Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

nika2_2
30. nov 2010

@lucia.kl keby si tak mala pravdu a noazaj by to bolo zachvilu 🙂 mne sa zda nekonecno ked mam cakat na dalsiu kontrolu 😵

nika2_2
30. nov 2010

@lubenka131 a v ktorom tyzdni?

lucia.kl
30. nov 2010

@avila ahoj, prosím daj mi vedieť či si dostala pozvánku do súkromenej skupiny, dakujem

lubenka131
30. nov 2010

@lucia.kl no jasne kočky...ja už to síce poznám už mám doma 5r Sabinku ale predsa po 5 tich rokoch to je ako keby som začínala odznova 🙂

lubenka131
30. nov 2010

@nika2_2 ahoj no ja podla PM začínam 9tt ale podla dr.a ultrazvuku som 7+5 akže termín mám na 9.7.2011 🙂 uvidíme kolkotrát mi ešte zmenia termín 🙂

lucia.kl
30. nov 2010

@lubenka131 aj podla koníka máš termín 9. júla. a termín neni podstatný, hlavné je aby sa bábo narodilo zdravé 🙂 všade rátajú termín podla PM ale utz ukazuje inak, ja som mala termín 2.7. a narodili sme sa 19.6. a pekne boli baby zrelé a donosené, takže fakt nepozerať na termín, ale to ty už vieš, kedže to máš už druhý krát 🙂

lubenka131
30. nov 2010

@lucia.kl no veď práve že všetko beru podľa dátumov čo je podla mna blbost...ale presne ako ty hovoríš...podstatné je aby bolo celé tehotenstvo ok a bábo zdrave..to chceme určite všetky 🙂 a tebe gratulujem že máš zdrave deťúrence 🙂

lucia.kl
30. nov 2010

@lubenka131 ďakujem. teraz sa tu akurát mrvia vedla mňa a rozprávajú si 🙂 po tom celodennom reve je to úplne super počúvanie 😀

pepppe
30. nov 2010

@avila jaaaaaj no tak vas este len prikrmovanie caka 🙂 a akolko,ze u zmate kileckov???my hadam aj 8 😀 ja som satku ani nemala,,,ja eln v kociku,, 😉 ten sa mu paci,ale neviem dokedy vydrzime len tak lezkat tam ,lebo uz je to hyperaktovne dietatko,len sa trepe a trepe 😉 juj ako nam to len ide,ze tolko uz maju tie nase zladicka ,,,a co dydynka tu uz nejako dlho nebola 😒
@lucia.kl noo verim je toho dost s jednym a ty mas plus este jedno,ale mas aspon dovjnasobnu radost s krasavic 😀 co este by si aj jedno brala??alebo staci????ja chcem ale az za paaaaaaaaaar rockov este mam porod cerstvy v pamati 😀
@nika2_2 gratulujeeeeem,jaj ako ti to len rychlo ubehne,,pekne si vychutnavaj kazdu minutku tehootenstva,,no ako piselucka,nechce sa nam nejakoist odtialto,tu sme zacinali 😉 spomienky,ked si precitam tie prve strany,,,,ze wau,,,a my uz mamickami

lucia.kl
30. nov 2010

@pepppe no aj by som brala ešte jedno ale tak až za desať rokov a keby na to boli bytové podmienky, takže asi už som skončila. inak založila som tému ale neviem či vám prišla pozvánka alebo nie, je v súkromných témach - maminy z tehuliek na začiatku tehu 🙂 tak šup aj tam 🙂

avila
30. nov 2010

Ahojky,

@lucia.kl nedostala som pozvanku, ste nejaku utvorili? Mna ani v tehu krize nebolelei a satka je uplne ina ako klokanka. Je to ako druha koza, kdezto v klokanke je dieta od tela rodica, takze aj to telo nosiaceho je inak zatazene. To riziko spadnutia... To je aj s kocikom, spadnes a kocik sa rozbehne... Janse, ze si vyberam, kadial pojdem.

Veru @pepppe ten cas strasne rychlo leti, nas M. moze mat teraz okolo 7 kilo, no, je to tiez valibu. Akurat dnes nam ortoped hovoril, ze je dlhy a mocny 🙂 Tak sa tesim a klbyky, jadierka su tiez v poriadku.

