Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
12. aug 2010

@lulu4 aha uz viem,som si precitala,,hlavne ze je vsetko ok,,,,co mal malinky vysoky tep??? ale pokilaj eteraz vsetko ok,,nemas sa coho bat 😉 drzim palceky,za chvilku budes mama

lulu4
12. aug 2010

@pepppe ahoj hej hej mal vysoky tep aj napriek tomu ze ja som moj mala dobry aj tlak... ze to vyskocilo uz na nejaku hranicu.. a sa to dokine nepacilo tak mi dnes opakovali monitor a dnes tam bol iny doktor a povedal ze dobre to je dnes... ze keby sa mi nieco nezdalo tak pohotovost a na sono idem v pondelok tak do vtedy to bude dlhaaa doba... a ty si uz bola na prehliadke po sestonedeli? a kolko si krvacala? a uz ti prisla aj prva MS po porode? a ten prispevok ste uz boli povybavovat?

lulu4
12. aug 2010

@lindus1 no ved to budem teraz maleho viacej sledovat a hladkat a hadam sa bude pekne ozyvat a kopkat mi naspat... vtedy budem kludnejsia ale ked sa nebude dhsie ozyvat pojdem radsej do nemocky nech ho pozru cez sono aby som si bola na istom... ku koncu mat taketo nervy to je sila teda...

pepppe
12. aug 2010

@lulu4 noo este som nebola na kontrole,sice nekrvacam,ale to vraj este len pride,,,prispevky nemame vybavene,lebo gynda ma dovolenku ☹ vsetky tie papiere mame vraj vybavit naraz,,ptoom peniazky dojdu aj dodatocne...... na vysestrenie pojdem az koncom augusta,,,pre istotu,,,jujha som rada ze ste ok,vsaak aj keby mas porodit teraz,uz nevadi 😉

lulu4
12. aug 2010

@pepppe ale tak hlavne ze vam to potom doplatia, esteze tak... a kolko si asi krvacala po porode to cistenie co byva?
no ja som tiez rada ze sme oki ale aj tak nemam uplne srdce na mieste lebo to bol len monitor a radsej by som bola keby ma na sono poslali aj som to cakala ked sa im to vcera nezdalo lebo tam uvidia presne ci je placenta oki ci nema maly pupocnik okolo krku lebo ze aj to mohlo sposobit ten zly tep... tak preto som sa velmi bala ... a to sono mam az v pondelok...

pepppe
12. aug 2010

@lulu4 neboj,hlavne klud 🙂 budete obaja v poriadku,,,a malinky zdravucky 🙂 uvidis sama v pondelok......noo ja som krvacala asi 2tt ,,aj to je hadam vela,,,,,ale vraj posledny tt este byx som mala 🙂

andrea0903
12. aug 2010

@lulu4
@lulu4 no mne ho nasla moja starsia dcera ked sme sli na nakup do obchodu on tam strazil a ona vyhlasila ze on bude jej tatik a tak slovo dalo slovo srdce srdce a dnes sme manzelia a on je jej uz pravoplatnym tatkom.....tak tolko romantiky na dnes..........som rada moja ze si v poriadku s malinkym
@lindus1 jooooj no ja by som ti o tych poverazch mohloa hovorit poznam ich mnoho a niektore sa stali ☹ ☹ ale pravdu mas to by sme uz celkom nic nerobili..inak zenule tehule takze dnes som bola na tej hematologii a vysledky su na figu.......mam taku hustu krv ze az takze nasadila mi lieky a injekcie do brucha v utorok to musime prekontrolovat ale ze tentoraz donosim urcite pretoze prisla na to ze mame nejaky gen my zeny v rodine ktory zdedia aj moje dcery a je to gen ktory nam nici placentu a teraz budem mat injekcie kde ten gen zastavia inak by som nedonosila nikdy.......dobre co 😨 😨 no nevadi ja to pre zdravie mojej bambulky podstupim aspon sa to u nas v rodine odhalilo neviem si predstavit ze by to mala zazivat aj moja sestraa hlavne raz aj moje dcery 😢 😢

