Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
12. okt 2010

@vi3ka mi sme mali krsiny az ked mala mala nejake 2 mesiace :D a to cely krst preplakala bo dostala stikutku a to ju rozculovalo 😀 😀

vavrenka
12. okt 2010

dievcata, neviete mi niektora poradit?
bola som u lekarky, kvoli paleniu - vraj mam silnu mykozu, tak som jej spomenula, ze mam pozit. test (MS mam dostat najskor zajtra alebo az v piatok), bola zlata, hned ma objednala na krv HCG a progesteron - tak zajtra idem a vo stvrtok budu vysledky.. tak velmi dufam, ze je vsetko ok....
Inak, videla mi na UTZ taku minibodku v maternici - a vraj je to tehotenstvo alebo koagulat - ked mam este pred MS. Mate niektora s tym skusenost, ze by tehotnost bola vyidiet tak skoro? Lebo ma rovno objednala o 2 tyzdne, vraj to by mal uz byt vidiet gestacny vak. CO vlastne videla teraz?

avila
13. okt 2010

@vavrenka ahojky, v tom Ti neporadim, nam sa ukazal syncek v 4. tyzdni. Drzim palce a daj veidet 🙂

romini
13. okt 2010

Bože baby ahojte mala chvilu spi tak som sa konecne po troch mesiacoch dostala aj do temy lebo nikdy nemam cas.
ako sa mavate? mne mala nechce moc vnutri spat cez den iba vonku v kociku a za vozenia. v noci sa budi len raz musim ale aj prikrmovat lebo je furt hladna. prve mesiace boli hrozne furt plakala som si myslela ze sa dostanem na psychiatriiu. ale uz je to v pohode zda sa. inak je moja mala dost jedovita ked sa jej nieco nelubi zacne vyskat hrozne 🙂

lucia.kl
13. okt 2010

@romini ahoj. to s tým plačom a spaním v kočíku poznám, my sme mali strašné koliky a tiež som si myslela , že si to hodím 😀 teraz už je fajn a baby už sú pokojnejšie ale Nicolka je tiež nervák a občas poriadny 😀 😀 😀

vavrenka
13. okt 2010

@avila , pozerala som si tvoje fotky, matusko je cely tatko 😀 - jak tam spolu spia.... dakujem, za odpoved, od 2 t budem mudrejsia, zajtra mi zavola dr. vysledky z hcg a progesteronu. tak som zvedava. ale ciarocka na teste pkne dilnie, tak hadam je vsetko ok 🙂

vavrenka
13. okt 2010

ach tie preklepy 😠 , pkne dilnie = pekne silnie 😀

avila
13. okt 2010

@vavrenka som pozerala, ze co je to za slovo 😀 Tak hadam je to ono a dockate sa vytuzeneho dietatka. No veru, Matusko je ako cez kopirak 😀 Zo mna zatial nema nic, chrustik. Nic to, baba bude po mne 😉

@romini @lucia.kl moj maly cez den inak nezaspi ako v babysatke, aj teraz je na mne. A dokazem s nou robit takmer vsetko, okrem savovania kupelne (ved je to na nej uz aj vidiet 😀 ), aj proti kolikam je skvela, nerozmyslali ste?

Pridavam aktualne foto 🙂

vavrenka
13. okt 2010

@avila bolo ti zle na zaciatku tehu?
som sice iba v 4 tt (kusok pred MS), ale rozhodne ma nenapina ani nic. Ale mam stale teplotu, aj ked viroza pominula, spala by som nonstop a prave naopak - chuti mi jest uplne sialene - specialne mast, pastety, cesnak a cibula a chlieb. Toho sa neviem dojest. a vsetko mi je malo slane a vynikajuco mi travi, tak ako nikdy predtym.. tak ja neviem.. , mozno to pride neskor..

lucia.kl
13. okt 2010

@avila rozmýšlala, ale je to drahá záležitosť, tak ak môžeš daj mi info, že čo je to za materiál, aká je dlhá a široká a ja si takú zhotovím sama 🙂 je k tomu nejaký návod na uvezovanie??? že by si mi poslala e-mailom ak by sa dalo 🙂

lucia.kl
13. okt 2010

ahojte.
baby ktoré máte ešte nechodiace deti, tak v hypernove majú "kožené" čižmičky v červenej a čiernej farbe za 1€ a taktiež také papučko capačky teplučké za 1€ v modrej a ružovej farbe...

avila
13. okt 2010

@lucia.kl ja som si svoju kupila tiez cez bazar tu. Vysla ma 30 Euri. Kupovala som ju este ked som zarabala, uz teraz by mi to nebolo vyslo, vsak vieme 😝 Zajtra Ti ju pomeram, myslim, ze e z bavlny, ale materialy su rozne: su strecove alebo fixne. Idem Ti zistit link na usitie 😉 Aj dnes vecer som uspavala v satke, inak som nemala sancu.

