Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
14. sep 2010

@zuzu1111 kup si sinupret tabletky tie sa cmulaju a mozes 😀

vi3ka
14. sep 2010

takto sme si pyžamkovali v nemocnici (až teraz som to stiahla z mobilu) 😀

@zabkaevka no evi ako? rodíme-nerodíme? hm?

lucia.kl
15. sep 2010

@vi3ka teda pekne bruško už maš, to teraz môže prísť každým dňom, tak drťím este na pôrod.

lucia.kl
15. sep 2010

@zuzu1111 ja som mala kašel v tehu a dali mi tiež stodal, ale mne nezabral, nakolko som mala alerg. kašel a nakoniec som skončila na antyhistaminykach, čo sa v tehu moc nesmie ☹ a baby mam obe v poriadku

lucia.kl
15. sep 2010

@kabulko neviem, či som tebe gratulovala k narodeniu babatka, tak ak nie, tak gratulujem a ak ano , tak gratulujem ešte raz 🙂

zuzu1111
15. sep 2010

baby ďakujem vám za rady 😉 , ten sirup som si už dala...Od včera mi je však horšie, ku kašľu sa pridala taká slabšia nádcha, aj hrdlo začínam cítiť a neviem, či som nemala aj teplotu (aspoň som sa tak cítila - ale náš "úžasný" teplomer mi nič neukázal - môže byť po necelom roku zlá baterka? či ho máme ísť reklamovať? ). V noci som bola x-krát zobudená, potila som sa a prezliekala, keďže som sa nalievala horúcim čajom. Cítim sa ako zbitý pes. 😖 ☹
Ešteže malinká kopká, aj v noci kopkala, chudinka moja, musí to znášať so mnou, už ma až brucho bolí z toho kašľu.
Pozerám baby, že vám sa to už poriadne kráti....Už čoskoro budete mať svoje bábiky pri sebe. A pocity aké? Nebojíte sa pôrodu? Lebo ja isto budem stresovať, keď to bude takto blízko 😅

zabkaevka
15. sep 2010

ahooj kočky 🙂 tak dnes je celkom príjemný deň, mohla by sa maličká rozhodnúť a prísť na svet 🙂
Od včera som mala len raz teraz ráno také pichanie, ale len chvíľu asi 3 minútky, hmm tak neviem neviem či sa jej bude chcieť. Ale v každom prípade sa teším na zajtrajšie vyšetrenie u pôrodníčky 🙂
@vi3ka : pekné bruškoo 🙂 ja sa idem tiež odfotiť, už dva týždne som si nefotila bruško 🙂 Idem pzorieť niečo v TV, snáď pôjde niečo pekné, keďže je voľno, a aj niečo navarím. Ozvem sa neskôr

vi3ka
15. sep 2010

@zabkaevka no takže si ešte doma hej? no možno príde malá aj dnes. uvidíš. moja sa tiež zatiaľ nechystá, žiaden náznak, že by sa jej chcelo. veselo si kopká v brušku. 🙂
choď choď pofotiť, možno už zajtra také bruško nebudeš mať 😉 ja dnes varím sviečkovú, takú chuť som na ňu dostala. mňam. tak pekný deň 😎

andrea0903
15. sep 2010

@vi3ka
@zabkaevka no caute koceny.......tak moje pekne ste este pokope hej?uz aby ste to mali obe uspesne za sebou,,,,,,,,ja konecne sa dostavam z tej nadchy........dnesna noc bola uzasna konecne sa mi dobre spalo az nadranom prisla taka svinucha mucha otravna a vkuse lietala mi kolo usi tak som bola nutena vstat........my mame navarene halusky so sladkou kapustou moj mm mi ich vcera urobil bo taku som chut mala.......idem sa ja popasovat s upratovanim a zehlenim zajtra si to strihnem na gyndu a na hematologiu tak uvidime co a ako......zenusky moje ak sa rozhodnu tie vase princeznicky na svet tak pekny porodik ale hlavne rychly zelam 😀

andrea0903
15. sep 2010

@vi3ka inac krasne brusenko 😀 😀 😀

vi3ka
15. sep 2010

@andrea0903 ahoj ahoj mamina 😉 teba som tu nevidelaaaaa.... chorá si? no i ten môj muž taký bol včera ohromný marod, vybľutý načisto 😀 😝 ale dnes je mu už lepšie. no pokope sme, ale najradšej by som bola keby sme už do pôrodnice išli. občas mám taký pocit, že sa nedočkám. 😒 len to ma teší, že budúci týždeň už budem mamina - určite. 😀
a tvoja malá ako? tanečnica? joj, veď už ani ty nemáš ďaleko. len úspešne. a pôjdeš ležať do nemocnice ako si hovorila, či nie?

