Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lejla.
27. jan 2010

Ahoj dydynka tak som tu s updatom.... Ja som to vcera predsa uz nevydrzala a po ceste domov som si kupila test.... Celu noc som nemohla spat a rano som mala na tehotenskom teste //. Nechcela som verit tak som si pre istotu urobila 3 a na vsetkych mi ukazalo rovnaky vysledok.... 😲 Dufam ze ma to neoklamalo... Hned idem volat doktorke 😀

elko69
27. jan 2010

dydynka urcite hej,mne tiez davala moja lekarka lieky ked som bola chora a len som si to v lekarni utvrdila

jeiny ono to inak niekedy zle vyjde aj ked mas zle termin vyratany zevraj som pocula,ze tie odchylky su potom ine a mozu nieco ine ukazovat,som citala u viacerych bab ze im to nevyslo dobre a maju zdrave deticky...neboj budeme ti drzat palceky nech to dobre dopadne vsetko..a mysli pozitívne

kopca
27. jan 2010

Ahoj dydynka, mna bolelo hrdlo minuly tyzden, chvalabohu uz je to OK.Urcite mozes Septisan, ten ale moc nepomaha, ale kedze si uz v druhom trimestri mozes aj Preventan Quatro, mne pomohli tieto cmulacie tabletky. Mam susedu lekarnicku s ktorou vsetko konzultujem, tak sa mozem spolahnut, ze tie tabletky su OK.

elko69
27. jan 2010

lejla tak super,poto daj info co povie lekarka :D drzim palce

pepppe
27. jan 2010

lejla tak gratulujemteraz uz len potvrdenie od dokiho a supsa na tehulkovanie 😉 a co inak baby ako sa mate?ako sa spinkalo,nam dpbre,pekne celu noc som spala,len 3krat som sla na wc 😵

lutsine
27. jan 2010

ahoj, ja som spinkala ok, vobec som sa neprehadzovala. U mna je to s cikanim v noci rozne, inokedy cikam len raz za noc a niekedy idem aj 3-4 krat za noc,takze sa to strieda,kazda noc je u mna ina, raz sa vyspim viac,raz menej. 🙂 Uz sa neviem dockat poradne 10.2 kedy konecne zase uvidime babo.

elko69
27. jan 2010

no mne nanic,odkedy som tehotna mavam take blbe sny,dnes zrovna dva som stihla avsetky boli o vrazdach a to som nekuk ziadny film taky predtym..

lejla.
27. jan 2010

Dakujem baby dufam ze doktorka to potvrdi 🙂 Strasne si zelame babatko 🙂

pepppe
27. jan 2010

lejla ja som si robila 7testov a doktor,ze naco preboha🙂) 😀 ja ze som bola zvedava......noo mne sa tiez snivaju take sny,heh,ze hruza,ale to sa mi obcas aj predtym, 😉 lutsine tak uz sa tesis,ze?ja idem 18 na poradnu aj na sono zase,cize hadam aj pohlavie uz zistime 😉

dydynka
autor
27. jan 2010

lejla tak to som rada a tesm sa stebou 😀 elko a kopca moj drahy asi skoci do lekarne,,povedal mi ze mi da vedet,,tak neviem co mam cakat 😀

tremonti
27. jan 2010

ahojte kočky tak sa pridavam k vam som na zaciatku 5 tyzdna 🙂)

lejla.
27. jan 2010

Pepppe ke ja viem, ale stale nejako tomu nemozem verit 🙂 Snazilkovali sme sa 6 mesiacov a uz som stracala nadeji 🙂 Ale priznam sa ze teraz som asi aj trosku v soku.... 😀

pepppe
27. jan 2010

uvidis hadam donesie len to najlepsie 🙂

pepppe
27. jan 2010

ty si presne lejla ako ja,,,heh my sme sa tiez snazili vyse pol roka a nic,uz som ani neverila,ale ked mi meskala,som mala taku dusicku,ze som tehu,a potom test to len potvrdil,najprv bol sok,ze co?????? 😉 ale potom sme sa strasne tesili,drahy mi doniesol kyticu ruzi a bolo.....................................tremonti gratulujem a vytame ta tu medzi nami 😉

lejla.
27. jan 2010

No ked ja som mavam take cykly ze ani neviem ci mi meska alebo nie 🙂 Ale na testoch uz boli // tak hadam ano... Musim zavolat doktorke ale sef tu stale okolo mna beha... Tak budem musiet vystreihnut minutku :D
Inak som sa cudovala lebo priatel to zobral lepsie ako ja... Mna aby si vedela este stale trasie :D

jajka28
27. jan 2010

lejla: gratulujem, neboj si tehotná ten test zareaguje len na hormón ktorý sa tvorí len v tehotenstve....len čim skor k Dr. nech ta uistí že je to na správnom miestečku 😉
a po pol roku strácať nádej?...božinku ked kuknem tie snažilky a niektorá 7 rokov, neviem kolko potr.... , atd. strašne ich obdivujeeeem

držte sa kočky

pepppe
27. jan 2010

urcite si tehu 😉 teraz sa treba uz len tesit,a co kolko mas rokov?noo tak to musis ist asi na wc volat 😉 ked tam stale sef oravuje

