• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

23. júla 2012 
@sveba zatial je to tak ze ak si predtym pracovala tak dostavas dva roky 256 € a potom rok 164 €..ale nova vlada to od januara chce zmenit na sumu cca 180-190 €.
14. aug 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dydynka ahoj viem ze je to dost neznama znacka, ale uprimne, mojho zo sunaru zapekalo, a nutrilon bol na nas drahy, hladali sme alternativu najviac podobu zlozenim a cenovo dostupnu - pouzivame znacku BABYLOVE mliecko - kupit sa da v Dm ku :slight_smile:
14. aug 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja osm malej varila eniklový odvar+tršku cibulky a glokozového cukru,a do toho azrabala suanr,a by ju nezapekalo alebo nebolelo bruško...ja som sestramy som na tom vyrastla.odvar sme pili ako čajík a aj sa do toho mliečko zarabalo...aj ked bola napolovicu kojená a mala nutrilon HA do 1. roka, tak aj ten som do toho zarabala a malá nikdy nemal aproblémy s bruškom. na to bol dobrý fenikel..už osm to aj na konikovi radila jednej maminke a hovorila, že super, že malému to pomohlo..no neviem, chlapci vraj byvaju vaic haklivý na bruško, koli tomu, že to maju tam dole vštko inak uložené ako dievčatká,t ak trošku sa toho obavam..s malou neboli problémny.... :slight_smile:
15. aug 2010 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lulu tak ja som chodila ku koricanskej a rodila ma taka mlada blondinka,,neviem ako sa vola :grinning:
ja teraz som zacala davat nurtilon a zatial je vsetko v poriadku :grinning:
15. aug 2010 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ženičky :slight_smile: neviem ako u vás, ale u nás to bola brutál horúca a dusná nedeľa :unamused: ale dnes sme boli na návšteve u kamošky, čo má mesačnú dcérku, tak mám super deň. ani tá búrka mi ho nezkazí :grinning: taká malá krásnučká bambuľka a tie ručičky a nožičky maličké :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: júj, už aby tu bola aj naša Peťka, tak ju vycmurkam, vybozkávam. a aký môj muž bol z tej malej roztopený ako nanuk. keď sme prišli domov, tak len hučal do bruška malej, ako sa na ňu teší, a že ju ľúbi...... :slight_smile: no krása. teraz si uvedomil, že už o mesiac budeme rodinka. daj bože nech je všetko v poriadku :slight_smile:

inak myslíte, že keď mi stuhne bruško, tak že sú to "kontrakcie", alebo niečo iné? pijem tú magnéziu, keď mi tuhne bruško.
15. aug 2010 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vi3ka podla tojo, ako casto to mas. Maternica by sa mala postupne pripravovat, tak preto tie ztahy. Pozoruj, ci to nie je pricasto a popripade spomen na poradni.

U nas absolutne otras. Tlak taky nizky, ze som mala tocky a kavu si netrufam, ked kojim. Aj maly je dnes nesvoj, nece spinkat.
15. aug 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby a kiwi sa este neozvala ?? :confused:
15. aug 2010 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky,
no vazne aj mna by zaujimalo, co je s kiwi? neviete o nej niektora nieco?
zajtra idem k doktorovi, este mam tyzden do terminu, tak som zvedava ci bude nieco nove na sono... tie falosne kontrakcie mam za den aj 15 x, ale vzdy to rychlo prejde, maternica si to teda dobre cvici :slight_smile: to je zatial vsetko, brusko este nepadlo...
15. aug 2010 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@avila no doki sa ma na to tento týždeň pýtal, či mi netvrdne bruško, ale nič nehovoril, že keby hej, tak čo mám robiť. len na to povedal, že takto to bude vyzerať pri pôrode. ale nie je to nejak často po sebe. budúci týždeň idem na poradňu zase, tak mu to poviem.
ty si mi vtedy raz písala, že si robila tú masáž hrádze. pomohlo ti to, či ani veľmi nie? a ako malý? počúva rodičov, poslušný je? :slight_smile:

baby kiwi sa tu už riaaaadne dlho neukázala. dúfam, že je všetko OK u nich.
16. aug 2010 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vi3ka no ono mi to na hradzu mozno pomohlo, ale nastrih bol nutny, lebo som mala prilis uzke porodne cesty a este som sa dalej natrhla dovnutra :frowning2: takze olejcek je mozno super, ale fyziognomiu nezmeni :wink: Ostalo mi ale kopec toho, neviem, co s tym budem robit.

