Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
28. júl 2010

@andrea0903 ako nic proti praktikam niektorych lekarov ale aby nepozreli tehotnu zenu od spodu alebo len raz to sa mi zda byt take zahravanie sa ale co uz.... teda ja osobne by som zmenila doktora ale je to na kazdeho osobnom rozhodnuti... ja na moju nemozem povedat ani makke f ako sa povie...nikdy nic nezanedbala a teraz uz uvidim ako to bude v nemocke, bud. tyzden ma tam caka prva poradna... teda zajtra sa idem objednat...

lulu4
28. júl 2010

@pepppe no to som pocula s tymi problemami s kakanim ze su castejsie u chlapcov a skusala si ten espumissan pre dojcata alebo tu kruzivu masaz v smere hodinovych ruciciek dlanou po brusku alebo cvicenie s nozickami pravu prikladat opatrne k lavemu laktiku a lavu zase k pravemu cize tak do kriza ze aj to je dobre... alebo potom Janefonda pisala na inej diskusii minule ze kupila to vrecusko s ceresnovymi kostkami som to videla minule za nejake 3 eura v DM drogerke ze to sa da bud chladit alebo zohriat podla toho na co to potrebujes a ze take teple prikladat na brusko ze aj to pomaha, skus jej napisat ona ti o tom povie ked to ma vyskusane...

pepppe
28. júl 2010

@lulu4 vsetko okrem toho vrecuska sme skusali,,,,ako ja davam aj cajik feniklovy a stoho si dobre poprdka,,,cize ten je dobrymale naposledy kakal vcera,,,,,dufam ze sa nam dnes tiez vykaka,ok idem ja lebo uz je hladny my tu spieva pri usiach 😀

andrea0903
28. júl 2010

@lulu4 no mna nepozeraju preistotu tak casto nakolko som anjvyssie rizikova pacientka tak sa snazia co najmenej do mna vrtat 😝

andrea0903
28. júl 2010

@pepppe skus obycajny rascovy cajik

pepppe
28. júl 2010

@andrea0903 moja mama uz aj ten skusala,,,ako vykakal sa ale potom uz ee,,,dr kazala ze mokru plienku na brusko,ale to nepomaha podla mna vobec

lucia.kl
28. júl 2010

@pepppe my mame rovnaky problem s babami a tie plače su hrozne, až mi to srdce trha. ake mlieko davaš???? ja som začala BEBOu potom mali HAMI a teraz NUTRILON tak uvidime....

dydynka
autor
28. júl 2010

@pepppe a vyskusala si espumisan?ten je super,,malej fakt pomaha

vi3ka
28. júl 2010

ahojky baby. skôr som nemohla, mala som návštevu. nooooo tak výsledky z hematológie.... nič konkrétne mi nebolo povedané, len čo som si v správe prečítala. v doktorskom slangu sa nevyznám, ale ak by bolo niečo veľmi zlé, tak by mi povedali. idem ešte na jedno vyšetrenie o 3 týždne, takže uvidíme, ale čo mi tam napísal, tak som sa zhrozila, že čoooo? 😕 😲 citujem: týždeň pred termínom hospit. na RT..... čo je to RT????? a potom ešte nejaké doktorské výrazy. musím vydržať do poradne, aby mi to doki vysvetlil. myslíte, že sa mám báť?

lutsine
28. júl 2010

Aky mate dnes den?

vi3ka
28. júl 2010

teraz rozmýšľam, či tým RT nemyslí náhodou rizikové tehotenstvo. hmm? 😒

dydynka
autor
28. júl 2010

ahoj @lutsine no dneska je docela uprsany den,,,nikde som s malou ani nebola ale ved sladko spinka tak mi to nevadi 😀 a co ty?

