Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

avila
2. mar 2010

Ahojky, Jannas to je fakt indivindi, ale mi ro pride velmi necitlive. Ja som k mojmu dokymu prisla v 4.t.t. ci tak nejak a zobral mi hned krv, aj ked na UTZ nic vidiet nebolo.

V piatok idem do poradne... Sa neviem dockat, Zase taky priridzeny respekt 😉

lutsine
3. mar 2010

Jannas, ja som bola prvykrat u dokiho ked mi meskala 10 dni, bolo vidiet uz dutinku, potom som bola o tyzden na kontrole a bolo aj srdiecko. A potom ma uz objednali do prvej poradne po 12 tt,cize po prvych kritickych troch mesiacoch....kde mi robili prvykrat aj krvne testy. Dovtedy len ultrazvuk.

kiwi82
3. mar 2010

ahojte dievcata, bola som na poradni a tam mi sestricka pocuvala ozvy. dufam, ze dobre pocula, lebo ja som to tam nepocula len nejake chrapcanie, snad to bolo to 🙂 ale sak ona sa uz v tom urcite vyzna.
na posledom usg som bola pred 3 tyzdnami a myslela som si, ze o dalsie tri tyzdne pojdem na usg. tak som sa na to pytala dokiho a on, ze nie nie na usg pojdete az v 28 tt. naposledy som bola v 15 tt a teraz mam ist az 28tt. je to normalne? ja nemam ani jednu fotecku ani nic a okrem toho, som chela uz vediet, ci to je chlapcek ci dievcatko.
asi sa tiez objednam niekde na 3D ak k tomu nepotrebujem sprievodny listok.
no a co sa tyka mocoveho mechura, tak mi dal gyndos nejake jednodnove ATB monural, co sa rozraba vo vode a na vecer to vypijem a sa uvidi ci to zaberie. ked nie tak potom pojdem na tu urologiu.

lutsine
3. mar 2010

Kiwi82 na 3D nepotrebujes sprievodny listok a u svojho doktora si mozes priplatit ultrazvuk navyse, ja to tak robim,chcem vidiet babo na kazdej poradni, u mojho to stoji 5,-EUR a hned mi vytlaci aj foto,mam fotku z kazdej poradne.

tinkarisko
3. mar 2010

Ahojte ja som tiez na zaciatku tehotenstva 8tt a bolia ma menej prsia ako na zaciatku je to normalne?PORADTE co mam robit?

dydynka
autor
3. mar 2010

tinkarisko to ze ta bolia prsia menej nic neznamena to mozes byt len rada 😀 nemusis sa bat,,ono to este pride ked ti narastu 😅

jaruska8
3. mar 2010

Presne, neboj, to ešte príde, ale aj ja som za podobné veci stresovala a pozorovala som sa, teraz sa tiež pozorujem a stresujem, ale za iné, vždy je dôvod sa za niečo stresovať. 😉 😉

elko69
3. mar 2010

kiwi82 to je z tvojej iniciatívi to 3D a je to platené takze sprievodný listok nepotrebujes, moj doky ani nevie ze som tam bola...

dydynka
autor
3. mar 2010

ach baby,,,zajtra idem konecne na poradnu,,,sa hrozne tesim,,, 😅 😅 😅 😅

lutsine
3. mar 2010

Baby, chcem sa spytat, budete kupovat postielku alebo kolisku,kde mozete babo aj hojdat? dakujem za info.

zuzanka31
3. mar 2010

ahojte baby som tu uplne nova a chcem saj ja pridat k vam zač.tehulkam som v 7.tt a chcem sa spytat ako to zvladate vy ostatne..ja zatial uplne v pohode nie je zatial zle vobec som ešte nezvracala a aj taky tlak v prsiach ustal.je to v poriadku?viem že každa sme ina ale budem rada ak sa niektora ozvete ako je to s vami díky.. 🙂 🙂

dydynka
autor
3. mar 2010

lustine mi asi postielku dostaneme,,,ale taku klasicku,,,co sa neda hojdat,,,,tie co sa daju aj hojdat su drahe,.

a zuzanka,,mne tiez nebyvalo velmi zle,,ja som vracala iba par krat,,,a potom to preslo,, 😝

zuzanka31
3. mar 2010

dydynka dík za odpoved, aspon niečo ma presvedčilo že moje tehu je v poriadku... 🙂

lutsine
3. mar 2010

Dydynka aj my postielku dostaneme,ale chcela by som taky pruteny kosik spojeny s hojdackou, byvame v poschodovom dome a ten kosik by som chcela mat dole v obyvacke blizko kuchyne...aby som nemusela lietat hore schodami.