Matusko je nadherny, ale vobec neprespi cely den, ako vraj novorodenci zvyknu. Je rad hore a rad sa nosi. Zato prespi celu noc, budi sa len na kojenie, co tuto noc bolo raz a potom az o 6 rano, tak super. Dnes s nim idem prvy krat sama do mesta, tak som zvedava...
16. aug 2010 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kiwi mala termin tesne po mne, nie?
16. aug 2010 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahooooooj kočky :slight_smile: tak po nádhernom slniečkom víkende, je to opäť pracovný týždeň, ale u nás vyzerá že aj naďalej slniečkový :slight_smile: včera večer riadne spŕchlo, aj v noci, ale teraz sa vyčasuje :slight_smile:
Nebola som tu hádam od štvrtka :frowning2: ani nestíhačky sledovať o čom bola reč. Cez víkend bolo u nás rušno, manželík s bratom vypratávali podkrovie, teda je už úúplne prázdne, takže pomaly sa môžu pustiť do zatepňovania a omietkovania. taaak sa teším, pretože tam presťahujem, všeeeeetky veci, ktoré sú pod posteľov, v skriniach narvané, od kabátov a vianočných ozdôb, po letné a zimné športové náčinie, a teda tam bude sezónna šatňa.
Ale na kupku v piatok bolo faaajn, aj keď som bola len strážcom vecí na deke, tak doobedu bolo pod mrakom, ale úúplne teplo, takže v poho, a potom aj slniečko vyšlo, a zase som nejviac opálená prišla domkov,aj keď som mala šatičky a bola v tieni :slight_smile: no čo už takú mám pleť :slight_smile: ale bruško je biele keďže som ho chránila ako so najviac vedela :slight_smile:

@vi3ka : no veru supeeer, že tak mi vyšiel plán s tou PNkou, dovčou a nástupom na MD :slight_smile: som rada :slight_smile: Počuj, tak to tvrdnutie ja pociťujem akoby mi celéé bruško stvrdlo. A keď sa malinká pučí, tak to je bruško potom tvrdé len na tom jednom mieste.jeeeeej teraz kopká, asi vie že o nej píšem :slight_smile: chichichi Mne gynekológ aj p§rodníčka kázali brať to Magne B6 ale neberiem ho tak ako vraveli, teda 3x2 len 2x1, nechcem to preháňať, a myslím že to nie je až také časté ako to bolo vtedy kedy aj v nemocke na infúzie som bola. A ty ak chceš, môžeš si dávať to šumivé magnézko, pretože minerálka, hmm neviem či má taký účinok. Ale fakt len vtedy ak to čo pociťuješ je tvrdnutie. No dvomi pohármi denne z toho šumivého magnézka, myslím že vôôôbec nič nepokazíš.

Ach áno, kiwi sa už dávno neozvala, verím že je všetko OK, len nestíhačkuje.
Dnes mám program, takže nakuknem opäť až niekedy poobede.