monci78
27. jan 2010

Pekný deň všetkým. Chcela by som len odpovedať pre Jeiny.
Jeiny tie tripletesty nie su moc spolahlive, ale jedno ti poviem, ja mam prve dietatko s downowím syndromom. Má už 14 rokov a je to chlap. Nedali by sme ho za nič na svete, ale keby mi to vtedy boli zistili urcite si to dam zobrať, tolku zodpovednosť by som ešte raz hádam nezvládla. Pri druhom tehotenstve som sla rovno na amnio, do Banskej Bystrice. Boli velmi zlatý, ale strašne som sa bála. No nie je to nič hrozné, bolí to len toľko, ako ked ti berú krv. Riziko potratu je minimálne, neviem kde si to čítala. ale to nie je pravda. Akurát potom musíš tri dni vkuse ležať, aby si telo doplnilo tú plodovú vodu. A tiež mám krvnú skupinu rh negat. S tou krvou je problem len vtedy, ak by sa tvoja krv stretla s babatkovou krvou, ktora nie je po tebe cize rh pozit. Ale to sa pri odbere nemá prečo stať. teraz čakáme tretie bábo a zvažovala som amnio. ale rozhodla som sa ísť, pretože ten pokoj, keď ti oznámia že vsetko je v poriadku sa nedá zaplatiť. a potom si tehotenstvo fakt užiješ až do konca. takto budeš mať strach. No je to na tebe. Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla. ak máš otázky kludne sa pýtaj. Všetkým pekný deň... 😵

avila
27. jan 2010

tremonti, lejla, strasne vam blahozelam babulky 😀 Zase je nas viac 😀 Prajem, aby vsetko bolo tak, ako ma byt, aby babatka pekne rastli 🙂

Monci, si silna zena, klobuk dole. Viem, ze sa hovori o detoch s MD, ze vedia dat viac lasky ako deticky zdrave. Aj ked viem, ze je to veeelmi zjednodusene. Prajem vela trpezlivosti a stasticka.

Lutsine, uz som odfotena, dnes mi to brat zmensi (bo som klava do toho) a sup ho do albumu. Inak mi rastie zo dna na den, co Tebe?

Som priserne hladna a to som mala syte ranajky. Utekam sa napapat, pa 😉

monci78
27. jan 2010

Avila dakujem, necitim sa ako silná žena, vzdy sme syna vychovávali tak, akoby bol zdraví, čiže má riadnu vojenskú vychovu, je to beťar a ideme do puberty. ale lásku vedia fakt velmi ukazať. Ono nie je problém s tymito detmi, ale s nasou spoločnostou, pretože vôbec im nedávajú šancu zaradiť sa. a to je ten problém...ktorý ale mi nevyriesime.

lejla.
27. jan 2010

Jajka28: Dakujem 🙂 Viem ze to je len pol roka ale ja som uz tak straaasne chcela babo 🙂 Dufam ze bude na spravnom miestecku 🙂
pepppe: Uz sa mi podarilo volat na to wc siel on 😀 😀 😀 V sobotu tam naklusam... Ja mam este len 25 ale uz mi asi zacali tikat prve hodiny 😀

pepppe
27. jan 2010

nooo to mas dobry vek ja mam 21 😀 a zatikali podla mna uz aj mne,,,heh noo ja som vedela,ze niekto na to wc pojde 😀

xpetka1x
27. jan 2010

no baby nam prva dcerka trvala 7 mesiacou ale davam za vinu to ze som hravala futbal a mala som treningy 3 krat do tyzdna a soboty zapasy no a makacka riadna atak mozno som aj bola tehu ale pre mojom aktivnom zivote sa to neudrzalo.ked som mala pauzu v lete hned som otehotnela...druhe bejby bolo na prvy krat ale skoncilo to abortom v 9tt no a do tretice to bolo na 1 krat tiez tak zatial je vsetko ok tak uvidime 🙂 a inak mam 23 rokou a xcela by som to mat takto skoro za sebou 🙂 nech som potom este mlada babka 🙂

zica1
27. jan 2010

Ahojte babenky ako sa mate? 🙂

lejla.
27. jan 2010

pepppe: No a teraz sef odide na meeting 😀 Keby to bolo na mne ja by som uz babo mala davno ale priatel si stale nebol isty 🙂 Ale teraz ked sme konecne vyplatili poslednu splatku za byt tak uz ako tak chcel aj on 🙂

janinna11
27. jan 2010

Tremonti, tak si rychlo zmen snz na 5tt 🙂) blahozela, uz si bola u lekara??? Ja som takto zacinala na zac. januara, drzim palce 🙂

lejla.
27. jan 2010

Inak pepppe prave som sa pozerala na tvoj profil a mena mas vybrate presne take ako mi 😀 Priatel nikdy nechcel pocut o niakych inych 😀 Ja som sice nikdy s menom Lea nesuhlasila lebo sa tak volam ja a nechcela som aby nas neskor rozlisovali stara a mlada 😀 😀 😀

pepppe
27. jan 2010

lejla,jajha lea to je moje meno ja uz ako bubertacka som po nom tuzila,ze ked budem mat dievcatko stopro to bude lea,,,a priatel chce zase alexa,ja by som vybrala aj ine,ale tak musim posluchnut 😉

avila
27. jan 2010

monci, viem o com hovoris, trosika sa vyznam... I ked troska mimo temy, ale prakticke skoly, ktorych je priserne malo, o odboroch ani nehovorim a chranene dielne, su vobec nejake? A ak spravne predpokladam, ze ste z BB kraja, tak tych moznosti ako dalej, je malo. S tou silnou zenou som to myslela vazne, ono to nie je len o tom dietatku ale o celej rodine. Ale vsak vieme. Drzkaj sa a verme tomu, ze to bude len lepsie (vezmime si dobu spred 20 rokov, br...).

Baby, vy srsite menami... my mame vybrate len dievcenske... chalanske nas nenapadaju... Vsak este je cas, aspon kym nevieme, co to teda bude 😉 Lebo potom by som uz chcela oslovovat.

xpetka1x
27. jan 2010

JANINA 11 A TY SI UZ BOLA U LEKARA 2 X?? POZERAM ZE SI TERAZ V 10 TT..