toooooľkom čase, že sa mi ráno normálne chcelo vstať z postele 😀 😀 😀 😀 😀

Janka- no neviem či som excelovala, ale u komisie mi veľmi urobila dojem moja diplomka-a ja za toho neviem čo na nej bolo také výnimočné, keď mi to zdôraznil pán predseda aj pri známkovaní. Veď som to písala doslova na kolene a X-krát prepisovala a upravovala a triasla sa nad každou konzultáciou. 😔 Riadili sa oponentským posudkom, na ktorý som fakt čumela ako teliatko.

a štátnice v auguste? Juj, to ktorý vymyslel? Či to bude fakt na všetkých školách ,alebo len na niektorých? Na jednej strane je to fajn, že človek porobí skúšky v poslednom semestri a v kľude sa učí na štátnice. Ale na druhej strane by mohli nahustiť predmety z posledného semestra do predchodzích aby bol ten posledný vlastne iba príprava diplomovej práce a štátnice.Človek by mal hneď lepší pocit.

cutty- prácu bude isto niektoo čítať, ale neboj, jedna kočka u nás nemala v praktickej časti hlavný problém a ciele práce, ale hneď vypracovanie a ani konzultantka si nič nevšimla, ale oponentka bola tak lojálna, že to videla, zapísala ale nerobila z toho drámu. Stať sa môže kadečo. Držím ti palce, aby si to zvládla.

tatolu
8. máj 2009

Mirka, u nás to je podľa odborov. Každý má aj inú formu skúšok a štúdia, takže sa zatiaľ neplaš 😉

Včera sa mi skúška podarila spraviť - síce bola najľahšia z tých, čo ma tento rok čakali, ale aj tak som rada, lebo som sa pozrela do papierov iba tak pomedzi učenie z inéh predmetu.

tatolu
8. máj 2009

Majka35 - ak by ťa to trošku povzbudilo, tak ja mám spolužiaka, ktorý má 50 rokov a učí sa latinské názvy a nikdy sa ich doteraz neučil....
Ty to zvládneš, ebo ženy sú odolnejšie a šikovnejšie 😉

tatolu
8. máj 2009

Vinifera - aj my (alebo teda skôr ja) máme dvoch psov a potom 4 mačky (to je už mangelova láska), a veru už teraz rozmýšľam, ako deti nahovoriť, aby sme kúpili koňa 😀 Ale z tými nohami máš pravdu 😵 🤐

maruschka
8. máj 2009

tatolu,tak gratulácia 😵 Prvá už je za tebou... 😉

Naše decká chcú tiež koníka-toho mini..Ale kde by som ho asi tak chovala? Záhradu máme dosť veľkú, ale až o dve ulice ďalej..Takže by to bolo dosť zložité.. 😎

Ja mám malú teraz na školskom výlete v Taliansku a chcela som sa učiť na skúšky..Tak som vyšla von a okopávam už druhý deň..dnes idem presádzať kvetiny a hrabať pokosený trávnik..Pekný deň za nami a ja som do učenia ešte ani nepichla..

A s tými štátnicami v auguste..To čo je za haluz?? To budem akože celé leto sedieť nad knihami?Mne sa dá učiť vtedy, keď je malá v škole a druhá malá spinká alebo pozerá rozprávku..A takto im budem musieť vymýšľať program na celý deň, keďže budú prázdniny a nebudem mať čas na učenie..Tak to fakt vymyslel niekto strašne geniálny 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

tatolu
8. máj 2009

Marusch, ale u nás iba teraz začína skúškové, takže veľa ľudí privíta, ak bude môcť štátnicovať trošku neskôr...
Veď si iba predstav, minulý rok veľ ľudí išlo na dekanský termín z jedného predmetu (ináč to nie je náš štátnicový 😠) a na druhý deň štátnice....