andrea0903
12. aug 2010

@lulu4
@lulu4 no mne ho nasla moja starsia dcera ked sme sli na nakup do obchodu on tam strazil a ona vyhlasila ze on bude jej tatik a tak slovo dalo slovo srdce srdce a dnes sme manzelia a on je jej uz pravoplatnym tatkom.....tak tolko romantiky na dnes..........som rada moja ze si v poriadku s malinkym
@lindus1 jooooj no ja by som ti o tych poverazch mohloa hovorit poznam ich mnoho a niektore sa stali ☹ ☹ ale pravdu mas to by sme uz celkom nic nerobili..inak zenule tehule takze dnes som bola na tej hematologii a vysledky su na figu.......mam taku hustu krv ze az takze nasadila mi lieky a injekcie do brucha v utorok to musime prekontrolovat ale ze tentoraz donosim urcite pretoze prisla na to ze mame nejaky gen my zeny v rodine ktory zdedia aj moje dcery a je to gen ktory nam nici placentu a teraz budem mat injekcie kde ten gen zastavia inak by som nedonosila nikdy.......dobre co 😨 😨 no nevadi ja to pre zdravie mojej bambulky podstupim aspon sa to u nas v rodine odhalilo neviem si predstavit ze by to mala zazivat aj moja sestraa hlavne raz aj moje dcery 😢 😢

lulu4
12. aug 2010

@andrea0903 hehe tak to bolo pekne romanticke ako z filmu, super, ze sa z toho vyvinula laska a hlavne ze si tak rozumiete tak tvoja dcera sa nesklamala pri vybere 😀 no s tymi vysledkami z hematologie nic vesele ti poviem ale presne ja by som si tiez povedala co by som nespravila pres svojho drobceka a hlavne je ako pises ze to uz objavili a vedia o co ide, s cim si mala predtym problem a uz budu vediet ako postupovat pri tvojej sestre, resp. ked raz budu tvoje dcery cakat babatka... drzim ti palce ale tento krat uz privedies na svet krasnu bambulku

cica28
12. aug 2010

ahojte kocky
co viete o porodnici v topolcanoch a od ktoreho tizdna sa zacne chodit na vysetrenia do nemocnice?dakujem

zabkaevka
12. aug 2010

ahooooj kočky 🙂 tak dnes duuuuuusné počasie, dokonca mi prvý krát bolo z neho zle, takže už viem aký je to pocit @vi3ka ☹ ale prežila som 🙂
Takže napokon som bola na proadni u gynekológa, včera fakt mala dovču len tá dokina ktorá ordinuje do stredy ale môj gyn.dnes aj zajtra riadne ordinuje. Tak si ma pozrel, som zavretá, krčok OK, ale výter mi ešte nezobral, ešte ma chce vidieť o dva týždne, a potom už ma "odovzdá" pôrodníčke, ako sa vyjadril. Sestrička mi zobrala krv, takže dovtedy aj tieto výsledky budem mať. Cii a schudla som 1kg 🙂 sestrička hneď to videla vraj na tom pásiku čo treba očúravať, a pýtala sa či som zvracala, pretože asi som schudla, a potom keď som sa postavila an váhu, fakt je tam menej o 1 - 1,5kg, hmmm . Takže od včera som bola na PNke, dnes zajtra mám dovču, ešte starú musí dočerpať, a od soboty MD 🙂 teda môj pláán pekne vyšiel 🙂
@lulu4 : faaajn že je všetko OK, tak áno stáva sa že jeden doki povie tak druhý tak, vyber si to lepšie 🙂

vi3ka
12. aug 2010

@zabkaevka no vidíš, už to bude s nami len ťažšie, posledný mesiac je zaberák 🙂 aaale, už to nejak dokopeme. no aj som na teba myslela, že či si sa vybavila u dokiho či nie, lebo si tu celý deň nebola. to je paráda, že ti to tak super vyšlo. aj ja idem o 2 týždne ešte k môjmu na poradňu a bude mi brať ten výter na streptokoka a potom už tiež do nemocky pôjdem. a to čo máte za pásiky na očuranie v ambulancii? to som ešte nepočula. my máme klasika tie "odmerky" či ako to mám nazvať 😀 a to si určite schudla z toho, že doma toľko lietaš a upratuješ, perieš.... ale keď je malá ok, tak je jedno, či priberáš, či chudneš. no nie? a ideš zajtra na to kupko? tak prajem príjemne strávený deň

