Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

mojalili
12. nov 2009

NO super, detom netreba klamat🙂 ale jemne zahovorit🙂 😀 Hm...je to prvy, ked som mala menzes v septembri..skor prvy mal byt v oktobri..toto je druhy...ale mozno ej to iste... 😒

sylvia36
12. nov 2009

Toto neviem posudiť, další druhý termín menzesu by som mala mať na budúci týždeň, čo samozrejme nebude, zatiaľ ma nič nebolí, užívam si to, ani zle mi vôbec nie je, len som stále unavená, chodím pomaly spávať skôr než môj syn. Ale kamoška mi spomínala, že ju bolelo bruško ako pri menzese každý mesiac skoro do polovice tehotenstva. Takže sa vôbec neznepokojuj.

simonka28
12. nov 2009

cafte maminy 😉 mne sa tiez wselico robi w tom brusko,tie krce su neprijemne ale nastastie nie su az take ako ked sme mali kramy,wsak? 😕 inac k tomu kedy powedat dietatu,ze bude mat braceka alebo sestricku-zalezi asi na was kedy uznate sa whodne,my sme to napr.malemu powedali hned 🙂

irsina83
12. nov 2009

mojalili tie menstruacne bolesti su normalne aj ja som ich mala. budes ich mat kazdy mesiac 😉

akdarka
12. nov 2009

dievcata, ja zase chcem nieco skonzultovat 😉 v nedelu by som mala dostat menzes (dufam, ze nepride 😅 ) a mam kazdy den 36,8 - 37°C, biely vytok + mi akoby akoby "trpne" brucho nalavo od pupka a mam kazdy vecer krce v prstoch noh...nemali ste okolo 3-4 tt taketo prejavy? uz sa neviem dockat ked v sobotu,nedelu testnem...pekny vecer

irsina83
12. nov 2009

akdarka ja som mala nieco podobne, od zaciatku, krce ako na ms, prsia ma boleli a aj take rozdrapovanie v podbrusku a aj vytok. tak som sa testovala a uspesne a u dr. na druhy den mi povedal ze som tehotna 4tt a na utz bolo vidiet len zvacsenu sliznicu maternice. ak budes kupovat test tak si kup od firmy Viamed s citlivostou 10 odporucili mi ho, zevraj patri medzi najcitlivejsie 😉

mojalili
12. nov 2009

HEj, cim nizsia citlivost, tak tym by mal byt lepsi... 😉

akdarka
12. nov 2009

a myslite ze zajtra by mi ukazal aj s citlivostou 25? taky mam doma ale bojim sa testovat 😝 a inak mna vzdy boli prsia pred ms a teraz nist! ale mam ich take ine na dotyk - akoby gumene na dotyk (blbe prirovnanie🙂

mojalili
12. nov 2009

Skus, nic za to nedas, ja by som to nevydrzala...ale asi ti naozaj este neukaze nic...ale za skusenie nic nedas...hned si kup dva, aby si mohla otestovat aj nedelu🙂

akdarka
12. nov 2009

ja sa tiez musim drzat aby som este netestovala 🙂 ale asi este zajtra vydrzim a v sobotu testnem.
mojalili, mas nadhernu dcerku - anjelik a certik 🙂 ale nadherne usmievave a stastne ocka!
irsina teraz som si pozrela tvoj album a ste krasny par 🙂 si si presla uz za tych par tyzdnov komplikaciami - uz si to budes len uzivat!

irsina83
12. nov 2009

akdarka,

dakujem ti 😀 tak nebolo to az take strasne, dolezite je ze uz je to dobre a dufam, ze to tak ostane 😉

dydynka
autor
13. nov 2009

ahojte baby,,tak mne je uz skvele a necitim sa byt chora konecne :D dufam ze sa mi to uz nevrati tak skoro,,a ako sa citite vy??

irsina83
13. nov 2009

dydy mne sa to vratilo, opat ma boli mandla a kycham, to ma moc netesi ☹ dufam, ze to prejde...

