Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

cicci
16. sep 2010

@martinafin nie menzes som mala naposledy 30.7.10
drzme si spolocne palce 🙂

andrea0903
16. sep 2010

@zuzana36 DNP je dobrovolne nemocenske poistenie

andrea0903
16. sep 2010

@cicci znamena to ze si tehotna 6tyzden a 4den kedze tehotensky mesiac ma len 28dni a kazdy tyzden sa pocita iba do urceneho tyzdna a 6dna

zabkaevka
16. sep 2010

@andrea0903 : ahoooj, tak ten rozmer, je písaný v správe a teda môže byť že je to od hlavičky po konniec chrbátika, a k tomu sa ešte priráta hlavička, ešte ta je jeden rozmer, 9 cm, tak možno toto spolu tvorí veľkosť. ÁNo to viem, že ultrazvuk sa "môže mýliť" aj 0,5kg, takže beriem to orientačne. ALe jasné, necháme si poradiť od dokiny čo ona bude odporúčať, teda či to skúsim riadne, alebo hneď cisársky. V podstate mne je to jedno, len nech maličká príde na svet v poriadku, a myslím že pri cisárskom ju menej budem trápiť, akurát ja sa asi viac budem báť toho cisárskeho.

@vi3ka : rodíííš?? 🙂 držkaj saaaa 🙂

vi3ka
16. sep 2010

@zabkaevka ahoj evka 🙂 ešte nerodím, ale zajtra nastupujem do nemocnice a budú mi vyvolávať pôrod, tak sa aj teším aj trošičku bojím, že čo z toho bude. 😲 😅 🙂 doki povedal, že musím ísť, lebo že už som riziková (kvôli tej krvi, aj tlak som mala dnes vysoký, aj kvôli tým ozvám) takže nemôžu čakať donekonečna. dám ti potom vedieť, že čo a ako ak budem mať info, čo so mnou budú robiť. 😉 bože.....ja už budem o chvíľku mama 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 uf a je to tu! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

už mi inak riadne tvrdne bruško, mala sa síce dnes na monitore hýbala ako dračica, až prístroj nechcel písať čiarku 😀 , ale akciu srdiečka mala trošku nižšiu, no doki povedal, že záznam bol v poho. nohy mi ale začali trošku puchnúť okolo členkov. len by bolo dobré, ak by sa pôrod rozbehol rýchlo, aby som tam "nekysla" cez víkend len tak, lebo ma trafí. aj som chcela, že poviem dokimu nech má pošle až v pondelok do nemocky, ale povedal, že tu už nejde len o mňa, ale hlavne o bábätko, aby bolo všetko ok a aby bolo zdravučké.

baby držte palce, nech to príde čo najskôr a nech je to v poriadku všetko.

vi3ka
16. sep 2010

@zabkaevka a inak krásne miery má Kristínka. veľká kočka z nej. takže ty pôjdeš cisárskym rezom hej? ale dúfam, že ti dajú len lokálku, že si uvidíš maličkú hneď ako príde na svet. 😉 držím palce

andrea0903
16. sep 2010

@vi3ka jaaaaaaaaj moja peknucka krasna tak a je to veru tu!!!!!!!!uz budes velka maminka...........teraz uz je jedno kedy co a ako verim ze zajtrajsia vyvolavacka sa rozbehne v spravny cas.........joj sa tesim s tebou zajtra budem na vas mysliet len sa drz pekne dychaj a mysli na nas koceny vychodnarky........VELA STASTIA 😀 😀 😀

vi3ka
16. sep 2010

@andrea0903 😀 😀 tak tak mamina, len nech je fakt všetko v poriadku, len toho sa bojím. myslím, že ako každá nie? ďakujem za podporu moja. budem na vás určite myslieť, ale asi až po pôrode, lebo teraz myslím, len na to jedno. ale budem vás sledovať. 🙂 😉

andrea0903
16. sep 2010

@vi3ka joj ty sa teraz tam kukuckuj na seba a malinku my ta tu pockame 😀 a netrpezlivo budeme cakat spravicky......a strach je prirodzena reakcia ked ma prist nieco nove

vi3ka
16. sep 2010

@andrea0903 dám vedieť po evke, čo je nové. mám na ňu číslo, takže info bude, ak evka nepôjde tiež do pôrodnice 😀 😝
ešte sa bojím len tak trošku, ale ono sa to vystupňuje zo dňa na deň. určite. hlavne to čakanie je najhoršie, ale ja to vydržím. len som zvedavá, kto nakoniec bude so mnou pri pôrode, lebo ešte sestra je do nedele doma a manžel je zasa chorí, takže kto to nakoniec bude? a možno ani nikto a budem rodiť sama pri mojom šťastí. to je fuk, lebo bambuľka už bude tu. 🙂 som jak lečo vytešená

