Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pastuska
25. nov 2009

Ešte bolo naozaj skoro - až také výkonné tie ultrazvuky zasa nie sú 🙂 pozri sa, všetko bude ok, tak nestresuj. Stres je pre dieťa zlý - to si zapamätaj. Pekne sa usmievaj a mysli na to, že čakáš krásneho drobca 🙂

kika333
25. nov 2009

dufam ze 3.12 ked pojdem na kontrolu tak uz bude pekne vidiet babenko 🙂

pastuska
25. nov 2009

Ja idem 02.12. - tak hádam tiež bude všetko ok 🙂 Ale pri prvom som nemala žiadne problémy, tak budem aj teraz optimistická.

duja
25. nov 2009

Ahojte baby tak ja zasa iba na skok, blahozelam k pozitivnym spravam a prajem pekny zvysok vecera ..Idem spat ta unava ma ubija hehe
tak sa majte a tesim sa na dalsie pozitivne spravicky

kika333
26. nov 2009

dobre ranko vsetkym
🙂

monci78
26. nov 2009

dobre ranko, dnes mam zasa jeden zo svojich dni, znova ten strach ma pochytil ci je vsetko o.k. 😒 ach jo, uz len vydrzat do stredy...

lutsine
26. nov 2009

Te co ste v cca. v 6 tt ako sa citite? mate uz aj nevolnosti?

kukucka26
26. nov 2009

ahojte sa som 5 alebo 6 TT presne nevedia citim sa akoby nic niekedy mi je tak cudne ako na odpadnutie a pred spanim mi strasne busi srdce inak ma pobolieva stale jemne brusko ako na menszes a tiez krize

kukucka26
26. nov 2009

inak mam take bolave prsia ze to je strasne

iwanna
26. nov 2009

ahojte, tak mne zle nebyva, iba obcas na mna pride nejaka slabost a prsia sa mi malilinko zvacsili, ale nebolia ma, iba bradavky mam take citlivejsie na dotyk. a mam take velke brucho ako som mala pri malom asi az v stvrtom mesiaci
A dnes som straaaaasne unavena, ale to skor z toho, ze Janicka vcera ockovali, dostal davky do obidvoch noziciek a boli sme skoro celu noc hore 😝

pastuska
26. nov 2009

No tak som písala v druhej téme, dneska videli srdiečko, všetko je ok🙂
Mne nič nie je, okrem únavy, trochu občas špiním (preto som išla na kontrolu dnes). Ale ani pri prvom mi nič nebolo skoro, len som chodila stále cikať (a to fakt od úplného začiatku až do konca) a cítila som vône aj z veľkej diaľky (no, väčšinou smrad 😀 ) - toto mám aj teraz.

iwanna
26. nov 2009

pastuska gratulujem k srdiecku 😀
Dobre, ze si sla na kontrolu dnes, aspon vies, ze je vsetko ok a ze srdiecko bije a skratila si si aspon to nekonecne cakanie. 🙂 Ja idem az o tyzden a zda sa mi to v nedohladne, akoby to malo byt o rok...

lutsine
26. nov 2009

no tak to ja beham cikat kazdu pol hodinku.

pastuska
26. nov 2009

no, len ja mám drobca doma, manžel preč, mama 200 km ďaleko..tak mám trošku problém, čo s ním..zatiaľ funguje suseda, tak uvidíme, dokedy 🙂

tina78
26. nov 2009

veru veru pastuska, ono sa to ľahko povie, dávať si pozor, ale ked ti doma behá také malé šidlo, je to hotové umenie! Ja som teraz riziková, kvôli veľkej cyste na vaječníku, dr. mi povedal, nič nerobiť, vyložiť nohy a pianko, lenže Ako, ked mám doma dvojročné žihadlo, ktoré ani chvíľku neobsedí. Snažím sa, ale nie vždy sa to dá. 😒
No, ale snád vydržíme aspon do 14.-teho tt, potom ma budú asi operovať, ak cysta nezmizne sama 😖

tina78
26. nov 2009

Inak, aj ja som od samého začiatku tehu strašne unavená, to som bola aj pri prvom, ale nie až tak, teraz je to oveľa ťažšie, kedže ma skoro ráno budí Martinko a ja sa akosi neviem premôcť, stále by som iba spala...no a až do obeda neviem nič zjesť, čo mi býva na vracanie, ale pri prvom to bolo horšie, pamätám sa, že až do 5. mesiaca som nič nepribrala, ani bruško mi nebolo vidieť, zato teraz priberám a brucho rastie rýchlejšie, ale to asi aj pre tú moju cystu 😔