lucia.kl
13. okt 2010

@avila ďakujem

romini
13. okt 2010

Baby ja uspavam na rukach malu bo inak nezaspi. odchadzam z izby az ked pokojne dycha a to jej este davam vypit caj po mlieku. vzdy je navecer taka smadna.

pepppe
14. okt 2010

tak my spinkame ako kedy,,,,cez den zaspi aj pekne sam,niekedy ked uz je moc unaveny tak musime na rukach,ale vecer pekne sam,polozim do postielky a zaspinka,,,klop klop,,to sa mi paci,,,,cez den spime kazdu hodinu a pol ,,potom sa najeme chvilku sme hore a zase ideme haji,,,,dufam ze mu to vydrzi co najviac,,ale vieme byt aj pekne certidlo,,,ale teraz sme dobrucky,,kecame si a obcas mrnkame,,,,

dydynka
autor
14. okt 2010

no moja mala cez den zaspi sama alebo v kociku ked sme na prechadzke,,,a vnoci sa mi budi tak dva krat a to jej dam jest a spi dalej,,inak je velmi dobrucka..len po tom ockovani bola ako vymenena,,,ked som ju polozila hned spustila plac no strasne,,tiez som myslela ze to nezvladnem,,no uz je zase ako predtym taky anjelik dobrucky,,,,

andrea0903
14. okt 2010

caute zenule a sem tam tehule..........konecne sa vam ozyvam citankujem tu ze riesite spankove navyky vasich ratolesti.........ja som prvu dceru uspavala do roka a pol na rukach a chrbticu som mala vykrutenu snad do vsetkych stran lebo som sa pri tej malej herecke musela kyvat zo strany na stranu jak besna ajej museli vlasy lietat..............v noci som ju hengala v starom kociku dobre ze neskakala az ku plafonu 😀 😀 😀 a ked bola mensia tak som ju nosila v klokanke po byte komplet vsade cize aj na WC a aj tam sa my musela kyvat medzi cicikmi tam jej hlava behala a tak sme fungovali...........ked som cakala druhu som sa modlila nech neni ako ta starsia a stalo sa ze bola presny opak len jest prebalit a spat ani som nevedela ze mam druhe dieta 😀 😀 😀 a teraz dufam ze to nebude take ako prvy krat.............iank konecne je pricina mojich tyzdnovych vysokych teplot odhalena zapal mechura mocovych ciest a obliciek...........mam uz druhe antibiotika a v pondelok ma caka kontrola u lekara ktory je inak neskutocny pako...........tak mi robil USG obliciek ze mam modriny muz myslkel jak ma videl ked som dosla domov ze sa vrati do nemocnice za tym lekarom ci je normalny 😠 a to je moj mm kludas ale toto ho dozralo.........ale nastastie som sa uspesne vyhla nemocnici zabka mala vazi ze vraj 1365g a meria 40,5cm je priecne otocena tak uvidime ci si to princezna rozmysli

pepppe
14. okt 2010

ozaj mamicky,,,ako sa chranite úred dalsim otehotnenim???lebo ja sa toho ze bude dalsie babo strasne obavam,,teraz by som to veruze nechcela,my pouzivame ochranu ,ale aj tak mam strach,,,co vy,ako? 😖

