Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

nat28
27. jan 2011

@gmartina ja som si potom vsimla ze uz si pisala vyssie, som slepa asi 😎 tak teda gratulujem, tesim sa s tebou! Musi to byt krasny pocit. 40 min si ani neviem predstavit, mne robili max 3 min. Kedy mas termin dalsej kontroly? Ci to bude zalezat podla vysledkov krvi?

nat28
27. jan 2011

Kocky, mam na vas vsetky otazocku...nestalo sa vam niektorej, ze vam prestalo byvat zle nejak skoro? Ja som teda nikdy nevracala, ale zle mi byvalo fest, hlavne poobede a vecer a nejak to asi pred tyzdnom preslo....A predtym ma tiez dost bolievalo podbrusko, ale uz asi 2 tyzdne nic. Nemam sa bat? Zvycajne to vraj prejde az okolo 12tt a mne to preslo cca 8-9tt. Ja viem, asi som paranoidna, ale toto je moje 1. tehu a asi sa prilis pozorujem 😅

gmartina
27. jan 2011

@nat28 no ver, že ani ja som si to nevedela predstaviť, normálne mi utz tiež robieval tak 3 minuty...ale aj tak je to krásny pocit, tak dlho ho vidieť 🙂 ďalšiu kontrolu mám naplánovanú na 21.2., ak bude krv v poriadku, ak nie, tak na to radšej ani nechcem pomyslieť.
a čo sa týka tvojej otázočky 🙂 hlavne kľud, je to v pohode...prechádza to okolo 12. týždňa, ale je to individuálne..tak ako niekomu je zle a niekomu vobec. tiež sa hodne pozorujem, u mňa to napr. bolo naopak, stále všetko v pohode a posledné dva týždne na mňa padala taká únava, že som zaspávala aj pri obede 🙂 každé tehotenstvo je iné, hold tvoj drobec sa rozhodol, že má dosť "zlostenia" a už bude len lepšie ..teš sa z toho...ale nie príliš, ono sa ti tie nevoľnosti kľudne môžu ešte objaviť 🙂

nat28
27. jan 2011

@gmartina tak dakujem za povzbudenie 😉 Teraz som si spomenula, minule sme sa bavili o tom, ze ani ty ani ja sme este info o nasom tehu nerozkrikovali okoliu, az az po 12tt, ale kedze mas uz kontrolu za sebou, zacnes to hovorit ludom?

gmartina
27. jan 2011

@nat28 určite to niekomu poviem, ale nie že by som to mala potrebu vyslovene rozkrikovať... zasa na to nie som, kto si všimne, ten si všimne, tajiť to určite nebudem...ale poviem to až budúci týždeň, keď dopadne dobre genetika....predsa len ma dnešok dosť vystrašil, tak si ešte ten týždeň počkám...veď to už nič nezaváži 😉 u mňa to vie len najbližšia rodina...aj u teba je to tak, ak si dobre pamatám, že?

mirus11
27. jan 2011

@nat28 nie,je to uplne v poriadku,ani mne nebyva zle,ze by som vracala,ale iank zle mi byva tiez.a to je v poriadku,niektorym tehulkam nebyva zle vobec,ako mojej sestre.taje teraz v 13tt a mi hovorila,ze ona ani nevie,co je to vracat,alebo zle byt,ze ona ani poriadne nevie ze je tehotna.u kazdej zeny je to individualne

nat28
27. jan 2011

@gmartina no u nas to okrem mna, muza a mojich rodicov nevie absolutne nikto. Aj sa priznam ze sa posl. tyzdne dost vyhybam ludom, lebo odkedy som tehotna, absolvovali sme par navstev a bolo mi dost neprijemne vymyslat si vyhovorky preco si nemozem dat vinko, alebo domaci vajecny konak a pod. Navyse je mi blbe stale klamat vsetkym, lebo sa ma to jak na just vsetci pytaju. Inak trapas je to, ze svokra sa uz od vianoc k nam pyta na navstevu a stale ju len odbijame, tak snad sa neurazila, ale co uz, potom jej to vysvetlime a hned na vsetko zabudne 😀

nat28
27. jan 2011

@mirus11 a je ti zle kazdy den, alebo len obcas? Mne to preslo ked som bola asi ako ty, cca 8 tt. Akurat prsia ked si ich stlacim ma bolia stale, tak si denne stlacam jak uchylak aj 10x, len aby som sa presvedcila, ze aspon tento priznak mi ostal 😅

dai
27. jan 2011

nat,
bud rada ze mas pokoj... ja som uz v 14-tom tyzdni a stale zle. Podla mna tu ziadne pravidla neexistuju - niektore zeny pokial brusko nenarastie ani nevedia ze su tehotne, ine prevracaju cele tehotenstvo...

