Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lutsine
17. jún 2010

@avila ahoj mne robili dnes len prietoky, v knizke mam napisane prietoky A/B 1,9 v norme....neviem co to znamena, vraj je tam uz trosku menej plodovej vody,ale stale este dostatok a placenta este nieje uplne dozreta. Do poradne ma objednali 29.6. 🙂 a mam brat trikrat denne magnezko,lebo sa uz trosicku otvarame.

dydynka
autor
17. jún 2010

kukuk baby,,,tak a ja som stale kinderko 😀 malej sa stale nechce na svet,,a mi ju tak srdecne ocakavame 😀 stale som len na jeden prst a nic take sa nezmenilo,,,ale dokina vravela ze uz sa nieco pripravuje no zabudla som co 😅 cely den som niekde behala tak som nemala cas sa sem zastavit

dydynka
autor
17. jún 2010

no hej svieti mi tam 40 ale teraz som vlastne iba v 39 tt,,nabuduci stvrtok idem zase na poradnu a to uz bude moj termin 😀 mi to tak pekne vyslo 😅

lulu4
17. jún 2010

@vi3ka ahoj az teraz som sa prihlasila lebo som bola v meste s kamoskou a trosku nakupit... som akurat dojedla taky sladucky super melonik...juuuj to je moja letna pochutka 😀 no ja by som volala lebo ked mas cakat az do poradne a oni ti nezavolaju tak je to dost blbo... no neviem ako to je prepojene s babom keby si mala ten cukor vysoky ale jedna kocka z inej temy to mala a musela normalne drzat dietu, ktoru jej povedal doki... takze by si sa dost musela obmedzovat este aj pocas tehu v jedeni co nie je ziadna vyhra a viem ze si este musela z prsta brat krv a nosit to k dokimu a tak... no radsej to nemat tak ti poviem.. tak si radsej zisti na com si...

@avila nooo tak to si velmi dobre pochodila v nemocke, aspon vsetko pokukali a mas uz 100% istotu ze cakas naozaj Matuška 😀 no ja sa na jednej strane aj tesim na tie poradne v nemocke a na druhej aj nie lebo tam bude urcite vela zien vzdy ale tak zvladneme, mna to bude cakat cely august...

suzik77
17. jún 2010

@zabkaevka ahoj, tento inzerat by mal este fungovat:

https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-spodna-b...

to druhe mi uz vzala jedna baba, to uz je neaktivne...

vi3ka
17. jún 2010

@lulu4 až ste ma vy dve s evkou trošku vykoľajili... 🙂 tak to si radšej zajtra zavolám do ambulancie. výsledky by už mali mať si myslím. tak len dúfam, že to bude v poho. lulu, si mi narobila chúťky s tým melónom. to je asi jediné ovocie, ktoré by som mohla celý rok jesť. tak ho mám rada, že som schopná zjesť aj taký 5 kilový za 2 dni 😀 😀

lulu4
17. jún 2010

@vi3ka tak nechcela som ta nejako rozrusit tym ze si tam mas volat ohladne vysledkov... ale tak radsej by som zavolala..ved za opytanie nic nedas...a potom nam daj vediet ze to je oki... melon je melon, ja ho zboznujem tiez... ved som si kupila polovicu a uz mam z nej zjedenu polovicu 😀 tiez by som ho vedela jest stale ale v zime sa to neda...

pepppe
17. jún 2010

dobry vecer tehulky,,,tak ja uz som doma,sme boli u nasich sa okupat,az zajtra nam zapnu teplu vodu,citim sa ako v staroveku 😀 dnes nam dosla ta doska na prebalovaci pult,,,a slnecnik na kocik,,,je trosku bledsi ako mame kocik,ale je krasny,,,este to lehatko a to je vše,teda dufam 😀
@dydynka neboj ona sa raz vonka vypyta,,,bude to potom prekvapko,,,co vies mozno ta to chyti ako elko,snicoho nic a bolo,,,, 😉

pepppe
17. jún 2010

@vi3ka ja si tie myslim,ze by si mala zavolat,ja som si pre vysledky sla hned na druh de,neviem na co tolk ocakaju 😒

vi3ka
17. jún 2010

okey baby, zajtra volám. 😉 a určite dám vedieť.
ja už som taká dolámaná po dnešnom dni, ani na ľavú nohú nemôže poriadne stúpať, lebo tie bolesti chrbta idú do celého tela. bývať tak teraz na mesiaci, kde nie je gravitácia 🙂 tam by nás tehuľky mali posielať, aby nám nebolo tak ťažko nosiť tie naše lásky. 😀 😀 😀

avila
17. jún 2010

@lutsine tak u teba tiez fajn, hlavne ze to otvaranie nepokracuje dalej. Teba vlastne objednali o 10 dni, ked dobre pocitam. Aj Tebe to pripada ako vecnost?

