Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

30lenka
21. júl 2010

😀 dobre raaanko damy co dnes ideme robit? 😅

zabkaevka
21. júl 2010

Ahooojte kočky 🙂 tak dnes vyzerá u nás najprv na pochmútnejšie počasie, ale snáď sa vyčasí ako to aj hlásili. NIekto dokonca tu nablízku niečo páli, a fuuuuuuj celá dolina smrdí a je zadymená, Radšej som zavrela okná, aby nevošiel smrad do voňavej detskej 🙂
@vi3ka : nič si nerob z takých neohľadných ľudí alebo sa snažiacich "vtipálkov" . AJ mne zopárkrát povedali niečo čo som nepotrebovala a nechcela vedieť, no odpovedám stále pravý opak a s úsmevom, pretože mi nesotja za to aby som sa nad nimi rozčulovala 🙂 Mne najnovšie hovoria že to bude iste chlapček pretože mám bruško tak skôr do špicata ako okrúhla, a teda že som zbytočne dopredu kupovala ružové vecii a taaak. No ja na to, však mi to ostane pre druhé mimi ak by to aj pravda bola 🙂 chichi Treba ich takto odzbrojiť 🙂 Držkaj sa 🙂
@ avila : nooo a dnešný dník sa maličkému nepáči na návštevu sveta ?? 🙂

avila
21. júl 2010

@dydynka to Ti plne verim, aj ja by som reagovala uplne rovnako. Dufam, ze nas bude cakat len moja maminka (teda nas 3). My sme strasne velka rodina... A tiez si myslim, ze babetko by nemalo byt hned vystavene tolkym cudzim bakteriam 😉 Strasna som, co?

vi3ka
21. júl 2010

@zabkaevka ahoj evi, čo tak skoro hore? ja už od 7mej nespím, lebo mm išiel do práce a zobudil ma - neúmyselne 🙂 ja takýmto podpichovačom kašlem na nos, hlavné je, že v bruško drobček pekne rastie a vyvíja sa - iné ich reči ma nezaujímajú, hoci by som vyzerala ako slon. no nie? 😀 je zaujímavé, aký sú všetci naokolo zaručení "doktori", že vedia lepšie čo čakáš ako samotný UTZ. no nie? 😀 a čo sa týka vecičiek, tak buď ostanú pre druhé mimi, alebo ešte nejaké v rodine budete mať a bude vybaveno. no nie? ja už sa teším, že môžem nakupovať v ružovom, lebo keď som pozerala po tých šatočkách sladkých v obchode, tak som si tak želala, nech je to dievčatko. budú to naše malé princezničky že? 😉

zabkaevka
21. júl 2010

@avila : nie si strašná, aj ja zdieľam ten názor. ja budem trvať na tom, že mimi si môžu zobrať na ruky len v perinke. a predtým pekne umyť ruky (najlepšie aj zuby 🙂 ) Okrem nám rodičov a mojej maminky a sestri 🙂

vi3ka
21. júl 2010

@avila zdieľam tvoj názor. ani ja by som nechcela, aby som prišla domov z pôrodnice a u nás kopa ľudí. myslím si, že rodinka (mamka, tatko a drobček) by sa mala sama zoznámiť s novým domovom a zvyknúť si na seba osamote a nie v hluku a tak. no nie? samozrejme ak bývajú sami. 🙂

avila
21. júl 2010

@zabkaevka kdeze... Rano hovorim muzikovi, ze ma bolia krize kus, sa zlakol 😕 Ale po par minutach preslo... Matusko caka na vikend, mozno, aby bol ocinko doma 😉 Take sme citlive teraz v tehu, vsak? Dufam, ze sa to vrati do normalu potom 😉

zabkaevka
21. júl 2010

@vi3ka : juuj ja vstávam stále s mangelíkom, raňajukujeme spolu, bez toho ho ani nepustím z domu. Takže každý deň o 7ej, ale potom ešte pozerám teleráno a keď niečo ide za tým, alebo niečo robkám,a tak až prídem na net. NO dnes nebolo čo pozerať, tak som prišla ťukať trošku ale idem žehliť, dnes to mám celodennú zábavku, min. 4 praní mi treba. No chcem to dnes zvládnúť, aby som mala prázny kôš na prádlo a potom už môžem začať mimi vecičky prať a žehliť 🙂 Presne na ostatných netreba pozerať ani myslieť, je treba sa starať o len o mimi a seba 🙂

vi3ka
21. júl 2010

@zabkaevka no môj muž nestíha raňajkovať, on si radšej dlhšie pospí, takže ja mu večer pripravujem raňajko-desiatu 😀 a on už len príde mňa i mimi vybozkať a uteká do práce. no tak dnes máš toho požehnane 🙂 ja sa musím priznať, že už som si poprala a vyžehlila tie vecičky čo som si pokúpila. už len čakám na tie od rodinky čo mi majú dať. len to bolo hrozné žehliť v takom počasí, a preto som mala na seba otočený ventilátor a tak som žehlila 😎 😀 tak pekný deň ti prajem aj vám všetkým.

