Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
6. sep 2010

pardón v stredu bude nov, a nie spln 🙂 neviem síce aký je rozdiel, asi prečítam na nete, nejako ani neriešim a neviem aké to má vplyvy, ale iste to má keď neiktorí ľudia sa týmto riadia vo viacerých veciach.

vi3ka
6. sep 2010

@zabkaevka veď to, že ja vydržím do termínu, ale ako píšem, že cítim že to visí na vlásku, že stačí len šťuchnúť a rodím, ale ono nie a nie to prísť. už aj taký pocit ako pred menštr. mám, aj minule ma trochu kríže začali bolieť a hlavne ku večeru mi riadne tvrdne brucho. (dnes na vizite dokina povedala, že nech len tvrdne, to je dobré) no stále nič. a tak ma začala páliť záha už v nemocnici, že konec. len rozdýchavam. 😒 keď ma prijímali, tak som bola ešte zavretá, potom už ma viac nepozerali, takže neviem.
inak chcem dnes mm nahovoriť na sexík, tak dúfam, že bude prístupný 🙂 😉

@andrea0903 tak dúfam, že o pár dní už budeš môcť aj gratulovať, no zatiaľ si musím počkať. a ty ako? čo nového? inak šťastie, že mi faktúra chodí na mail a peniaze sťahujú z účtu, takže si to nevšimne. xi xi xi

zajtra idem k svojmu dokimu, no dúfam, musím ho prehovoriť, aby ma neposlal zase o týždeň do nemocky kvôli tej krvi čo som tu minule písala, lebo doki v nemocke hovoril, že to nemám až také strašné, tak nech mi len spraví odber a podľa toho sa uvidí. veď aj tak v nemocnici majú terajšie moje záznamy o krvi, tak v tom problém nevidím. hm? čo myslíte, vyjde mi v ústrety? lebo už sa mi tam nechce ísť len tak ležať hala-bala. od štvrtka som bola na izbe sama a riadne mi to liezlo na mozog, už ani krížovky ma nebavili 😀

katrin31
6. sep 2010

@vi3ka ja uz tiez citim ze je to na vlasku a nic stale. bolia ma krize strasne a aj brucho ako pred ms, aj horuci kupel som skusala, aj sex sme skusali a nic..

vi3ka
6. sep 2010

@katrin31 🙂 super, že nie som sama. ja som si dnes kúpila aj tonik aj ten sex skúsime, ale tiež som zvedavá, či to zaberie. 😉 akože si ležala vo vani s teplou vodou? hmmm... možno ešte to skúsim, ak nezaberú tieto dve veci. dnes mi známa povedala, že tonik je zaručená vec. že to má vyskúšané, no neviem, či to na všetky zaberie. 🙂

katrin31
6. sep 2010

@vi3ka mne sestra povedala ze zarucena vec je ist peso na osme poschodie po schodoch a spat a ze v noci rodim..ale ked si predstavim tie schody tak sa mi do toho nechce..vobec..vraj tepla voda pomaha, prislo mi to mailom z jednej stranky, co mi posielaju ze v ktorom tyzdni som..poslem ti ich rady ako vyvolat porod..chvilocku

katrin31
6. sep 2010

Ak už kontrakcie začali, ale sú málo účinné, alebo ak ste už dávno po vypočítanom termíne a pôrod nie a nie začať, môžete skúsiť priblížiť alebo urýchliť pôrod prirodzenými metódami:

1. sex - nie v prípade ak odtiekla plodová voda!
Ako ste bábätko splodili, môžete mu ukázať cestu von. Samozrejme len ak je vám to obom príjemné. Spermie obsahujú prostaglandíny (používajú sa aj vo vaginálnych tabletách na vyvolanie pôrodu), ktoré môžu podporiť pôrod (vyzrievanie krčka). Ale len v prípade, že už je organizmus ženy na pôrod pripravený.
2. pôst, 3. klystír, 4. ricínový kokteil - tieto tri spôsoby majú spoločnú podstatu: spôsobia aktívnejšie pohyby čriev, a tie „podráždia“, povzbudia svalstvo maternice.
5. nápoje z korenia - do džbánu dajte 1ks škorice, 10ks klinčekov, 1ks zázvoru a zalejte 1 litrom vody, pijeme po dúškoch celý deň. Kvôli lepšej chuti a zvýšeniu obsahu vitamínu c môžete pridať šípkový čaj.
6. stimulácia bradaviek – minimálne pol hodiny, striedať 2 minúty trenie bradaviek prstami s cca 5-7 minútovými pauzami, kedy čakáme na odozvu tela.
7. éterické oleje – masáž bruška alebo kúpeľ s pridaním kvalitného éterického oleja z klinčeka, verbeny, škorice alebo zázvoru.
8. akupresúrne body – stimulovať min. 1 minútu – malíček na nohe, priehlbinka za palcom na ruke.
9. pohyb – urýchľuje už existujúce kontrakcie.
10. teplý kúpeľ – využíva sa aj vtedy, keď si nie ste istá, či kontrakcie sú už pôrodné (min. na pol hodiny sa uložte do teplej (nie horúcej!) vane a kontrakcie sa buď zintenzívnia, resp. budú pravidelnejšie alebo prestanú).
11. homeopatiká – po konzultácii s lekárom – Caulophyllum, Cimicifuga, Kalium carbonicum, Nux vonica, Pulsatilla, Sepia (vždy sa poraďte s homeopatom).