@lulu4 no veru, Matusko uz nebude Esterka 😉 Zlati su tam a fakt precizni, tak sa vytesujem. A maju tam 2 lekarne, zdrav. potreby a obchid s komplet detskymi vecami od kocika po cumel, tak keby sme nieco surne potrebovali, tak bude po ruke.

Inak tie poradne v nemocke su celkom fajn s om rada, ze muzik bol pri mne aj jeho poucovali (chce byt pri porode), tak bol zapojeny, sa mu ratalo 😉

@dydynka a ty este soferujes sama? Pytam sa, bo mne to uz zacina robit trosika problemy, malemu vadi poloha taka...

dydynka
autor
17. jún 2010

@avila no hej soferujem sama,,,tak mala sa hybe co najviac vtedy ale tak este sa nejak nebojim,,,a ked nechcem chodit pesi tak mi nic ine neostava 😀

romini
18. jún 2010

Dobre ranecko baby no Dydy ako tak citam normalne som v ocakavani s tebou kedy to na teba pride 😀 tesis sa uz co?? Ja mam termin prvy 27.6 a druhy 5.7. radsej by som ale isla skôr.

dydynka
autor
18. jún 2010

@romini no hej tesim sa a velmi,,,neviem sa uz dockat,,,mam vybavenu aj nadsandardnu izbu ,,,kde budes ty rodit?

romini
18. jún 2010

ja budem v ruzinove ale nadstandart som si nedala lebo chcem byt s viacerymi maminami na izbe aby som mala s kym kecat a poradit sa keby tam boli aj viacrodicky.

dydynka
autor
18. jún 2010

no ja som si dala nadsandard ale tak aby som bola s jednou na izbe,,, 😝

zabkaevka
18. jún 2010

ahooj kočky 🙂
@dydynka : malinká ťa teda riadne naťahuje 🙂 šibal maličky 🙂 ja tiež (už teraz 🙂 ) budem chcieť nadštandardku, ale sama, a to len preto, že na tej izbe je samostatné WC a sprcha, a nie spoločné s ceeeelou chodbou.
Tiež si rada pokecám, ale v takýto cudzích priestoroch som radšej sama. Aj teraz keď som bola v nemocke, tak ten druhý týždeň som bola na jednotke izbe, tiež to volajú nadštandard, ale na tom oddelení, je to iné ako na popôrodnom odd., tu bola len sprhca na izbe, WC rovnako na chodbe ☹ ale aspoň som bola sama, a robila si kedy čo chcela. a hlavne kľudnejšie spala.

@vi3ka : juuuj nechcela som ťa ani ja vyplašiť, ja len som si istejšia keď viem výsledky hneď, ako čakať dva tri týždne. A myslím miminku to nič zlé neurobí, aj keď máš zvýšený cukor a budeš jesť (jasné nie na tony) niečo sladšie. Ale ak by som mala mať diétu, tak som to chcela už od teraz začať, nie až o 2 týždne. Inak ostatné na výsledky nezvyknem volať, ešte tuším na triple testy som volala dopredu.

dydynka
autor
18. jún 2010

@zabkaevka ked si das nadstandard a budes tam este s jednou ako ja tak aj tam je na izbe sprcha,,,az pri nadsandarde kde su tri na izbe tam neni wc a sprcha ,,,ja si inak tiez kvoli tomu davam,,je to pohodlnejsie,,

zabkaevka
18. jún 2010

@dydynka : len to či bude práve vtedy voľná izba keď ja budem potrebovať. Niekedy vraj nie je voľné a potom ťa dajú do klasickej. Keď nerodíš presne podľa termínu. Aaaaale veď uvidíme, ja vydržím aj kebyže nebola, ale hlavne nech mimi príde na svet zdravučké a v poriadku 🙂