kika99
26. nov 2009

ahojte. prepacte, ze sa Vam sem tak vtieram, ale chcela by som sa Vas opytat na radu, ze ci ste nahodou nemate skusenost v prvych tyzdnoch so svrbenim bruska a prs. Neviem ci to mam z kremu(je prirodny) aleboz coho..vyrazky nemam, len citim obcas take steklenie a musim sa poskrabat...myslite, ze je to ok? Na kontrolu idem az 8.12. Dakujem za reakcie

zuuzzu
26. nov 2009

Ahojte kocky, tak sa k vam pripajam. Som v 13 tt (teda podla doktorky v 12tt) a zatial sa mame vyborne. Mesiac som stravila doma na PNke, lebo som krvacala, ale uz je vsetko v poriadku a mohla som sa vratit spat do prace. Zle mi nebyva vobec, chuti mi vsetko, az na zeleninu, tu teraz nemozem ani citit. Brucho mi dako nerastie a uz by som bola cekom rada, keby zacalo🙂)) O dva tyzdne mam dalsiu kontrolu a tesim sa na ultrazvuk a na baby ako zasa narastlo a ako cvici v brusku. Uz mi presla aj unava, som plna energie ale stale sa snazim oddychovat a nepresilovat sa🙂)))

kika333
26. nov 2009

kika, mna tiez svrbeli prsia, az som si neskor myslela ze ci nemam dajaku infekciu alebo alergiu ale to je vsetko oki, tak to ma byt.... 🙂

kika333
26. nov 2009

iwanna: a uz ti nieco bolo vidnona sone, alebo ti este nerobili? 🙂 ja som bola minuly tazden a este nebolo nic vidno, povedal ze asi je nejaka dutinka ale ze to ma nanajvis 3 tyzdne, to vsak vychydza od oplodnenia nie od poslednej mrchy, myslite ze to myslel takto?

iwanna
26. nov 2009

kika, ja som este nebola, idem az o tyzden.

iwanna
26. nov 2009

a urcite myslel az od oplodnenia, ved tri tyzdne od mrchy sa mozno ledva uhniezdilo vajicko, ak vobec, tak to by nemal sancu nic vidiet 🙂

iwanna
26. nov 2009

kika, este som zabudla. a kedy mas ist znova na sono?

kika333
26. nov 2009

idem buduci tyzden , teda presne o tyzden, vo stvrtok

kika333
26. nov 2009

teda on povedal, vyzera to na 3 tyzdne, len som nepochopila ci som v tretom tyzdni alebo ma babo tri tyzdne

mimina
26. nov 2009

caute baby,
tak prvé vyšetrenia mám za sebou naštastie aj odber krvy skoro som tam odpadla sestricka mi nejak nesťastne zobrala krv ze mám teraz polovicu ruku modrej asi mi pretrhla žilu :(....bábo je v poriadku srdiečko mu bije aj mi ho ukazal na UTZ je to fakt taký malý drobec že doktor nevedel ani odmerať koľko meria a povedal že som 10TT ale mále je o týžden pozadu takže 9tt...cítim sa v pohodičke..a sono mi doktor robil pri potvrdení tehotentva a teraz druhý krát...

Novým tehuľkám držím palce..

pepppe
26. nov 2009

ahoj mimina,tak gratulujem k malinkemu 😉 nooo hlavne,ze bije srdiecko.a co uz mas aj tehu knizku?

irsina83
27. nov 2009

dobre ranko kocky,

ako sa dnes mame. my sme zle spali ale to dozenieme na obed 😉

kika333
27. nov 2009

dobre ranko, no ja sa snazim byt kludna ale aj tak som troska nervozna, cakat do svrtka ma zabije....som strasne netrpezliva ale verim ze vsetko bude oki 🙂

iwanna
27. nov 2009

dobre ranko maminy, my sme tiez dnes zle spali a nedozenieme na obed ☹

kika, uz musime vydrzat.... Ber zatial ako prve velke pozitivum, ze miminko je tam kde ma byt - pekne v maternici a nie mimo 😉 A srdiecko bude vo stvrtok. Chcem sa ta opytat, vidim, ze mas skoro tak isto staru malicku ako ja maleho. Je aj ona tak strasne neposedna a take sidlo? Ja som malemu stale v patach, lebo stale nieco vymysla a robi zlobu. Stale ho musim zdvihat, prenasat, natahovat,..... A zacinam sa bat, ci si s tym nemozem privodit nieco zle
😒