Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
17. okt 2010

@dydynka ahoooj jeej krasna je Lilly mala 🙂 ako sa mate, ake pokroky uz robi?

lucia.kl
17. okt 2010

@dydynka tak my sme už vaničky z kočíka zrušili asi pred dvoma týždňami, ja som mala len tašky a baby už mali nohy pokrčené, tak som si ušila nové tašky, aby som mohla baby prenášať... no a vaničku budem riešiť o chvílu ... už je všetko mokré, ked ich kúpem, asi kúpim väčšiu...

@lulu4 ahoj. ako sa máte, pekne to letí... dúfam, že všetko v poriadku s malým a nepoznáte koliky a podobné veci.. 😝

lucia.kl
17. okt 2010

@dydynka tak my sme už vaničky z kočíka zrušili asi pred dvoma týždňami, ja som mala len tašky a baby už mali nohy pokrčené, tak som si ušila nové tašky, aby som mohla baby prenášať... no a vaničku budem riešiť o chvílu ... už je všetko mokré, ked ich kúpem, asi kúpim väčšiu...

@lulu4 ahoj. ako sa máte, pekne to letí... dúfam, že všetko v poriadku s malým a nepoznáte koliky a podobné veci.. 😝

lulu4
17. okt 2010

@zabkaevka ahoj Evi v prvom rade ti chcem pogratulovat k malej slecne, aby ste boli zdravucke to je to najdolezitejsie... ako si tak popisovala ten cisarak som si opat pospominala na svoj nestastny porod... u vas aspon mali ti doktori rozum a spravili ti sono nenechali ta trapit ako mna a uplne zbytocne ale to je uz jedno lebo my sme boli na tom tak isto hlavicka vacsia a zle zrotovana a aj tak ma nechali normalne rodit a byt niekolko hodin v kontrakciach a aj som tlacila a nic z toho, u mna bol cisarak v celkovej ale to si tu uz asi citala... no dost uz o mne... co ako si nazivate domka? ako spinka Kristinka a ako casto papava? no my papame tak cca kazde tri hodinky ale niektore noci sa stalo ze nam aj viacej potiahol so spankom aj 5-6 hodin uz prespal...tak aj u vas sa to bude postupne menit... vcera mal nas maly 6 tyzdnov ale ten cas bezi...🙂 ako sa citis po cisaraku s jazvou? no ja mam doteraz problem sa zdvihat prudsie z postele... ale inak uz fungujem celkom fajn, uz som sa bola objednat aj na kontrolu po sestonedeli a ma dost nastvali, ze az 25.11. mi skoro oci vypadli..ved by sa malo ist hned akoze sila :(

lulu4
17. okt 2010

@lucia.kl ahoj Luci, pozerala som minule vase foto, kočky ti krasne rastu... veru aj u nas ten cas leti ved vcera mal nas krpcek 6 tyzdnov ani to nestiham ratat....tak zistili mu reflux, tak sa trapime trosku, musime polohovat vyssie hlavicku...niekedy grcka po jedeni, inokedy je to dobre.. ja uz bohuzial nekojim uz papame len nutrilon...a vy ako sa vam dari?

vi3ka
17. okt 2010

ahojte kočice...mamičky...tehuľky.... 🙂
drobček spinká, tak mám chvíľku času si s vami popísať. mamičky...aj vy ste nič nestíhali zo začiatku keď boli detičky také maličké ako moja? lebo ja sa ani najesť niekedy nestíham, ak má malá svoj deň a nechce sa jej poriadne spať a vyrevuje skoro celý deň. moja Peťka papká asi za dvoch, lebo už jej nestačí jeden cicík, musia ísť obe 🙂 cez deň nestíham sledovať v akých intervaloch papáme, ale cca ako vy píšete, tak každé 3 hoďky. v noci mi pekne spinká, ale v postieľke sa jej veľmi nechce, najlepšie je na našej posteli 🙂 keď spí v postieľke, tak sa viac budí. keď spí na posteli pri nás, tak sa niekedy vôbec nebudí a spí aj 5-6 hodín, len ja ju musím budiť, lebo mám mokrú nočnú košeľu, čo mi mlieko tečie 😀
ešte z nemocnice som išla po tom šití noha pri nohe a sadala si na malé plávacie koleso, aby som si neublížila, no pri tej mojej huncútke som sa už tak rozhýbala, že ani neviem kedy a už som sedela na zadku bez kolesa 😀 aj som rada. hej baby a to ste krvácali celé šestonedelie či ako dlho? a ako to bolo so sexíkom po? lebo my s manželom už po sebe slintáme 😀 😀 😀 a sa smejem, že najskôr to bude až na moje narodeniny, čo je o 3 týždne, ak to pán doktor odsúhlasí.

