Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
8. sep 2010

kočkyyyyyyy halooo spinkáte?? idem aj ja 🙂

vi3ka
8. sep 2010

😖 baby tak ma začalo teraz pichať tak zhora do bruška, taká tupá bolesť, že som myslela, že ani domov nedôjdem a to som mala k bytu len pár krokov. auuuuuauuu. a už ma tam dole všetko bolíííí, hrozne. bože nech už je to dnes, lebo budem jak dajaký invalid len ležať a čakať kedy to príde. fňuk ☹

@zabkaevka to aj mňa tak včera večer začalo hrozne pichať dole, tak asi 3-4x. no hrozná bolesť a nič. moja bola dnes na monitore nesmierne aktívna, takže paráda a dokonca mi tá dolná krivka ukazovala nepravidelné kontrakcie. hmmmm.... keby z toho niečo bolo, tak som rada. ja normálne popri tom nestíham mať ani stres a obavy z pôrodu. len si uvedomujem, že to bude veľmi bolieť, ale ja to vydržím. včera išla ordinácia a tam jedna žena rodila, keď to mm videl, zahlásil, že on k pôrodu neide, ale nakoniec si to rozmyslel. aký je teraz frajer - ja to vydržím mi vraví 😀 no len si dávaj pozor keď budeš šoférovať na dlhé trate, pomaličky, žiadne náhlenie, lebo nikdy nevieš, kedy to môže prísť. aj mne už zakazujú šoférovať a to len tu po meste jazdím a i to len k lekárovi a domov.

avila
8. sep 2010

Baby, my uz mame 4,5 kila 😀 Z 3 tyzdne Matusko pribral 700g a to vsetko z maminkinho mliecka. Stoji ta bolest z bradavky za to 😵

Ja som tiez soferovala az takmer do porodu, len mi uz bolo nepohodlne.

zabkaevka
9. sep 2010

ahooooj kočky 🙂 tak dnes tiež des počasie ☹
@vi3ka : tak to som rada, že včerajší monitor dopadol supeer 🙂 ja idem zajtra a veeeľmi sa teším, asi aj ultrazvuk urobí. Nooo videla som aj ja ten pôrod v ordinácií, kráásne to bolo 🙂 ale manželík sa nemohol na to pozerať, takže sa utvrdil v tom že iste nejde, tak ako vlastne hovoril. No niiiič, ja to zvládnem, ale predtým tam bude, jasné keď by mi bolo treba pomáhať, do sprchy, pri rozdýchavaní, pri prechádzke, teda iste tam bude, ale už k pôrodu nejde. A ja nechcem ani nikoho. mamka sa ma pýtala, či má ísť tam so mnou, ale nechcem. Však tam bude tá dokina, takže neriešim. A hmm noo ani ja si to ztaiľ neuvedomujem, a nebojím sa zatiaľ, no jasné akurát viem že to bude iste bolieť a toho sa niekedy tak trochu predesím. Noo ak to zvládli iné, tak aj my 🙂

@avila : krááásne priberááte 🙂 nooo aj ja si myslím, že ešte pošoférujem si aj do pôrodnice 🙂 ak prídu tie falošné kontrakcie a manželík nabude v dohľade. Ale on zlatý, zabezpečil aj kamoša, aby bol tiež v strehu, ak by on fakt náááhodou nebol po ruke 🙂

andrea0903
9. sep 2010

caute zenule tak ja som bola vcera na tom internom tak neukazalo tam nic len ku porodu si mam pribalit do tasky aj elasticke obväzy a obviazat si nohy jak pojdem rodit aby ma krv nezaliala 😢 inak ok ,,,,,vcera vecer mi prislo opät zle chudak muzik bol hotovy lebo sa bal tak v noci nam spolocnost v posteli robil aj kamarat lavor 😀 no hrozne mi bolo malinka mi dava teraz dobre zabrat ked sa mi podarilo konecne zaspat tak som sa o stvrt na dva rano zobudila na to ze nemozem dychat a mam sucho v ustach nevedela som zaspat az rano o piatej som zaspala a o pol siedmej vstavala s neskutocnou nadchou 😒 tak chodim tu jak matoha ide mi hlava puknut a este ma cakaju ulohy s malou no nevadi co uz 😖