Inak dnes máme 99 dní do pôrodu, takže dvojciferné číslo, taaak sa teším, pamätám sa keď mi koník vypočítal, nejakých nad 200..dní. jeeeeej

vi3ka
18. jún 2010

@zabkaevka v pohode 🙂 a vieš aká dieta sa drží pri tehu cukrovke? čo ked zavolam, nedajbože povedia, že ju mám, tak ako sa mám stravovať? na poradni by mi to doki povedal. tak ja neviem teraz, či volať, či vydržať. jojoj, zmätok okolo toho. aj ja budem chcieť nadštandard, u nás sú 1-2 lôžkové izby s wc aj sprchou, len dúfam, že budú vtedy voľné tie 2lôžkové a ked nie, tak dufam, že budem na izbe s normálnymi babami. 🙂 inak ako sa cítiš? čo drobec, kope vo veľkom? už vstupujeme do posledného štádia tehu čo? ako to rýchlo uteká 🙂 ani sa nenazdáme a budeme v očakávaní ako dydynka, peppe, romini a spol.

zabkaevka
18. jún 2010

@vi3ka : hmmmm to neviem aká diéta, ale to by som sa pozrela do knižky, mám takú knižku ktoré vedie celým tehotenstvom, a sú tam aj rady a všetko možné. Juuuj mojaaa tak sa radšej nestresuj, všetko je iste OK, a to ti povedia na poradni 🙂 ňooo ty už si v 7. mesiaci, teda si začala 3. trimester, ja od budúceho týždňa, tak som happy 🙂

zabkaevka
18. jún 2010

zabudla som sa pochváliť, že idem na 3Dultrazvuk 🙂 tak sa teším, chceme ešte s mangelom fotečky 🙂 bola som síce na morfologickom ultrazvuku, pred dvomi týždňami, ale chceme aj to 3D a možno aj video, takže budúci týždeň idem vo štvrtok do jedného súkromného centra, teším sa fakt 🙂

vi3ka
18. jún 2010

@zabkaevka jej, tak to ti verím, že sa tešíš 🙂 mne bude tiež robiť teraz na poradni utz, tak sa teším, že zase uvidím lásočku moju malú krásnu 🙂 tak ja už s tými výsledkami vydržím do tej poradne radšej. zatiaľ boli všetky výsledky v poriadku, tak dúfam, že tradíciu neporušíme 😀 😀
o 3 týždne ma čaká bratrancova svadba a ešte nemám šaty. rozmýšľam, či skočím dnes, alebo až budúci týždeň do krajčírky, aby sme to stihli. počuj, ty si z KE a ja tam idem tieto týždne, tak nemáš prehľad, či sú nejaké predajne, kde by som našla pekné šatočky takých väčších rozmerov, aby sa dali vziať aj na svadbu? a samozrejme za rozumnú cenu, lebo na tom internete sú katastrofálne cifry.

zabkaevka
18. jún 2010

@vi3ka : my ideme zajtra na svadbu kamošovi a jeho nstávajúcej 🙂 uvidím či vydržím až do konca, ale tancovať iste nebudem, len možno nejaký slaďáčik. Ňooo ja veľmi nie som nákupová, teda veľmi prehľad nemám, sorry. Ja budem mať šaty, čo som si kúpila pre dvomi rokmi v jednom butiku,a sú také širšie, takže len toto ti viem poradiť. Je to malý butik, bola sa Anello (talianska móda), adresu presnú neviem, no je to na Štúrovej pri Capricorn obchode. Ani to ti neviem povedať či vysoké alebo normálne ceny, keďže ako som písala veľmi prehľad nemám. Ja som za tie moje dala 70€ vtedy. Inak my ideme aj v auguste na svadbu, to bude mať moja sestra, a tam si budem chcieť kúpiť nové šatôčky, ale fakt neviem aké, keď to už budem mať riaaaadne bruško 🙂

vi3ka
18. jún 2010

@zabkaevka tak vďaka aj tak za radu 😉 sestra tam chodí do školy, tak ma možno povodí niekde. no ja ešte do pôrodu idem minimálne na 3 svadby a tiež dúfam, že to ešte zvládnem, lebo sú to kamaráti, tak by som tam chcela ísť. ale ak sa malé rozhodne inak, tak čo narobím 😀 no ja si niekedy pripadám strašne diskriminovaná keď idem do obchodu. toľko pekných vecí a nič si nemôžem kúpiť, lebo neviem, ako budem vyzerať po pôrode. no nie? a čo? poctivo oddychuješ? s nôžkami vyloženými hore? mňa tak bolia kríže, že asi zhyniem z toho. neviem akú polohu mám zaujať na gauči.