andrea0903
16. sep 2010

@vi3ka vies co uz ked to pride uz to fakt bude jedno len nech to ide rychlo a ako po masle a neboj sme dve leca lebo ja sa tu vytesujem tiez a kedze sme obe vtom tak sme vlastne 4leca 😀 keby nieco........no dufam ze evula nam ostane este cela nech si vas vychutnam postupne

vi3ka
16. sep 2010

@andrea0903 jasné a asi aj evka sa pridá, tak budeme 6 lečá 😀 😀 😀 presne ako hovoríš rýchlo a po masle. ale to by som asi veľa chcela nie? no necháme sa prekvapiť. jasné, všetko postupne, veď ideme podľa termínu nie? žiadne preskakovanie 🙂

xenia2734
16. sep 2010

Chcem sa spytat kolko platite za ultrazvuk u svojho gynekologa. Mna dnes ten moj trocha vyviedol z miery.

Ked som zistila, ze som tehotna isla som na prvy usg, tam nic nevidel bolo to koniec 7tt /vtedy som neplatila nic/,,,,, vraj mam prist o dva tyzdne na kontrolny usg. Tam uz odo mna sestricka vypytala 10 €. To je O.K. Potvrdili mi, ze plod je zivy.
Dnes om bola koniec 11 tyzdna na odber krv+cyto............. a on, ze spravime sono, ja ze dobre. Urobil sono, male sa hybalo, kopalo, vrtelo. Vypytala som aj fotku pre sestricku, nech ma radost. A sestricka mi zapoti, ze 10 € sono + 7 € fotka 😒 😒 😒
No mne sa to zda troska prehnane, nie???????? A okrem toho ani len ziaden doklad nevytlacia, len do vrecka. 😒

Zda sa mi to preto nefer a vela, lebo sestra plati za sono 3-5 € a fotky jej automaticky vytlacia. Zrejme rychlo zmenim lekara. 😒

katrin31
16. sep 2010

@vi3ka velmi silno drzime paste..nech to mas rychlo a co najmenej bolestivo a nech uz mas malicku pri sebe..

zuzana36
16. sep 2010

dakujem vam, pomaha mi, ked si tu s vami pisem. niezeby ma tesilo, ze ste zazili tu stratu, ale je tu niekto kto vie asi ako sa citim a vie to pochopit.od obeda ma pobolieva podbrusko, tak uvidime. hladala som na nete, ze kedy je vhodne sa znovu pokusat a odpovedi je kopec aj hned po prvej MS aj po 3 mesiaci aj po6 mesiacoch. to ked si predstavim aka to je dlha doba, tak mi je smutno. teraz mam 36, dva roky sme sa pokusali a ked sa konecne obj. na teste 2 palicky tak som si ich ani nestihla uzit a je to vsetko prec. asi by som uz nemala pokusat osud, mozno som uz stara na 3 dietatko a moje telo sa brani. no vnutorne citim, ze ma to bude stale nutit skusit to, len rozum ma asi stopne. ozaj neviem ☹
ale este raz dakujem. ste zlate

vi3ka
16. sep 2010

@zuzana36 ahoj zuzi, je mi ľúto, že si musela zažiť aj takúto životnú situáciu no verím, že čoskoro budú zase 2 paličky a už sa budeš tešiť až do pôrodu. 🙂 verím, že sa vám to podarí. a ja som niekde čítala, alebo niečo také počula, že hoci lekári možno neodporúčajú pokúšať sa veľmi skoro opäť o bábätko, no že vraj lepšie je začať čo najskôr. držím palce

heveri35
16. sep 2010

@zuzana36 ahoj,viem co prezivas,zial prezivam to iste.Ja som bola na cisteni 7.9 a neviem na nic ine mysliet,len na to preco sa stalo.A k tomu krvacaniu,ja som tiez krvacala len ten den,a ani to nie nejak silno,potom den nic a potom tak 4-5 dni som troska spinila.A teraz uz nic.Uz som bola aj na kontrole.ja som bola tiez v 9 tyzdni.A rozhodla som sa,ze nebudem cakat len do prvej menstruacie a potom to necham na prirodu.Aj tak kazdy radi inak,niekto vravi pockat 3 mesiace,iny6 mesiacov a niekto,ze sa moze hned po prvej menstruacii.A ja by som asi nevydrzala cakat mesiace.A aj tak sa to asi na prvy-krat nepodari.