zabkaevka
9. sep 2010

@andrea0903 : juuuuuuuuj mojaaaaaa tak to si mala hnusnú noc ☹ nejako to vydrrž, veď iste to robíš s láskou a tak rýchlo zabudneš na bolesť hlavy, budem na teba myslieť 🙂
Ja práve žehlím, včera som chcela ale nakoniec som sa k tomu nedostala, mala som veľa na ťukanie v PC. No dnes mi to ide veľmi super, a také je hnusné počasie, a aj chladno trochu vo vnútri, že si aj "prikúrim" so žehlením. teraz som si zaliala capučínko, tak idem aj toto chlipkať, a trochu sa dám asi pauzu a ľahnem na pol hodinku pri TV. Maličká je zlatá, dnes skôr spinká a len tak trochu sa pučí.

avila
9. sep 2010

@zabkaevka mas pravdu, netreba to silit, nex sa sam rozhodne co a ako. Ja by som pri porode nikomu neasistovala... Esteze to necita moj mm 😀
@andrea0903 tak cajiky, postel a ides 😉 V tomto pocasi asi nie je umenie prexladnut...

andrea0903
9. sep 2010

@avila no umenie to nie je fakt ale ked mas skolo a skolko povinne deti tak tie ti donesu domov vselijake bacilky 😝 a kedze som teraz tehotna tak to nasavam plnymi duskami 😉 idem ja lahnut uz lebo ledva sa drzim nad stolom tak zenusky zatial pa.ozaj maly akos tym pupcekom?
@zabkaevka moja dakujem......ja mam zehlenia take kopisko ze az ale smola musi to pockat lebo pri mojom stasti sa este aj pripalim....... 😀 moja babika teraz haja ale kazdu chvilku by mala zacat diskotekovat je to jej cas takze sa tesim 😀 inak moj mm sa vyjadril ze ak bude doma tak pride ku porodu ak nie tak mame smolu obe😀

vi3ka
9. sep 2010

@zabkaevka chi chi. no jasné, že ich do toho netreba siliť. veď ani ten môj najprv nechcel ísť a ja som to brala, tak som sa pýtala sestry či pôjde a ona, že s tým nemá problém. potom si to manžel rozmyslel a zavelil, že predsa len tam pôjde so mnou. aby som v tom nebola sama. no dohoda je, že ak by to na neho bolo - myslím konkrétne pôrod - veľa, tak nech radšej ide vonku a príde späť až bude malá na svete. 🙂 inak aj ja idem zajtra na monitor a usg(prietoky). budem sa snažiť zistiť, koľko tá moja slečna už váži. nesmierne som zvedavá. 🙂
to je pekné ako sa o vás dve stará, že aj kamaráta dal do pohotovosti. ja som povedala, že ak mm bude v robote, tak určite sa sama neodveziem, lebo tá taška do pôrodnice je veľmi ťažká, tak že si zavolám sanitku. veď zdravotné poistenie mám na čo nie?

@andrea0903 no tak tú noc ti veru vôbec nezávidím moja 😒 dúfam, že to bola prvá a posledná. och a ešte tie školo/ko povinné deťúrence....hmmm... len ťa obdivovať ako to zvládaš. ale veď máš šikovného manžela, takže sa môžeš na neho určite spoľahnúť, že ti pomôže 😉 ja mám ohľadom pôrodu dohodu takúto: keď nebude manžel po ruke, tak ide moja sestra k pôrodu. chcem aby išiel radšej manžel, tak stále do malej hustím, že nech príde v noci, alebo cez víkend keď má voľno 😀 😀 a ona stále nič

katrin31
9. sep 2010

baby mne dnes doktor povedal ze som uz otvorena na 1,5 cm a ze by som tam mala zostat..ale potom sme sa dohodli ze este idem domov, a ak sa to zostupnuje tak sa vratim..povedal ze si mysli ze sa uvidime dnes vecer, ale ktovie 🙂 ze dazd vyvolava porody 🙂 ze ked je taketo pocasie tak sa deti pytaju..tak som zvedava..krize ma boli, brucho tvrdne a aj boli..takze uvidime..