mirus11
27. jan 2011

@nat28 nobyva mi tak nevolno skoro kazdy den,ale to urcite kazda z nas obetuje,pre malinke.no prsia bolievaju aj mna.a to od uplneho zaciatku.uz mas aj tehu knizku?ja stale nie.

gmartina
27. jan 2011

@nat28 no u nás to vedia naši a svokrovci...a inak asi dve kamošky...tiež sa vyhýbam ľudom presne ako hovoríš - zrazu klamem, že beriem antibiotiká, aby ma niekto neotravoval, prečo nemôžem piť ...a nie je to príjemné, takže som tiež porušila nejaké stretnutia, ale už to čoskoro zasa začne a budem chodiť vonku a nebudem si vymýšľať kraviny 🙂
inak fakt sa hodne pozoruješ 😀 😀 😀 stláčať si prsia, to ma celkom pobavilo..ja som práve tá šťastná, ktorá ani nevie, že je tehotná (okrem tých dvoch týždňov totálnej únavy) a zasa som závidela všetkým, ktorým je zle, že aspoň vedia, že dieťa je v poriadku ..tak už prestaň a teš sa, že ti to prešlo 😀

lucatko87
27. jan 2011

@gmartina nooo super tak sa tesim s vami...musi to byt nadherny pocit dufam ze ho toho 14 ZAZIJem aj ja a dostaneme krasny valentisky darcek🙂))a v kolkom tyzdni si to presne??

nat28
27. jan 2011

@gmartina sak ja viem ze mi obcas sibe, ale tesim sa ze ma bolia ked uz nic ine. A konecne po 1. krat v zivote ich mam vacsie, normalne si ich obdivujem ze wow konecne kozy 😀 Ja som z tych nie prilis obdarenych, ako sa hovori, ze prsa po tatinkovi 😀. Pozeram ze antibiotika su oblubena vyhovorka, ja som ju pouzila na silvestra s partiou 😉 S tymi priznakmi je to pravda, vela zien nema ziadne, ani moja mama nemala, sa tesila ze jak super a potom si ju to chytilo ku koncu, lezala vyse 2 mesiacov na rizikovom, lebo mala taky tlak ze bola ohrozena ona aj ja. Vraj bola tak opuchnuta, cele 2 mesiace, ze aj oci mala ako cinan. Uf, sila co si niektore zeny musia pretrpiet.

nat28
27. jan 2011

@mirus11 mne knizku dala na poslednej kontrole, bola som na konci 7tt. Aj som sa zacudovala v duchu ze tak skoro, ale tak som sa tomu tesila ze ju mam doma vycapenu pred ocami nech sa z nej tesim 😵

lucatko87
27. jan 2011

@gmartina este sa chcem spytat na papieri mam napisane zatial bez odozvov plodu tak som sa trsoku vylakala..ale ets eje to asi moc malicke hm??

gmartina
27. jan 2011

@lucatko87 neboj, zažiješ 🙂 je to naozaj krásny pocit....ja som v 12. týždni, konečne som dostala knižku a aj keď to dnes bolo hodne náročné, tak sa strašne teším, že malý vyzerá v poriadku...no len si počkaj, to ti vyjde fakt krásny darček 🙂

nat28
27. jan 2011

@lucatko87 ty ides 14.2? jej aky romanitcky datum 😉 ja idem 15.2, takze valentina oslavime az den po, lebo toho 14-ho budem asi s nervami v koncoch 😝

gmartina
27. jan 2011

@lucatko87 kedy si bola na sone? okolo toho 5-6. týždňa sa vyvíja srdiečko, ešte ozvy nemusí byť počuť, takže je to všetko v poriadku 🙂 ja som bola na prvom sone v 6. týždni, to malo okolo 5 mm ak si dobre pamätám a tiež nebolo o ozvách ani chýru ani slychu 🙂 takže v pohodičke, na Valentína už uvidíš 🙂 ja som už videla aj žalúdok a krvný obeh 😀

nat28
27. jan 2011

@lucatko87 a v kolkom tyzdni si bola na tej posl kontrole?

