Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dorik
3. mar 2010

mnaaam aj ja by som si dala taky nejaky fajnovy obedik ale nevim ako by sa moje nevolnosti zatvarili 😀

dorik
3. mar 2010

lutsine a dydynka ved vy dve ste normalne provokaterky 😀 to ja podla tipujem ze sa to zial odrazi na celom tele a nie len na brusku a prsia budu daleko v zaaavese za vsetkym 😀

lulu4
3. mar 2010

lutsine, dydy: este neviete pohlavie drobca, kedy vas najblizsie caka nejaky ultrazvuk? hm?
dydy uz mas celkom pekne brusko....aj mne sa nalievaju prsia, zvacsuju ale este to nie je hroza 🙂 pokial sa zmestim stale do tych istych podprseniek 😀

dorik
3. mar 2010

zuzanka31, tak to je super ze sa mas s kym o to podelit 🙂 hned je cloveku lepsie ked vie ze ma kto s nim zdielat jeho radost 🙂 ja by som tiez najradsej asi doma ostala ale som taka nerozhodna lebo tu treba aj dost vysoky najom platit a ani nevim kolko penazi mi vlastne pride za tuto PN 3 tyzdnovu a ci mi to bude stacit na vsetky vydavky ako ono peniazky nasetrene su ale to by som uz chcela nechat na potom 🙂 tak len pekne oddychuj a uzivaj si to 🙂

simonka28
3. mar 2010

ahojte kocky.mne po nemocnicnej strave narastlo vsetko,hlavne brusko aj ked je take drobne 😒

dydynka
autor
3. mar 2010

lulu no ja idem na poradnu zajtra,,a dufam ze mi bude robit ultrazvuk,,aj keby som si za neho mala doplatit tak ho urcite chcem,,len aby bolo mimco dobre otocene ,,,

lutsine
3. mar 2010

lulu ja mam poradnu 10.3 a aj ultrazvuk.

lulu4
3. mar 2010

dydynka: tak to ti velmi drzim palceky nech sa vam uz malicke ukaze a hlavne si aj zaplat za ten ultrazvuk keby ti ho nechcel robit... potom nam daj vediet

lulu4
3. mar 2010

lutsine: tak to mas o dva dni skorej poradnu ako ja, ja som bola naposledy 11.2. a teraz idem az 12.3. a uz sa neviem dockat, nikdy som tak rada nechodila k lekarovi, teraz sa vzdy tesim na malicke ako ho uvidim

dorik
3. mar 2010

jeeej baby to mate super ze si tych drobcov mozete vidiet pri kazdej navsteve lekara 🙂

lulu4
3. mar 2010

dorik: viem ze u mnoho lekarov to tak nie je, ze robia ultrazvuk iba nejak 3 krat za cele tehotenstvo lebo tolko preplaca poistovna ale viem ze sa da za nejakych 5 Eur dohodnut a spravia ti ten ultrazvuk...
mne ho robi vzdy lebo ja mam u nej zaplateny taky celorocny balik ked som tehotna a tam mam objednavanie na presny cas, tie ultrazvuky a ked mi beru krv tak mi vola sestricka aj vysledky, som s tym spokojna...

dydynka
autor
3. mar 2010

jasne dam vedet,,hned si aj foto maleho vypitam,,ved poslednu mam z nejakeho 10 tyzdna tusim,,

lulu4
3. mar 2010

tak to nech ti pekne daju aj fotecku, to by som asi tak dlho nevydrzala bez fotecky drobceka.... budem sa tesit na spravicky od teba, a ked sa opat neukaze tak nebud smutna, viem ze to uz chces vediet, ved aj ja by som to chcela vediet uz teraz ale asi si tiez pockam, to by bol zazrak keby mi to buduci tyzden v 16 tt ukazala 🙂

dorik
3. mar 2010

lulu4, dakujem za radu si zlata 🙂 zial ja to v UK moc nezuzitkujem 😒 tu robia ultrazvuk len 2x za cele tehotenstvo a to v 14tt a v 20tt a to je vsetko 😖 takze ani nerozumiem ako mozu pri porode vediet ako je mimi otocene... a hlavne aj ked mas uraz tak ani neskontroluju ci je malinke v poriadku! najradsej by som bola doma ale to nie je take jednoduche... ale vy to mate super pokial som neprisla sem ani som si neuvedomovala ake perfektne je nase zdravotnictvo aj ked kazdy na neho nadava! tak vas aspon budem citat ak to vsetko s nami dobre dopadne a predstavovat si co sa asi deje u nas "doma" podla toho co budete pisat 😀

