Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kiwi82
9. jún 2010

@vi3ka dakujem 😉 Mne doktor dovolil pit vodu, kym som cakala ale len cistu. a aj lieky som mohla zobrat co pravidelne uzivam.

vi3ka
9. jún 2010

@kiwi82 no tak s tou vodou si ma potešila. dúfam, že aj ja budem môcť. uf úľava 😀

romini
9. jún 2010

baby to je ale hic co??? ja uz nevladzem sedim nic nerobim aj tak sa potim

romini
9. jún 2010

Aj nasa Ninka chce ist uz von...
Dydy a co mala si aj strach ked si mala bolesti? a co ta vlastne bolelo ked si myslela ze ides rodit?

pepppe
9. jún 2010

@romini co uz sa vam pyta vonka????noo pekne ,,,,krasne brusko mas 😉

romini
9. jún 2010

este sa nepyta ale uz by som ju najradsej mala pri sebe lebo v tomto teple to akosi nezvladam furt mi je teplo. 😉

pepppe
9. jún 2010

nooo ani nehovor,,strasne pocasie pre nas tehotne,,,ja sa potim strasne,,,spat vecer nemozem koli tomu 😠

dydynka
autor
9. jún 2010

@romini no mala som dost silne bolesti ako pri kramoch,,,tak neviem ako vyzeraju kontrakcie tak strpnem pri vsetkych bolestiach 😀 😀

lulu4
9. jún 2010

@vi3ka nechcem ta sklamat na tie glukozove testy ale ja som pocas tych dvoch hodin co som sedela v cakarni uz s tou vypitou glukozou nemohla chodit len sediet, jedine na wc ked potrebujes, ani jest ani pit nic... takze neviem.. ale skus si zobrat polovicu citrona so sebou, lebo ked si to vytlacis do tej glukozy nebude to az take otrasne sladke... to by ti mali dovolit...

lulu4
9. jún 2010

@kiwi82 no ako tak citam o tom tvrdnuti bruska tak sme na tom podobne, ja ked beham, upratujem tak vtedy je to hroza, tak radsej vacsinou len sedim vtedy je to lepsie aj ked mam pocit, ze aj vtedy to niekedy nie je ono...ale uzivam raz denne magne b6 premium.. a pijem magneziu mineralnu vodu...

vi3ka
9. jún 2010

@lulu4 no ja som si to tiež myslela, že aj u nás to bude také, ale pýtala som sa kamošky čo už bola na tie testy, tak že tam nemusím sedieť, že môžem ísť aj domov. aj dnes na tom internom prišla tehuľka a hovorila, že teraz ide z tých glukotestoch a že tam za hodinku má ísť zase, takže asi pohodička. no a to pitie, tak sa to určite spýtam. ja sa ani tej sladkej vody nebojím, len toho, že tam musím ísť na lačno a mne je zrána tak čudesne, že keď sa nenajem, tak budem blinkať. dúfam, že to vydržím. 😉 a dík za radu

@romini veď ty ani strie na brušku nemáš 😕 to si ako dokázala? 😉 inak pekné bruško máš 🙂 už ťa to za chvíľu čaká že? držím palce

lulu4
9. jún 2010

@vi3ka tak u vas je to potom asi inak.... ved sa na to pitie opytaj...ale vydrzis to neboj, ja prve co je ked rano vsatnem idem si spravit ranajky, no a tiez som si myslela, ze budem zvracat ale vydrzala som aj ked chvilami ako som tam sedela prichadzali na mna take divne tlaky a dva krat sa mi kyselina do krku vratila ale dobre bolo, snazila som si nieco citat a uslo to... drzim palce, daj vediet ako si to zvladla

romini
9. jún 2010

vi3ka natierala som si ho odzaciatku avirilom a teraz takym kremom. dufam ze ani nebudem mat strie 😀 moja naj. kamoska tiez nemala a posledny den ked isla rodit sa chcela obut do tenisiek tak sa chcela zohnut a v tom sa jej maly pretocil a praskla jej koza.

dydynka
autor
9. jún 2010

baby ja tiez zatial nemam ani jednu striju na brusku,,tak hadam to tak ostane 😀

romini
9. jún 2010

Dydy dufajme.... a ako sa citis????

dydynka
autor
9. jún 2010

ja ani neviem,,,tak psychicky som plna nervozity a stale by som len plakala bo som nejaka precitlivela a to ani neviem preco 😝 a fyzicky ma krize uz ani tak nebolia co sa cudujem a inak mam bolesti ako pri kramoch ale to su vraj poslickovia a mozem to mat az do porodu,,takze tak nejak 😀

romini
9. jún 2010

ja som bola u porodnika v pondelok kukal ma zo spodu a dojdem domov a krv na nohavickach esteze som mala intimku a pak ma bolelo brucho az do vecera ako pri kramoch tiez. ale uplne a s tym placom moja tak s tym sme na tom rovnkako. ja som si cele tehu prerevala vsetko ma dokaze tak rozcitliviet. dufam ze druhe tehu nebudem revat takto.... 😀 a to ani neviem niekedy preco placem... 😀

dydynka
autor
9. jún 2010

ja tiez niekedy uplne bezdovodne,,,vzdy si domyslim ze ma drahy nasral alebo co a zacnem revat,,,no hroza,,,ja idem zajtra na kramare tak uvidim co mi dokina povie,,,no idem ja lezat bo mi je moc teplo a ten notebook na nohach mi to teplo este pridava,,a mne sa urobilo par strii na prsiach ,,bo tie mi fakt narastly,,

romini
9. jún 2010

🙂 ja chvalabohu nemam ani tam. tak oki papa dobru.....

lucia.kl
10. jún 2010

dobre ranko prajem.
som sa dnes dočitala v letakoch že kaufland ma akciu na plienky bella háppy - vychádzajú od 0,14€ za kus
a billa ma akciu na pampers sleep & play tie su za 0,10€ - velkosť 4 ale maju aj ostatne v akcii len neviem ceny.

kiwi82
10. jún 2010

ahojte dievcata, dobre ranko.