@lulu4 no lulu dúfam, že ma tiež neobjedná až o sto rokov ako teba 🙂 a už si si vybavovala ten príspevok pri narodení? ten po 28 dňoch?
@zabkaevka akurát v deň keď si napísala tu na koníka, som ti chcela ísť písať smsku, že čo nové, no predbehla si ma 😉 je super, že sa máte obidve výborne. ako si zvykáte? naša je už taká vnímavá, už sa jej dnes zachcelo bľabotať, ale to len tak trošku, no teším sa na to, keď začne naplno. aj ja sa teším potom na fotečky tej vašej krásavice. ja už mám svoju v albume, tak sa môžeš pozrieť.

lulu4
17. okt 2010

@vi3ka ahoj Vierka ano ten prispevok som vybavovala uz nam aj peniazky prisli na ucet... co sa sestonedelia a krvacania tyka je to u kazdej individualne, u mna to bolo do cca mesiaca maleho teraz tie posledne dva tyzdne uz len taky vytok vo vacsej miere ale krvacanie ustupilo uplne... len netusim kedy by mal prist prvy menzes a co sa sexiku tyka ked je vsetko ok, teda ked sa zena citi ok, tak sa s nim moze opatrne zacat, tych sest tyzdnov je na zotavenie zeny a aby sa do jazvy nezaniesla infekcia hlavne o to ide.. ja som bola cisarskym cize tu jazvu mam na bruchu tak mozno je to po tejto stranke lepsie, neviem tazko posudit ale my si uz cca tyzden s manzelikom uzivame jeden druheho lebo tiez som to uz nevydrzala 🙂ved cakat skoro tri mesiace od narodenia maleho cize az do toho 25. novembra asi by ma porazilo... no Petka je teda riadny jedak.. hlavne ze vam v noci tak pekne spinka, nam tych 5-6 hod. potiahol len niekedy vacsinou sa stale budi kazde 3 hodky ci je den alebo noc... len ja nekojim sme na umelom mliecku... tak bud rada ze mas tolko mliecka a to mne na zaciatku tiez tak tiekli prsia aj v porodnici ze som vsetky kosele mala mokre.. a uz nemam zial nic :( tak nech sa tebe pekne udrzi a nech Petka papka a rastie 🙂

lucia.kl
18. okt 2010

@lulu4 tak ten reflux nezávidím, my sme do dva a pol mesiaca mávali strašné koliky, už som bola na prášky z toho ako stále plakali, taraz má Nicol zas problémy ale to bude asi aj tým, že sme doma všetci chorý ☹
my sme na umelom mlieku od začiatku, takže sa netráp, aspoň chvílu dostával malý MM, moje baby ho nemali vôbec 😠 no a spanie sa tiež upraví, mne Alexa už spáva 11 hodín v kuse a nicol spí 8 hodín, takže si noci užívam 😀 😀 inak rastieme a priberáme a už sa mi baby do vela vecí nezmestia 😝 😝

zabkaevka
18. okt 2010

ahoj kočky 🙂
maličká spinká tak rýchlo info 🙂 máme sa faaaajnučko, akurát predvčerom a zdá sa že aj dnes bolí trochu bruško, pretože mravčí aj pri krmení a niekedy ani nepapá veľa. Ešte papáme každé 2 hodiny, ale včera od poobedia do dnes rána potiahla aj 3 a potom 3apol hodinky, tak si už tíško hovorím že snáď to takto pomaly sa začína "naťahovať" inak je zlatučká, spinká síce vtedy keď ona chce a nie keď my, ale v poho. Keďže ešte spím s ňou zvlášť v detskej izbe tak to mi nevadí, ale dúfam, že tak okolo mesiaca dvoch sa to už upraví, a budem môcť spávať v spáalni s manželíkom a vysielačkou. Inak vidíte máte vysielačky?? ja idem teraz pozrieť aké to máme, len požičané, ale využijem ak to už máme. Monitor dychu som nakoniec nekupovala.
Ani neviem kto sa ma pýtal, asi ty @lulu4 že ako s jazvou, noooo musím vyklopať že sa mi vodí dobre, akurát sem tam silnejšie pichne, ale v poho, dá sa. No niekedy, ako napr, včera dosť sa rozkrvácam, tak neviem či je to normálne, teda ešte sa čístim, alebo mám chytať paniku. Hmm sexíkovanie určite necháme až po vyšetrení lekárom, aj keď by sme možno mohli, keďže som bola cisárskym, ale pre istotu, ešte mám sem tam aj nejaký výtok, či čo to je keď cikám, tak nechcem veľmi aj preto. Nooo vidíte to idem aj ja radšej volať sestričku nech ma v predstihu objedná. No a potom tom šestonedelí snáď nepríde hneď menzes, aby nám to oddialil ☹ aj my už slintáme po sebe 🙂
Inak mne veľmi chutí jesť, viac ako v tehotenstve, hmm snáď je to OK. Asi hej, keď kojím. Tiež mám niekedy strach či jej je dosť mliečka a pre istotu mám kúpený Nutrilon 1tku. Niekto vraví že sa môže prikrmovať s ním popri kojení, iný zas nie. hmm snáď nebude treba, a dokina ma na prvej poradni, budúci utorok poteší že maličká pribrala 🙂
Tak zatiaľ toľko držkajte sa, idem k maličkej 🙂