Neviem, kto to hovoril o tych zubkoch... Ja som sa o tom rozpravala s kamaratom zubarom, dojcenie na rast zubkov neplyvava. Je to uplne individualne.

lucia.kl
30. nov 2010

@avila ja som mala aj šatku ale odchádzali mi kríže, a to som skúšala rôzne uväzi, môj chrbát to jednoducho nezvláda ..☹

avila
30. nov 2010

@lucia.kl a aku satku si mala a aky uvaz si bezne robila? Ja ho nosim v priemere tak 3-4 hodiny denne. Btw. uz som v skupine 😉

lucia.kl
30. nov 2010

@avila šatku som mala doma vyrábanú a používala som dvojitý krýž, či ako sa to volá, a všimla som si že už si v skupine 🙂

avila
30. nov 2010

@lucia.kl vraj doma robene nie su take, ako maju byt. Ale kto vie, nemam odskusane. Ja som sa do satky zamilovala a aj M. 🙂

pepppe
1. dec 2010

@avila no ja som satku ani len neskusala ,,,,takze ani neviem ake je to,ale pri mojich extra bolestiach chrbta by to nebolo bohvie co,len nech si pekne lezlka v kociku

dydynka
autor
3. dec 2010

@lubenka131 tak ja uz to mam za sebou ,,,ja uz som si tym presla,, :D ale tebe gratulujem a drzim palce

katarina2945
3. dec 2010

@lubenka131 Ahoj Lubenka🙂 tak sme na tom podobne, ja mam termin okolo 2.jula 🙂 Doma mam uz dvoch chlapcekov - jeden ma 6 a druhy 5 rockov, tak som zvedava co bude toto babo 🙂 Drzim palceky.

lubenka131
3. dec 2010

@katarina2945 ahoj Katka tak snad ti pride do páru aj dievcatko drzim palce 🙂

lubenka131
3. dec 2010

@dydynka dakujem pekne no jedno uz mam aj ja doma a dufam ze to bude vsetko ok 🙂

katarina2945
3. dec 2010

@lubenka131 Dakujem Lubenka, ja by som si ho moc zelala. Ale nech je to co chce, hlavne nech je zdrave 🙂 Aj ked musim povedat, ze tieto zaciatky mam uplne ine ako pri chlapcoch. Trosku sa to uz ukludnuje, ale este minuly tyzden som vracala patkrat do dna, narozdiel od toho som predchadzajuce tehotenstva ani nevedela, ze som tehotna 🙂 :( muz skonstatoval, ze je to tym, ze uz mam roky 🙂

siuzi007
6. dec 2010

@katarina2945 Alebo aj tým že to bude dievčatko mne tiež nikdy nebolo zle že by som vracala a teraz je to hrôza asi si to do tretice musíme užiť 😀

katarina2945
7. dec 2010

@siuzi007 Siuzi ďakujem, si zlata 🙂Bodaj by si mala pravdu 🙂 len ked som citala fora, tak niektore mamicky pisali, ze mali uplne rozdielne dve tehotenstva, ine priznaky a pohlavie dietatiek to iste. Tak neviem...Ale bola by som moc rada 🙂Lebo toto tehotenstvo mam naozaj ine ako dve predchadzajuce. A blahozelam ku dievcatku, mas termin den pred mojimi narodeninami. ked budes mat 3D posli foto :D

lucia.kl
7. dec 2010

@katarina2945 tak ti prajem aj ja to dievčatko, ako som tak pozrela na tvoj termín tak prvé čo ma napadlo bolo - bože ja som pred rokom bola presne tam kde ty teraz, a už budú mať baby pol roka za pár dní... ale to utieklo

siuzi007
7. dec 2010

@katarina2945 No až teraz som pozrela v ktorom si týždni takže tu je číslo 0903733011 Barbora Izrael držím palce 😵

martija
7. dec 2010

@siuzi007 chcem sa opytat,ze ako ste sa tak skoro dozvedeli pohlavie? a je to iste? lebo vraj v tomto tyzdni este nie su uplne vyvynute pohl. organy. Len som zvedava (ja by som tiez velmi pri dvoch chalanoch brala dievcatko), len vzdy som sa pohlavie dozvedela az okolo 20 tt.

katarina2945
7. dec 2010

@lucia.kl ďakujem si zlata 🙂 No ja mam termin presne na narodeniny starsieho synceka 🙂 inak sranda je, ze ked som informacne pozerala na nete termin, tak mi vyslo pocatie na narodeniny mladsieho a termin porodu na narodeniny starsieho 😀 😀 😀 Luci a Ty ako to zvladas s dvoma drobcekami? Ja som mala medzi starsimi jeden rok rozdiel a bolo to dost narocne a Ty to musis mat este narocnejsie v urcitych chvilach, predpokladam 🙂

katarina2945
7. dec 2010

@martija robi sa to odberom krvi, od 10. tyzdna. vraj je to na 99,5% iste, aspon tak pisu na stranke 🙂 Tak drzim palce aj ja na dievcatko 🙂

katarina2945
7. dec 2010

@siuzi007 Ďakujem, hned zajtra tam volam a dam vediet, ci to stihnem s tym objednanim, lebo v Blave budem buduci tyzden, tak ci ma stihnu objednat 🙂 Este raz moc dakujem 😉

martija
7. dec 2010

@katarina2945 dakujem, som nevedela,ze sa to z krvy da! a to je pravdepodobne platene,alebo? a ako pozeram,aj ty mas dvoch chlapcov...juj a tiez babatko na ceste,tiez by ste si asi priali dievcatko,ze? moj starsi o nicom inom nehovori,az sa bojim,ze ked to bude dalsi chlapcek,tak ho neprijme....