andrea0903
15. sep 2010

@vi3ka no clovek ani casu nema furt dakde beham a ja som bola odstavena minimalne tri dni nedokazala som ani fungovat mala som teplotky tak som bola rada ze lezim...... 🙄 este mam nejake pozostatky a uz to chytila aj starsia dcera mladsia s mm sa drzia zatial....joj sa tesim s tebou ze uz budes mat malinku pri sebe......no nam sa to uz tiez velmi pomalilinky priblizuje ale este stale je to daleko....... 😀 mala je zlatunka tancuje poctivo tak jej vcera mm pustal pesnicky a ona kopkala do rytmu 😎 no uvidime co s tou nemocnicou lebo som mala ist v pondelok na hematologiu na krv ale som nebola schopna sa ani pohnut tak tam zajdem zajtra a uvidime co tie vysledky im povedia lebo aj napriek tomu ze uzivam zelezo tak mam este nizsie hladiny tak neviem ci mam rovno objedat dajake tycky alebo co 😀 ale ze sa uvidi po USG co na 30tt co so mnou.......mala je väcsia 2tt ale to som ti uz myslim pisala mam aj to interne uz vybavene ale stale to je v tej rovine ze pojdem sekciou co ja velmi nerada 😠 mudrejsia ale len o malicko budem zajtra lebo idem s internymi vysledkami na gyndu tak neviem co vymyslia..........inak svieckovu milujem mnam.... 🙂

vi3ka
15. sep 2010

@andrea0903 joj moja, dúfam, že už budeš v poriadku. držím paľuchy. kde ďaleko, ani sa nenazdáš a už ju budeš tiež držať v náručí. no radšej nech ťa dajú do nemocnice, aby si bola pod kontrolou, keď to už máš s tými detičkami také všelijaké, ako by malo byť neskoro. budem na teba myslieť moja. hej písala si, že je väčšia, čo je fajn nie? aspoň vieš,že všetko ide tak ako má. no potom daj zajtra vedieť, ako si dopadla. aj ja idem zajtra na poslednú poradňu aj ctg, tak uvidíme, čo nového sa dozviem a kedy nástup do nemocky.

ci, teraz mi tak začalo tvrdnúť bruško aj so slabými bolesťami v podbrušku. bodaj by som rodila ešte dnes. som nedočkavá čo?

a príď na sviečkovú, máme jej pre dvoch až až. 😀

zabkaevka
15. sep 2010

@vi3ka , @andrea0903 : čau kočky. noo aj ja stále 2v1 🙂 u mňa dnes žiadne bolesti v podbrušku ☹ maličká sa pekne mrví, pučí 🙂 , bruško tvrdne. Zajtra skoro ráno o 7.00h mám ultrazvuk možno aj monitor, tak som zvedavá. Potom sa ozvem. Zatiaľ paaaaaa

martinafin
15. sep 2010

Zdravim zienky,su tu i take co ste po MA?Ja som ho prekonala v marci v 15t.t....ale otazka na teraz.pred ms mi zacali stavy ako vtedy ale dosiel na den presne-1.9. a teraz od 12.9 mam zas stavy a podbrusko dost boli,jem 2x tolko a rano i cez den kym sa nenajem mi je zle,mozem byt tehu ci je to cosi ine?

zuzana36
16. sep 2010

ahojte dievcata, ja som bola vcera na cistenie. bolo mi povedane, ze tehu skoncilo a je to zamlknuty potrat. tak strasne mi je tazko, ze to nedokazem popisat. drzim vam palce.

andrea0903
16. sep 2010

@zuzana36 moja je mi to luto ☹ ja verim ze coskoro to bude dobre .....najlepsie je teraz ostat opät tehotna....viem ako sa citis 😖 len u mna sa to deje v 6mesiaci 😒 bude dobre vyplackas sa ulavi sa trosicku.......drzim prsteky 🙂
@martinafin co MA?