andrea0903
18. okt 2010

@zabkaevka caute babule
@lulu4
@vi3ka
@lucia.kl tak zenule a chlapik rastu ako z vodicky nam sa uz konecne po vsetkych tych antibiotiakach ulavilo o tyzden nas cakaju dalsie merania a vysetrenia hadam budeme ok......s tym sexikom po cisaraku hej da sa to aj skor len netreba velmi napinat brusko a stvarat samozrejme krkolomne polohy a zbesilu jazdu 😀 😀 😀 krvacanie alebo vytok su normalne takze ziadne stresy u kazdeho je to individualne niekto krvaca viac niekto menej moze sa stat ze na par dni ti to vynecha celkom a potom znova a prva mrska tiez u niekoho pride skor u niekoho neskor staci sa objednat az po prvej mrske netreba to uponahlat zas.....a s tym spankom ono to pride postupne a dokrmovat pri kojeni je dobre az ked trosku fakt prejde cas malicky pretoze plackanie pri kojeni nemusi hned znamenat ze je slabe mliecko 😀 a jazvu citim ja dodnes a to som tri roky po sekcii ale samozrejme nie kazdy den dokonca sa mi tak pekne zhojila ze doktor ktory ma vysetroval si ju ani nevsimol a pytal sa ma ze kde ju mam kedze mam pisane v knizke ze bola robena 😝 spanok pride tiez casom nemozeme chciet hned vsetko.......inak moj muzik slinta tiez ale my mame este tolko pred sebou ze mozno obrastieme obaja machom 😀

pepppe
18. okt 2010

@dydynka
@andrea0903 juj ale ked ja sa bojm priberania,lebo uz eraz ma je dost a verim tomu ze znich urccite priberiem...dydy malinka je nadherna,,noo aj my sa nezmestime v zime do hlbokeho,´kolko vazite a meriate?

pepppe
18. okt 2010

jej babule ako ste sa tu rozpisali,,,,veru,veru lulu bezi to rychlo vsak ten nas uz ma 3mesiace a 1tyzden,,,,noo my sa mamae dobre dnes je nejaky nesvoj jahha a grcka a grcka len,,,,co spapa ide aj po case von...nooo ja cakam akurat teraz mrchu,,heh takze sme zvedavy,,,
@vi3ka 😀 ja si pappmatam na to nase slintanie s muzikom veru je to dost bez toho sexiku,,,uz som len cakala kedy mi doki povie ze supsa moize byt,,,heh ale nezabudol dodat ze pozor na tehu,lebo teraz to je take nebezpecne hlavne po tych sestoonedeli
@lulu4 co ako sa ma vladko,?dlho si tu nebola,,,, 😉
@lucia.kl noo krasne ti prespia kedy tak zacali??my spinkame tak 6 aZ 7hodin v noci dnes to bolo menej,spekulan tjeden

dari3
18. okt 2010

ahojte mamule. mám na vás otázku. je možné, aby som po pár dňoch od nechráneného styku cítila nevoľnosť? pri prvej dcérke mi hrozne vadili pachy a bývalo mi ťažko na žalúdok. teraz mi je už tretí deň každé ráno takisto. nechce sa mi tomu veriť. je to príliš krátka doba 😕

lucia.kl
18. okt 2010

@pepppe začali mi tak spať asi pred dvoma týždňami, no a možno že Alex by prespala už aj skorej, ale ja som ju ždy zobudila, ked sa zobudila Nicol aby som nemusela tak často v noci vstávať, raz som spravila experiment a tak dopadol 🙂

dydynka
autor
19. okt 2010

@lulu4 tak mala sa zacina pretacat z brucha na chrbatik uz jej to po kupani iba dost rychlo ale ked je oblecena tak tazsie 😀 no a uz pomaly davame kasicky a take ,,,aj ked jej to nejak nechuti a vypluva tak si hadam nato zvykne...