pepppe
28. júl 2010

@lucia.kl ja mam hami,,nutrilon sme prestali davat lebo sa mi zdalo ze to bolo este horsie,,nekakal vobec ☹
@dydynka noo davam to aj ja,ale mne sa zda ze to nepomaha nejakosi

dydynka
autor
28. júl 2010

no moja mala tiez jeden den nekakala a na druhy si to statocne vynahradila 😀 okakala aj mna 😀 a ked davate tie mlieka tak nato si musi zvyknut tak preto nekaka,,ale to sa napravi,,

dydynka
autor
28. júl 2010

he az teraz som si vsimla ze pepppe a lutsine porodili v ten isty den 😀

lulu4
28. júl 2010

@dydynka no ty kedze kojis dydy tak je normalne ze malinka jeden den nekakala moze sa stat ze nebude ani tri dni kakat ale to nevadi lebo u kojenych deticiek je to normalne horsie je to pri tych umelych mliekach tym si asi prejde kazde dieta, ved aj kamosky co mali deti na UM sa dobre potrapili... ach jaaaj

zabkaevka
28. júl 2010

bola som takmer celý deň v meste, fííha, ale všetko som vybavila, v práci aj na stretnutí.
@vi3ka : nooo ja tak viem, že od 36t sa chodí do nemocky kde budeš rodiť. Nooo tak to pekne požiadaj toho tvojho gyn.aby ťa aspoň na poslednej poradni pozrel zo spodu. ak nie, tak v nemocke to budú robiť, pretože stav krčka je veľmi dôležitý. Mňa stále zo spodu pozerá, presnejšie omaká 🙂 a celkom je zlatýá, nebolí ma nič pri ňom, až ľutujem že ho nemám ako pôrodníka, ale on to vykonáva len v Rimavskej Sobote a do KE chodí len štvrtok a piatok, a to len ako gynekológ. ALe myslím, že budem mať dobrú pôrodníčku, celkom ju chvália a sesterka pri nej rodila minulý týždeň, tak sa jej spýtam na detaily.
@lutsine : jeeej ďakujem za info k odsávačka, tak to som už fakt najsamlepšie spokojná s kúpou svokry. jeeej a akú máš peknú novú profil fotečku 🙂 zlatééé

Kočky a čo témy ako : epidurálka?? dať si ju ?? a tak isto odber pupoč.krvi?? my rozmýšľame aj nad jedným aj druhým.

zabkaevka
28. júl 2010

@vi3ka : tyy tak to ti nevysvetlil čo písal do správy?? ďalší divný doki, ty máš nejak na nich šťastie ☹ hmmm skús volať aspoň sestričku u svojho gyn. a spýtať sa jej, či nevie. hmmm neviem čo by mohlo byť to RT, ale tá veta nemá nejako význam ak to je rizikové tehotenstvo. hmm

andrea0903
28. júl 2010

@pepppe nejak som nepostrehla ci kojis alebo prikrmujes....skusala si dat po teplom kupeli drobca na brusko nech sa troska ponatahuje popuci aj ked bude plakat........v nemocnici sme to robili stale tak ked som tam lezala s dcerou 6tyzdnov 😀

andrea0903
28. júl 2010

@lucia.kl mojej dcere nepomahali drahe mlieka iba obycajny klasicky Sunar....tak keby nahodou je to velmi dobre mliecko aj mojmu muzovi chutilo 😀 😀 😀

andrea0903
28. júl 2010

@vi3ka pocuvaj pozerala som co znamena RT u tehtonych zien..........vysledky su divne ale tak je to specificka metoda robi sa u tehotnych zien ktore maju toxoplazmozu pripadne ju prekonali neviem preco chodis na hematologiu skusim ale este daco pohladat...ale suvisi to s vysetrenim krvi 😝

andrea0903
28. júl 2010

@vi3ka dalsie vysledky ze RT znamena radioterapia ale v tehotenstve?no neviem idem hladat dalej

andrea0903
28. júl 2010

@vi3ka uz vsetko mozne som pohladala same hovadiny uvidis ale podla mna je to ten test ktory je velmi citlivy robi sa v prvom druhom a tretom trimestri...........nemaj deeepku bude oukej 😀