gmartina
27. jan 2011

@nat28 tak v tom prípade sa teš, že ti je len špatne 🙂 aj keď ktovie, ako to všetko doklepeme my a či tiež posledné mesiace nebudú skôr utrpením..no snáď nie... antb. sú úplne najlepšia výhovorka, mňa ale dostali, elbo sa ma opýtali, aké beriem 😀 mňa, ktorá antb. nebrala aspoň 15 rokov a nepoznám nič okrem penicilínu ..to si mala vidieť, ako som vtedy vymýšľala, aby mi to zožrali...inak ja som taká silnejšia, vždy som mala väčšie brucho, vážim 75 kg, takže bruško mi začalo vytŕčať dosť skoro..a sme na oslave, horúco, všetci v tričkách tielkach, len ja v mikine 😀 musím sa potiť, keď beriem tie antb. 😀
inak prsia si užívaj, ešte ti isto narastú, to potom bude podívaná 🙂

lucatko87
27. jan 2011

verim ti musi to byt krasny pocit viem si to predstavit...pracujes ci??sa aj nejako setris??

gmartina
27. jan 2011

@lucatko87 ja nepracujem...mala som hodne stresujúce zamestnanie, o drobca sme sa snažili dva roky....podala som výpoveď, našla som si novú prácu a otehotnela hneď...sami sme sa čudovali, aký zázrak...lenže v práci na to nejak prišli (sama neviem ako, bola som tam len 2 mesiace a nikomu som to nepovedala) a vyhodili...takže som bez práce a teraz si už žiadnu ani nenájdem...štve ma to, doma sa nudím, ale je to lepšie pre Spiďu, tak aspoň to ma teší

lucatko87
27. jan 2011

@gmartina na papieri mam pisane 7+3 zatial bez odozvov plodu...a velkost 5mm...normalne som sa zlakla....heeej krasny datum mame tak snad dostaneme krasny darcek...
@nat28 a ty si v kolkom tyzdni??

lucatko87
27. jan 2011

@gmartina ja robim sestricku na internom tiez dost stresujuce oddelenie aj na psychiku aj na zataz...od utorka idem len an ranne sluzby od 7 do 15 tak uvdime ako to zvladnem...ale urcite sa nebudem premahat ak by mi malo byt zle...v tom pripade kaslat na cele peniaze..nie...

nat28
27. jan 2011

@gmartina hah, si sa musela riadne zapotit ked sa ta pytali na tie atb 😀 ja som si odpoved pripravila, mala som vymyslene ake poviem ked sa niekto opyta ale nikto sa neopytal. murphyho zakon. Aj mne inak uz vytrca brucho, vcera vecer ked som vysla zo sprchy som prisla pred muza a ze aha uz mam brucho, tak sme sa tesili. Ale je pravda ze som bola najedena aj nafuknuta. Rano nalacno mam len take mini, ze by si nikto nevsimol. Este je mi skoro na brucho. plus ja mam zaklonenu maternicu dozadu, takze kym sa mi sama nepretoci do spravnej polohy, co vraj byva okolo 12tt, asi ani brucho mat nebudem. A ak sa mozem opytat, snazili ste sa otehotniet dlho?

nat28
27. jan 2011

@nat28 no uz vidim ze 2 roky...

nat28
27. jan 2011

@lucatko87 ja som dnes presne 9+1, takze 10tt

gmartina
27. jan 2011

@lucatko87 presne tak...ja som vždy hovorila, že radšej byť doma v kľude, ako sa stresovať v práci...za tie problémy to potom nestojí...sami sme na tom finančne špatne, ale to mi je jedno, zvládneme to, hlavne nech je malý v poriadku...a ty to máš tiež hodne stresujúce, je dobre, že prechádzaš len na ranné...určite to bude lepšie...drž sa a snaž sa to zvládnuť, ak to nepôjde, tak si dáš na Valentína nemocenskú a bude...

gmartina
27. jan 2011

@nat28 no my sa tiež tešíme z bruška 🙂 manžel sa smeje, že konečne raz budem ťažšia ako on...inak snažili sme sa 2 roky, v januári som mala ísť na preventívku a už sme plánovali ,že sa dohodneme na testoch plodnosti...no a aké prekvapenie, malý nás predbehol, priznám, že už som to ani nečakala, už som bola psychicky pripravená na všetky tie vyšetrenia...

gmartina
27. jan 2011

@nat28 možno aj preto som taká precitlivelá a mám strach, či všetko bude ok, lebo to hold trvalo veľmi dlho...a vy? ako dlho ste sa snažili?