Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

vi3ka
9. aug 2010

@zabkaevka ty si šikovnica. makáš akoby si ani tehotná nebola 😀 neboj sa zvládneš svadbu ľavou zadnou, len pekne pomaličky, neplašiť sa a nestresovať, keďže je to sestrina svadba a keď už nebudeš vládať, tak sa choď niekde vyvaliť a oddýchnuť si, aby ti bruško netvrdlo. ja idem tiež niečo poprať, keďže cez víkend nebolo kedy, ale ešte musím skočiť do mesta niečo vybaviť. nejaká som hladná 🙂

dydynka
autor
9. aug 2010

@alexis13 to je v poriadku,,mne tiez velmi neskoro bolo videt ze som tehotna 😀 ja som ani nemala take velke brucho ked som isla rodit 😀

alexis13
9. aug 2010

dydynka tak to si ma upokojila, lebo co mi svagrina hovorila ona mala brucho uz ako balon na konci 4 mesiaca =D
este som sa chcela spytat ohladom pitia malinoviek v tehotenstve? može to nejak ovplyvnit babatko? kedže viac pijem colu, márku, a len obcas nejaku mineralku 😒

lucia.kl
9. aug 2010

@alexis13 mne začalo bruško rasť až v 20tt a to som čakala dvojčata, ono je to u každeho individualne, babo ma stale dosť miesta tak bruško porastie až neskôr...

lucia.kl
9. aug 2010

@alexis13 ja som bola celé tehotenstvo na cole a to ju normalne nemusim, si to telo vyžadovalo a deti mam v poriadku..

alexis13
9. aug 2010

@lucia.kl - dvojčatá sú krásne a jedno má meno ako ja =D.......
ak možem este sa chcem opytat možem si zafarbit vlasy? neskodi to ?

dydynka
autor
9. aug 2010

@alexis13 ja som tiez pila colu aj kavu no vsetko na co som mala chut,,,a mala je zdrava...no a aj vlasy som si farbila,,a dokonca som aj fajcila,,,a to ze deti fajciariek maju mensiu vahu ked sa narodia neni pravda,,moja mala mala 3,110 kg a 49 cm,,,a je uplne zdrava,,,

alexis13
9. aug 2010

@dydynka - zatial papam a pijem vsetko na co mam chut /teda okrem alkoholu, liekov a cigariet/ i ked myslim ze v malej miere to urcite neskodi.....vidim ze vela kociek uz je po tehu a tesia sa s babatiek.....neviem sa ani ja dockat ale to si este pockam =D

lucia.kl
9. aug 2010

@alexis13 o tom farbení vlasov som čítala, že dnes už sú tak é farby čo neškodia a kludne sa vlasy farbyť môžu..
a ďkaujem za pochvalu 😀

dydynka
autor
9. aug 2010

@alexis13 no ja som tuto temu zacala takze vela dievcat su tu uz mamicky alebo coskoro mamicky,,ale neboj tema sa plni aj novymi tehulkami 😀 nemusis sa nejak extra obmedzovat 😉

rusalka22
9. aug 2010

@zabkaevka ďakujem velmi pekne a nech som rychlo tam kde ty 🙂

lucia.kl
9. aug 2010

@dydynka no ale to už je pekne dávno, čo sme my boli na začiatku, ako ten čas letí....

rusalka22
9. aug 2010

@lucia.kl tak to je uzasne, ty mas dvojcatka 🙂 U mna je to tazsie lebo ja som sla do umeleho s darovanymi vajkami, pretoze ja som hormonalne na tom ako 80 rocna babicka, a to mam 27 rokov 😒 to opreto ma to tak cele stresuje, a dufam ze to dotiahnem do uspesneho konca. Akurat pred tyzdnom som bola na krvi a gratulovali mi ze som tehotna a ze hcg vysoke. Ale na ultrazvuku nebolo este nic vidno. Teraz idem zasa stredu na kontrolu, dufam ze je vsetko ok. Kolko krat si este bola na kontrole v centre? A do ktoreho si chodila? Ja do Heliosu v martine. Pred mesiacom som mala ET ale to nevyslo a teraz som mala KET.

zabkaevka
9. aug 2010

@alexis13 : tak ja som prestala piť kávu hneď ako som sa dozvedela krásnu novinku, ale to som si skôr len ja povedala, že sa toho dobrovoľne vzdám, do takého 4 mesiaca, a potom postupne som pila, tak max jednu za týždeň. no teraz posledné dva mesiace, už ju pijem pravidelne každý deň, pretože aj mám dosť nízky tlak, aj mi chutí 🙂 ale samozrejme slabšiu a s mliekom (čo som predtým brrr neznášala). A pila som hlavne minerálku bez bubliniek, sem tam s bublinkami alebo niečo iné, ale aj to som predtým takto pila, ja nie som veľmi zástancom coli a taak no sem tam sa aj mne zažiada.

