Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

romini
27. apr 2010

vie3ka mne zas doktorka zakazala jest ovocie lebo obsahuje vela cukru mam jest miesto ovocia zeleninu surovu. a tiez nesolit a nepit mineralky. tak ja neviem co mam jest ked mne chuti vsetko. a aj tak ked mam na nieco chut tak si dam obmedzovat sa nebudem. ved male si aj tak zoberie z tej potravy kolko chce. nie? kolko ste uz pribrali baby?

kiwi82
27. apr 2010

ahojte dievcata, dobre ranko,
ja som tiez nespala velmi dobre. poslednu dobu mi zle travy a okrem toho ma boli hrdlo aj nadchu mam. a este ma vnoci chytaju aj krce do noh a dnes nejak divne v kolene som mala krc. vcera som bola na vytery z posvy, lebo mi hematologicka zistila, ze mam zvysene CRP, co moze znamenat dajaky zapal. tak dufam, ze to bude ok.
zabkaevka, tak ja tu kazdemu odporucam skusit ultrazvuk v saci, lebo tam sa az tak dlho ako u dr.dankovcika necaka. mozno ked dnes zavolas, tak do tyzdna ta objednaju. je to dr.dosedla, je mlady a velmi mily. a stoji to 20 euro.
no ja mam sice pracovnu zmluvu na dobu urcitu do konca roka 2010 tak uvidim ako to bude dalej. ja pracujem s telesne postihutymi detmi a mladezou, casto detickam treba pomahat, dvihat ich a tak a tiez maju casto sopliky a su chore, tak ja som rada, ze nemusim chodit teraz do prace. a navyse mi byvalo velmi zle cele dni od zaludka az do 16 tt.
tak vam prajem prijeny dnik. papa

lutsine
27. apr 2010

No ja som sa vcera vazila,tak od uplneho zaciatku som pribrala 7 kg. 🙂

lindus1
27. apr 2010

ahojte,
romini ja som pribrala necelych 5 kg zatial, ale uz teda zacinam citit nakladik 🙂

elko69
27. apr 2010

ahojte babulky,ako sa mate dnes?,sice je zamracene ale aspon neni zima nejaka strasna,no nie? 🙂

romini
27. apr 2010

no baby ja som asi najviac z vas pribrala ja uz mam 18 kg navyse. dufam ze to bude viac ako polovica vody strasne som naliata ledva chodim clenky spuchnute som ako matrioska. ☹ ☹ ☹

dydynka
autor
27. apr 2010

ahojte baby...tak ja som pribrala nejakych 10 kil a len co prejdem par schodov alebo nejaky mensi kopcek tak uz fucim a nevladzem,,,hrozne to na sebe citim

jaruska8
27. apr 2010

Hm baby, ja mám na sebe len 5kg, nepuchnem, lietam ako šarkan, ale radšej by som bola, keby som pribrala, lebo tá diéta, to mi teda nemáte čo závidieť. 😠 😠 😠 😠

dydynka
autor
27. apr 2010

ja som si az teraz vsimla ze jaruska a romini mate vybrate take iste meno pre babulky 😀 mi asi tu kristinku mat nebudeme,,stale sa nevieme dohodnut,,,,som hovorila ze keby to bol chlapec tam bolo meno iste 😀

lutsine
27. apr 2010

A nad akym menom este uvazujete?

dydynka
autor
27. apr 2010

no drahy chce stale tu lilly,,,ja som povedala ze budem suhlasit, ale ak bude krstena ako lilien,,aby mala meno v kalendari a normalne meniny,,,ale to on nechce,,,on chce len lilly,,,je to snim strasne

lutsine
27. apr 2010

a bude sa to hodit k priezvisku?

dydynka
autor
27. apr 2010

no priezvisko bude mat Lojová

zabkaevka
27. apr 2010

ahoj kočky
Vidím že aktuálna téma dnes je váha, tak ja zatiaľ nejakých 3-3,5kg som pribrala, ale iste sa to dvihne, ale viac ako 10kg by som veľmi nechcela, pretože potom sa to ťažko zhaduzje. Ale samozrejme, keď miminku bude chutiť, tak budem papať koľko si opýta 🙂

