Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lutsine
4. máj 2010

ahojte, tak ja mam za sebou uz aj poradnu.....vravel,ze nabuduce pridem o tri tyzdne - 25.5 a potom uz kazde dva tyzdne budem chodit. Ako ste sa vyspali? Ja uz neviem,ako si mam lahnut,vsade ma vsetko tlaci...

kiwi82
4. máj 2010

ahojte, dobre ranko, lustine, tak ti si sikovna, jak si to pekne rano stihla uz 😉
no ja som spala asi tak, ze som sa budila na to, ze ma bolia nohy. a tiez som si nevedela najst polohu. od stehien az po kotniky ma nohy boleli na vonkajsej strane. ja idem na poradnu zajtra, bude mi robit usg, tak sa tesim. pekny dnik prajem.

pepppe
4. máj 2010

dobre ranko tehulky,,ja uz zarezavam v praci 🙂 hadam to rychlo ubehne,,,,,,,,,noo mne sa tiez stale horsie a horsie spi..na zachode som viac ako v posteli 😀 co by som chodila cikat kazdych 10minut ale len v noci,a neviem preco 😒

evita8080
4. máj 2010

tak, a mám to 100% potvrdené 5tt, dúfam že všetko pôjde tak ako má

dydynka
autor
4. máj 2010

ahoj baby,,,,tak ja som mala vcera o 11 vecer velmi dlhu prechadzku,,,utiekol mi pes bo sa suky haraju,,sme ho hladali po dedine v tom dazdi,,no strasne,,som sa bala aby ho nieco nezrazilo...no nakoniec sa nasiel,,,,,takze som celkom nevyspata,,, 😔

lutsine
4. máj 2010

Blahozelame evita 🙂

zabkaevka
4. máj 2010

ahooj kočky. Už som tu nebola asi tri dni.
Včera večer som mala kráááásny zážitok, mimi ma ozajstne koplo, tri krát. Tak som sa vytešovala 🙂 Taký to bol kráásny pocit 🙂 iný ako šteklenie a mrvenie 🙂 jeeeeej dúfam, že už bude častejšie sa mi takto ozývať 🙂 Vytešujem sa. A aj z toho že v piatok idem na poradňu. Musím povedať, že tieto tri týždne zbehli celkom rýchlo. A potom na ďalší týždeň pôjdem na morfologický ultrazvuk, tak aj na to sa teším, aj keď nebude foto, pretože tam kde teraz idem (v tamtom centre, kde som prvý krát bola ma nechcú vziať, nestíhajú) ale hlavne že mi mimi premerajú. Kamoška bola včera sa hovorila, že tiež jej to nevadí že nemá foto, ale že pekne všetko doki premeral, a pozrel, tak to je dôležité.

Evita : gratulujeeem, a mysli pozitívne 🙂

evita8080
4. máj 2010

Ďakujem Vám, a myslím pozitívne, to len kvôli tomu že beriem ATB a mám angínu, ale aj pri prvom to bolo tak a všetko bolo v absolútnom poriadku. Okrem toho mám o mesiac štátnice takže musím veľa makať, ale možno bude potom bábo nejaký génius🙂

elko69
4. máj 2010

pepppe myslim ze sobasny list - kopiu je treba kvoli mene dietata teda priezvisku a tu dohodu o mene neviem,ci to nieje v kazdej porodnici ine...tu v TT to chcu...no a svoje doklydy musis mat tiez...

dydynka
autor
4. máj 2010

baby ked nejsom zosobasena a chcem dat priezvisko draheho tak treba vybavit nejaky papier? a ked chcem meno co nieje slovenske a ani v kalendari?

kiwi82
4. máj 2010

dydynka, tak to je zaletnik ten vas psik 😉 ale fajn, ze sa nasiel, sak to je clen rodiny.
evita aj ja blahozelam.
dievcata, som si rano depilovala nohy a mala som s tym celkom problem. ako to vy robite, sak to sa k tym noham uz ani neda poriadne zohnuuut.
co sa tyka ciakania v noci tak ja mam zasa taky problem, ze vecer pred spanim sa vycikam a potom az rano, ked mangel o 5.00 vstava do prace a to mam uz take nafucane brucho, plny mechur, ze to az boli. ked sa nebudim na cikanie, mam si nastvit radsej budiky, ci ako ?