@rusalka22 : držím pršteky aby to tak bolo 🙂 mne to osobne na začiatku sa trochu vlieklo, no od toho 5 mesiaca to ide fakt straaaaaaašne rýchlo ☹ až si to nestííham užívať, keďže popritom aj iné veci treba ešte dokončievať a riešiť , ale o to sa viac teším na deň D 🙂 po ktorom sa budem venovať leeeeen nášmu bábätku a manželíkovi, samozrejme 🙂

@vi3ka : nooo snažím sa aby som stále mala poprané a čisto, aby ak nás to chytí, tak manžel nemusel veľa roboty s tým mať, sná´d to takto potiahnem až do pôrodu, teda že si všetko sama pripravím. Asi aj postielku dám manželíkovi poskladať začiatkom septembra, aby som dohliadla aj nad týmto. On by to skladal už aj hneď, ja som s tým chcela počkať, a potom ma napadlo, že to by mohlo byť pre mňa také prekvapko keď sa vrátim z pôrodnice, ale uvidíme, ešte sa dohodnem s manželíkom.

lucia.kl
9. aug 2010

@rusalka22 mne tiež ET nevyšiel a baby mam po KET. ja som bola v centre na krv po 14 dňoch a potom až o mesiac na UTZ, tam mi oznamili že dvojčata a už mali aj srdečnu aktivitu - ja som bola v 4tt na pohotovosti kôli krvacaniu a tam na utz boli len vačky. Ja som chodila do Gyn-Fivu v BA. Nepovedali ti hodnotu HCG?? ja som mala 667 na 14 deň.

alexis13
9. aug 2010

@zabkaevka ja kávu velmi nemusim a v prvych troch mesiacoch som nepila vobec, teraz si dam obcas jednu dve za tyzden tiez taku slabu s mliekom, co sa tyka toho pitia coly to som trosku obmedzila ale ja velmi mineralky a ani vodu cistu nemusim...davam si viac dzusu a hroznovu marku co by som tiez asi nemala....=D

anet2212
9. aug 2010

@susika dakujem 🙂 no mi sme tiez planovali a aj presne vieme kedy sa to stalo 😀 ale z dr. este asi pockam, len pred dovolenkou asi skocim, lebo sa jej dost obavam .-(((( tak nech mi poradi. Ty nahodou nemas skusenosti z lietanim?

rusalka22
9. aug 2010

@lucia.kl Ja nechcem trepat, ale po 14. dnoch mi povedali hodnotu oko 1000 hcg, tak to som asi zle pocula. Vkladali mi jedno embrijko. Tu v Martine je asi iny postup, ked hned po tyzdni musim ist znova. A kolko krat si tam bola este na kontrole kym si isla ku svojmu doktorovi? To je sranda ze nam vyslo KET-ko 🙂 A ako som uz pred chvilkou pisala lucii ze ja som sla s darovanymi vajkami.

zabkaevka
9. aug 2010

@alexis13 : hmm nepoznám zloženie hroznovej márky, ale asi to bude mať ako cola. Čo v miere myslím, že je v poho. Akurát čo viem, že tonic by sa vôbec nemal piť počas tehu. A všeobecne, je možno viac toho piť aj jesť, ale všetko treba s mierou. Hlavne nech to chutí, a nie je človeku z toho zle. Akurát na čo by si mala dbať, je správny prísun živín, vitamínov, potrebných pre rast mimi aj pre tvoje telo. Ale to iste vieš a robíš 🙂

rusalka22
9. aug 2010

@lucia.kl a ako si bola s cetrom spokojna?

alexis13
9. aug 2010

@zabkaevka budem sa snažit obmedzit tie sladke a bublinkove vody 🙂 a povedat manželovi nech nakupi mineralky 🙂 , co sa tyka prísunu živin snažim sa nato dbat, berem aj vitaminy calibrium mami, dopujem sa každý den ovocim a zeleninou =D

zabkaevka
9. aug 2010

@alexis13 : tak to je potom paráda.