zabkaevka
15. okt 2010

ahoooooooooooj kočky, tak konenčne sa ozývam 🙂
U nás je trochu komplikovanejšie s netom, máme ho na poschodí na pevnom PC a ja som sa maličkou väčšinou bola na prízemí, blízko kuchyne, WC a TV, no teraz sa snažím už chodiť aj tu hore, má tu postielku tak chcem ju naučiť aj cez deň sa do nej nej ľahnúť a spinkať. No poviem vám, nááááááádherná je 🙂 tak poporiadku, narodila sa ako písala @andrea0903 27.9.2010 o 20.05h., cisárskym rezom, s mierami 3560g a 52cm. V ten deň som nastúpila do nemocnice okolo obeda a do večera ma dokina sledovala či sa to nerozbehne prirodzene. Tak začali mi kontrakcie, ale také že tvrdnutie bruška a pichanie, takže bolesť nie, a tak ma dala ešte pozrieť jednému dokimu na ultrazvuku, ktorý tiež povedať že vyzerá že hlavička je väčšia a trochu zrotovaná, teda nech fakt sa urobí cisársky, no a potom to už šlo. Infúzie, klistír, chodenie, a potom ai som poriadne nestihla informovať manžela že už ideme na sálu nech dojde, poslala som ho totiž domkov pretože dokina sa vyjadrila najprv že to môže trvať aj celú noc. No nakoniec to urobili hneď po tom ultrazvuku. Juu tak manžel potom pribehol ako som už bola na sále, ale stihol maličkú keď ju umyli a hneď mu ju ukázali na chodbe. To už dorazila aj mamka a brat.
Potom to bolo trochu ťahšie, tie ktoré to zažili vedie aké hnusné je keĎ vychádza z tela spinálka, alebo ke´d musíte ležať 24h s veeeľkým ľadom na bruchu a cikáte do hadičky, a potom keď príde sestrička že treba vstať, tak to bolo asi najťahšie, išlo to pomaly, ale zvládla som to, jasné 🙂
maličkú mi priložili ešte v noci po pôrode, prisala sa pekne. Potom to papanie bolo bolestivé, veľmi som mala zakrvavené bradavky až som si myslela že to tak bude stále. ALe potom už doma mi manžel kúpil také klobúčiky, a doteraz to používame, a nebolia vôbec 🙂
Zatiaľ papáme dosť často, také každé 2 hodinky, dúfam, že sa to natiahne. sem tam že vydrží 3 hodinky. A teda aj podľa toho v noci vstávam. Manželík zatiaľ spí sám v spálni ja s maličkou v detskej, nech sa vyspí, keďže musí každý deň fungovať od rána do večera v garáži a lieta behá vybavuje.
Juuuuuuj mám toho ešte veľa ale na teraz asi toľko, hlavne otázky mám. Ako sa volá tá téma kde ste prešli mamičky, napíšem si otázky a potom tam sa spýtam. Nech sa priučím už od skúsenejších 🙂
Tak sa zatiaľ majte, Andrejka, ty sa pekne držkaj a krásne tehulkuj, aj keď čítam, že mávate nejaké menšie väčšie problémiky. Držím pršteky. Skúsim sa sem pozrieť každý deň, ale viete ako to teraz chodí 🙂

zabkaevka
15. okt 2010

jaaaaj a ešte že foto pripojím po krstinách 🙂 budeme mať 30.10.

siuzi007
15. okt 2010

Pekný deň dievčatá 🙂 ja som bola dnes na prvej kontrole zatiaľ to vyzerá všetko OK tak dúfam že to nedopadne ako v apríli bábätko je tam kde má a už aj bolo vidieť červíčka 25.10 idem ešte rak na potvrdenie srdiečka tááááák sa teším 😀

lindus1
15. okt 2010

@zabkaevka jéééj gratulujem ešte raz 🙂 tak super, že si to takto zvládla... ja som mala tiež cisársky, ale v celkovej anestéze, takže to bolo zrejme iné ako spinálka, lebo mňa nič nebolelo (dávali mi do infúzky niečo proti bolesti a zápalu), ani žiaden ľad na bruchu, až ten druhý deň, keď som mala vstať som sa bála, ale dalo sa to zvládnuť, človek to rozchodí.... a potom už bolo super 🙂
inak tiež máme krst 30.10 🙂
s tým papaním sa ti to natiahne, nič sa neboj.... my teraz papáme cez deň zhruba každú 3 a pol hodinku a keď sme vonku a zaspí, tak vydrží aj dlhšie... v noci vydrží 6 hodín bez papania a dnes dokonca 7 hodín, čo sme boli prekvapení... ináč cez deň takmer vôbec nespíme, niekedy v kočíku vonku zadrieme a sem tam v lehátku, keď ho hojdám, ale ináč nie, musím sa mu 100 %ne venovať... ale je to radosť a som rada, že v noci pekne spinká
🙂

andrea0903
15. okt 2010

@zabkaevka ahoj moja pekna som rada ze si sa ozvala a ze ste ok na foto sa samozrejme tesime 😀 drzkajte sa pekne a ozvi sa urcite...........no ja verim ze uz tie problemiky od nas odidu ked sme uz tak dlho v kopke
@pepppe ja som brala antikoncepciu pre kojace mamicky
@siuzi007 tak to nas vsetky velmi tesi aj ty sa drzkaj a setri sa hlavne

pepppe
15. okt 2010

@andrea0903 juj ja neviem niektore si davaju tu danu zaviest

dydynka
autor
15. okt 2010

@pepppe ja berem antiku tu ktoru som mala aj pred tym nez som cela babo,,,dneska som akurat dostala prvu mrchu po porode,,,no a je dost silna,,,ale urcite budem brat antiku dovtedy kym nebude cet druhe 😀

dydynka
autor
15. okt 2010

nasa mala tak rychlo rastie ze sa zachvilu nezmesti do vanicky od kocara,,,coskoro to zmenime na sportovy 😀 bo v zime neni sanca aby som do vanicky dala aj fusak aj malu 😀

andrea0903
15. okt 2010

@pepppe no ja si planujem danu dat ale najskor az tak po pol roku od porodu najprv sa dam dokopy tabletockami a potom danu predsa len ja uz deticky necem potom viac nie ze by som bola svina ale budem mat tri a potom uz mam dost 😀 tebe by som skor odporucila lieciky

dydynka
autor
16. okt 2010

takto sa rada vyplazujem 😀