slaurinka
9. sep 2010

katrin31...... držím palce 🙂

vi3ka
9. sep 2010

@katrin31 držím silno prsty, aby si už hoc aj dnes mala svoje šťastíčko na svete. myslím na teba a úprimne ti závidím. 😉

katrin31
9. sep 2010

@vi3ka dakujem, si zlata..aj ja ho uz strasne chcem vidiet ale zaroven sa aj bojim 🙂 ale to je normalne..dam vam vediet, berieme do porodnice aj notebook, lebo manzel bude so mnou..teda ak bude volna izba..(ak pojdeme) mozno sa to este zastavi..

katrin31
9. sep 2010

@slaurinka dakujem

vi3ka
10. sep 2010

dobré ránko, och veď to už ani ránko nie je 🙂
no my sme mali včera zaujímavý večer. okolo 11tej v noci sme si ľahli a zrazu hrozné bolesti do bruška. ale nebolelo ma podbruško, ale skôr okolo pupka taká tupá bolesť a nie a nie ju rozchodiť. hodinu som pochodovala po byte, volala som mame že čo mám robiť, tak mi kázala aby sme išli pre istotu do nemocnice. a ešte mi celý čas tvrdlo brucho. prišli sme rovno na pôrodnicu, som sa prezliekla do ich "krásnych šatočiek" 🙂 a sestrička ma napojila na monitor, no ten neukazoval ani jednu kontrakciu. nič. tak ma ešte doki vyšetril a konštatovanie: no na pôrod to ešte nevyzerá, že kŕčok mám dlhý 3cm, a tak na jeden prst priechodný, takže nič z toho aspoň zatiaľ. 😒 🙂 no aspoň vieme, kde nabudúce treba ísť. ale perfektne to tam u nás v pôrodnici vyzerá. ako na nejakej luxusnej klinike. perfektné niečo.

@katrin31 no ako ako? už si v nemocnici? júj, myslím na teba. drž sa 🙂

vi3ka
10. sep 2010

tak čo žienky, kde ste všetky? ja už som po ctg a prietokoch. všetko OK. tak som rada 😀 len tá moja "boxerka" dnes nechcela spolupracovať s doktorom na ultrazvuku. kopala ostošesť a doktor, že či ju nechcem upokojiť 😀 chudák, dosť dlho mu trvalo kým našiel v brušku to čo hľadal. 😝 😀 😀

☹ ☹ ☹ fňuk, dnes som tu sama, či čo? hmmmmm..............

zabkaevka
10. sep 2010

ahoj kočky 🙂 tak vidím že tu nálada ako vonku počasie ☹ treba sa rýýýchlo rozveseliť 🙂
@vi3ka : juuuuuuuuuha tak to ste mali poplach 🙂 jeeeej ale milé, však tak má byť, nie hneď ísť a porodiť, zopár falošných návštev treba absolvovať 🙂 My sme tiež boli na monitore, všetko OK, len ultrazvuk mi nerobila, trochu som sklamaná, ale že nabudúci týždeň urobí. Aj moč a tlak som mala super. Vravela že nie som ešte otvorená, ale že to môže prísť hoc kedy. Tak sa tešííííííííííím 🙂 už maličkej sa vypytujem kedy príde k nám 🙂

avila
10. sep 2010

@andrea0903 ahojky, pupcek uz potom nekrvacal, tak asi ozaj sa len sparil, ale stale som ho cistila, co som sa bala. Fu, baby @vie3ka, @katrin31 drzim palce, fakt kedykolvek moze byt. Ja som tiez rodila za dazda. Som sa smiala, lebo aj 1. prechadzka s Matuskom v dazdi, aj krst v dazdi. Nejak mu to prischlo 😉

vi3ka
10. sep 2010

@zabkaevka no aj ja si tak myslím, že aj suchý nácvik treba absolvovať 😀 manžel sa ani nestihol stresovať ani tešiť ani nič, taký bol chudák rozospatý 😀 že sa mu čudujem ako to odšoféroval do nemocky. 🙂 super, že máš všetko v poriadku, to človeka poteší, len teraz už asi je človek viac sklamaný z toho, že ti doktor povie, ešte nie ste otvorená. no nie? a ja by som už tak rada rodila a myslím, že aj ty čo? júúúúj... o chvíľu tu budeme písať, ako nám bábätká papkajú, spinkajú, kakajú a tak... tešíííím

