Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kiwi82
16. júl 2010

@pepppe a nezabudni si zmenit v pase, ze si uz mamicka 😉

pepppe
16. júl 2010

@kiwi82 dakujem 😉 auuuuuu ale riadne bolelo,,,,,so nemyslela ze az tak,ale nevadi,hlavne je ze uz je tu medzi nami,,rodila som od 20hod a porodila som 8:20,,neuveritelne bolesti som mala,bez mm by som skolabovala,pekne somnou dychal a povzbudzoval ma,,,ako doporucujem kazdej zene,,mat tam mm pri sebe,,,,,plodovku mi museli prepichovat to bola malina,ale nezaberalo nejako nic na otvaranie tak nam dali vyvolavacku ,,,,,to bolo riadny des potom,cize sme sa riadne natrapili,vsak ani von nehccel ist spekulant nas 😉

pepppe
16. júl 2010

@kiwi82 neviem na to nejako prist ako sa to tam meni 😠

kabulko
16. júl 2010

@peppe gratulujem, maly je nadherny, riadny chlapisko 🙂 ako bolo v nemocke? mliecko mas? ty si epi tusim nemala, ze?

kiwi82
16. júl 2010

@pepppe uplne hore mas nastavenia a potom si das udaje o sebe a kolonka tehotenstvo a rodina a tam by si si to mala najst 😉 No a ani epriduralku ti nedali? ci si nechcela? tak pekne dlho ta alexik potrapil. ale hlavne, ze ste obaja zdravi a uz domka 😉

pepppe
16. júl 2010

@kabulko dakujem,,,no to je teda chlapisko,,,,,no som rada ze sme doma,ako nebolo zle,ale dlho ☹ chybal mi mm ☹ 😀 epi som nemala a mliecko mam,ale bradavky nemam,,,,drobec ich nevie najst,cize odsavame mlicko 😠 no ale co uz,musime aj prikrmovat,lebo nemame ani vela mliecka,co ma sklamalo strasne

lulu4
16. júl 2010

@pepppe ahoooojte rodinka, mate krasne synatora, gratulujem.. je strasne chutnucky...s tym mlieckom si nerob starosti, to sa neda dopredu povedat ktora ho bude mat a ktora nie... hlavne ze mas aj ked pomenej... verim ze ti v nemocke bolo dlho, komu by nebolo, tie foto co raz nafotila tadotami tak vam to tam na tom sestonedeli aspon pekne prerobili co je super....ja som len pocula ze tu v BA uz v dvoch porodniciach zastavili na chvilu prijem ze tam maju otras plno takze parada...

kabulko
16. júl 2010

@peppe, to ma mrzi s tym kojenim, ale najhlavnejsie je ze mas aspon nejake mlieko, vsak sa ti mozno este viac spusti, ako dlho si bola v nemocke?

vi3ka
16. júl 2010

@pepppe jeeej, no zlatunký je ten tvoj chlapisko. to si sa musela stopro natrápiť, ale už je pri vás a to je hlavné. tak nech vám robí len radosť a nech je zdravučký. a v noci ti spinká, či nie?

vi3ka
16. júl 2010

@kiwi82
@avila
@zabkaevka ja som pýtala pôrodnícke vložky a až doma pozerám, že mi dala Tena vložky, čo sú akože na únik moču. neviem, či to berú ako pôrodnícke, alebo ako? musím zistiť tu u nás u mojich kamošiek čo idú rodiť, že aké ony majú. sa mi to nejak nezdá, no ale keď splnia svoju funkciu, tak problém nevidím.

vi3ka
16. júl 2010

inak teraz sme prišli z kúpaliska 😎 perfektne bolo. boli sme v tieniku a tam bolo tak príjemne. 🙂 voda bola super, ani veľa ľudí v bazéne nebolo.... proste parádička 😀 😎 dobre sa plávalo, len trochu ťažšie, aj manžel ma mohol konečne zobrať na ruky, keďže voda nadnáša 😀 😀 😀 sranda čo? 😝 teraz som taká unavená, že asi odkvecnem na mieste.

dydynka
autor
16. júl 2010

@pepppe tak si sa docakala aj ty,,,maly je hrozne podareny,,,ja ani neviem co je tu nove,,,a vsetko sa mi nechce a ani nemam cas citat,,ja som dneska vracala a mam horucku,,neviem ci je vo vzduchu nejaky virus alebo co bo to mal aj moj drahy aj moj tatino,,,tak sa potim a len na skok som tu,,,

kiwi82
16. júl 2010

@vi3ka no tie poporodne vlozky by mali byt bez toho lepiaceho pasika. tak neviem, ci tie Tena ho maju ci nie. tie Samu ho nemaju. ale su dost kratke. tak uvidime, sak dajako to uz zvladneme 😉
@dydynka joooj tak to je neprijemne mat horucku a grckat v takom teple. ale pocula som,ze zena aj ked ma teplotu 40 stupnov tak moze kojit. teda asi ak neberie ziadne tabletky. tak nech sa z toho rychlo dostanete 😉

vi3ka
16. júl 2010

@kiwi82 idem sa na to pozrieť.

vi3ka
16. júl 2010

@kiwi82 majú tie lepiace pásiky. no tak teraz neviem, čo mám robiť. ešte počkám, čo mi odpíše kamoška, ale nezdá sa mi to. veď som jej pekne povedala, že pôrodnícke vložky. či som jej to mala po španielsky povedať? 😠

vi3ka
16. júl 2010

no asi jej to pôjdem vrátiť, keď nájdem bloček, ak som ho vzala. mala by mi vziať aj otvorené no nie? veď som sa chcela presvedčiť, či majú tie lepiace pásiky. oj, tak mi pokaziť deň. 😠 ☹

lindus1
16. júl 2010

@pepppe zlatunky je alex 🙂 tak uzivajte domka babo 😉
pocuj moja aky bol personal, lekari, sestricky a tak? bola si spokojna? my sme boli s manzelom mrknut tento tyzden v porodnici, celkom sa nam tam pacilo, predstavovala som si to stare, ale je to nove, poprerabane, tak to ma potesilo... ked budes mat cas, tak napis infosky

kiwi82
16. júl 2010

@vi3ka mo mozno je to jedno, tak proste si ten pasik neodlepis ked pojdes len tak navolno bez nohaviciek, sak naco by ti aj bol 😅 otazne je ale ci maju taku savost ako ti poporodne. ved zasa to nie je az taka polozka. uvidis, co ti kamoska odpise alebo nase skusene maminy, co to uz maju zasebou a ak predsa len treba tie bez pasika, tak by ti to mali vymenit ak mas bolocek. a pise sa na obale,ze su poporodne?

vi3ka
16. júl 2010

@kiwi82 nie nepíšu. práveže píšu že sú na únik moču. ale kamoška píše, že aj ona ma tie isté a že ich berie. skúsim pozrieť u nás ešte v jednych potrebách, že čo mi tam ponúknu. ono máš právdu, nie je to až taká položka a ked ich bude viac, tak to neublíži nikomu no nie?

lulu4
16. júl 2010

@vi3ka
@kiwi82 ja som si v zdravotnickych potrebach pytala tiez len porodnicke vlozky a dali mi tie samu ako mas ty kiwi... takze v pohode, ked budeme silnejsie krvacat tak nam budu vsetky na prd ale predsa tieto su na to urcene...

tie co predali tebe vi3ka si myslim ze mozu byt tiez lebo som pocula ze tie inkontinecne vlozky su tiez velmi dobre save, ja som si take znacka Jessa z DM drogerky potom kupila este na doma jeden balicek je tam 20 kusov...
v tom bazene ti muselo byt super, normalne zavidim, ale ja sa bojim infekcii lebo som na to nachylna ale hned by som isla, kto vedel ze bude taketo horuce leto zavidim vsetkym znamym co idu na dovolenky a tak..

lulu4
16. júl 2010

ahojte dnes som bola na poradni a maly ma peknych 2441g tak sa strasne tesim.. prietoky kontrolovala vsetko oki... len mam strasne opuchnute clenky tak som sa bala co mi povie, nakolko som mala moc a tlak dobry tak je to oki, to je z tepla, vykladat nohy, oddychovat a vela pit cistu vodu, obmedzit mineralky...
no akurat toho streptokoka mam pozitivneho cize pri porode mi potom budu musiet pichnut jednorazovo do zily antibiotikum ze to ma kazda druha tehulka teraz... co uz...

a dnes nam kurier dorucil aj kocik, tak sa tesime s mm, sme skusali aj kocikovat po byte ako cvoci 😀 ale paradny je trojkombinacia a este aj na vajicko je nanoznik na zimu a vanicka je pekna velka a sportak je aky velky ani nehovorim ten ozaj vydrzi aj ked bude mat dieta 3 roky 😀

lulu4
16. júl 2010

@pepppe dnes mi na poradni povedala ze mam toho streptokoka pozitivneho viem ze si ho mala aj ty, tak sa chcem opytat ci ti dali nakoniec to antibiotikum jednorazovo? a ako to bolo bez epi? ty si ju nechcela?

vi3ka
16. júl 2010

@lulu4 ooooo, tak to si ma trošku ukľudnila. tak potom v pohode. a už sa môžem zbaliť kľudne do tašky. 🙂

avila
16. júl 2010

@pepppe nadherny je a ozaj ako mesacny vyzera 😉 To hrozi aj nam, kedze uz teraz nam predpokladaju 3,5 kg. Zelam vsetko dobre, hlavne vela zdravicka a vela mliecka a tesim sa na podrobnosti, aka bola cesta do porodky a aky bol porod... ked budes mat cas 😉 Tak prijemne navykanie 🙂

avila
16. júl 2010

@lulu4 jej super, ze je vsetko OK. A Vladinko ma peknu vahu. Teraz mas kedy najblizsiu poradnu? Za toho steptokoka sa netrap, inak preco je tak vela pozitivnych? Nechapem tomu...