zabkaevka
21. júl 2010

@avila : hmm noo tak keď to máte tak "naplánované" 🙂 tak nech ti vyjde ten víkendík 🙂 Hmm neviem či to kvôli citlivosti by som nechcela aby mi ošahávali mimi, ja som taká aj stále, nemám rada ak napr. spoločné WC, alebo ísť sa sprchovať po niekomu cudziom, alebo ak sa ma dotýka niekto s kým nie som často, a nebodaj je to fajčiar, z ktorého z diaľky cítim cigarety, žiaľ svokra ☹ a taaaak A práve tej svokre musím nejako taktne potom naznačiť, že pekne sa umyť predtým ako ťuťu muťu okolo mimi. Nie je u nás často robí v ČR a prišla práve teraz na dovču, a potom chce však prísť aj po narodení mimi. čo beriem OK chce videiť vnúčatko, ale trochu sa obávam, nech z nej nemám nervy ☹ alebo skôr manželík môj . Ale nechcem jej uprieť možnosť byť trochu s mimi 🙂 som za rodinné vzťahy 🙂

avila
21. júl 2010

@vi3ka presne tak aj moj muzik pride, pobozka v postielke mna, Matuska v brusku a odchadza 😀 Zlaty... Tak baby, aj ja idem nieco robit, krasny den prajem 🙂

zabkaevka
21. júl 2010

@vi3ka : jeeeej tak ty si šikovnica 🙂 ja sa do toho chcem pustiť tak od budúceho týždňa ale iste to bude trvať aspoň dva týždne, máme toho veľa 🙂 ale teším sa.
Aj ja prajem krásny dník, sem tam nakuknem pri žehlení 🙂

avila
21. júl 2010

@zabkaevka ja sa obavam, ci vobec dam niekomu svoje male na ruky, okrem muza 😉 A bez perinky, okrem nas, ani ranu 😀

pepppe
21. júl 2010

😉 @avila ja ked som prisla,ma cakala len sestra,,,,navstevy som razantne odmietla,vsak kazdy by mal vediet,ze sa to nepatri,hned pozerat babo,vsak ako pises bakterie a tak

30lenka
21. júl 2010

@pepppe tak ako malinky uzlik? poslusny je? 😀

lutsine
21. júl 2010

Ako osetrujete rany po nastrihu? V nemocke mi davali rosalgin roztok na vlozku a prikladala som si tam....no doma ma to obcas pobolieva, co to pomoze zmiernit?

dydynka
autor
21. júl 2010

@lutsine mna to bolelo dva tyzdne,,teraz uz je to lepsie,,no mam este nejake stichy,,vraj pomaha ked sa vela sprchujes,,ja som sa uz aj kupala doma v bazene,,a sa mi tak niektore cverny zo sitia rozmocili ,,inak som si to neosetrovala inak

avila
21. júl 2010

@lutsine Maximko je uzasny 🙂 A bol dlho v porodnych cestach, ze trosku namodraly bol? Po kolkych dnoch to preslo? Tak ho uz mate pri sebe, ja sa neviem dockat uz. Skus sedacy kupel v salvii, ma hojive ucinky.

Viem, ze casu nazvys teraz nie je vela, ale daj o sebe obcas vediet🙂

avila
21. júl 2010

@pepppe budem musiet byt aj ja drza, sa nasrdim 😠 a pojde to 😀

andrea0903
21. júl 2010

@lutsine ked tak hramancek...ten vysusa ale sprchovanie caste a hlavne nech to cim viac na vzduchu 😀

lutsine
21. júl 2010

avila no doki vravel,ze je trochu postlacany na hlavicke lebo sa rychlo predieral von tak sa dnu trochu pootlacal.

zabkaevka
21. júl 2010

hmmm tak dnes je fakt teplo, ja ešte stále nemám dožehlené, robím si často prestávky, až mám pocit, že celý deň vylihujem 🙂 ale taaak je teplo a pri žehlení ešte dupľom ☹
Neskôr keď zájde slniečko pôjdem na zmrzku, vo vedľajšej dedine otvorili taký stánok, tak môžem si dávať takmer každý deň mňamiky 🙂 a mimi to tiež chutí, vtedy kopká intenzívne 🙂

Fuuha tak tá téma roztrihnutia a zašitia a následnej rany ma trochu desí ☹ priznám sa najviac na pôrode. Ale vydržím všetko pre mimi 🙂

lutsine
21. júl 2010

@zabkaevka nastrih som necitila, sitie trosku ano,take akoby jemne pichanie a steklenie dole....

lucia.kl
21. júl 2010

@lutsine mňa bolelo šitie len dva dni a potom o dva tyždne začalo znova - ale to som išla k lekarovi a mala som zapal a mykozu 😠 😢

pepppe
21. júl 2010

@30lenka noo odobrucky,obcas neposlucha,ale to kazd ebabo,zatial sme spokojnucky,,,,,🙂teraz sa pekne s tatkom kocikuje
@lutsine ja si neosetrujem nijako,ani v nemocke nam nic nedavali 😠 mna to tiez inak este dost boli,,ani chodit nemozem,,,,staci malo pohybu a citim ako keby idem rodit este jedno babo,,taky hnusny pocit to je 😠
@avila noo nedovolis nikomu nic a bude to,vsak tvoje to bude baby 😀

vi3ka
21. júl 2010

baby rozoberáte tu nástrih a čo na to.... mne kamoška-zdravotná sestra- radila, aby som si kúpila septonex nastriekať na vložku. čo mám spomienky na septonex, tak to dosť štípe. tak ja neviem. 😒
@lutsine a to čo tebe dávali štípalo?

andrea0903
21. júl 2010

@vi3ka zvykne sa davat aj rozrobeny hypermangan inak ale treba to vela luftovat aj ked viem ze je to neprijemne nakolko spinite ale je to najrychlejsie a najucinnejsie sprcha vzduch a harmancek ale kazdemu inak len to nezaparujte

vi3ka
21. júl 2010

@andrea0903 a ten hypermangan sa dá aj kúpiť? no uvidíme, čo nakoniec bude.

kiwi82
21. júl 2010

ahojte zeny, no mne sa zda, ze ten hypermangan, ze to je ta fialova vodicka, co sa dava detom na dezinfekciu, ze? ale ze ho treba zriedit s vodou a by to nebolo fialove ale len ruzovkaste, lebo je to velmi silne. myslim, ze sa to da kupit na volny predaj v lekarni.