andrea0903
6. sep 2010

@zabkaevka no moze ta to chytit moja aj ked si zatvorena a otvoris sa odrazu ja to mavam takto bezne 😀 inak sladka voda fuuuuuuuuj 😖 som mala co robit....zajtra idem na poradnu tak uvidime aj co vysledky z krvicky......inak mna mala kope v pravidelnych casovych intervaloch od 9-11doobedu potom od 15-17poobede a potom vecer od 21-23hodky tak sa s mm smejeme ze podla nej si mozme nastavit hodinky 😝 minule s nou muz prudko komunikoval a tak ho trikrat kopla rovno do hlavy a oka ze ja som az modrinu mala 😉 inak v poghode len teraz som musela pri tych zimach oskalpovat mamu o nejake tricka mikiny a bundy lebo mne je akosi vsetko zahadne 😎 male......akurat dnes sme vonku s kamoskami debatili o tom ze mala sa mi narodi uz aj so snehulami a potrebnou vybavou na zimu.......neskutocne 😵

andrea0903
6. sep 2010

@vi3ka zatial sa aj my drzime....dufam ze to vydrzime co najdlhsie len ta zima mi robi cary mary........nemam co obliect tak mi mimi mrzne v brusku 😀 ale dnes som mamu oskalpovala o zopar veciciek 😝 skus sexik aj teplu vodicku malo by to zabrat aj tie schody no snad sa to u teba rozbehne a nevesajte hlavu ked to ma tak to pride a ak nie tak hold mozte aj stojky na hlave robit......ozaj sexik zaberie najviac vtedy ak sperma ostane vo vnutri nakolko obsahuje latky rovnake liekom ktore vyvolavaju porod......stastne sexikovanie zelam 😀 😀 😀

vi3ka
6. sep 2010

@andrea0903 😀 😀 😀 ďakujem pekne 😀 😀 😀 ja budem musieť prejsť tie schody u nás asi na 2x, lebo mi máme len 4 poschodia. che che
no to ti nezávidím, že malú budeš nosiť do zimy. ja som rada, že nie som tehu v zime, lebo si neviem predstaviť kupovať zimušné nohavice, nadrozmerné svetre a kabáty, no ale čo, človek si nevyberie. aj tak je pointa hlavná, že bude bábo a bude zdravučké. ved si aj tak hovorila, že budeš musieť ísť pred pôrodom do nemocnice ležať, takže tam ti bude stačiť pyžamko, mikina a teplé papuče 😀

zabkaevka
7. sep 2010

ahoooj kočky 🙂 tak dnes u nás vykuklo snlniečko 🙂 veľmi som rada, pretože tak človek má lepšiu náladičku, a potrebujem dnes prať, vlastne som už aj začala, tak to pekne vyschne.

@vi3ka : nooo akooo?? skúšali ste ten sexík 🙂 chichi A dnes ako sa cítiš, máš nejaké tlaky alebo bolesti v brušku??

@andrea0903 : hmmm ja neviem, mne tá sladká voda celkom chutila, no jasné nepila by som ju každý deň 🙂 Takže začiatok môže prísť aj keď som zatvorená, nooo tak to aby som bola pripravená 🙂 Tak to máte dobré hodinky v brušku 🙂 to je zaujímavé ako si to mimi vie nastaviť 🙂 A čo že máš takú zimu?? jaaaj nekúria v bytovke?? my už zapíname radiátor, ale len tak k večeru, na slabý stupeň, a potom tesne pred spaním vypnem alebo znížim, pretože potom mne je veľmi teplo.