zabkaevka
18. jún 2010

noo presne mimi povie čo pôjdeš 🙂 inak mne mangel povedal,keď som bola v nemocke, že nikde nepôjdem, že pôjde sám, totiž on musí, je svedok 🙂 ale teraz keď vidí že sa máme dobre s bruško, tak už nenamieta. Ale jasné, žiadne tancovanie. Juuj nevylihujem celý deň, to by som nemohla, a aj PC s netom máme hore na poschodí, na notebook mi net nefunguje net, takže neviem ležať na gauči a tak koníkovať ☹ mám totiž nejakú najnovšiu verziu windovs a tie nety ešte nie sú na to konfigurované, či čo, takže musím trochu čakať, kým príde na trh také čosi, ale asi už aj sa budem pýtať, pretože odvtedy už prebehol pol rok, čo ho mám, takže asi už aj je také.
Inak bruško poslúcha 🙂 , teda keď aj ztvrdne, tak len na chvilinku. Mimi sa hýbe, áno niekedy intenzívne 🙂 ale nič to, nech len kopká, mrví sa, aby som vedela že je OK 🙂 no niee?? 🙂 kríže ma bolievajú,ale len k večeru, cez deň celkom v poho. V celku všetko je super 🙂

zabkaevka
18. jún 2010

idem ja niečo ukuchtiť, poobede sa ohlásim. Včera som varila vyprážaný karfiol, ale taký bol fajný, že mangel prišiel domkov z práce na obed a aj na večeru sme ho mali, a na dnes ostala len na jedna porcia , takže musím niečo ešte dovariť, asi špagety, tie sme nemali už juuuuuj nepamätám 🙂 paaaaa zatiaľ

avila
18. jún 2010

Ahojky baby 🙂 Ja si veru potancujem, ale len tu doma 😉 Maly neprotestuje, zatial. Ale na svadbu, teda zabavu v noci by som si uz tiez netrufla... asi by mi vadil ten hluk. Ale tak fajne napapat by som sa veru sla 😀

Dnes uprsano, stihla som pozametat a umyt oba balkony 🙂 som na seba hrda, teraz mam nozky hore.

Aj ja som taky asocial medzi cidzimi. Tiez volim izbu osamote aby som si Matuska vychutnala hned na zaciatku a muzik a rodinka budu moct prist ku mne rovno na izbu, kedykolvek. Tak sa tesim 🙂

pepppe
18. jún 2010

ahojte babulky,tak u zsom doma s poradne,doki ma nepotesil 😉 malinky vraj spinka a neche sa mu zatial von,sa neotvaram,,,vsak ho mal zobudit,ked spinka 😀 dal mi este jeden termin na poradnu,ze nevie ci sa stretneme.,,,1jula,,,prvy termin mam 2jula a druhy 9jula,tak som zvedava,,,ja som si tam tak povzdychla aon ze preco ten povzdych a ja ,ze chcem aby uz isiel mali von 😉 sa smial 😉 tak ale dodal,ze za tyzden aj porodit mozem,ze sa to rychl oda zmenit,,,vsak v stredu idem do nemocky,,,mozno budem aspon trosku otvorena,,,vsak nech sa mali tlaci uz von 😀 ja ho chem uz vidiet aj tatko,ho uz chce vonku a on nas asi nechce este videit 😀 zase som zmokla,som si musela kupit nove tenisky,lebo som bola premocena,,,aj ponozky som si musela kupit,,ja mam statsie ked idem niekam vzdy musi prsat 😠 takze toto mame nove,,,,takze hadam sa dockame aj terminu 😠 ja ho este prehovorim a ked ee,,,budeme skusat vsetko aby siel von 😉 a dame aj sex s muzom a pojde to 😀

lulu4
18. jún 2010

@pepppe nooo takze spachtoska mas v brusku 🙂 tak nech si pospinka, dobre mu tam je... tak ja som sa uz zlakla ked pises ze ta nepotesil ake hrozne spravy ti povedal a toto nie je nic strasne... zase ine kocky co sa predcasne otvaraju a podobne by prijali tvoj pripad, ber to z tej stranky 😀 on si to v spravnom case nasmeruje von... a mozno aj v tom prvom termine.. ved to uz mas za par ozaj.. uz vydrz a uvidite ho spolu s mm co chvila 😀