@lulu4 ja beriem tize dvakrat denne magne B6. ale mozno je to s tym tvrdym bruskom len moj pocit.
baby, vy ktore ste uz pobalene do nemocky mozete sem napisat, ze co vsetko ste si pobalili, prosim? lebo su na nete zoznamy ale je tam toho strasne vela a su aj odlisne tak neviem. najviac ma zaujim, ze co pre babatko zbalit, plienky ake a kolko ks, ci aj mast na zapareniny, zavinovacku, decku, co na oblecenie...... dakujeeeeeeeeeem

krtica11
10. jún 2010

ahoj kiwi82 ja mam sice ešte čas ale najpresnejšie sa to dozvieš v tej nemocnici kde chceš rodiť.Ja som taky zoznam dostala aj u svojho lekara ak budeš chcieť tak ti to pošlem. 🙂

vi3ka
10. jún 2010

@lulu4 no pred chvíľou som prišla z tej glukózy, ale za chvíľku tam idem zase na ďalší odber. zo začiatku som bola smädná a nebolo to až také sladké, ale ako som sa blížila ku dnu, tak tam bol ešte nerozpustený cukor a bolo to riadne hnusné, ale dá sa. teraz čakám, či sa z toho nepoblinkám, ale zatiaľ to ostáva v žalúdku 😀 😀 a piť môžem čistú vodu, tak aspoň to. ale malá vykopkáva ostošesť z toho sladkého moku 🙂 🙂

@romini no ja som si tiež od začiatku natierala krémom bruško, ale potom mi to nejak vyfučalo z hlavy, tak len keď som si na to spomenula 🙂 🙂 ale akože nemám nejaké hrozné strie, no sú tam. ale to sa dá prežiť. ešte som niekde počula, či čítala, už neviem, že všetko záleží podľa toho, akú pružnú máš pokožku. že môžeš sa natierať krémami, ale keď raz nemá pokožka takú elasticitu, tak ti ani krémy nepomôžu.

kiwi82
10. jún 2010

@krtica11 dakujem za info, ked mozes prosim posli mi to na IP. dakujeeeeeeeeeeem
moj doktor mi nic nedaval a ku porodnicke idem prvykrat az na dalsiu sobtu tak mozno sa nieco dozviem 😉

pepppe
10. jún 2010

dobre ranko tehulky 🙂 vecer som mala aj ja tie bolesti ako pri mrche,,,,trval oto sice len kratko,ale opakoval osa to asi dva krat a koniec,,,, 🙂 este by som nechcela ist rodit,az ked bude troska chlasdnejsie vsak by som tam umrela od takeho tepla 😀

lulu4
10. jún 2010

@pepppe ahojky tak to si mala tych poslickov, to je len taka predzvest porodu ale nemusi to znamenat nic, zvyknu sa objavovat v tychto vysokych stadiach tehotenstva... to keby si mala pravidelne intervaly bolesti tak cca hodinu dve a odsledujes si to, tak vtedy by uz islo o kontrakcie...

inak akurat mi postar doniesol ten kolotoc, juuuj tak sa z neho vytesujem, hned som ho cely poskladala a pustam si tu upokojujucu melodiu, aj malinky v brusku zacal hned kopkat asi sa mu to pacilo 😀 je hrozne krasny...

romini
10. jún 2010

@vi3ka môže byť to je individualne.
baby aj vam je tak teplo???? a teraz ked je taky hic zacali mi zas napuchat nohy asi sa zavodnujem zase.

romini
10. jún 2010

pepppe v nasom pripade bude hicna ked budeme mi rodit draha moja vies??? 😀 😀 😀 takze sa pripravme na to ze budeme cele nervozne a upotene hehehe

lulu4
10. jún 2010

@vi3ka no hlavne, ze sa to drzi v zaludku, to je dolezite, aj moj maly z toho sladkeho kopkal... to mate dobre ze aj vodu mozete aj odist a potom sa vratit lebo tuto to len tak robia ako som ti vcera opisovala, ze tam sedis, nikam neodist a az po 2 hodkach zoberu zase krv... tak drzim palce nech su hlavne vysledky dobre...
ja akurat papam taky super vychladeny a sladucky melonik... asi nejdem ani obed varit lebo o 12:30 uz bezim k zubarke ma mi vyplnat zubne kanaliky a zevraj to fest boli, tak sa tesim a v takom teple... bleee ved sa jej tam prilepim o to kreslo 🙄

lulu4
10. jún 2010

@kiwi82 no esteze to magnezko na to zabera... s tymi zoznamami by som ti odporucala si na nete vyhladat priamo porodnicu kam chces ist rodit lebo preto sa tie zoznamy lisia, lebo kazda nemocnica pozaduje nieco ine, preto nebude dobre ked ti dam vediet napr. ja co potrebujem lebo vo vasej nemocke to moze byt zase uplne ine... ale co viem pre babo by ti malo stacit cca 40 kusov jednorazovych plienok, aspon 4 kusy obycajnych, tie najmensie postolkove nohavicky, vlhcene utierky na zadocek, nejaka tenka ciapocka lebo tu ti nedaju ked ho budes po chodbe nosit na rukach alebo tak keby bol prievan a rukavicky na rucky aby sa neposkriabalo, do nemocky zavinovacku a oblecko netreba to by mali davat vsetky nemocky, jedine ak uz idete domov ti musi manzel doniest vsetko do coho babo oblecies a aj zavinovacku....