Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
4. aug 2010

@vi3ka : tak to som rada, že výsledky máš OK 🙂 už sa nikde nechystaj, do nemocky myslím, až v septembri 🙂 Minule si sa ma pýtala že ako sa mám, a cítim, ale neodpovedala som ti na to : ďakujem mám sa skvelo, myslím, že tehotenstvo znášam vynikajúco, akurát to občasné tvrdnutie bruška, ale to sa dá zriešiť magnéziom. No dávam si pozor, jasné na všetko, a teda tiež mám strresy po odberoch či je všetko OK 🙂 zatiaľ klop klop všetko OK, tak snáď aj ja už vydržím do septembra a nebude treba nikde mi chodiť do nemocnice. Nemám problém ani s puchnutím nôh, ani s nevoľnosťou alebo prílišnou ospalosťou, či nočnou nespavosťou, a čo sa čudujem ani s pálením žáhy. tak som preto happy.

@andrea0903 : noo pospala som si takú hodinku, pomohlo mi to. a teraz som dožehlila, ale len naše veci (tak min z troch praní), aby som mala pokoj s tým, a teda mohla sa vrhnúť do vecičiek mimi 🙂 na to sa veeľmi teším, aj keď to vyzerá že to odkladám, noo dnes som viac fakt nevládala vyžehliť.

jeeeeej teraz ,ám moja krásna štikutku 🙂 je to zlaté, ale asi jej nepríjemnéé, mooooja. keby som vedela čo si mám vtedy dať, nech jej to prejde, ale asi nič sa nedá.

pepppe
4. aug 2010

@andrea0903 noo AJ ja som mu povedala,ze to bude ako nase skoro "poprve" 😉 dr mi kazal ze najprv sa mam jemu ukazat az potom muzovi 😀 a tak to aj hodlam,,inak ja uz vobec nekrvacam neviem ci je to ok,,,len troska spinim,,,,som krvacala len take dva tyzdne,,, 😒

vi3ka
4. aug 2010

@andrea0903 si ma pobavila 😀 he he no jasné, musia ma nejak "zabaviť", aby som sa celé tehu len neváľala doma nie? xi 😝 musím aj trochu manžela vycvičiť, aby potom keď príde ten čas nezmetkoval 🙂 no dúfam tiež, že už to bude do konca all right. ešte však stále neviem čo s tou hematológiou, keďže poradňa až 10. augusta, ale už nech bude ako chce, len nech je bobčo zdravé.

vi3ka
4. aug 2010

@zabkaevka 🙂 neboj, zatiaľ sa nikam do nemocky nechystám a dúfam, že mi ani nikto nezmarí moje plány 😀 síce najbližšie do nemocnice pôjdem až keď sa bude chodiť posledný mesiac na tie ozvy a pásy. 😉
tak ty si ukážková tehuľka. nič ťa netrápi, nebolí, parádička. dokonca aj horúčavy si vieš vychutnať 😎 . len nech to tak ide až do konca. a veď si aj zaslúžiš, veď ste sa načakali kým prišlo bábätko aj k vám. no nie? no ani ja nemám problém s pálením záhy. ani neviem, čo to poriadne znamená. síce ma to sem-tam zabolí, ale to asi záleží na danom dni a na tom, čo som zjedla. ale dám si studené mliečko a je to v pohodičke. 🙂

júúúj, ešte 2 dni a budem oficiálne na materskej. hurá 😀 🙂 no a ako dydynka spomínala, aj ja som rada, že ešte stihneme ten príspevok na dieťa, kým ho zrušia. len nechápem, aký význam bude mať, ak znížia rodičovský príspevok. ja pochybujem, že všetky mamičky na RD si nájdu vtedy prácu (keďže chcú povoliť, aby mohli aj pracovať aj poberať príspevok). nie všetky mamičky sú zamestnané a po materskej sa majú kde vrátiť-do práce. takže ten príspevok čo je teraz zvýšený pre tie čo pred MD pracovali by napr. mne vyhovoval viac. no naši "páni" si aj tak spravia ako to im vyhovuje.