heveri35
16. sep 2010

@zuzana36 aj ja uz mam 37 rokov,ale este to nevzdam.Musime verit,ze nabuduce bude vsetko tak ako ma byt.Aj ja sa bojim,ale tuzba po babetku je silnejsia.

avila
16. sep 2010

@heveri35 @zuzana36 drzim vam palce a prajem vela sil, treba verit 🙂

@vi3ka no tak teda... Drzim palce aby vsetko bolo OK a neboj, vsetka bolest stoji za tie nase ratolesti. Preajem, aby vsetko islo hladko a uz sa tesim na foto balmulky 🙂

vi3ka
17. sep 2010

@avila
@katrin31 ďakujem za podporu babuľky, verím, že všetko bude ok. 😉

pepppe
17. sep 2010

@vi3ka drzkam palceky 😉

cicci
17. sep 2010

@andrea0903 dakujem za info.
Tebe drzim palce, ozaj uz viete co to bude?

cicci
17. sep 2010

@heveri35 drzim Vam palce, viem o com pisete a co zazivate, je to hrozne pre nas, baby....stale ten blby pocit, vyctky, premyslanie, ze preco prave ja?
mys me pockali 3 mesiace a hned sa to podarilo, teraz som v 6t.
mozno by som pockala na prvy, druhy menzes a ked si v pohode tak skusajte, ale naozaj to zavisi od toho ako sa ty sama citis drzim velmi palce!

zabkaevka
17. sep 2010

ahoj kočky 🙂 tak u nás zamračené ako včera, dokonca aj kropí ☹ no niiič, ale moja náladička zostáva skvelá,veď mám o chvíľočku maličkú pri sebe 🙂
@vi3ka : jeeej tak dnes nastupuješ, asi si už aj išla, tak sa držkaj, a áno budem čakať sms, a potom dám vedieť tuto na koník 🙂 neboooj, všetko pôjde suprovo, aj kebyže nik nedošiel na pôrod. Aj ja budem sama, tak potom budeme myslieť na seba, a teda nebudeme samé 🙂
@andrea0903 : noooo ešte to vyzerá že chvíľu budem celá 🙂 maličkej sa nepozdával ani včerajšok na príchod na svet, tak len čakám že čo povie na dnešok. Ja by som veľmi chcela už zajtra 🙂 Hmmm ale to takto nerozkážem jej 🙂

Inak dnes som sa rozhodla trochu vyčuchať koberec a povysávať, pozmývať, možno sa pôrodné cesty rozbehnú. A večer som pzovala manželíka na romantickú večeru, ešte v dvojici 🙂 niekde do reštaurácie, takže sa veeeeeľmi teším 🙂

zuzana36
17. sep 2010

@heveri35 dakujem, drzim Ti palce 🙂

zuzana36
17. sep 2010

dakujem aj Vam co ste tu za podporu a drzim palce uz coskoro maminkam nech je porod lahky a mate svoje deticky v naruci pri sebe 🙂 tfuj tfuj, nech je vsetko dobre 🙂

andrea0903
17. sep 2010

@cicci budeme mat tretiu dceru 😀

zabkaevka
17. sep 2010

@andrea0903 : ahooj 🙂 vierka písala sms, že je v nemocnici, v nadštandardke. Je otvorená tak na prsty, krcok je už nižšie, takže do pondelka nebudú vyvolávať. Ale žedostala do zadku nejakú injekciu, niečo také ako vyvolávačka, tak je zvedavá 🙂
Ja ešte nič, aj keď dnes som tiež mala také pichanie v podbrušku, spojené s tvrdnutím, dva krát za sebou, ale potom už nie. Hmmm maličká si zo mňa robí srandu 🙂 mooooooja 🙂

cicci
17. sep 2010

@andrea0903 gratulujem k tretej princeznej...ved aj kral mal tri dcery 😵
hlavne nech ste vsetci v poriadku a zdravi!

andrea0903
17. sep 2010

@zabkaevka joj dakujem za info tak hadam sa to pekne spusti kamoske tak tiez pichli do zadku najprv jednu a na druhy den druhu a poobede porodila tak asi to bude to iste verim ze jej to pojde lahko a ty moja pekna sa drzkaj tiez to mala ta len skusa ci si pripravena 😀
@cicci dakujem