martinafin
16. sep 2010

@andrea0903 MA-missed abortion je zamlknuty potrat...
@zuzana36 ja sa neviem dockat ked otehotniem,ja som bola 19.marca na kyrete,stalo sa mi to v 15 t.t.,a prestalo rast v 8 t.t.,ale brusko i vsetko bolo akoby nic...neda sa na to zabudnut,viem,ja sama na to myslim neustale,ale neviem sa dockat dalsieho tehu aj ked mam velky strach, snazime sa stale,no nejde to...ked nebudes mat problemy este potom 3 mesiace ako ja,rychlejsie "zabudnes"

zuzana36
16. sep 2010

dakujem dievcata, ja viem, ze sa to stava ze je to takto lepsie ako ked bys malo narodit postihnute. ja by som sa aj pokusila o dalsie tehu, ale psychika ma neputi aspon zatial. a vlastne ani neviem kedy sa po MA mozeme pokusat. a ozaj vcera mi robili zakrok a ani neubehlo 24 hod a ja vobec nekrvacam ani nespinim. je to normalne?

zabkaevka
16. sep 2010

ahoooooj kočky 🙂 tak dnes u nás prší prší ☹ a zamračenô je ☹ tak aj nálada o ničom všade okolo.
No ja som happy, pretože poradňa u pôrodníčky dopadla supeer. Rastieme ako z vody, maličká meria 34cm a váži 3500g, no akosi sa neotvárame,takže pôrod v nedohľadne ale aj blízko. Ďalšia kontrola v pondelok ráno, skontrolujeme priechody a ak by sa niečo nezdalo aj monitor urobíme, ale inak monitor na stredu mám.
Dokina sa vyjadrila že ak budúci týždeň sa nebudeme otvárať, tak počkáme do termínu 25.9. a potom urobíme cisársky pretože maličká bude opäť väčšia a to by som nezvládla riadnym procesom 🙂 Nič tooo, fakt hlavne že je OK. Taká zlatá bola na ultrazvuku, normálne začala akoby mľaskať, a teda dokina vravala že to už sací reflex má, a naťahuje sa tam kde išla s tým ultrazvukom 🙂

@vi3ka : ty akooo??
@andrea0903 : už ste zdravšie?

@martinafin , @zuzana36 : sorry že sa tu tak rozplývam, a vy pritom tu píšete niečo iné, ale veľmi sa vytešujem, u nás to tiež nebolo ľahké otehotnenie, boli sme predtým na 3 x IVF a potom sa nám podarilo prirodzene. Neviem poradiť, pretože ChvalaBohu také čosi som nezažila, ale viem si predstaviť, že to veeeeľmi bolí. Držkajte sa a nevzdávajte to 🙂

andrea0903
16. sep 2010

@zabkaevka ahoj moja pekna....malinka ma krasnu vahu ale dlzku predpokladam ze ma 43cm a nie 34 ako pises 😀 ale chapem to je ta euforia......zaklad ze ste obe ok a to nevadi aj keby si sla cisarskym a niekedy USG aj klame kamoske pred porodom povedali ze maly vazi 3600g a nakoniec sa narodil s vahou 3250g 😀 ale tak ci onak som rada ze ste ok........my sme zatial este soplave 😀 😀 😀 ale uz to chytila aj mladsia zajtra ju idem dat zaockovat proti TBC tak uvidime a potom sa s nou hodim marod a potom s druhou.......platim si DNP tak to konecne vyuzijem 😉
@zuzana36 no moja u kazdeho je to individualne a mozno sa to potom spusti ved uvidis ja verim ze teraz ti este psychika pracuje naplno lebo to je velmi velmi cerstve ale ono sa to casom spravi a je jedno ako rychlo ostanes tehotna zalezi to len a len od tvojej psychiky fakt......drzim palceky aby si sa dala co najskor dokopy a tak ako vravis niekedy je lepsie ked si to priroda urobi po svojom 🙂
@martinafin joj prepac nejak mi nedopina..ozaj bola si na hematologii?

martinafin
16. sep 2010

@andrea0903 @zuzana36 brali mi krv zakazdym jak som tam bola,tak 12x lebo HCG nechcelo 2 mesiace klesnut,po 10.tyzdnoch som dostala menzes, zuzka zalezi od toho v ktorom si asi bola t.t. ja jak som este lezala na oddeleni krvacala som aj pred a strasne lebo mi potrat zacal rano samovolne,a po zakroku az do noci nenormalne,este aj 2 dni po tom strasne a potom uz nic,o 2 dni normalne do prace a to robim barmanku i casnicku,teda behas aj nosis bednicky i plne sudy...potom 5cm cysta,prsia z normalu o 2 cisla dole,ja som mala katastrofu a za tych par t.t. som pribrala takmer 10kg po tom z tych 67 na 56! a to pri mojej vyske 182cm je sakra malo...az na tie stale bolesti v podbrusku a hrozne migreny je to uz celkom ok a menzes chodi na den presne...