Kiwi : ďakujem za radu, asi zavolám do Šace, pretože v "Novej" nemocnici v KE netlačia fotku, a chcela by som veľmi, a dokonca sa tam netreba ani objednávať, že len mám prísť kedy potrebujem, a počkám, tak neviem či sestrička dobre pochopila aký to ultrazvuk potrebujem robiť. Ďakujem za typ.

paula58
27. apr 2010

ahojte babulky tak teda nic s toho nie je mala som ten samovolny potrat ☹ taky ze sa kolko krat ani nevieo tehotenstve a pytalasom sa ci sa mozeme snazit ze nevidi problem tak budeme dufat a snazit sa dalej 😉

lutsine
27. apr 2010

No tak to bude pekne Dydy, aj Lilly aj Lillien.....

elko69
27. apr 2010

paula58 tak to mi je luto...ale podari sa to opät hadam coskoro 😉 nesmut...

jaruska8
27. apr 2010

Pauli, neboj, bude to dobré, ja som si zažila minulý rok v lete niečo podobné, menzes meškal, ale začala som špiniť a krvácať, čiarky postupne slabli... A o tri mesiace som bola v tom.... Neboj!!

dydynka
autor
27. apr 2010

no mne ide oto aby mala v kalendari meniny...

avila
27. apr 2010

Puli, to mi je luto. Drzim palce, aby sa coskoro zadarilo🙂

Romini, aj ja som hodna, pojdem na poradnu tak ma zvazi, fu... uz teraz sa bojim. Ale mam na sebe asi 12 kilo. Ja sa ale ufam, ze to zhodim raz-dva po porode. Budem musiet.

Baby, dajte typa na veceru, neviem, co varit.

paula58
27. apr 2010

dakujem dufam ze to bude co skoro Natalia by uz chcela surodenca 🙂

dydynka
autor
27. apr 2010

avila este stale nemas foto bruska?uz by bolo načase 😀

jaruska8
27. apr 2010

Avila, mám super recept na rýchle a veľmi chutné cestoviny. Cestoviny môžu byť špirály. Omáčka: podľa množstva:2-3 ks bambino syra, šunka (200g), malá konzerva kukurice, môže byť aj brokolica, bazalka, sľahačková smotana.
Šunku pokrájame na malé kúsky (štvorčeky), opražíme na oleji, potom vytlačíme bambino syry, miešane, kým sa nerozpustia, potom pridáme šľahačkovú smotanu, kukuricu (prípadne uvarenú brokolicu alebo aj to aj to), dochutíme bazalkou. Mňam. 😀

kiwi82
27. apr 2010

zabkaevka, no ja by som neriskovala s tym, ze len pridem a pockam. lebo ja som sa tiez objednavala na 3d a mohli ma objednat az o tyzden. skus tam radsej zavolat 055 723 41 84 😉 A povedz sestricke ze potrebuje morfologicky ultrazvuk, co stoji 20 eruri. papa

kiwi82
27. apr 2010

a co sa tyka vahy, tak ja som pred tehu mala 80, potom som v prvom trimestri schudla na 72 , potom sa to nejako vysplhalo na 74 a ńa poslednej poradni som mala 77. takze tych 5 kg zatial. a mozno uz aj viacej 😉

avila
27. apr 2010

Dydy, nema ma kto odfotit. Dnes sa nastvem a odfotim sa pred zrkadlom.

Jaruska, dakujem, zlata si 🙂 Recept si odpisem, bo cestoviny som robila vcera ale urobim zemiaky s brokolicou hadem. To je tiez rychle.

jaruska8
27. apr 2010

Niet zač, sa mi slinky zbehli, ale aj ja som včera robila cestoviny. 😀

dydynka
autor
27. apr 2010

ja sa tiez fotim stale pri zrkadle,,,aj teraz som si sravila novu foto

paula58
27. apr 2010

dydy ake pekne brusko mas juj ja som take pekne nemala a ja som sa popukala velmi aj ked somsa od zaciatku natierala ☹

dydynka
autor
27. apr 2010

dakujem paula no ja som zatial nepopukala nikde,,ani strije nemam,,zatial,,,musim si zaklopat 😀