vi3ka
28. júl 2010

@andrea0903 si zlatá, že si si s tým dala námahu 😉 akože ku tej vete je toho viac popísané, ale samé lekárske výrazy. a na hematologii som bola len preto, že posledné výsledky krvi čo mi brali na poradni ukázali, že mám zníženú hladinu krvných doštičiek, tak len pre istotu ma doki tam poslal. ale že sa nemám strachovať, že sa to v tehu stáva. už musím len počkať na poradňu - ved do 10.8. je blízko - že čo mi tam na to doki povie a to si určite budem chcieť nechať vysvetliť. pre istotu to už viackrát čítať dovtedy nebudem, lebo ma to bude len rozlaďovať 🙂 dik za podporu.

@zabkaevka no ako hovoríš, mám na nich šťastie 😒 😀 ja viem, že to RT v takto poskladanej vete nemá zmysel ako rizikové tehu, ale ved doktori píšu ako analfabeti, akoby sa pravopis neučili.... a čo sa týka tvojej otázočky o epi a pupočníkovej krvi..... no ja som ešte do času chcela epi, ale upustila som od toho, že radšej si to vytrpím a aj lepšie žena spolupracuje s pôrodníkom keď cíti kontrakcie ako ked máš epi a kontrakcie necítiš, len ideš podľa toho čo hovorí stroj. prežili to naše mami, prežijeme aj my. a čo sa týka tej krvi, tak my si to pre našu malú nedávame odobrať. je to pre nás dosť drahá záležitosť, ale rozmýšľala som, že by som ju dala aj tak odobrať zadarmo, nech pomôže komu sa dá. verím, že naša malá to nebude nikdy potrebovať.

andrea0903
28. júl 2010

@zabkaevka ja tiez nie som za epi..som si povedala ze ta bolest stoji zato........ 😎 a pupocnik.to je pre nas tiez moc penazi keby to ale tolko nestalo alebo respektive by sme si to mohli dovolit tak urcite 😀

zabkaevka
29. júl 2010

Ahooj kočky 🙂 hmm dnes sa ešte počasie v KE neumúdrilo, ale dúfam, že cez víkend sa to už polepší. Chcem praať vecičky ☹
@vi3ka : juuj moja, nestresuj sa už z tej správy, ak by fakt bolo niečo zlé, iste by to aj takýto lajdáci lekári povedali. Tak ja som si pvoedala, že na väčšie hlúposti zaplatíme tých 830€ tak preto chcem iste tú pupočníkovú krv, ale áno, viem si predstaviť, že ak by som na to nemala, tak tiež veľmi uvažujem. No chvalaBohu mám aj na to odložené, tak to budem chcieť. Idem aj hneď sa pozrieť na tú registráciu cez net, pretože to treba aspoň mesiac pre pôrodom riešiť pretože by mali poslať spať nejaké papiere na podpis. Hmm noo to je pravda, že s tou epidurálkou asi apcientka tak nesplupracuje, tak asi si ju ani ja nedám. Sesternica tiže išla bez toho, u tej aj mojej pôrodníčky, tak snáď to zlvádnem aj ja.

zabkaevka
29. júl 2010

ja už by som bola tak rada v 9. mesiaci, teraz ten 8my je asi najkritickejší. každý deň sa bojím, asi každá všaaak. Preto som rada, že mimi sa mi pekne hýbe 🙂 len sa trochu obávam, nech mi príliš neoslabí maternicu, a z toho krčok. Nech je tak ako je, pekne zavretý. Kedy vlastne začína 9. mesiac?? 36t? fuuha tak to ešte dlheee 3 týždne

pepppe
29. júl 2010

@andrea0903 ja uz len prikrmujem,,,,,noo musim vsetko vyskusat,on na brusku lubi byt,tak to by nemal byt problem 😉

pepppe
29. júl 2010

@dydynka noo mame rovnake datumy,jedna porodila rano,jedna vecer 😀

larmimi
29. júl 2010

ahoj, je vyhodnejsie kupit kocar v obchode alebo cez internet? 🙂