lulu4
3. mar 2010

dorik: jaaaj prepac necitala som si tvoj pass ze byvas v zahranici, to som tu na konikovi uz pocula od niektorych kočiek, ze su z toho UK zdravotnictva vytocene, tam je vsetko ine a to sa cudujem ved su v kolkych veciach lepsi a vidis predsa len na toto nenadavam aj ked to zdravotnictvo na SVK nie je prave ruzove lebo vela zien chodi ku gynekol. kde sa neda objednavat a sedia tam tehotne pekne dlho lebo nejake sa este predbehnu a podobne... som rada ze mam taku lekarku ako mam... ale od 36 tt sa uz chodi aj do nemocnice kde chces rodit a tam ta kontroluju na tom CTG monitore a to neviem ako casto sa tam chodi a ja sa v tom najvacsom teple takto pekne krasne nachodim a potom tusim na poradnu ku svojej lekarke... no nejako to uz bude... lebo posledny mesiac ta uz musia monitorovat v nemocke.... ved potom dam vediet ak si tu budeme pisat....
dorik a co babenko bolo planovane? zijes tam aj s priatelom?

dorik
3. mar 2010

lulu4, babenko bolo planovane aj ked z mojej strany z vacsimi obavami kedze minuly rok sme isli oznamit domov stastnu novinu a skoncilo to kyretazou necakane tak som z toho teraz cela vyplasena a stale sa pozorujem ☹ hlavne by som nechcela podstupit ten zakrok tu lebo by som sa bala ze sa ani z narkozy nepreberiem... som tu s priatelom inak by som to sama ani psychicky nezvladla aj ked on je niekedy z toho celeho tu vytoceny viac nez ja
🙂 no tu na to nadava uuuplne kazda lebo je to vazne katastrofalne a myslim ze bez nas cudzincov ktorych tak neznasaju by si tu uz ani neskrtli hrozny narod a hlavne na vsetko maju caaas a cakaju ze vsetko za nich spravi niekto iny...
ale s tou lekarkou to mas super aj s tym predplatenym rokom ze sa o teba specialne staraju cele tehotenstvo aspon si stale informovana a len tak netapas v tom ci je to tak alebo onak 🙂 tiez som mala takeho gynekologa kde som sice ako netehotna ale objednana cakavala aj 5 hod. hroooza ale teraz uz mam ineho nastastie aj ked ty mi je to prd platne 🙂 ale chceli by sme ist domov na dovolenku tak v 20tt ak sa do tej doby nic nestane a dam si nejake vysetrenia spravit tam pre pokoj duse 🙂
u vas bolo vsetko v plane ci take necakene mile prekvapko? 🙂

elko69
3. mar 2010

lutsine ja uz som kupila postielku....

zuzanka31 a ani mne nebyvalo vobec zle...

lulu4
3. mar 2010

dorik: veru tak ak sa ti podari prist okolo 20tt na Slovensko tak si daj porobit vysetrenia a aspon budes kludnejsia... u nas bolo babenko tiez planovane, snazili sme sa pol roka a potom sme sa v decembri dozvedeli ze cakame babo, tak sme boli obaja stastni... mna caka teraz 10. aprila aj svadbicka tak to leti, ved to uz bude o chvilu...
a vy v UK planujete ostat dlho, ste tam asi kvoli praci to mi je jasne, a uz ste tam dlho? neplanujes prist porodit na SVK?
s tymi inymi narodmi to mas tak, su radi ked na nich robia cudzinci z inych statov ktorym platia ovela menej ako svojim ale aj tak na nich nadavaju ako na haved 😖 to nie je asi len v UK ale aj inde si myslim... aj ked osobnu skusenost nemam kedze som nikde v zahranici takto nezila...

dorik
3. mar 2010

lulu4, nooo ved musim si dat vsetko porobit ako pises aj ked v 20tt ostava do porodu casu este habadej ale aspon nieco 🙂
aaa aj ty si jedna z tych aprilovyyych 😀 tak to vam obom gratulujem a hlavne si to uzite bez zbytocnych stresov ci sa vsetko stihne alebo nie ved aj tak je to len zabava pre rodinu hlavne aby sa rodicia potesili ale vy uz viete ze ci so svadbou alebo bez nej sa lubite a cakate na prichod krasneho mimi a to je teraz najdolezitejsie aby ste boli v poriadku! 🙂 najvacsie prekvapko uz aj tak bolo v decembri 😉
neplanujeme tu ostat ale situaciu u nas zatial neni k nam priaznivo naklonena co sa prace tyka tak musime este vydrzat... najradsej by som rodila na SVK a hlavne by som tam bola najradsej uz teraz ked mam najvacsie pochybnosti (sice si nemyslim ze s postupujucim tehu nejak pominu) ale tu sa vazne bojim hlavne ked clovek nevie ci to malinke a ani ja sama ci budeme v poriadku hlavne ked to so mnou je tak ako to je... 😒
oni na nas nadavaju ze im berieme pracu ktoru oni sami aj tak robit nechcu a hlavne nie pri danych peniazoch a argumentuju to tym ze keby sme sem my (cudzinci) neprisli tak by bola ta praca inak ocenena ale to uz je ich problem ako si to ako krajina zariadili v ramci EU tak maju...