Hmm dostala som chuť na melón, idem si ho kúpiť, aj tak potrebujem aj iné potraviny.

alexis13
9. aug 2010

@zabkaevka to je ale nahodicka ja som prave otrhla so zahrady zltu dynu a napchávam sa je ako med =D...meloniky mame tiež ale este nie su zrelé =D.....moja vyhoda stači ist do záhrady a odtrhnut si co chcem môj manzel ma zásoboval asi s každým druhom ovocia a zeleniny 🙂

lucia.kl
9. aug 2010

@rusalka22 no ja som bola velmi spokojna, pristup doktorov, sestričiek a všetkych a aj sme tam bnoli teraz deti ukazať a fotky sme im nechali 🙂 všetci boli velmi zlaty..

lucia.kl
9. aug 2010

@rusalka22 kludne mož

lucia.kl
9. aug 2010

@rusalka22 tak ešte raz 😀 kludne môžeš mať take vysoke HCG aj kamoška mala cez 1000. ja som bola len tie dva krat v centre, po tom UTZ ma už poslali k mojmu gyn, ale nakolko som čakala dve, tak som potom do centra chodila k mojmu dr do ryzykovej poradne

lucia.kl
9. aug 2010

@alexis13 to aj ja chcem taku zahradu, ja mam sice 5min od domu Miletičku trhovisko, ale domace je domace...

alexis13
9. aug 2010

@lucia.kl no to ano domace je domace 🙂 vyhoda dediny a velkej záhrady =D

lulu4
9. aug 2010

@vi3ka no aj by som za teba isla na tu svadbu ale asi by kukali kto som co som, ci mi nepreskocilo 🙂 a teraz pred porodom by som tiez nesla keby ma aj anglicka kralovna volala... uz sa bojim riskovat a ty uz asi tiez pred porodom na ziadnu nepojdes... ved uvidis ako sa budes citit po porode a potom pripadne na tu dalsiu pojdes ale ozaj akoby sa s tymi svadbami a porodmi tento rok roztrhlo vrece... vsetci davaju na magicku 10tku v roku 🙂 no uz ti hadam zoberie toho streptokoka ved ked nie tak sa spytaj nech vies co a ako... a potom uz pomaly do nemocky a ides si zazmluvnit lekara ci to nechavas na nahodu ako ja kto bude mat sluzbu ten ma odrodi... ved napr. o Kramaroch kam idem rodit ja sa hovori ze su tam viac menej vsetci porodnici fajn tak som zvedava 😀

lulu4
9. aug 2010

@alexis13 ahoj ono brusko ti narastie neboj napr. ja som v 9 . mesiaci a vela ludi mi hovori, ze kde mam toho maleho schovaneho ze nemam vobec velke brusko, tak ja sama neviem ale rastie pekne... takze mozes byt podobny pripad a ja som sa v piatom mesiaci tehotenstva vydavala a nebolo na mne vidno ze som tehulka len to vsetci vedeli 😀 takze kvoli tomu nemaj vobec stres... co sa tyka stravy mala by byt pestra... radim nepit tie sladene vody vselijake, kofoly, coly a neviem co este... najlepsia uplne najlepsia je voda s nizkym obsahom sodika alebo cista voda uplne naj ja to tak pijem dam si do dzbanu do chladnicky a do toho nakrajam par koliesok citrona, tak mam skvelu osviezujucu citronadu... lebo tiez vela mineralok nie je dobrych ku koncu tehu z toho mozu puchnut nohy, ja ich teraz nemozem vobec pit... alebo dzusy ried s vodou, ja som tak na zaciatku tehu pila grepovy dzus lebo som nic ine nezniesla... a ovocie treba si ho uzi lebo po porode sa uz neda vsetko ako teraz, jahody, maliny a tak podobne su silne alergeny a potom by sa babo mohlo vyhadzat a tak... takze si teraz dopraj.. .melony su velmi dobre aj na precistenie... ale jedz vsetko aj maso, aj mliecne vyrobky... neobmedzuj sa ale samozrejme neprejedaj zbytocne lebo niektore si povedia ved jem za dvoch a vysplhaju sa na 25kg navyse do konca tehu... co nie je dobre... ale ked mas chut na sladke dopraj si, to si babo pyta zase to neobmedzuj uplne...
prajem ti teda krasne tehulkovanie bez komplikacii, nech pekne rastie pokladik v brusku a vitaj v klube buducich maminiek 🙂