@avila ďakujem za podporu. no a možno sa váš matúško bude aj ženiť za dažďa a tomu sa už povie že aký osud čo? len nech pekne rastie a robí vám radosť.

solinkarka
10. sep 2010

cawte baby...neviete ako sa vola ta tema kde pisu baby ako oznamili svojmu muzikovi ze bude otec?? dakujem

andrea0903
10. sep 2010

@solinkarka skusaj moznosti mozno ti nieco vyskoci zadaj klucove slova a ono uvids 😀

solinkarka
10. sep 2010

ved som skusala uz hadam vsetko na googli a nic

katrin31
10. sep 2010

baby my to uz mame za sebou..matusko sa nam narodil o 5:40 s mierami 3210 gr a 50 cm..je krasny..foto je v septembrovych babatkach
..

vi3ka
10. sep 2010

@katrin31 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej teším sa s tebou 🙂 🙂 🙂 krásne mieri má ten váš matúško, tak nech vám pekne rastie do krásy a zdravia. 🙂 idem pozrieť foto

avila
10. sep 2010

@katrin31 gratulujem 😀 Tak sa uz vytesujete 🙂

andrea0903
11. sep 2010

@solinkarka skusaj tu na fore vyhladat
@katrin31 no gratulkujeme tak to bola rychlost moja .............nech sa vam dari teda 😀

zabkaevka
11. sep 2010

ahojte kočky 🙂 predpoveď počasia v KE : prší ☹ No čo už, dnes nemám aj tak nič také v pláne, akurát prezliecť posteľnú bielizeň a trochu pozmývať, Poobede ideme na guláš k svokrovcom, tak snáď sa trochu vyčasí, ak nie budeme pod strieškou, len potom musím sa riadne teda obliecť.
@vi3ka : nooo môôže to prísť hoc kedy, čomu sa teším. Manželovi som povedala že môže dnes prečítať v knižke ktorá nás sprevádza celým tehotenstvom, že čo sa deje v 39.týždni a on že o dva týždne rodíííš?? ja že áno, termín máme vtedy no môžem hoc aj dnes 🙂 a ešte sa na to dva krát spýtal. Áno zbehlo nám to veeeľmi rýchlo, ciii ani neviem ako a čo bolo, ešte že som si všetko zapisovala do kalendára, takže viem, kedy aké vyšetrenia sme absolvovali.
Včera som kúpila knižku : moja prvá knižka, tak sa vytešujem ako budem do nej všetko písať 🙂

@katrin31 : aj ja gratulujem, idem mrk na foto 🙂

@andrea0903 : ako spánok?? lepšie či hmm ani nie??

@avila : ty nám budeš poradkyňou čo sa týka bábätkovských vecí 🙂 super že pupčok je OK 🙂

zabkaevka
11. sep 2010

@katrin31 : jeeeeej koľko vláskov má, rozkošný je 🙂

zabkaevka
11. sep 2010

kočky ja teraz si triedim papiere ktoré chcem mať pri sebe v kabelke, pre istotu, a čítam aj správu čo mi zo včera napísala dokina k monitoru : hlavičku nalieha na vchod, krčok na špičku prsta. Takže to som na toľko otvorená?? Hmm nehovorila mi to, len napísala.

katrin31
11. sep 2010

dakujem za blahozelania..bola to da sa povedat "rychlovka" ale napriek tomu som necakala ze tie kontrakcie su az take bolestive.som strasne rada ze uz mam po tom..ak budem mat dakedy druhe tak rodim len s epiduralkou..ale nechcem strasit buduce maminy