andrea0903
4. aug 2010

@pepppe je to v poriadku krvacanie trva väcsinou iba tyzden dva potom to uz je len spinenie niekedy silnejsie inokedy slabsie dokonca moze zmiznut na par dni a znova sa objavit ma to specificky zapach tak to zistis a prva mrcha dojde zhruba tyzden po vynechani spinenia tak az potom sa objednaj po prvej mrske na Ko a potom to uz s muzickom mozes roztocit i ked to bude fakt ze tenkrat poprve 😀

andrea0903
4. aug 2010

@vi3ka no ja vobec taky prispevok nedostanem takze vy mozte byt rady ze vam to tak vyslo ja uz nemam podla nich narok 😀 ale co uz narobim mozem tie eurace okaslat zaklad je aby som konecne porodila zive babo 😝

andrea0903
4. aug 2010

@vi3ka inak poradnu mam aj ja 10.8. a 9.8.idem na to 4D tak som veeelmi zvedava co mam za kinderko v brusku 😲

vi3ka
4. aug 2010

@andrea0903 tak to hej. žiadne prachy nestoja za krásne, živé a zdravé bábätko. držím prsty a aj na 4D, aby sa vám krpček ukázal. nám sa naša ani na 4D nechcela ukázať. dupku mala až pod mojou lonovou kosťou a tam už utz nevidí. ale dočkali sme sa teraz.

andrea0903
4. aug 2010

@vi3ka ja si ale fandim ze sa mi ukaze vplnej krase boo jaj uz som netrpezliva 😀

dudinka80
4. aug 2010

@susika ,ahoj,stale ma boli brusko.raz na jednej,raz na druhej strane.a pridavaju sa aj bolesti v krizoch sem-tam.obcas ma to taha na jednu a druhu stranu.dnes je piat y den co mi to meska,mne to NIKDY nezviklo meskat,vraj mam leskle oci.dnes poobede v robote som si musela ist oddychnut a normalne zdriemnut do satne tak na 10 min.taka som bola unavena.

elko69
4. aug 2010

@lulu4 to som mavala aj ja,jak keby som sa docurala,taky vytok ze nemal ziadnu farbu iba ako vodu keby si tam vyliala,ze? plodova voda je ina a bude to urcite zafarbene do ruzova alebo do hneda alebo asi aj trosku krvy ked odide ta hlienova zatka a mne asi aj odisla tyzden pred porodom ebo som mala na nohavickach take slizovy vytok ale som tomu neprikladala dolezitost teda nemyslela som si zeby to mohla byt ta zatka...

elko69
4. aug 2010

@lucia.kl ten mam teraz ja aje v úpohode zatial..sice obcas mame bolesti bruska ale to z toho ako sa napapa ked s atam dostane vzduch ale len trosku pocvicime s nozickami a uz prdkame a kakame takze uz to neni take zle ako na zaciatku..v pohode to zvladame

lulu4
4. aug 2010

@andrea0903 ahoj vidim ze si tu peppe odpisovala na to krvacanie ale ono je to tak ze ked zena plne dojci tak jej mrska pride az po pol roku alebo tak nejako ci to som zle pocula? iba ak plne nedojci tak jej pride po tom krvacani pociatocnom ako si ty spominala? take nieco nam na tej predporodnej priprave spominali ale neviem ci je to tak... ja som si vzdy myslela ze to vsetko pride pekne po sebe najprv nejake 2 tyzdne to cistenie krvacanie a potom hned dorazi mrcha... ale asi to tak nie je... diky za odpoved...
a drzim palce na tom 4D verim ze cakas aby sa vam pokladik ukazal... ved nam potom daj pekne vediet ze ci to bude dalsia princeznicka alebo chlap do rodiny? 😀

lulu4
4. aug 2010

@elko69 hej hej ten den co som opisovala ze som dosla domov to som mala normalne nohavicky a nohavice mokre akoby som sa docurala presne ako pises... ale tiez som si povedala ze to nebola plod. voda ze to by malo mozno aj inu farebnu konzistenicu alebo co, ved teraz vsade kam idem si dam na nohavicky aspon slipovu vlozku... ale ta by mi teda moc nepomohla keby to uz bola voda 😀

elko69
4. aug 2010

@lulu4 no veru nie to by z teba tieklo viac ale zase bacha nepodcenuj to,radsej to povedz na poradni lebo mne moj dr.povedal ze keby zo mna sla nejaka voda tak viac ako obycajny vytok aby som si zobrala tie nohavicky alebo vlozku na ktoru to vytieklo a sla na pohotovost do porodnice ci to nieje plod voda,oni maju na to taky roztok ktory ked na to vyleju sa sfarbi do modra myslim a vtedy je to plodova voda,lebo ti moze odtekat zuevraj aj postupne ta plodovka,alebo maly unik sa moze stat...

