Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dugyna
23. aug 2010

@lulu4 ides uz ty spat 😉 chces aby maly Vladko potom ponocoval ked sa narodi? 😀

lucia.kl
23. aug 2010

@lindus1 gratulujem 🙂 malý je krásny... a nezabudni si zmeniť udaje v profile na maminu 😀

lulu4
23. aug 2010

@dugyna hehe som oci vyvalila ako puk ze ktoze to je okrem mna prihlaseny a pise mi🙂 Vladko aj jeden aj druhy spinkaju ale ten mensi je v brusku nejako zle natoceny alebo co ze neviem poriadne lezat a to mi uz oci klipkaju,aj dychanie sa mi zhorsilo a to mam astmu,ach jaj a ze vyspite sa zeny kym sa da,ja uz meliem z posledneho

lulu4
23. aug 2010

@lucia.kl ahoj Luci,dalsia co ponocuje?co dievcata nemozu spinkat?

dugyna
23. aug 2010

@lulu4 pre mna boli posledne 2t tehu hrozne dychanie opuchy spanok auz vydrzkaj dospis v porodnici a prve dni doma ako ja

lucia.kl
23. aug 2010

@lulu4 krmime sa, tak preto. ale už sa tešim nazad do postele 😀

lulu4
23. aug 2010

@dugyna bojim sa toho dychania aby sa mi to pocas porodu este nezhorsilo,teraz ked si dam vecer aj ten sprej na dychanie necitim ulavu,mam im pred porodom povedat ze mam astmu a ze som mala tie vykyvy tlaku obcas a maly ten tep zrychleny lebo asi vsetko nenastuduju v knizke?inak teraz mam pre zmenu 2den nizky tlak a toci sa mi aj hlava.ja som taka zvedava v stredu na poradnu ak budem dovtedy kinderko.pocuj dugy mozu sa kontrakcie prejavovat aj tak ze od spodu od lonovej kosti po vnutornej strane stehien?dost to boli a mam to uz asi 4den a dnes sa to viac krat zopakovalo.

lulu4
23. aug 2010

@lucia.kl tak to ti verim,mne klipkaju oci ale maly aj ked v brusku spi mne spat neda,tlaci mi asi na branicu al.co lebo sa mi zle dycha.a tak by som spala.inak ako je to pri dvojcatkach,ked je hladna jedna je aj druha,aj v tomto su prepojene?

dugyna
23. aug 2010

@lulu4 neboj oni sa ta tam este pred porodom na vsetko popytaju.ak by nahodou nie astmu spomen.by si mala zbehnut k dr ked necitis po sprdji ulavu.lulu a ndoze ta to len maly tak tlacit a z toho sa ti zle dycha,hm?ci je to z astmy? To co popisujes mas ako krc alebo ako tlak?ak je to tlakove tak sa roztahujes dole

lulu4
23. aug 2010

@dugyna neviem s tym dychanim si mysĺim skor ze uz tam ma ozaj malo míesta a tlaci mi na nieco.ale to sa fakt do porodu nevyspim☹ to co mi prechadza z tej vnutornej strany stehien su skor krce ako ked do lytka dostanes krc,v zivote som sa s krcom na takomto divno mieste nestretla tak nechapem co to je.a ponocujes iba ty ci aj Miska?hm?

dugyna
23. aug 2010

@lulu4 potom my to sor pride ako to popisujes ze ma ti uz tlaci na nervove pley co su z tej oblasti cize"zacvaknuty nerv" a z toho to mozes mat .teda ked hovoris ze je to ako krc v lytku...a ak ti to vychadza od berovej oblasti tak je to urcite to,aj to uz budes mat do porodu castejsie...malinka spinka a ja sa ucim.ale idem si uz aj ja lahnut bo zajtra maju v lidli akciu detske veci.kukni letak na nete

lulu4
23. aug 2010

@dugyna akurat som bola na wc,uz sa bojim aj prejst lebo tie krce su dnes skoro stale raz slabsie raz silnejsie,raz ked sedim,raz ked beham...no radost.jaj tak to je super ze ti Miska dopraje aj ucenie,a ako ti to ide?kedy by si mala mat skusku?a co po tej injekcii co si dostala uz to bolo na druhy den dobre?ja inak takto po nociach konikujem aj citam knihy co mam z kniznice na diplomovku,a je ich teda dost,budem mat co robit,nemam este ani len osnovu. Ten letak som pozerala starka mi volala ci nebudem nieco chciet lebo by mi doniesli ked ma dojdu kuk.ale min. tyzd.bola akcia v tescu,starka mi kupila nejake 2body s dlhym rukavom po 3eura a mamina nejake s kacerom donaldom,tak som zvedava.

lulu4
23. aug 2010

@dugyna idem ja zalahnut do postele,pokusim sa zaspat ak to pojde.ach jaaj.aj ty uz dlho neponocuj,dobru nocku

veronkaj
23. aug 2010

ahojte,
tak dnes meškám 5ty deň s menzesom a ak som dobre rátala tak ovu u mňa bolo posunuté podľa príznakov a tak až na 20 deň bola takže som asi tak 12 dní od možného úspešného snaženia. takže na test je eše skoro.

laerke
23. aug 2010

Ahojte zenicky! 🙂

Musim sa k vam pridat.. Spravili sme si asi 12 testov ( 😵 😵 😵 ) , jeden z nich aj digitalny a ukazal, ze by sme mali byt v 5+ tyzdni 🙂 1. Septembra mam termin u doktora tak uz cakame. Snazili sme sa dobre dlho, tak sa tesim jak blcha!