elko69
4. máj 2010

dydynka myslim ze to z matriky taky papier,posledny bod v potrebnych papieroch co mam ja v albume co treba do porodnice...kuk si to...alebo sa skus na to popytat niekoho v tvojom okoli ci nema s tym skusenost,tu v TT to tak je..

callex
4. máj 2010

ahojte tehulky.neviem ci sa k vam ratat..zatial mam v rukach len pozitivny test.chcem sa spytat ci bolesti v podbrusku ako pri menzes su ok?

vi3ka
4. máj 2010

vitaj callex, držím palce. tie bolesti v sú jedným z príznakov tehotenstva. aj mňa to takto bolelo. drž sa 😉

elko69
4. máj 2010

callex aj mna to tak bolelo + vytok taky biely a prsia ma pobolievali co inokedy nebolo zvykom...

callex
4. máj 2010

jeej vdaka vam za info. a ano tiez mam taky biely vytok..som rada ze je to ok. to viete ked sa clovek dlho snazi tak potom je vyplaseny ako mys.

vi3ka
4. máj 2010

o hodinku idem k zubárke 😖 len dúfam,, že to nebude veľmi bolieť 😅 ajajaj

zabkaevka
4. máj 2010

vi3ka : ja som bola včera, aj v rámci prenatálnej starostlivosti, čo ma poslal môj gynekológ, ale aj preventívku sme skĺbili. A čuduj sa svete, nič som nemala 🙂 to bola najlepšie návšteva akú som doteraz mala u zubára. Supeer.

kiwi : nieee podľa mňa netreba sa nasilu zobúdzať, však telo vie ako na to. Ja niekedy vstávam pretože sa n to zobudím, ale niekedy tiež vydržím, a potom ledva dobehnem. Takže neriešim. ALe ak takto vstávaš každé ráno, tak prípadne sa spýtaj dokiho, nech si nááhodou nezoslabíš pánvové dno, že bude dlho močový mechúr naplnený. Ale pritom ležíš, takže nemalo by to mať na to až taký vplyv.

jeeej už len dva dni a idem na poradňu, tešíííííím 🙂

pepppe
4. máj 2010

elko noo kolo toho treba a co ty uz si nachystana do porodnice??a mne ten papier nik nedal,ze co treba,,,to mi da kto???doktor?

elko69
4. máj 2010

callexto verim .. tak budem drzat palceky nech to vsetko dobre dopadne...

pepppe no ja uz som zbalena keby nieco...ten papier som nasla v porodnici na takej nastenke ked tu bol den otvorenych dveri co byva v tt porodnici kazdy prvy pondelok v mesiaci,ale skus dat aj do google co zobrat do porodnice,je viac takych zoznamov aj tunak uz niektore baby to tu mali z inych miest...

vi3ka
4. máj 2010

tak už som späť. robila mi jeden kaz-trošku bolel a teraz mám také dozvuky- a ešte mi opravila jeden zúbok a že už všetko je v poriadku. len sa mi trochu zapálili ďasná. myslím, že z toho blinkania v začiatkoch tehu. len dúfam, že sa to nebude zhoršovať. inak sa máme super. dnes ma môj drobec kopkal a kopkal. 😀 😀 😀 nádhera.
zabkaevka: ja musím vydržať do pondelka na poradňu, ale už sa tiež neskutočne teším. tak nech nám to obom dopadne na výbornú 😉

elko69
4. máj 2010

vi3ka no nezavidim toho zubara,ja som chvala bohu uz bola este vo februari a chvala bohu nic nenasiel a musim si teda zaklopat,si ani neviem predstavit ze by som musela ist teraz k zubarovi,maly by ma asi rozkopal co ja by som bola taka nervozna a on chua zo mna as...

zabkaevka
4. máj 2010

vi3ka : ja som cítila včera večer také ozajstné kopnutie 🙂 veeeľmi príjemné 🙂 Svokra vraví, že presne odo dňa ozajstného kopnutia, pôrod bude o 4,5 mesiaca, a mne to cca tak aj vychádza, plus mínus týždeň. chichi sranda.