vi3ka
13. aug 2010

ahojte kočky 🙂 ešte spíte? u nás sa práve búrka prehnala a mne sa tak nič nechce. 🙄 😔 aj vám sa tak ťažko v noci spí? na mňa už to asi prichádza. malá je čím ďalej tým viac ťažšia a už žiadna poloha mi nevyhovuje. asi začnem spať po stojačky 😀 😀 😀
baby, asi začínam mať tých poslíčkov. na pár minút mi stvrdne brucho a potom pohoda aj doki sa ma pýtal, či mi netvrdne bruško, tak mu hovorím, že dakedy tiež nad tým uvažujem, či to sa malá pučí, alebo brucho tvrdne. tak mi povedal, že tak to bude pri kontrakciách a pôrode no hurá. ja neberiem žiadne magnézium, ani mi to nekázal, len pijem občas tú minerálku magnézia a klasika vitamíny calibrum.

andrea0903
13. aug 2010

@vi3ka ja uz som hore od siestej u nas sa burka spustila prave o siestej fajna husta teraz pekne slniecko ale aj tak je velmi teplo no strasne....no v noci mi ani nehovor zaspala som vecer o jedenastej a o pol druhej uz som bola hore sla som sa najest uvarila som si kakavko 😀 a zaspala rano o stvrtej.......take noci mam uz dost dlho a vstavam cela spotena jak mys........no a kde este do decembra ved to uz ani ja netusim ako budem spat teraz ma s tym bruchopm sa problem zlozit otocit a neviem co este 😝 😝 no poslickovia su moja taky ze trva to par sekund to stvrdnutie komplet bruska je ako kamen potom sa uvolni a o par minut sa to zopakuje......hovori sa ale ze poslickovia prichadzaju dva tyzdne pred tak neviem

andrea0903
13. aug 2010

@vi3ka ja uz som hore od siestej u nas sa burka spustila prave o siestej fajna husta teraz pekne slniecko ale aj tak je velmi teplo no strasne....no v noci mi ani nehovor zaspala som vecer o jedenastej a o pol druhej uz som bola hore sla som sa najest uvarila som si kakavko 😀 a zaspala rano o stvrtej.......take noci mam uz dost dlho a vstavam cela spotena jak mys........no a kde este do decembra ved to uz ani ja netusim ako budem spat teraz ma s tym bruchopm sa problem zlozit otocit a neviem co este 😝 😝 no poslickovia su moja taky ze trva to par sekund to stvrdnutie komplet bruska je ako kamen potom sa uvolni a o par minut sa to zopakuje......hovori sa ale ze poslickovia prichadzaju dva tyzdne pred tak neviem

vi3ka
13. aug 2010

@andrea0903 no ja so zaspávaním nemám problém, síce ešte sa snažím viac unaviť tým, že lúštim krížovky a až tak idem spať a v noci len na wcko vstávam, no najhoršie je to ráno, čo by človek ešte kľudne mohol spať a nedá mi. bambuľa moja malá. 🙂 tak aspoň ku koncu budeš mať chladnejšie a možno ti potom bude fajne.
no ja to stuhnutie bruška nepočítam, ako dlho trvá. mne sa furt zdá, že to trvá večnosť. až mi to dych niekedy vyráža, ale dúfam, že to ešte na mňa neide. ešte chvíľu vydržať musím.

vi3ka
13. aug 2010

baby tak čo? všetky už víkendujete, alebo čo? dnes je tu nejak pusto. idem ja asi do susedy na černice. kázala mi prísť naoberať si. dúfam, že sa ich neprejem, lebo ja černice veeeeľmi môžem. pekný deň 😎

andrea0903
13. aug 2010

@vi3ka u nas tiez nuda mala spi starsia kuka telku a ja sa nudim kukam ci ktosi nepise a nic.........ale to je piatok tak to preto

vi3ka
13. aug 2010

@andrea0903 vidíš to. keď tie, čo boli najaktívnejšie, sú už mamičkami a nemajú čas sedieť pri PC. 😀 ciii, dnes je nejaký únavný deň. hrúúúza. nemám čo robiť. sedím u svokry na terase a neviem, čo by som robila. doma by som si aspoň upratovala, ale tu? och joj, už nech mám bambuľku pri sebe, ale potom budem asi písať, že by bodlo trochu voľna nie? 😀 😀 čo narobím. závidím teraz zabkeevke to kupko na ktoré išli. i ja by som si dala povedať. 😎