dada1212
8. máj 2009

Súhlasim s Vami, tiež by sa mi nepáčilo učiť cez leto 😒
Súhlasím s tým, že je toho pre Vás veľa, aj skúšky aj štátnice, ale podľa mňa by sa to malo vyriešiť inak, napríklad že skúškové by sa v poslednom ročníku začínalo skôr, prípadne by boli v poslednom semestri skúšky len z štátnicových predmetov.
Samozrejme, že to neovplyvním, len môj názor 😀

mirka
9. máj 2009

ahojte

dada, súhlasím 🙂

tatolu
9. máj 2009

😉 dada, tiež by som privítala, keby radšej odpadli tie blbé skúšky

chulieta
10. máj 2009

ahojte dievčatá,

ako zvládate skúškové obdobie? ja mam za sebou zatial len jednu skúšku všetky ostatné ma eštelen čakajú, no a už som dostala aj tému na bakalárku. no tak sa idem roztrhať asi... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

adetka
10. máj 2009

ja som statnicovala v auguste... a dalo sa to... v druhom stave by som aj tak v tom teple vela po vonku nebehala... 🙂 ... a aj pedagogovia sa nas chceli co najskor zbavit... takze to islo rychlejsie... 😉

tatolu
10. máj 2009

Chulieta a tému na bakalárku si si nevyberala sama? 😕

havka
10. máj 2009

ahojte studentky,
davno som tu nebola, tak dodatocne gratulujem vsetkym uspesne studujucim a musim sa pochvalit, vo stvrtok som dostala rozhodnutie o prijati na VS. mala som oooobrovsku radost, ze nemusim na prijimacky. takze od septembra je aj zo mna uz na 100% studentka.

bibinka
10. máj 2009

havka- gratulujem 😉 😉 😉 😉

chulieta- aj mňa by zaujímalo, či si si nemohla vybrať tému? 😲

tatolu
10. máj 2009

havka, supeeer 😉
Uži si posledné voľné chvíle 🤐

aktak
10. máj 2009

prave som dorobila diplomovku 😝 rano idem tlacit a odovzdat 🤐 dufam ze som na nic nezabudla 😔
nech sa vam dari 😉

adetka
11. máj 2009

akati... blahozelaaaam... a drzim ti palce (vsak pisat uz nemusis 😉 )

chulieta... vyberala si si z vypisanych?... tak si to myslela?

tatolu
11. máj 2009

aktak, ten kameň čo Ti zo srdca spadol som počula až k nám 😉

bibinka
11. máj 2009

aktak- to je super, neboj dobre to dopadne 😉

.....inak, ja som si na obhajobách v diplomovej práci našla dve chyby 😅

tatolu
11. máj 2009

😉 bibinka, ja ich budem mať habadeeeej - teda v bakalárke (do diplomovky ich hádam potom opravím 😀 )

chulieta
11. máj 2009

ahojte,

no s tymi pracami to je tak, ze sme dostali zoznam a mali sme si vybrat, ale vraj sa to da aj tak spravit ze ak niekomu nesedi nic z tem tak si moze dat navrh a ziadost na vedenie skoly.

mirka
11. máj 2009

ahojte

aktak, gratko ku dopísanej diplomovke 🙂 strašne vás obdivujem končiť školu s dvoma a viac deťmi, ja mám pocit, že pri mojej jednej dcérke je to v skúškovom zaberák riadny

chulieta, my sme dostali zoznam v októbri a v decembri sme museli odovzdať protokoly

bibinka
11. máj 2009

chulieta- aj my sme dostali zoznam a ak sa zapáčila téma,pripísali sme meno(mohli sme tam byť aj 2-3 študenti),ak nie, napísali sme svoj námet a dali na schválenie komisii. Potom prišlo vyrozumenie či téma bola schválená alebo nie. Ja som mala svoju tému(trošku som poopravila vypísanú tému) a prešlo mi to. Síce to boli nervy až do decembra, kedy padlo úplne posledné rozhodnutie.

mirka- to sa ti zdá preto, lebo máš malú v takom veku, že neposedí na jednom mieste a musíš ju mať neustále na očiach. Ale o rok keď už budeš končiť, tak malá už bude rozumnejšia, uvidíš a veľmi ti to uľahčí.

tatolu- tak si sa rozhodla ,že budeš pokračovať v tejto téme pri diplomovke ? Si vážne dobrá. 😎

tatolu
11. máj 2009

Bibi, ja som si síce tému vybrala, ale keď som bola za profákom, tak mi ju zmenil 😉 . Vlastne vymyslel úplne novú.
Mne sa oplatí v tejto téme pokračovať. Mala som tam napísané omnoho viac a polovicu som vyhodila, takže teraz to iba doložím 😀
Okrem toho, ak mi vyjde toto skúškové, tak chcem skúsiť súbežne študovať aj Doplnkové pedagogické štúdium, ktoré naša škola organizuje spolu s UMB B.Bystrica. A tam budem musieť robiť druhú diplomovku...