lulu4
4. aug 2010

@elko69 no do kelu tak to si uz clovek nemoze byt nicim isty.. preco neodtecie ta plodovka naraz a nema nejaku farbu takto to ozaj zenska nema ako vediet.... ja neviem to bolo uplne cire biele vcera a bez zapachu ale tak som mala pocit akoby som bola pocikana.. divne to bolo... ale dnes sa ma na 1. poradni v nemocke aj pytala ci mavam vytoky, svrbenia a tak, povedala som je ze vytoky hej ale tak biele iba nezapachajuce.. tak to len poznacila a nic mi na to nepovedala... ja uz neviem co je normalne a co nie... nech sa uz maly radsej narodi... zacinam byt cim dalej tym nervoznejsia aj dnesna poradna bola otrasna tak sa tam vo mne sparala zo spodu ze dovi som myslela ze zacnem krvacat alebo porodim neviem ci to teraz takto ku koncu uz musia tak pozerat alebo co ale doteraz som nic take nezazila... som dost znechutena... ☹

elko69
4. aug 2010

@lulu4 no ked ti poviem z emoja poradna spocivala iba z toho ze ma dal na pasy a ultrazvuka vazenie a tlak ani az ma nevidel zo spodu az pri porode,asi podla pasov ked neboli ziadne kontrakcie zaznamenane ma ani nekuk zospodu ale potom zase pri porode s avomne sarali stale a najhorsie to bolo asi pocas kontrakcie,vtedy to bolo dost neprijemne veru...ja ta nechcem strasit s tou plodovkou ale len ti hovorim co mne dr.moj povedal...

vi3ka
4. aug 2010

@lulu4 nechcem sa ti pliesť do debaty, ale chcem zareagovať na to ako ťa vyšetrovali v nemocke. mňa teraz čo som bola na pohotovosti tiež pozeral od spodu a tiež sa tam špáral a šiel dosť hlboko. som myslela, že až do žalúdka sa dostane. a celkom to aj bolelo a bolo to nepríjemné. ono asi teraz tak "musia". 😒

andrea0903
4. aug 2010

@lulu4 no co sa tyka ked kojis tak jedna kamoska dostala normalne po siestich tyzdnoch a dalsia teraz po troch rokoch cize kym neodstavila malu od cicusky 😀 aj vt tomto je to individualne ja som priklad kojila 6tyzdnov a mrsku som laila uz na 5tyzden..fakt neviem.......v pondelok dam urcite vediet ci sa drobatko ukazalo alebo ne........dufam ze nebudem taka z toho hotova ze az 🙂 a ten taky veeeeeeelky vytok ja som mala zhruba cely stvrty mesiac.teraz je to uz pomenej.....a mne priklad plodovka neostiekla mna museli furt prepichnut
@dudinka80 moze ta to pobolievat ked si tehotna lebo sa maternica prisposobuje ved vyckaj a uvidis 😀

andrea0903
4. aug 2010

@lulu4 no mna este doteraz videla len raz aj to ked mi oznamila ze som tehotna........a zalezi na lekarovi ako hlboko niektori su jemni ini zas jak tvrdasi...............s tym vytokom si nerob tazku hlavu je to normal kym nesvrbi a neplai a nesmrdi.......je to preto ze ak by svrbel a palil zapachal tak musia co najskor nasadit ATB aby male nedostalo pri porode do pusinky pliesen.tzv.zabku

lulu4
4. aug 2010

@andrea0903 hihi dakujem za vysvetlenie uz som zasa o cosi mudrejsia, ako dobre ze tento konik existuje... si zlata... tak drzim palceky... dobru nocku

lulu4
4. aug 2010

@elko69 jasne ja viem ze ma nestrasis ved ja to tak neberiem len clovek uz nevie s cim ma pocitat ked sa ho to prvy krat tyka ale myslim ze kazdy porod je indy vindy aj pri druhom budeme stresovat 😀