andrea0903
13. aug 2010

@vi3ka no my sme chceli ze dnes pojdeme a nakoniec sme nesli nikde bo rano ta burkaznicila vsetky nase predsstavy teraz je uz sice krasne ale ta uz kde clovek pojde na nervy mozno zajtra.....ved ja tu tiez sedim bo tak sa nudim ani nemam co robit doma zachvilu ale pojdem vonku s detmi bo vysedim tu aj vajca 😀 no ked budes mat bambulku tak uz ani ty sa neozves ostanem tu do Vianoc sama 😢

vi3ka
13. aug 2010

@andrea0903 neboj moja, sem-tam určite skočím a niečo popíšeme. 😉 keď v meste nemám nijakú kamošku, tak aby sme mali spoločnú tému - bejby - takže aspoň s vami si tu môžem pokecať, hoci sa nepoznáme. jedine, že si v pôrodnici nejakú bardejovčanku spoznám.
no jasné, tá búrka človeka odradí od hocijakých plánov. vôbec to nevyzeralo, že poobede bude horúco. pôjdete zajtra, ak počasie dovolí. môj muž ide aj zajtra do roboty, ale povedal, že dlho nebude, no ale až večer sa chystáme gratulovať k mojej babke a dedkovi. a na nedeľu sa najviac teším, ideme pozrieť kamoškinu malú mesačnú dcérku. júúúj, tak sa vytešujem.

inak ešte v stredu idem na kontrolu na hematológiu kvôli tým trombocitom. dúfam, že to bude už v poriadku, ale tak teraz sa toho dokiho budem pýtať, či sú dobré výsledky, alebo čo. lebo zas mi tam niečo napíše a ja budem potom stresovať doma. no nie?

susika
13. aug 2010

ale ste toho popísali, čo som tu nestíhala byť...malá mi odmietala spavať poobede ale jedno poobedie predsa zaspala a ja som bola z toho nespania a neskoré=ho zaspavania taká unavená, že som si tiež ľahla...hlasim, že sono dopadlo super🙂)aspon dufam. maý je vraj chlapisko, má všetko čo má mať, vraj bude dlhý, ak všetk dobre dopadne a vahu mal cca 1400g. tak som odchadzala s dobrým pocitom, že sa nezopakovalo to, čo pri malje, že na druhý den rovno do nemocnice...len ma vyhrešil, ež som nepribrala poriadne. včera som sa važila oblečená a riadne najedená a len taký nejaké 0,5-1 kilo, neviem, bolo to tak medzi na ručičkovej vahe, tak som to rano radšej vzdala🙂)ale neva, hlaven že bábo je OK🙂)

andrea0903
14. aug 2010

@vi3ka no ved hej tak hadam tu este niekedy niektora zavitate,moj mangelik isiel prave na huby deti kukuckuju na rozpravky a ja zvazujem plan na dnes kedze su deti znudene a uz nic ich nebavi.......najvyssi cas aby zacala skola skolka a je to vybavene 😀 no mne muz vcera pichol historicky svoju prvu injekciu a to priamo do brucha taky bol vyklepany ale musim povedat ze ma pichol lepsie ako sestricka 😀 ja idem na hematologiu v stredu na KO odber,tak uvidime ci tie kvanta liekov a injekcie zacinaju zaberat.........no a dnes sa mi prvykrat objavil naznak mlieka co uz som nedufala inokedy som rano vstaval uz flakata 😝 inak mas pravdu doktora sa popytaj vsetko hlavne presne preto aby si tie stresy zbytocne nemala 🙂 moja malinka zas vegeti v brusku ako nahle je tak teplo ta ona je schopna prespat aj dva dni bez pohybu.....bude to maly lenoch 😀
@susika no som rada ze sono je ok ma vaha tiez dobra co viac mozes chciet uz len uspesne dojst do stastneho konca no ja s tym priberanim som na tom rovnako nejako nam to nejede ale vodou som naliata jak cisterna 😅 a vahou sa netrap zaklad ze malinky je v pohodke mne teraz vazi mala 320g no v pondelok tolko vazila a cumim ze druhym deticky vazili viac ale neriesim,som stastna ze je mala ok ja ani necakam ze nejakeho obra porodim 😝

dydynka
autor
14. aug 2010

ahojte babulky,,,tak my sme konecne po dvoch tyzdnoch prerobili tu izbu a konecne mam cas aj napisat,,no tolko ste toho popisali ze sa mi to ani nechce citat 😀 @lulu4 som sa ta chcela opytat ze do ktorej porodnice ides vlastne rodit?