elko : tak ani ja by som nešla len tak k zubárovi. ANi ja to nemusím. No gynekológ chcel mať správu že nemám žiaden kaz. Tak preto som bola.

vi3ka
4. máj 2010

baby ja nemám problém ísť k zubárovi. ja tú bolesť toľko vydržím. ešte v živote som si nedala pri vŕtaní kazu injekciu. hovorila, že keby niečo, tak jej mám povedať. aj mimčo sa pekne držalo. trošku sa pohuzdilo a pohoda. mňa doktor vôbec na prehliadku neposielal. išla som sama (aj mi dokonca vtedy vychádzala povinná prehliadka).

zabkaevka
4. máj 2010

áno, zubár bol trochu prekvapený, keď som mu dala do ruky normálne sprievodku, a pýtala aj správu, keďže gynekológ to chce. Tak vravel,že to ešte nemal u tehuliek, ale že je rád, že sa o mňa tak gynekológ stará 🙂

bubulacik
4. máj 2010

Ahojte ja som bola v pondelok u zubarky od rano od 8,00 do 12,00 tak som bola taka nervozna. pretoze mi trhala zub a najprv ho rozdrvila a potom sa jej nedal vytiahnut koren tak ma poslala ku chirgovy kde som čakala 3 hod kym ma zobral dnu a to som tam mal ist hned ako ma tam poslala moja doki. takze som mala v sebe 3 inekcie a dufam ze to tomu malemu nic nespravilo a ani neviem ze mi ho vytrhol pretoze nemam ani teraz ziadne bolesti co sa cudujem . 😀

pepppe
4. máj 2010

nooo elko kuknem nieco v googli ked budem zajtra doma,,,,vsak ja ani neviem co treba ale si myslim ohladne obklecenia,ze vsade je skoro to iste,,,,,,zajednat dr si ale nemusim,ze????

lindus1
4. máj 2010

ahojte kocky,
tak som dnes bola na tie diabetologicke testy, sladky napoj nic moc, ale dalo sa to v pohode vypit, pokial to teda nemusim pit kazdy den.. no ale poviem vam, ze mam totalne dopichane a dopraskane zily, sestricka mi nevedela normalne zobrat krv, horor, sparala sa mi tam v zile a potom, ze ups, praskla zila, za chvilu ups znova.... potom o dve hodky, to iste na druhej ruke, tak si viete predstavit ako vyzeram.. ako buduca matka narkomanka 😖 .... inak vysledky budu zajtra, tak som zvedava...

lulu4
4. máj 2010

pepppe: lekara si zajednavat nemusis za to sa platilo 7000 tis. sk....malemu zevraj do nemocky netreba nic okrem plienok a tych vlhcenych utierok na zadocek, ze deticky obliekaju do nemocnicnych veci, netreba vobec nic... jedine si nachystaj co ti maju doniest ked uz pojdes s malym domov pre neho a pre teba na oblecenie... ty za to toho budes potrebovat v nemocke viacej, kozmetiku, porodnicke vlozky aspon 2 balenia, niekde chcu tie jednorazove podlozky pod pacientov aby si nepretiekla na postel - dostat kupit v zdravotnickych potrebach, zevraj su velmi dobre aj tie jednorazove nohavicky, tie si urcite kupim aspon zo 4 kusy tiez v zdravotnickych potrebach za par korun... potom aspon 3 nocne kosele na prezlecenie.... kojacu podprsenku, tampony do tej podprsenky a nieco na vzdycharen, to je ked mas este pred porodom a len kontrakcie nieco na pocuvanie alebo tak... snad som na nic nezabudla a samozrejme doklady OP, zdravotny preukaz, tehotensky preukaz, kopia sobasneho listu...

pepppe
4. máj 2010

lulu dakujem,ty uz mas ake informcie,a ja az teraz sa dozvedam co treba 😉 noo takze toho bude dost,,,,jajha musim najst tu v meste kde sa nachadzaju zdravotnicke potreby,to ani len netusim,,,,tusim aj tu podlozku do postele treba,,,,tu radsej kupim,,,,no tu podprdu musim zohnat,,,jajha ja o tychto veciach nic neviem 😒