Inak, zase sa mi zhorsila plet a mastneju mi vlasy... A tak som sa vytesovala posledne 2 mesiace... Uvidime, co s nami narobi dojcenie...

kiwi82
17. júl 2010

Ahojte kocky, dobre ranko.
@vi3ka a @lulu4 no maju tie samu aj v zdravot.potrebach a ja som si ich objednavala cez www.mojalekaren.sk takze kebyze ste ich nezohnali daju sa objednat a aj dost rychlo pride balicek, mam odskusane 😉 Ja beriem jedny aj s lepiacim pasikom to su take dlhe nocne vlozky kotex alebo tak nejako sa volaju.

pepppe
17. júl 2010

@lulu4 heh tadotami som stretla ako som odchadzala,ze ako sa ma alexik,,uz som hned vedela kto je to 😀 mala aj maleho pri sebe,taky krasnucky je,,,mala by ist asi v nedelu domov,,,,ja som tam bola od nedele ale porodila som v pondelok a pustili ma chvalabohu v piatok,mal slabu zltacke,ale nastastie sme tam nemuseli ostavat na to ozarovanie,som sa len modlila aby pribral a sli pekne domenov,,no mliecko sa rozbehlo,ale musim odsavat,nemam vyformovane bradavky a mali stade nevie papat ☹ tak sa trapime s odsavackou a ked je malicko musime dat aj nutrilon,,,,
@lindus1 nemocnica je epekne prerobena,ja som bola ako spokojna,,,dr co ma odrodila bola uzastna,ako lekari su super,len ti nik nic nepovie sam,musis sa vsetko pytat ako sprosta,ale tak inak pohoda,aj jedlo sa dalo jest 😀

andrea0903
17. júl 2010

@vi3ka kludne zober aj tie Teny lebo ked budes potrebovat ti bude total jedno ci je na unik mocu zaklad ze to co ma zadrzi

pepppe
17. júl 2010

noo takze k porodu babenky,,,v nedelu som sa zobudila stym ze mam kontrakcie,kazdych 10,min,tak sme sli do nemocky,tam ma vysetrili dali klistir a sli sme na porodny prijem,,,na apsoch mi ukazalo ze mam nepravidelne kontrakcie a stale som otovrena na prst,takto to bolo az do vecera,tak ma dali na sestonedele,,,dali mi tabletku a hned sa bolest zrychlila,tak som sla zase na porodny prijem o 20hod,,,bola som otvorena stale len na 3prsty a takto to pokracovalo dlho,,,,bolesti som mala uz riadne a tak strasne pomalicky to lso,ze ma skoro porazilo ☹ nakoniec mi dali tabletku do posvy a prepichli plpdpvku,troska sa to rozbehlo ale stale nic moc,,,,ked mi sestricky povedali ze kazdu hodinu mam ist na pasy ,tak som skoro plakala,,,ako osm tam mu sela lezat v tych bolestiach no hruza ako nechcem zazit,mne bolo ako tak dobre,ked som sa prechadzala a le ked mi kazali lezat som bola ozaj zufala stych bolesti a to som bola asi len na nejakych 6prstov,,,a kde bolo este 10.... ☹ no ae ptoom nadranom sa to uz rozbehlo,dali mi nieco na utlmenie bolesti,ako pomohlo nebolo to nieco extra ale aspon nieco,no a slo sa potom tlacit,to sme robili hadam dve hodky kym sa mali ako tak dostal az dole,spekulant ma riadne potrapil 😀 potom si mylsim ze to slo uz rychlo,,,pri kazdej kontraksie som mala zalacit ako som len vladala,,,jujha som bola total vycerpana ako som uz pisala,keby nemam tam mm asi to nezvladnem,sme dychali spolu,nedovolil mi kricat len predychavat tie kontrakcie 😀 too a potom to uz slo rychlo maleho mi nejako vytiahli,nastreih som zacitila,lebo som akurat prestala tlacit 😠 auuu heh ,ale tak to zasivanie malina,,uz mi bolo jedno,hlavne ze neboli tie tlaky tam dole,,,, 😀 mala som vela plodovky a stratila som aj dost krvy koli jeho velkosti,,takze asi tak,no ale hlavne ze je to medzi nami,teraz nad detmi este nerozmyslam nad druhym apon 3roky,,,jujha ale taky prood uz nechcem ani za nic 😉

zabkaevka
17. júl 2010

AHoooj kočky 🙂 tak dnes to asi bude rekord v teplote 🙂
@pepppe : moooja, verím že to bolo ťažké, ale iste si už happy že máte, halvne zdravučkého, chlapčeka pri sebe 🙂
@vi3ka : áno aj ja si myslím, že tie tena vložky budú tiež OK, prípadne si kúp ešte jedny originál pôrodnícke, také len pýtaj (ja mám, ako som písala značku Hartman). Neviem presne koľko kusov bude treba no ja mám dva balenia, tuším po 20ks.
@andrea0903 : Ďakujeeem za info k tomu hláseniu sa u detského, nooo vidím že budúci týždeň bude sliediť po známych s malými deťmi, koho oni radia a prípadne vyberiem tak dvoch a zájdem k nim.

zabkaevka
17. júl 2010

jeeeeeeej ja som v 31t. jupiii, to vlastne začíname 8. mesiac, všaaak, dobre to viem??