zuzana36
16. sep 2010

zabkaevka ved to tak ma byt, divne by bolo, keby si neprezivala to co prezivas. len si to pekne uzivaj naplno 🙂 🙂 🙂
andrea si moc zlata, dakujem a skore uzdravenie. A co je to DNP?

cicci
16. sep 2010

ahoj Zuzana36, mas pravdu, lepsie ze to dopadlo takto, ako mat potom cely zivot pred ocami nie zdrave dietatko... aj mne sa to stalo, mala som anembryomolu, zistili mi to koncom maja, bola som na zakrok hned zaciatkom juna... no co Ti poviem, uz by som to nikdy nechcela zazit a snad ani nezazijem.....cakali sme 3 mesiace, aspon tak to radili lekari a ked som si teraz spravila test, najprv jeden, tam bola slaba ruzova ciarka, neskor druhy, to uz bolo evidentne, tak som isla k lekarke a potvrdila mi 6+4tt a uz som videla na monitore aj bijuce srdiecko, strasne sa tesim, aj ked este stale mam take blbe pocity, ze nech to len vyjde a dotiahneme to do uspesneho konca.
Drzim vsetkym palce, aj Vy mi drzte a som tu s Vami.
Ozaj co presne znamena ten udaj: 6+4tt /6. tyzden, ale co je 4tt?/poradi mi niekto? Dakujem Vam, paaaaaaaa 😵

cicci
16. sep 2010

@zuzana36
Zuzi, co sa tyka krvacania, ani ja som nekrvacala, iba aked som bola hned po zakroku v nemocnici, bola som v ISCHARE v BA na sukromnej, vsetko tam bolo ok, ale doma je doma....drz sa, ak by si mala otazky, pis, som tu.

martinafin
16. sep 2010

@zuzana36 este som chcela dodat,dalsie pokusy najskor o 3 mesiace,mne odporucili najskor o 6 mesiacov,aby sa to dole dalo vsetko do poriadku...a nedavne studie hovoria o tom ze lepsie otehotniet do 6 mesiacov... psychika robi ozaj vela...

cicci
16. sep 2010

@martinafin
suhlasim, ja som chcela zostat tehotna najradsej ihned...ale podarilo sa nam dodrzat tie tri mesiace /vdaka maznelovi, ktory sa o mna dost bal.../ a vidis, vyslo to skoro na den......tesime sa z toho. 😉

martinafin
16. sep 2010

@cici a menzes si asi nedostala,hmm, ze to bolo take rychle...ja som ho mala po zakroku asi az o 10.tyzdnov,a stale skusame a stale nic...ovulacia ma nikdy nebolela a neviem ci to je to ale dost ma boli podbrusko...a to 6+4 znamena 6.tyzden 4den

cicci
16. sep 2010

@martinafin
vdaka za info, aj som si myslela 😖

menzes som mala az dalsi mesiac po zakroku, operacia bola 31.5.presne a menzes som dostala az 2.7.
ovulacia bola u mna v pohode. ziadne bolesti.
bola som z toho zakroku dost mimo, lebo vlastne my sme na babetku zacali pracovat 1x na jar na dovolenke - marec-april a hned som zostala tehotna, az na to, ze to bolo to zle, ze plod sa nevyvijal...!!!!
dost som bola na tom zle, ale pomohla mi rodina, manzel, neprestala som chodit do spolocnosti, do prace....tri mesiace ubehli, medzitym sme v lete absolvovali rozne vysetrenia, mame za sebou genetiku-OK, manzel bol na spermiograme /co by pre mna neurobil, inak muzi su dost jesitni, som zistila...- aj to bolo ok/ tak sme len skusali, jul, august, riadila som sa aj vypoctami z webu, plodnymi dnami a ked sa nic nedialo, nebola som velmi nadsena a vidis, zrazu..tak snad to bude ok, inak, normalne som to v ten den, pocas milovania aj citila ze asi je to ten spravny cas.
inak mam 34 rokov a termin 6.5.2011, cize budem mat 35, takze dost na 1. dieta.

martinafin
16. sep 2010

@cicci a teraz si menzes asi nedostala,ci? lebo stavy mam take ako predtym len menzes som dostala