16. aug 2010 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@avila jaj, takže možno aj zbytočne je s tým začínať že? ako bude tak bude. ale dik za info. no veď to máš na jednej strane dobre, že ti prespí celú noc, horšie, keby sa stále budil a ani sa nevyspíš. a mliečko máš, či ste na umelom?
16. aug 2010 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@avila : jeeeeej to je krááásne, prvý krát sami do mesta, ja už sa tiež teším :slight_smile:
16. aug 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zabkaevka no veru, dlho si sa tu neukázala :slight_smile: tak to si mala riadne zaprataný víkend. ale upratovať veci do podkrovia bude asi až po pôrode že? teraz sa už musíš šetriť. och vieš ako som ti to kupko závidela :wink: fajnučká vodička... jajaaaj. si mohla ísť aspoň na kúsok do vody, vieš aké by to bolo super. úľava pre nôžky a chrbát.
no aj ja to mám také to tvrdnutie celého bruška a keď sa malá pučí, tak len jedno miesto. akože myslíš magnézium šumák? fúúúj, v detstve som to musela piť a mám k tomu odpor. fuj ble. uvidíme. veď už je posledný mesiac predo mnou, takže už mi neostáva nič iné len rodiť :grinning:
16. aug 2010 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vi3ka : tak som neriskovala to kúpanie, ale len kvôli baktériám :frowning2: ÁNo, jasné až po pôrode budem zapratávať podkrovie, a zrejme to aj tak skôr ani nebude hotové. To by musel manželík v kuse len na tom dva týždne robiť, aby to bolo hotové, a to sa nedá popri jeho práci. Hmm áno šumivé magnézko myslím, také okrúhle tablety, a chutia za malinou, hmm fajnéé to je. Nooo ty si začala 36t, noo tak to je posledný v 8. mesiaci, potom teda už môžeš rodiť, ale treba čo najdlhšie vydržať, knižka píše, že mimi je donosené v 37t. takže toľho iste musíme vydržať. ale ja si to užívam ešte stále :slight_smile: akurát teraz viac pociťujem bolesti krížov k večeru, a už aj viem čo je to puchnutie nôh :slight_smile: trochu som mala včera, ale to asi z toho že bolo fakt straščne teplo, a ešte som aj trochu viac chodila, vieš občerstvenie a osvieženie som podávala a aj varila obedík pre pracujúcich chlapov v podkroví :slight_smile:
OK už fakt letím, kuk poobede :slight_smile:
16. aug 2010 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
noo aj podla mna tu dlho nebola odkedy si ty avila porodila,alebo si isla do nemocky,odvtedy tu ani ona nebola....hadam sa maju s malou dobre
16. aug 2010 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dydynka uz si bola na kontrole u gyndosa??? ja som si chela ist minule ptovrdit tie paiere ale ma dovolenku,,,pojdem tento tyzden,,jajha od dr uz mam,ale on mi este chyba,,uz by sa euraciky veruze zisli..manzel chudacik uz nevydrzi,furt otravuje ohladom sexu :grinning:
16. aug 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pepppe ono to zalezi od teba ako sa ty citis ak sa citis NA TO tak skus gyndos nezisti ci si mala alebo nemala nieco s muzickom
16. aug 2010 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dydynka Môžem vedieť, ako sa prejavilo, že malá je hladoš??? Plakala ti po jedení?????
16. aug 2010 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pepppe To poznám. :grinning: :grinning: :grinning: Ale inak, môj manžel sa o mňa tak bál, že ma posielal gyndošovi aj napriek tomu, že som mala cisársky a teda čo sa týka pripravenosti na sex, tak tam nebol žiadny problém, tak som mu to vysvetlia a nenamietal. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. aug 2010 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@pepppe no nebola som lebo mal dovolenku,,tiez mi chybaju potvrdit papiere uz len od neho,,,,no chystam sa tam v stredu,,no mna tiez moj drahy otravuje kvoli sexu...

@jaruska8 no mala papakala kazdu hodinu,,napapala sa nestihla zaspat a uz bola zase hladna,,potom mi uz aj od hladu plakala,,,teraz uz je to omnoho lepsie,,,aj v noci lepsie spi..
16. aug 2010 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dydynka A koľko to trvalo?
16. aug 2010 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jaruska8 asi tak dva dni,,potom ma to uz hnevalo tak som jej kupila sunar,,no stoho ju bolelo brusko a vracala tak jej davam nutrilon a ten super,,,nemam problem,,,,a inak kedy pridas foto malej ?? :grinning:
16. aug 2010 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pridavam foto malej ale este bez nausnic bo nemozem po prerabke najst kabel od mobilu :sweat_smile:
16. aug 2010 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dydynka Aha, ja len, že má šiesty týždeň a ten j kritický, decká veľa papajú a mamky si myslia, že majú málo mliečka a začnú dokrmovať, aj my sme mali, bolo to náročné, ale nejak sme prežili. :wink:
16. aug 2010 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jaruska8 jeeee mala je nadherna :wink: no ja jej davam aj moje no uz ho mam malo,,zacina sa mi stracat,,,a pritom aj vela jem, aj vela pijem,,,
16. aug 2010 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dydynka Ďakujem. A dokrmuješ z fľašky, však? Možno keby si malú častejšie prikladala k prsníku, tak sa začne tvoriť viac.

16. aug 2010 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hej s flasky,,ved ja som si aj odsavala a aj tak davala flasky,,odsavala som bo som mala vela mlieka ,,no teraz uz vela neodsajem,,,,a vraj ked sa vela odsava tak sa viac aj tvori mlieko,,,no umna to asi nefunguje :confused:
16. aug 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@avila to spanie v noci ti zavidim,,mala ma take premenlive dni,,niekedy spi cely den a v noci je hore a potom na druhy den je hore a v noci spi dobre,,mame to take zmiesane,,,no dlho to mala obratene,,,teraz sa to uz da,,a po tom nutrilone aj dlhsie spi v noci,, a hej kiwi sa neozvala vtedy ako ty si rodila,tak ste asi aj mozno rovnako rodili,,len ona sa od vtedy neozvala,,,
16. aug 2010 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok