Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
6. okt 2010

@vi3ka
@avila no pisem az teraz aj to s vypätim vsetkych sil 🙄 som uplne hotova dva dni som prerevala v bolestiach pretoze ma seklo vyskocil mi dychaci stavec cela prava strana bola v tahu neskutocna bolest ani poriadne sa nadychnut ani lezat sediet no koniec a aby mi nebolo malo dostala som vysoke teploty manzel utekal koli mne z roboty domov 😖 a uz ked mal ako tak pod kontrolou mna tak staarsia dcera Saska zacala zvracat a trva to doteraz utekal s nou k lekarke vyzbrojeny sackami tiez ma mala horucky a mne uz zacina byt taktiez na blivajz 🙄 najlepsie na tom vsetkom je ze volala som lekarke co si mam dat od bolesti a ze nech si to idem kupit do lekarne..............moja chudak chora mama obehala 4lekarne a v dvoch jej povedali ze je to na predpis v dalsej ze uz sa to nevyraba a v tej poseldnej ze to tehotne nesmu 😠 nakoniec mi nekupila nic a tak som si dala polku paralenu ☹ moj muz chudak je hotovy uz z nas... mensia je zatial zdrava tak uvidime dokedy...........moja zabka v brusku sa pekne hybe a nastastie ako keby citila ze maminke je blbo tak kopkala len na tu stranu ktora nebolela.........takze ani neviem co a ako kedy sa vobec ja k tej svojej gynekologicke dostanem treba mi urobit USG ved mam30tt na krku a nic ani neviem co ako sa rozhodnu no hroza ale pre pripad som uz zbalena tak uvidime manzel myslel vcera ze uz to na mna prislo tak nevedel ani kde je sever 😀 kocky sa tesia to hej len starsia nevie predychat ze sa bude musiet delit znova o svoju milovanu krstnu 😀 je to taka mala ziarlivka 😝 no a kedze som tu momentalne najstarsia tehula tak pekne udrzujte temu kym sa nevyliecim verim ze to nebude dlho trvat a opät tu budem na vas hadzat oci 😎 caute koceny

jaruska8
6. okt 2010

@dydynka Dydy, neboj, my sme nemali absolútne nič, žiadne komplikácie, skôr sa mi zdalo, ako by bola malá ešte viac spavá!! Držte sa!!

jaruska8
6. okt 2010

@andrea0903 Skoré uzdravenie!! Ach jaj, to musí byť hrozné, to seknutie. 😒 sama mám problémy s chrbátom, bolieva ma, ale toto musí byť iná bolesť. 😒

avila
6. okt 2010

@andrea0903 dychaci stavec??? Co je aky a kde? Inak, to je des, bola si s tym u niekoho? Drzim palce, drzkaj sa 🙂

siuzi007
7. okt 2010

Pekný večer dievčatá nejako to tu stagnuje ☹

dydynka
autor
8. okt 2010

@avila, @luciakl, @jaruska8 tak mala mala vcera teplotu ale spala mi cez den 3 hodiny a potom vecer sa jej necelo hajat,,,je na nej vidiet ze je trosku taka nejaka nesvoja ale uz je to lepsie,,,hadam dneska horucka uz nebude

dydynka
autor
8. okt 2010

@lucia.kl ty uz davas babenkam aj kasicky atd?mne doktorka hovorila ze od 4 mesiaca,,, 🙄

lucia.kl
8. okt 2010

@dydynka nie, aj som stopla prikrm, baby začali byť po očkovani strašne urevané, tak som nevedela, či to nieje aj prikrmom, tak zniva začiname o 10 dní...

andrea0903
8. okt 2010

@jaruska8 jaj dakujem pekne ale uz sa to neda vydrzat o dutorka som uplne mimo noc bola ukrutna znova ma od bolesti chytila horucka celu noc som prerevala v bolestiach 😢
@avila dychaci je v lastne hrudny stavec je ich niekolko a kazdy vplyva z tych hrudnych na nieco inea tento mi ovplyvnuje dychanie 😖 a od bolesti mi vyskoci teplota na 38C nikto nerobi so mnou nic lebo som tehotna tak poctivo trpim jak hovado 😠
@lucia.kl to bude moja skor tym ockovanim 😀 ze su ospale ale nevadi ved nestratite nic tym 10dnovym odkladom

pepppe
8. okt 2010

ahojte babulky
@andrea0903 prajem rychle uzdravenie,mna od porodu strasne bolieva chrbat,,ozaj aj nas caka to slavne ockovanie v pondelok,som aj ja velice zvedava,,,,nas je teraz strasne mrzuty,,ma vsetko co babo moze mat,,,,teraz ma sopliky,,zacala sa mu robit zaba na ustockach a jazyku,,,este to je len na zaciatku takze to ho nebolieva,,,zacali smedavat inu vodicku ako predtym,uvidime ci sa to polepsi,,,zase sa mu zapalilo ocko,asi dostal prievan,cize vsetko mame naraz a plus bude este to ockovanie,jajha ☹ ta zaba ma trapi najviac,,lebo ak sa to zapali bude to strasne ani papavt mi nebude,,,,,,,ja zacnem s prikrmom asi az od ukoncenia 4mesiaca,,,,pre istou 😉

andrea0903
8. okt 2010

@pepppe no mojim kockam pomahal tantum verde to som im pusinku vycistila lebo ta fialova vodicka im vobec nezaberala a na ocko sme davali ophtalmo framykoin a cistila som malej ocko prevarenou vodickou..............takze mate toho aj vy statocne pri soplikoch mne velmi pomahala odsavacka co sa dava na vysavac a s morskou solou kvapky fakt dobre dufam ze aj vy sa z toho rychlo dostanete 😀 ockovanie bude ok ked pridete domov tam mu daj obkladik a ja uz pre istotu som supla paralenik alebo nurofen a predisli sme teplotke 😀 inAK DAKUJEM.............a prikrm tak akurat zalezi aj od babatka

lucia.kl
8. okt 2010

@pepppe my sme si žabu doniesli domov s pôrodnice, mali uplne opuchnute pusinky - pery ako po popalenine, ale dr. to neriešil a nechal to tak, a aj sa to do mesiaca upravilo samo a nakoniec sme s tym nemuseli nič robiť....

pepppe
9. okt 2010

@andrea0903 noo uz mame aj mi ten tandum vende,zatial sa mi zdsa ze ej to ok,,,,,nooo na nostek davame morsku sol,taky sprej tusim mar sa to vola,aleuz je to lepsie,,,,,noo ja chcem dat hned cipok a budeme cakat co a ako,,,vsak hadam to zvladne hrdinky
@lucia.kl jujhato nebolo pekne,e to neriselili vobec,ja som si kupila vodicku a octivo natieram,,,malemu to strasne chuti 😀

vavrenka
9. okt 2010

ahojte,
ste tu este niektora uplne na zaciatku tehu? Potreboala by som poradit, dostal som virozu, uz ma bolia dutiny, navrela mi uzlina na krku a mam teplotu. neviete co by som si na to mohla dat? je mi coraz horsie... ☹

vavrenka
9. okt 2010

hallo, kocky, je tu niekto? Kto by mi vedel poradit???

benne
9. okt 2010

@vavrenka také veci je dobré sa spýtať aj priamo v lekárni, ja síce som už po tehu, ale posledné tehu som presne tak začínala. Nakoniec mi pomohli hektolitre čaje s medom (a to som brala aj atb. kedže test mi ešte tehu neukazal ☹ )

vavrenka
9. okt 2010

@benne , dik za odpoved,no nic, musim vydrzat do zajtra a poslem muzicka do lekarne 😎

benne
9. okt 2010

@vavrenka no a napr. paralen môžeš aj dnes 😉 a ak ti bude fakt zle, tak k svojmu dr., sú lieky aj pre tehotné. Ja som napr.nechcela brať lieky na alergiu sezonnu, že nechcem chemiu, ale alergolog ma poučil, že je to ako zápal v tele a že to zle pôsobí na malé, teda horšie než lieky vhodné pre tehotné 😉 držím palce, skoré uzdravenie

bahara
9. okt 2010

Ahojte baby viete mi niektorá poradiť?Som na začiatku tehu a už vyše týždňa ma strašne zapeká ☹ neviem už čo mám zjesť aby sa to zlepšilo 😒 neviete o niečom čo zaberie?
Má niektorá z vás z tým skúsenosť?

martinafin
9. okt 2010

Ahojte zienky,idem opat po radu,kedy a ako dat zamestnavatelovi vediet ze som tehotna?

lucia.kl
10. okt 2010

@bahara myslím, že som mala podobný problém v tehu, ale už si fakt nepamätám, že ako sa vyriešil - určite sám, ak to bude neúnosné, tak sa spýtaj v lekárni na nejaké preháňadlo čo môžu tehotné..

@martinafin ja som to oznamovala v zamestnaní cca v druhom mesiaci ked som bola, písomne, niečo v tom znení, že im oznamujem, že som tehotná, predpokladaný termín pôrodu je... a nástup na materskú mám ... ale dá sa to aj vygooglovať, sú na nete k tomu aj paragrafy čo tam môžeš pridať, a určite si nechaj jeden taký papier od zamestnávatela aj potvrdiť, že si mu to oznámila, keby sa náhodou niečo stalo, budeš mať výluku niektorých prác - podla druhu zamestnania...

lucia.kl
10. okt 2010

ahojte všetky.
prajem krásne dobré do ružova vyspinkané ráno. dnes mi baby prvýkrát prespali celú noc a vstávali až o piatej ráno na mliečko 🙂

a pridala som do albumu najaktuálnejšie fotky tých mojich potvoriek. 😀

andrea0903
10. okt 2010

@vavrenka kludne si kup Sinupret v lekarni ti poradia ktory a polku paralenu dokonca mozes zhltnut aj Ibalgin mne to davala na zaciatku moja gyndoska tak ze oka a tiez dithiaden plus vsetky kvapky do nosa ktore uzivaju aj babatka od narodenia!!!!! naparuj sa hlavne 😀

andrea0903
10. okt 2010

@lucia.kl jej ze uz ake kocice su.......kto by to bol povedal ze ten cas tak rychlo leti...... 😀
@bahara no ja som vylucila vtedy kavu lebo mi bolo zle ale nahradila mi to pepsi a doteraz moje creva funguju takto a ken nemam tak to nejde a jak muz mi kupi Pepsi jeden poriadny hlt a utekam,,, skus aj ty babu to neuskodi a vela ovocicka so supkou pred spanim....... 😀 😀 😀

lucia.kl
10. okt 2010

@andrea0903 letí ten čas, letí, aj ty už tam máš 30tt tak sa hlavne drž ešte aspoň 8tt a budemem sa tešiť na tvoju dalšiu dievku 😀

vavrenka
10. okt 2010

@andrea0903 super! paralenu som uz neodolala 😎 , a kamoska mi poradila na hrdlo a uzliny babsky recept - ocikala som plienku a pekne-krasne si zabalila na noc krk 😀 ,( este stastie, ze manzel pride az dnes) a - zuby aj uzliny ma prestali boliet a aj mi ta napuchnuta odpuchla!!!!! 😵 este sa napchavam surovym cesnakom atd. a uz sa citim lepsie, hura hura hura hura 🙂 🙂 🙂 ale aj tak pojdem zajtra k doktorovi a dam sa vypisat.

vi3ka
10. okt 2010

ahoj kočky, tak my máme po krstinách 🙂 malá bola veľmi zlatá, ticho celý čas - samozrejme jemné zamrnčanie tam bolo - a dokonca keď farár povedal modlime sa, ona automaticky zložila rúčky na modlenie 😀 uvedomelé to dieťa. len škoda, že sa to nepodarilo zachytiť. fotky sú v albume tak kuknite ak chcete.

avila
10. okt 2010

@vi3ka Krasni ste 🙂 , vraj sa deti po krste menia, mne sa nezdalo...

siuzi007
12. okt 2010

@vavrenka Ahoj ja som bola na tom podobne ,a lekár mi nič nedal nakoľko povedal že to je veľmi citlivé obdobie jedine veľa piť ležať a keby už bolo najhoršie tak paralen no ale naštasite som ho nepotrebovala lebo teplotu som nemala tak prajem skoré uzdravenie 😉

vavrenka
12. okt 2010

@siuzi007 dakujem velmi pekne, mne sa uz ulavilo, vyskusala som asi vsetky recepty od starych mam a mozem povedat, ze funguju 😀, na zdurenu uzlinu, zapalene hrdlo a dutiny mi pomohla ocikana plienka na noc a dalsiu noc som si dal ana chodila mast s cesnakom a rano som bola skoro fit! 🙂 🙂 teraz uz mam len zvysenu teplotu, lezim, spim a tesim sa zo zivota...