dydynka
autor
3. mar 2010

lustine tak to je prakticke,,mi byvame v 3 izbovom byte so vokrovcami tak mi rozmyslame tak aby sa nam to sem zmestilo 😝

dorik
3. mar 2010

tinkarisko a zuzanka31 aspon ste sa teraz obe upokojili navzajom ze to nie je nic neobycajne lebo aj jednej aj druhej tie bolesti tak nejak ustali tak ste na to aspon dve a so mnou tri 😉 mna dokonca v 5tt+5 nie len ze prestali boliet ale jak boli zvacsene tak aj tak nejak odpuchli a dostali sa do povodnej velkosti tak ja som bola z toho na prasky kedze som zacala este aj spinit/krvacat ale na ultrazvuku a to az v 7tt+0 (mi ho boli ochotni spravit) bolo vidiet aj malinkate s akciou srdiecka 🙂 hned na to mi zacali ranne nevolnosti trvajuce len tyzden a vcera ma to tiez cele preslo takze dalsie stresy ale dnes mi je zase zle aj ked to uz nie je taky extrem ale budem stresovat az do 14tt kedy mam narok na dalsi ultrazvuk... tak sa len neobavajte a plne vyuzite toho ze slovenkse zdravotnictvo je ustretovejsie a budu ochotni vas vysetrit a poradit 🙂

zuzanka31
3. mar 2010

dorik tak to je fakt, som v poho ked viem že je a ide všetko tak ako ma,mam aj prve foto so sona tak sa teškam o to viac.je to obrovska radost ked po 7 rokoch čakania zbadate //čiarky..tak som v klude a vychutnavam si to..a aky mate nazor na to či to poviete hned niekomu alebo to tajite tych 12,tyž?

lutsine
3. mar 2010

My sme pockali prvych 12 tt a az potom sme to povedali blizkym,ale moji rodicia a svokrovci to vedeli asi od 8 tt.

dorik
3. mar 2010

zuzanka31, ja uz mam jedno sklamanie za sebou takze keby mozem tak si ne necham pre seba az do toho 12tt ale musim sa vratit do prace takze to nepojde kedze pozadujem ulavu v praci... nakolko som v zahr. tak u nas doma nevie este nikto a tiez neviem ci mam cakat do 12tt resp. 14tt kedy mi spravia sono alebo mam ist s pravdou von uz teraz?! ale po 7 rokoch tak to uz dakujem pekne a osobne si myslim ze si tu radost nedokazes nechat len sama pre seba a ze sa budes potrebovat o nu podelit takze smelo do toho ak ta to potesi 🙂 a v dnesnej dobe (viem ze to bolo aj kedysi mozno sa len dnes o tom viac rozprava) je to take napatie az do konca ze sa buduca mamina boji po tom vsetkom co mame moznost citat na nete ze sa moze hocikedy nieco stat tak sa z toho tes ved si to po takej dobe zasluzis 😀

dydynka
autor
3. mar 2010

baby pridala som novu foto bruska do albumu 😝

dorik
3. mar 2010

dydynka, jeeej tak to by som prijala take pekne brusko zatial co zvysok maminy ostane taky isty super 🙂

dydynka
autor
3. mar 2010

no ja sa čudujem ze je este stale take male 😕

dorik
3. mar 2010

maleee?!?!?! ved to tak proporcionalne predsa a najviac aj tak naraste este posledne tyzdne a ty ich mas pred sebou este 16 ak sa nemylim tak aby si sa este necudovala 😀

lutsine
3. mar 2010

Podla mna mas uz velmi pekne brusko Dydy🙂

dydynka
autor
3. mar 2010

viacej mi tusim narstly prsia ako brucho 😀 😀

dorik
3. mar 2010

tak to mozes byt akurat rada 🙂 a ja si myslim ze to brusko uz tiez nebude za nimi dlhu dobu zaostavat 😀

zuzanka31
3. mar 2010

dorik,nechcem to hned vykričat do sveta,vie to len svokra sestra a dve najlepšie kočky ktoré mam rada a praju mi to.v robote som to povedala len veducej pretože mam taku pracu kde nemam moc kludu tak som to naznačila a ostala som hned doma.nehcem niečo riskovat ked som došla tak daleko,ale teším sa velmi.a čitam tu na nete že sa používa tehot.pas možete mi vysvetlit na čo to služi a odkedy sa použiva,?vela mam otazok ale to pride postupne tak zatial dakujem za akukolvek odpoved..

lutsine
3. mar 2010

Ja uz som naobedovana, sosovicova polievka a spagety s boloňskou omackou 🙂 asi aj babu chuti lebo uz sa mrvi....

lutsine
3. mar 2010

Tak co sa tyka prs ,tak tie aj mne narastli ,predtym som mala cez prsia 86 cm,teraz mam 94... 😲 a v pase pre istotu ani nemeram....boky su stale rovnake... 🙂

dydynka
autor
3. mar 2010

lustine aj ja som mala dneska spagety 😀