dydynka
autor
13. nov 2009

irsina tak to mi je luto,,,

akdarka
13. nov 2009

baby, nech uz vas tie choroby obchadzaju!!! a inak ste na PN alebo pracujete?
ja som dnes rano nevydrzala a chcela som testnut tak a vysiel mi neplatny test bez ciarok 😝 asi mi to chcelo naznacit ze mam dat pokoj a pockat si hehe. ale naozaj nechapem preco ma neboli prsia ked mam dostat ms v nedelu (alebo preco ma nebolia ked som tehu)
a inak pekne som sa vam sem votrela, asi dufam, ze sem budem o par dni patrit 😀

mojalili
13. nov 2009

JA som OK, uz som vypisana do prace a dcerka je tiez zdrava, tak pojdeme pondelok do skolky a skoly🙂 Bola som po 3 tyzdnoch na nakupoch v TEscu, no otrepala som tam plno penez, hruza...ale Viancoe sa blizia, tak aspon malej som urobila radost...🙂
NO idem ja upratovat kupelnu a wc, nieco robit musim, nech nezleniviem uplne 😉

irsina83
13. nov 2009

akdarka ja som na PN a aj budem az do materskej. drzim ti palce s testovanim 😉

akdarka
13. nov 2009

irsina, a na PN si kvoli tym prvotnym komplikaciam, alebo si chcela kvoli praci (stresy, narocna praca)?
manzel je akurat v lekarni a volal mi, ze ako sa vola ten test co chcem - tak som mu povedala ten Viamed co si mi odporucila. a to sa vcera zdrahal, ze on test kupovat nebude 😀 asi je tiez zvedavy.
a ty si testovala vecer - ktory DC alebo DPO?

irsina83
13. nov 2009

akdarka ja mam syndrom polycystickych ovarii a srdieckovu maternicu takze kvoly tomu... no ja som mala posunutu ovu asi o 2 tyzdne takze neviem ti presne povedat ktory DC alebo DPO. ja len viem ze podla poslednej ms mi meskalo 10 dni. lenze u mna to nieje smerodajne lebo ja som takmer nikdy nemala pravidelnu ms az na par vynimiek 😉 ja som si prvy test robila ked mi meskalo 3 dni a bol negativny a tyzden po tom uz bol pozitivny a robila som ho poobede okolo 14.stej.

akdarka
13. nov 2009

irsina, tak to je jasne ze si PN. jooj, tak to zajtra rano mozno nist neukaze. ale mozno sa udrzim a vydrzim do nedele a uvidim ci pride ms (nebudem minat drahe testy 😝 ) no nic, balim v praci a idem na nakupy.

irsina83
13. nov 2009

vsak ked ti manzel kupil to dvojbalenie tak ho kludne ocikni...ja neviem v tomto tak radit, sprav si podla seba...

akdarka
13. nov 2009

no uz som doma, dala som si lentilky a idem chvilu oddychovat. inak ta psychika je svinucha - mne na chvilu prislo normalne zle od zaludka dnes v aute. no zase nieco na co je ste v hypotetickom 3-4 tt skoro 😀

pepppe
13. nov 2009

ahojte babulky,tak ja som teraz dosla od babky,sme konzultovali s rodinou o svadbe:D uz to zacina byt vazne🙂)

simusska
13. nov 2009

pred svadbou su take starosti a zbehne to tak strasne rychlo

dydynka
autor
13. nov 2009

simuska ako sa robia tie testy v tehotenstve???,

pepppe
13. nov 2009

noo ved hej,ale tak aspon budem mat krasnu spomienku,🙂)

irsina83
13. nov 2009

peppe uzivaj si tie pripravy, je to namahave ale super. ja som si to vsetko okolo svadby super uzivala a aj samotnu svadbu 🙂

pepppe
14. nov 2009

nooo vsak to by som chcela aj ja🙂 tak trosku sme uz zacali,ale hlavne ako,den svadby este nemame,cize to treba najprv,,,,,vyhladat farara🙂)

dydynka
autor
15. nov 2009

hej baby co sa to tu deje ? kde ste vsetky? 😠

deniels
15. nov 2009

Tak sa pridavam, kedze som prvy krat tehu 🙂 Zatial som iba v piatom tyzdni takzee som v pohode... ale skor by ma zaujimalo, ci mozem pit kavu?! Milujem rannu kavu, teda nepijem ziadne zrnkove, pijem iba tu NESCU 2v1.
A coho sa mam este vyvarovat? co by som nemala, co musim? vie niekto poradit? alebo sa da o tom kupit nejaka kniha? 🙂 Inak, aky mate termin a kolko mate rokov? ja mam 27r. a predpokladany termin je 15.jula 2010 😎