elko69
3. mar 2010

dorik a ty kde zijes teraz??

dorik
3. mar 2010

elko69, v anglicku 😒

elko69
3. mar 2010

hmmmmmmmmmmm ako vravis aj ty, tak tam neni veru az taka dobra starostlivost co som pocula od viacerych....

dorik
3. mar 2010

elko69, najvystiznejsie je napisat ze tu nie je ziadna starostlivost no uznaj 2x sono pocas tehotenstva + 2x odber krvi a tym to haslo...
teste sa buduce mamicky ze mate doma to co mate 🙂

elko69
3. mar 2010

dorik no to hej,ja som v 24 tt a teda uz som bola na krvy vela krat a sono uz mam za sebou 3 ,ale to uz je aj s tym 3D platenim - mimo mojho gynekologa...a este ma caka v 30 tt a potom myslim v 36 tt...to jako fakt ziadna starostlivost,asi v tomto mozme byt radi ze zijeme na Slovensku...

dorik
3. mar 2010

elko69, to hej to hej ja som si to v zivote tak neuvedomovala az po tunajsej skusenosti... aj u zubara som tu bola lebo mi moj vravel ze by mi bolo dobre osmicky vysekat aby nezarastali viac do kosti a tu mi na to povedali ze jezisikriste to nieee (na pohotovnosti v dental hospital !!! ) to sa nemoze to by ste potom mohla prestat byt na chute citliva to sa nesmie robit to jedine ze vas to bude neznesitelne boliet tak vam dame dake tlmice bolesti a ak nezaberu tak jedny antibiotika a ak nezaberu tak druhe antibiotika a ak ani tie nezaberu tak tretie antibiotika a potom ak to bude uz vazne na nevydrzanie tak vytrhnut pod celkovou (!!!) narkozou no konec teraz sa uz na niektorych pribehoch bavim ale ked je clovek v tej situacii tak to sranda neni mi pripadaju jak daky zaostaly africky kmen 🙂

avila
3. mar 2010

Ked Vas cotam baby, tak som stastna, ze sme z UK zdupkali 😉

Dydynka krasne brusko 🙂 Rastiete pekne 🙂

Lutsine, my urcite postielku, na hojdanie si kupujem babysatku 😉

zabkaevka
3. mar 2010

ahoojte kočky, fíííha koľko ste popísali 🙂
Objednala som sa na 3D ultrazvuk, zatiaľ bez vedomia môjho gynekológa, ale v piatok na kontrole mu to poviem, snáď by ma aj tak bol už posielala aj sám. Ale chcela som sa radšej skôr ohlásiť na to 3D, teda včera som volala, pretože ma kamoška trochu vyľakala že sa dlho čaká, tak aby som neprepásla, tie vhodné týždne. Ted ama objednali na 17.3. kedy budem v 13.týždni.
Chcela som sa opýtať, potom 3D ste boli aj na nejakom vyšetrení kriv?? a kde ? alebo to sa robí až neskôr pri ďalšom 3D, nejaké kombinované vyšetrenie by sa to malo volať. Snáď mi doki všetko v piatok povie, ale pre istotu sa pýtam ako to ste mali vy.

dorik
3. mar 2010

avila, to sa vaaazne ma co tesit lebo ako vidis si o nic neprisla 😉

avila
3. mar 2010

Dorik a anglicanky (myslim tie uvedomelejsie) si priplacaju nejakych sukromnych lekarov, ak chcu nieco navyse alebo to beru normalne, ze tak to ma byt?

dorik
3. mar 2010

avila, myslim ze vacsina si priplaca a da sa tu ist aj na polsku kliniku (v mojom pripade) kde je vyssia starostlivost ale tie vsetky vysetrenia co potrebujem ja by ma vysli tak na 160 libier a to mozem rovno domov letiet si myslim ale to nechcem moc skrz to lietanie ci to neohrozi nejak... ale su tu sukromne kliniky pre tych majetnejsi a tie ostatne to beru tak jak to je proste pre nich je tento druh starostlivosti prirodzeny im to nepride divne... 🙂 dokonca ani to ze v pripade neplodnosti musis cakat na miestneho odbornika v cakacke 2 roky (anglicanka) a predpokladam ze cudzinci su bez sance...