Nooo dnes ráno musel byť aj prízemný mrázik, alebo niečo také, pretože v kuchyni, ktorá je na prízemí, sme mali zvnútra zaorosený spodok okien, a to sa stáva, keď dnu je teplo a vonku veľmi zima. Hmm snáď už nebude treba fakt kúriť ☹ inak mi kúrime v krbe, a temperujeme radiátormi, keď nie som doma. Tak verím že maličkej nebude zima, pretože keď sa kúri v krbe celý deň, potom je poobede trenírková teplota u nás 🙂

Inak dnes poobede idem ešte na jedno pracovné stretnutie, musím niečo ešte dotiahnúť, ale to skôr preto že v tom si nevie rady jedna moja známa, takže idem pomôcť, snáď ma nechytia kontrakcia počas prezentácie 🙂

andrea0903
7. sep 2010

@zabkaevka ja ani nie tak v byte mam zimu jak skor vonku je taka zimka ze az a detom ja povedat nemozem ze dneska vonku nejdeme bo mamka zamrzne 😀 doma inak nepustam radiatory lebo my tu mame skor saunu.....no vies jak to sa hovori ze na Furci je druhy Sibir tu ked je zima tak neskutocna 😝 ja som inak na balkone mala tiez zarosene okna cize urcite v noci prituhlo 😖 inak ja mulijem jesen ten vzduch no rozplyvam sa jak mala s detmi vzdy chodime do lesa na prechadzku na nejake hubky a zalude potom gastaniky a deti sa aspon vybesnia 😀 ty kde pracujes moja alebo kde ty si robkala ze furt nejake stretnutia mas?hm? 😎
@vi3ka tak ako sa citime este sme cele vysexikovane? 😀 😀 😀 no dnes som bola na poradni doktorka povedala ze urobime interne a uvidime co jak s nemocnicou pozrela ma zdola a zistila ze moja princeznicka je takmer o dva tyzdne vacsia nez by som mala byt.tak uvidime lebo sono mam mat az v 30tt a ja som v 25tt ale podla malinkej 27tt..........no uvidime co vymyslia a to interne musim zabsolvovat lebo za tyzden mi prislo dvakrat tak divne zle za som sa triasla nadychnut som sa nevedela a tak(preto to interne lebo ze je mala tak vysoko tlaci mi nielen na zaludoik ale aj na nejaky nerv ktory mame a moze vyvolavat mi take sarapatky so srdieckom tak uvidime co na to EKG kedze moj tlak bol dnes 90/75...........inak zenule za mesiac som pribrala len kilecko co zatial za 6mesiacov cini 5kil dost dobre tak hadam to bude vsetko ok ako ma byt 😉

vi3ka
7. sep 2010

@zabkaevka
@andrea0903 😀 😀 sexík bol, no pre manžela to bol aj silový a akrobatický výkon kvôli brušku, chudáčik môj, ale zatiaľ to svoju funkciu nesplnilo. ☹ a ani neviem, či vôbec splní, lebo dnes som bola u svojho lekára a ten mi povedal, že lieky ktoré som brala v nemocke aj teraz ich beriem, tak jedne pomáhajú bábätku, no druhé zase bránia pôrodu. ale že len tak ich vypustiť nemôžem, takže ostáva len dúfať, že si to bambuľka rozmyslí a príde vonku sama, že nebudem musieť čakať až po termíne. a o tom, že pôjdem do nemocky zase kvôli tej krvi, tak to nič nevravel, dokonca mám prísť ešte na pondelok na poradňu, takže hurá.
bože, keby tie posledné dni aspoň tak dlho netrvali, no to sa vlečie a vlečie. všetci na mňa kukajú, že čo ešte robím doma, že dokedy chcem takto chodiť. 😀
evi, tak ty si rozlietaná ako sa patrí, veď už seď doma, lenže ty si asi taký živel nie? len tak si posedieť by bolo pre teba nemysliteľné že? 😀

vi3ka
7. sep 2010

@andrea0903 no vidíš ako si maličká pekne rastie, len tak ďalej a budete mať krásny vianočný darček. 😉 dúfam, že to interné budeš mať v poriadku. držím paľuchy. no tie kilečká aj mne tak pomaly rástli, ale potom......katastrofa. už som jak velbloud 😀 😀 che che