@pepppe tak mala mala na poslednej poradni 6440/60,5 ...je to uz velka baba 😀 uz som aj triedila veci co su jej male a co cez zimu nebude nosit,,,uz som vcera prehodila kocik na sportovu cast,,,bo ma byt uz chladno tak jej budem davat fusak a do vanicky sa nezmesti,,,

30lenka
19. okt 2010

jaj az vam zavidim ze to mate za sebou uz babulky 😀

pepppe
20. okt 2010

@lucia.kl noo uvidime ci aj tento nas to zeni,teraz ma take vecery,,,ze sa budi castejsie 😠
@dydynka noo to teda je pekna babulka,,,noo vsak to poznam my uz obliekame 68,lebo mame 65cm,,,,takze riadny velky cervicek sme 😀

pepppe
20. okt 2010

@30lenka ajajaj ved aj tebe sa to uz veruze krati 🙂

siuzi007
21. okt 2010

No dnes krásne ráno a moja prvá návšteva WC 😒

maminecka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminecka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vi3ka
24. okt 2010

ahoj mamičky. potrebujem radu od tých čo kojili. nastal u nás problém a to v tom, že z ľavého prsníka mi malá pekne ťahá, no z pravého párkrát pocucká a rozplače sa, potom zase chytí a pocucká a zase plač, takže si z neho musím odsávať mliečko. máte niektorá s tým skúsenosť? alebo čo radíte. tento týždeň ideme na poradňu k pediatričke, tak jej to spomeniem.
inak sa máme fajn s Peťkou 🙂 zvykli sme si na seba, už sme si našli aj aký-taký systém dňa, no niekedy sa ani najesť nestíham. 😒
moja malá tak rýchlo rastie, že až. do niečoho sa už nezmestí - hlavne do perinky 😀 hlavné, že je zdravučká.

pridávam fotky do albumu, tak môžte kuk...........pekný deň 😎

avila
24. okt 2010
andrea0903
25. okt 2010

caute baby tak ideme zajtra do nemocnice lezat malinka meska rastom o tri tyzdne ak sa to nezlepsi tak na buduci tyzden rodime drzte nam palceky

lucia.kl
25. okt 2010

@andrea0903 držím palce aby to dobre dopadlo, kamoške takto malá meškala a nakoniec sa narodila načas a mala 3kg

andrea0903
25. okt 2010

@lucia.kl dakujem za povzbudenie kiez by to chcel byt aj nas pripad

lucia.kl
25. okt 2010

@andrea0903 neboj, malá to zvládne a pekne ešte porastie, musíš jej dohovárať, že tam jej je lepšie v tom brušku

simonova815
25. okt 2010

@vi3ka
ahoj, niektore babatka radi piju iba z jedneho prsnika, aj moja mladsia radsej pila iba z jedneho. Z toho druheho som jej davala az ked sa zasytila z prveho. A takisto maju deticky svoje obdobia, niekedy piju radsej z jedneho, potom z druheho, potom vymyslaju, chce to trpezlivost 🙂 Citala som vsak v casopise Dieta v poradni dojcenia, ze nie je problem, ak matka koji iba z jedneho prsnika, deticky bezproblemov prosipevaju. Akurat ze by si mala casom jeden prsnik vacsi ako druhy. Ale pri dobrej technike dojcenia to bezproblemov zvladnete aj s jednym 🙂

simca13
26. okt 2010

Ahojte baby chcela by som sa vas opytat ak ste mali taky nejaky problem ako ja zacala som spinit,doky mi dal duphaston,ale vcera som uz zacala trosku som to mala take cervensie tak som isla za nim spravyl mi sono babatko je uz ovela vacsie ako pred dvomi tyzdnami,povedal mi,ze podla menstruacie som v 11tyzdni ale podla babatka som v 8tyzdni no len to som chcela ze sme nepoculi byt srdiecko,povedal,ze moze byt zle otocene tak vo stvrtok tam idem povedal,ze ked nebude pocut srdiecko tak pojdem na cistenie ☹ prosim vas velmi sa bojim nechcem stratit babo ☹ dakujem

dydynka
autor
26. okt 2010

babulky berete niektora antiku po porode?ja som zacala brat zase antiku tu ktoru som mala aj pred tehu ale odkedy ju berem mi je kazdy den zle,,moze to byt s tej antiky?

30lenka
26. okt 2010

😀 ahojte maminky my uz sme domaaaaaa 😀

lucia.kl
27. okt 2010

@30lenka gratulujem a čakám a určite aj ostatné babule tu na podrobnosti 😀 😀