Sranda je, ze sme si mysleli, ze sme neplodni, tak moj poloviciak siel na spermiogram a dnes budu vysledky 😀 ! Mierne zbytocne 😀

Tak dufam, ze sa k vam mozem pridat a stravit tu nejaku chvilku s vami 🙂 😅

mirka7582
23. aug 2010

ahojte neviete mi poradit v sobotu som zacala troska spinit a vcera som iba do obedu a uz potom nie v piatok som bola na sone boloo vsetko v poriadku podla sona som 4tt a idem do 5tt ☹

vi3ka
23. aug 2010

@lindus1 no nádherný drobček. gratulujem ti! 😀 konečne ho máš doma. no ak budeš stíhať a bude sa ti chcieť, tak napíš niečo viac o tom ako to prebiehalo.... v podstate to čo sa lulu pýta. joj, tak sa teším s tebou. super moja. držte sa 🙂 😉

dydynka
autor
23. aug 2010

@lindus1 tak vitaj medzi nami mamickami,,,maly je hrozne zlaty a jaky je hnedy,,ako opaleny 😀 gratulujem

vi3ka
23. aug 2010

@laerke vitaj vitaj 😀 12 testov... 😕 noooo.... tak keď už by sa tie mýlili, tak potom by to bolo... 😝 pekne sa tu u nás zabývaj, verím že tu stráviš celých 9 mesiacov ako my ostatné. 🙂 držím ti paľuchy

@mirka7582 no moja neviem ti veľmi poradiť, nemala som s tým problém, ale pre istotu, aby si bola kľudná skús zavolať svojmu doktorovi, čo ti on na to povie. aby si sa zbytočne nestresovala. hm?

mirka7582
23. aug 2010

@vi3ka uz som to komentovala cely vikend tak v stredu idem na sono ak by sa to zhorsilo tak mam volat a hned ma zobere 😔

vi3ka
23. aug 2010

no baby ešte som sa ani nepozdravila.... dobré ránko ženušky 🙂 včerajší deň bol výborný-horúco, ale ten vetrík, čo pofukoval bol super, ani som sa spotiť nestihla 🙂 parádne bolo, tak by som si zatancovala s tými našimi folkloristami...júj. 😀 ale už ma pri chodení maximálne všetko bolelo. tento týždeň ma čaká - dnes odniesť moč do nemocky, zajtra poradňa posledná a potom jarmok. hurá. ešte aby som to zvládla. no veď keď sa nebudem na to cítiť tak tam určite nepôjdem. už by som to všetko mala najradšej za sebou.
jáj @lulu4 takže ešte si to malý nerozmyslel čo? čaká na svoj deň? no veď keby sa narodil presne na termín, čo je nedeľa, tak to by bol šťastné dieťa. aspoň tak sa o nedelniatkach hovorí nie? tak nech už to máš za sebou. nenechaj sa predbehnúť mnou 😀 😀 😀 počuj a tebe už odišla tá hlienová zátka? a bruško ti už kleslo? ježkove husličky, veď ja som druhá na rade po tebe. aaaaaaaaa..... 😉

vi3ka
23. aug 2010

@mirka7582 tak ti držím palce, aby to bolo všetko v poriadku a aby si úspešne tehuľkovala ďalej. drž sa

andrea0903
23. aug 2010

@lindus1 moja tak gratulujem.........ako si to zvladala?maly je krasnucky nech sa vam dari a hlavne nech ste zdravucki 😀

andrea0903
23. aug 2010

@veronkaj este skoro najlepsie tak 14od mrsky robit testik

veronkaj
23. aug 2010

tak som sa na zajtra objednala na odbery zaplatím za ne ale budem vedieť čo a ako už som raz mala mimom. tehot. tak nechcem už riskovať, ráno idem tých 15 Eur ma nezrazí a lekárka má dovolenku až do septembra.teoreticky som cca 12 deň od ovu a teda aj možného podarenia takže už by tam mohli zistiť.
dám vedieť.

a vítam novú mamičku 🙂

andrea0903
23. aug 2010

@laerke vitaj medzi nami teda a uspesne tehulkuj 😀
@mirka7582 moze tio byt na zaciatku odpocivaj vela ak by to bolo velke krvacanie popripade krce bez do nemocky.....tam potom podla usg zistia co a ako....inak dobre ranko koceny 😀 😀 😀

andrea0903
23. aug 2010

@veronkaj urcite daj vediet co a ako s tebou verim ze to aj tak vyslo// a mimo.t. no to sranda neni a netreba riskovat fakt.drz sa

dydynka
autor
23. aug 2010

tak baby konecne pridavam foto malej s nausnickami 😀

nikol1104
23. aug 2010

ahojte🙂 chcela by som vas poprosit o radu...uz dva tehotenske testy my vysli pozitivne avsak len velmi slabucko...no bolo to asi tri min po limite...stalo sa niektorej z vas nieco podobne a aj napriek tomu ste boli tehu?ja by som si vellmi priala babo aj s priatelom najprv sme ostali mimo ze keby nahodou ale nakoniec ze keby sa pritrafi tak by sme boli aj stastni velmi,prosim ak mate nejaka skusenost z pozitivnym testom po celkovej dome desat min(na teste bolo 5) napiste mi, dakujem 🙂

dydynka
autor
23. aug 2010

@nikol1104 no ak tam je ta ciarka aj ked je slaba tak tehu si,,,ale este je to skoro ,,,tak si skus test spravit za dva dni a ciarka by mala byt silnejsia,,ja som ju mala tiez taku slabu,,, 😉