inak ako sme sa tu tak pekne 3 východniarky stretli že? 🙂

zabkaevka
7. sep 2010

@vi3ka , @andrea0903 : nooo trochu to so mnou niekedy mätá, áno myslím, že radšej robím niečo ako leňoším. A treba mi podoťahovať niektoré povinnosti, aby som bola spokojná a nie v noci nad tým a oným dumala, či to spravia, či vedie, a taaak radšej to ešte dosledujem, ak sa dá. A samozrejme, potom sa bude dať aj mailom alebo telefonicky dohliadať, no kým viem idem. A dnes je dosť dôležité stretko. Pracujem, resp. teraz nie, keďže som na MD, ale inak na jednom úrade, kde gró mojej práce je pomáhať pri spracovní projektov a potom pri ich realizácií. Takže je to zaujímavá práca a mňa veľmi baví. Kolegyňa ktorá ma má zastupovať ešte veľa toho nevie, takže ešte stále mňa volajú a píšu mi. NIečo samozrejme už posúvam jej, čo by mala vedieť, po pol roku čo ma už zastupuje (keďže som bola pred MD na PNke) . No srdcovky si ešte nechávam a dohliadam radšej ja 🙂
Ale dnes už fakt posledné stretko beriem, potom už len doma budem sedieť 🙂

@vi3ka : jeeeeej práááda že bol sexík, isto krkolamný a nie taký ako sa "patrí" ale bol a to je supeeer. Ja tiež chcem môjho na to nejako nalákať, ale keď on sa veľmi bojí, že ublíži maličkej. takže ho musím poučiť, že keď jemne tak nemôže ublížiť 🙂 Uvidím ako dnes, možno ho zlomím 🙂 chichi

vi3ka
7. sep 2010

@zabkaevka tak ako hovoríš, nebolo to ono, ale čo narobíme 😀 veď aj ten môj sa bál. len manželovi povedz, že jej určite neublíži. samozrejme všetko s mierou. veď už aj tak si pred termínom, takže už nech to dopadne ako chce (pomôže-nepomôže k pôrodu)aspoň bude sranda 😀 😀 che che
inak ja tiež dnes periem, tak dúfam, že všetko vyschne. ešteže som nemusela veľmi doma upratovať, lebo počas môjho "dovolenkového" pobytu v nemocke bola svokra u nás poupratovať, takže paráda.

moja mama sa bojí, že aby pri šoférovaní to náhodou na mňa neprišlo, tak už včera na mňa "nakričala" aby som už nešoférovala. no dá sa to? veď keď som prišla včera domov a sadla do autíčka, tak som si ho pohladkala a aj som sa pýtala, či som mu chýbala 😀 😝 ja strašne rada šoférujem.

vi3ka
7. sep 2010

hej baby a som sa nepochválila akého mám super mužíka 🙂 počas toho ako som bola v nemocke mi spravil novú kuchynskú linku. konkrétne vymenil starú dosku za novučičkú a aj nový drez nerezový dal. 😀 😀 parádička.
raz keď mi volal, tak som počula že niečo tam vŕta, či reže, či čo to, tak sa pýtam, čo robí, že nič. potom mi doťuklo, že asi robí linku a som mu to aj povedala a on že no už ked tak že chcel, ale že tie dosky boli drahé, nekvalitné a bla bla, že robí ohrádku pre malú, aby keď bude už loziť, aby sa mala kde hrať. tak ma oblbol, že som mu to zhltla. 🙂 no prídem domov, ohrádky nikde a vojdem do kuchyne a ľaľa, nová doska. jeeeej, tak som ho vybozkala, vycmurkala.... teším sa jak malá. he he a celá rodina to predo mnou tajila, dostali zákaz.

vi3ka
7. sep 2010

ci baby čo som práve zistila. čítam si príbalové letáčiky od tých liekov čo mi dávali v nemocky a aj doki mi ich predpísal a tam píšu u obidvoch, že v tehotenstve sa neodporúča ich užívať. no je toto možné? 😒 😨 už mi neostáva nič iné, len im veriť, že mi to robí dobre. ale som zmetená 😖

zabkaevka
7. sep 2010

@vi3ka : heeej to viac vecí je takých ktoré predpíšu a pritom je napísané že sa neodporúča v tehotenstve. Hmm áno musíme veriť že vedia čo robia doktori
Jeeeeeeej paráááda, tak ste vynovení, to stále poteší 🙂 Nám robí jeden chlapík pokrovie, nakoniec som to zakázala robiť manželovi, pretože to by makal aj po víkendoch, pretože cez týždeň v servise a teda nestíha, keĎ večer chodí domkov. Tie peniaze čo dáme za robotu to stojí za to, aby sa neurobil k smrti. Takže sa už teším že po pôrode, noo trochu neskôr, tak v októbri to bude hotové, budem upratovať v pokroví a ukladať si tam vecičky, také sezónne 🙂 jupii