baby ktore prikrmujete babenko ake mlieko davate?ja som davala malej sunar ale boli ju z neho brusko tak jej idem vyskusat dat nutrilon,,,mala je hlados a moje mlieko jej uz nestaci 😀 ale este aj kojim

dydynka
autor
14. aug 2010

a este v stredu sme boli dat prepichnut uska tak uz je mala fesanda,,,potom pridam foto 😉

lulu4
14. aug 2010

@dydynka ahoj,ozaj si tu dlho nebola,hlavne ze uz mate prerobene.malicka musit byt fesanda s nausnickami,tesim sa na foto.ak nevyhovuje sunar,budes musiet skusat dalsie nutrilon alebo bebu.budem rodit nakoniec na Kramaroch,v stredu tam idem uz na 3poradnu.prva bola u dr.rukavicovej,druha u dr.gerincovej-obe mlade dr.ty si tam k akemu dr. chodila a kto ta rodil?

vi3ka
14. aug 2010

@andrea0903 aj môj chcel ísť dnes ráno ešte pred robotou na huby, ale že pršalo, tak nešiel. ja som dnes so svokrou robila čalamádu aj sme poleňošili na terase, ale dnešné počasie bolo aj tak zabijácke. 😝 potím sa jak slon v kufri, zívam celý deň a nie a nie sa niekde schladiť. ci, ale ja už s tým bruchom nevládzem. hlavne keď idem dolu schodmi, tak ma to bruško ťahá k zemi. rozdýchavam každý schod 😀 😀
dlho musel manžel naberať odvahu, či sa na tie injekcie dal hneď? tak môj by to určite neurobil. aspoň si myslím. už len keď mu rozprávam ako mi brali krv a tak, tak mi hovorí prestaň 😀 verím, že ti tie lieky a injekcie zaberú a že vynosíš maličkú až do úplného konca a že bude zdravučká. moja malá tiež dnes väčšinou prevegetila, ale občas tak zavalaší s nôžkou, či rúčkou, akoby mi črevá trhala. beťárica jedna 🙂

sveba
14. aug 2010

chcem sa opytat kolko trva materska dovolenka na sk a kolko je na mesiac prispevok dakujem za odpoved 🙂

andrea0903
14. aug 2010

@sveba materska trva pol roka a potom do troch rokov dietata poberas rodicovsky prispevok v sume 164eur mesacne+20eur pridavok na dieta

andrea0903
14. aug 2010

@sveba materska trva pol roka a potom do troch rokov dietata poberas rodicovsky prispevok v sume 164eur mesacne+20eur pridavok na dieta

andrea0903
14. aug 2010

@vi3ka den predtym som mu to oznamila ze bude mi pichat injekcie a vcera som ho postavila pred hotovu vec ale zmakol to zo zatatymi zubami dnes uz je hrdina ze mi to tam tresne jak keby pichal injekcie od narodenia 😀 😀 u nas bolo neskutocne horuco a ducno som myslela ze sa zo mna vsetko vyplavi a to som len riady umyla potom sme zbehli na zmrzku ale no hroza akurrat sme prisli z vonku deti su vo vani muzicek mi robi prazenicku s hubkami cerstvo nazbieranymi mnam 😀 😀 ja fucim uz len ked si mam nechty na nohach ostrihat a nie to sa este obut 😝 😝 no aj ja dufam ze dojdeme do usoesneho konca a vy takisto.....mna predtym maly kopal tak silno az som mala modriny na bruchu.......ale tato malinka je taka kludnunka uplne ze niekedy musim muzovi povedat nech mi ju zobudi aby som vedela aspon ze je v poriadku 😉 😉

lucia.kl
14. aug 2010

@dydynka my davame bebu sa nam osvečila najviac, zo sunaru sme aj my mali krče v brušku a nutrilon mi grcali ☹

sveba
14. aug 2010

@andrea0903 dakuem velmi pekne