@vi3ka ja netusim ako maju pozerat zo spodu teraz ale vobec ale vobec sa mi to nepacilo sakra... to uz teraz mam z toho traumu ze buducu stredu ma caka to iste co teraz :(

andrea0903
4. aug 2010

no zenusky tehule netehule prajem dobru nocku idem sa ja konecne vyvalit.........a o tretej rano zas buntosit 😀

nosoroztek
4. aug 2010

ahojte baby,
potrebovala by som poradit....od minuleho pondelka (26.7.) ma pobolievaju vajecniky, predovsetkym pravy, a mam aj pichanie v podbrusku ako pred menzesom, no menzes by som mala dostat az tuto sobotu. s priatelom sme tyzden predtym mali nechraneny styk, je mozne, ze som tehotna a to pobolievanie je uhniezdovanie vajicka? alebo to moze byt aj nejaka infekcia? inak mi nic nie je, ani prsia ma nebolia,ako obvykle pred menzesom, nie je mi zle, len to pobolievanie. dakujem

lindus1
4. aug 2010

caute kocky,

@avila gratulujem k babatku, drobcek je roztomily 🙂

@lulu4 ja som dnes tiez bola u dokyho a vysetroval ma palpacne a dopredu mi povedal, ze sa ospravedlnuje, ze teraz to uz bude neprijemne a bude to boliet... tak raz som potichu jajkla a bolo potom 🙂 a este povtipkoval, ze na porodnej sale to bude horsie, ale tak s tym clovek pocita.... takze sa neboj, to, ze to zaboli, je uz teraz normalne...
inak odislo dnes zo mna (asi 2 hodky po tom vysetreni) kusok hlienovej zatky (take hlienovite bledohnede cudo), ale to je tiez vraj po vysetreni a tomto stadiu normalne... odvtedy nic...
a este som sa chcela opytat tych, co to uz mate za sebou ako casto ste mavali tie falosne kontrakcie, lebo mne uz dva dni total stvrdne brucho asi na 20 sekund (nebolestivo), az sa mi na chvilu zrychli dych a doky dnes povedal, ze to su uz poslickovia, ze telo dobre reaguje a ze babo sa pripravuje... tak som zvedava, kedy to pride, ci skor, ci neskor... manzel uz zacina stresovat, ale ja mam stale este pocit, ze mam kooooopec casu 😀

elko69
5. aug 2010

@lulu4 sak jasne pokazde sa boji zena co ju caka a ako to bude prebiehat,aj ked je to uz 3.porod...

andrea0903
5. aug 2010

@lindus1 no poslickovia chodia zvycajne tyzden dva pred porodom to je teda v poriadku a taketo budu aj zaciatocne kontrakcie neskor ich odstopuj budu sa aj stupnovat len ziadne stresy 😀 😀

andrea0903
5. aug 2010

@elko69 v tomto s tebou plne suhlasim ja idem na to siedmy krat a bojim sa vzdy ale mam taku uz fintu ze na to idem s usmevom ze porodim a snazim sa v klude si predychavat lebo ak budes vystresovana veelmi tak aj horsie to budes znasat.........ale ja vam baby vsetkym verim ze to zvladnete ved aj ja to hadam zvladnem 😀 😀 😀

andrea0903
5. aug 2010

@nosoroztek vyckaj este ale ak menzes nedojde dva tyzdne od soboty potom nad tym zacni uvazovat a ak pojde o zapal zistis to tym ze vytok bude mat nejaky zapach mozno zmeni farbu a moze bud svrbiet alebo palit..........vyckaj

zabkaevka
5. aug 2010

ahooj kočky 🙂 dnes zase slniečkovo vyzerá v KE 🙂 takže sa náladička hneď zlepšila 🙂
@vi3ka : taaak to pálenie žáhy je také pálenie niekde rpi prsiach, hmm neviem celkom, ja som to možno raz v živote mala. Nooo to aj ja fakt dúfam, že takto bezproblémovo to potiahneme do konca 🙂 a v septembri sa na to "buchnem" poldeci 🙂 máme s manželíkom odloženú slivovicu, ktorú som mu kúpila v Prahe na výstave, niekedy v 2003 a to vraj bolo vypálené už dva roky predtým. a teda doteraz to má v skrini, v darčekovom balení, ešte aj s pohárikmi. Vtedy sme sa dohodli, že si to necháme, a vypijeme na krstinách 🙂 iste už bude faaajne dozreté 🙂
Dnes poobede mám veľmi perný program, okrem nákupu zeleninky a ovocia ma čaká vybavovanie v banke, potom bábätkovania, ideme pozrieť sesterkinu maličkú, potom idem za pôrodníčkou, asi urobií ultrazvuk, tak sa teším koľko vážime a či je všetko OK, čo dúúfam, a potom ideme s mamkou na ochutnávku koláčov, ktoré objednávame na sestrinu svadbu. Ona je v Prahe, takže to zabezpečujeme mi dve, a potom ešte mamku nesiem domov, čo je 30km od nás. takže kým prídme späť domkov bude iste 8 hodín a bude totáál vyčerpaná, ale za super poobedím 🙂