Inak my cez víkend budem skladať postielku, taaaak sa tešíím 🙂

zabkaevka
7. sep 2010

kočky ako treba sterilizovať fľašky a cumlíky?? dať na pár sekúnd do prevarenej vody, stačí takto?? ešte som to nerobila, mamka vravela že netreba ešte, no ak chcem so sebou do pôrodnice odniesť pre istotu odsávačku, tak k tomu potrebujem aj jednu fľašu a pre prípad aj cumlík vezmem. A asi aj odsávačku trochu treba sterilizovať, niee?

andrea0903
7. sep 2010

@zabkaevka odsavacku a vsetko potrebne vratane oobycajneho cumlika prelej alebo nechaj chvilku odlezat vo vriacej prevarenej vode take aspon dve minutky a daj na cistu vec vysusit nevytierat!!!!!!

pepppe
7. sep 2010

@vi3ka noo ty mas akeho suproveho muzika,to si mala ake prekvapko super 🙂

vi3ka
8. sep 2010

dobré ráno kočky 🙂 si predstavte u nás je 9 stupňov vonku...brrrr
no takže zatiaľ ani ten sex a tonik nepomáhajú, aby sa tá moja kočka vybrala von, musím len čakať. ale už mi tak tlačí hlavičkou dole, že ma všetko bolí. a ťažká je až až, veď chodím tak, že brucho dopredu a vršok záklon dozadu 😀 😀 prečo to tie posledné dni tak dlho trvajú??? dnes idem poobede na to ctgčko, tak som zvedavá, či bude bambuľa aktívna.

@zabkaevka ešte som ti zabudla povedať, že si vyzerala super na sestrinej svadbe. veľká kočka, fakt. 😉

lucia.kl
8. sep 2010

@vi3ka tak tebe sa to už pekne blíži, ja som si posledné dni brucho už musela zo spodu držať, tak ma tahalo k zemi 🙂
no a u nás ani neviem kolko je stupňov, teplomer ukazuje --- asi zamrzol 😀

vi3ka
8. sep 2010

@lucia.kl no veru blíži blíži. ešte pred nedávnom som vám ostatným závidela, že už budete mať bábätká pri sebe a teraz som na rade ja 😀 🙂 😀 hurá. no aj ja si bruško musím niekedy držať, keď dlhšie chodím. najhoršie je zdvihnúť sa z postele 😝 😀 aaaaa, veď toľko už vydržím no nie?
čo žeby ste tam mali takú kosu? hmmmm... a to ja som na severe

lucia.kl
8. sep 2010

@vi3ka nie, neni tu taká zima, len bolo treba vymeniť baterky a teraz ukazuje 12 a leje a leje ☹, už sa teším von s kočíkom, ešte vyvešám prádlo a ide sa na to 😖

dydynka
autor
8. sep 2010

babulky pridavam nove foto malinkej 😉

zabkaevka
8. sep 2010

ahoooj kočky 🙂 počasie oničom tak som po raňajkách ešte zaľahla do postielky a spala do 10.30h 🙂 a teraz som taká nezobudená, ale už som vybavila dva maily, a vypila medzitým kávičku, tak snáď sa preberiem. Budem dnes žehliť, tie vecičky čo sme dostali ešte a vyprala som ich predvčerom.
Včera to rokovanie dopadlo dobre, maličká bola poslušná 🙂 vydržala 🙂 ale prišla som domkov a odkvecla rovno na gauč 🙂
@vi3ka : nooo bruško ťahá aj mňa dole 🙂 dnes ako som spala, ma dokonca začalo pichať tam dole, cii ale statočne, som myslela že je to tu a že o chvíľu začnú kontrakcie,alebo odtečie plodová voda, hmm ale nič 🙂 tak áno musíme ešte čakať 🙂 V piatok idem k pôrodníčke, aj ja na ten monitor zase, tak som zvedavá čo povie. No už nejdem nikde, iba teda k nej, takže keď budem doma nečinne sedieť, ležať tak asi to tak skoro nepríde. Myslím si ešte nájsť niečo s čím to trochu urýchlim 🙂 Asi ešte pár krát pôjdem k našim, to je odtiaľ asi 35km, ale papa, teda ocko na mňa krivo pozerá že ešte sa sama vyberiem, ako predvčerom, keĎ som niesla mamku domkov, po našom stretku 🙂

zabkaevka
8. sep 2010

@dydynka : jeeeeej krásna je maličká 🙂

zabkaevka
8. sep 2010

@andrea0903 : idem práve sa do toho prevárania pustiť, tak presne som to nejako chcela, takže super.

zuzana36
8. sep 2010

dydynka malinka je nadherna