Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

evelyn22
13. feb 2011

@veva82 trošku neskoro ale našla som si tú správu. ďakujem 🙂

elannor
13. feb 2011

Ahojte, myslím, že patrím najviac do tohto fóra... keďže mi pred pár hodinami 3 testy ukázali 2 čiarky 🙂 🙂 🙂

balazica26
14. feb 2011

@veva82 no... ked som bola u doktora na urgente, tak mi povedal, aby som si ho dávala... že neuškodí a zmierni krče... a brala som ho aj pri prvom tehu.... Teraz doktor nespomínal Magnezium, ale radšej dávam...jednu tabletku

balazica26
14. feb 2011

@evelyn22 ahoj... mno mne duphaston asi dosť pomohol...ako som ho začala brať, tak po troch dňoch som nešpinila... a zatial mám pokoj... ja som celkom rada, že ž pojdem na kontrolu... lebo na začiatku tehu je dosť dlhá doba mesiac čakať na ďaľšie sono... aj dnes sa mi o kontrole aj snívalo...takže fakt budem rada, ak budem vedieť, ako na tom s bambinom sme 🙂
Nejaké bolesti teraz nemávam...ale tak zo začiatku som sa bála aj pohnúť...stále bolesti ako pri mrche...občas ma niekde pichne až zjajknem...hlavne ked ležím vystretá a kýchnem si alebo odkašlem...už si pripadám ako dáka stará tetka, čo ju všade bolí a všade pichá 🙂 ty mávaš bolesti?

balazica26
14. feb 2011

@elannor Gratulujem a vitaj medzi nami!! Prvýkrát tehu?

balazica26
14. feb 2011

@evelyn22 Určite nepodceňuj nejaké bolesti... a ž vôbec nie výtok s krvou.... a pozor na krče...ja som tak začala potrácať... nechcem ťa strašiť, ale ako veva82 písala, ide tu o bábo.. a stojí za to spraviť menší rozruch na urgente, aby si mala istotu, že ste obaja vporiadku.

veva82
14. feb 2011

@balazica26 ahaaa....lebo aj kámoška ho brala počas tehu a prenášala 2 týždne 😀 A teraz ho berie aj dalšia kámoška

zora256
14. feb 2011

@balazica26
Ahoj!Aj ja som s kýchaním a kašlaním rovnako,a keď si rýchlo skrčím nohy v kolenách a pritiahnem si ich k bruchu tak ma to nepichne,ináč to strašne bolí akoby ma znútra rezali. 😖

balazica26
14. feb 2011

@zora256 presne viem o čom vravíš... ja si tiež skrčím nohy, alebo si sadnem a tým to nejako uzemním 😀 ale ty už si dlhšie tehotná...hádam to za nejaký čas prejde...či? 🙂

balazica26
14. feb 2011

@veva82 no...držím sa toho...radšej budem prenášať, ako by som mala o to prísť 🙂 ale popravde, nepočula som ešte že by to mohlo viesť k prenášaniu...aj ked istú logiku to má, kedže kontrakcie sú akoby kŕče a magnezium krče zmierni... 🙂 asi na to niečo bude...

adelinka123
14. feb 2011

@veva82 No sak uz tri dni nefajcim vobec a kupila som si kyselinu listovu pocula som ze to velmi pomaha proti spontannemu potratu a je to velmi dolezite v tehotenstve ale inak sa citim v poriadku ziadne bolesti iba obcas v podbrusku ale ze vraj to je normalne nervozna uz ani niesom a zacala som akosi na to nemysliet ale iba na dobre veci uz sa citim tak pozitivne naladena a lepsie celkovo proste 🙂 ale dakujem za radu velmi 🙂

zora256
14. feb 2011

@balazica26 to je to,že ani ja neviem dokedy to trvá,keďže som prvýkrát tehu.Aj ja dúfam,že to prejde,ani si neviem predstaviť z veľkým bruchom sa stiahnuť.Tak nech nám to prejde! 😉

elannor
14. feb 2011

@balazica26 no, prvykrát a nečakane, ale tešíme sa... Čítala som v jednej z tvojich odpovedí, že si mávala bolesti ako pri mrche... Aj ja mám a tiež sa bojím prudšie pohnúť... zvláštny pocit 🙂

balazica26
14. feb 2011

no...tak som vlastne zistila ze som tehu... mrcha nechodila a bolesti boli každý deň... a potom sa pridali bolestivé a veľmi citlivé prsia... no a už to bolo uplne jasné 🙂 musíme si teraz na seba dávať väčší pozor... 🙂

veva82
15. feb 2011

@adelinka123 to je super,netreba na to myslieť a hned ti bude lepšie.Ano kyselina listová je super ale ešte lepšie by bolo keby si brala femibion800ku.Ten je od plánovania bábätka až do ukončeného 12tt.Je to komplexný vitamín pre mamču aj bábo v prvom trimestri 🙂 Ak by si ho začala užívať,nekombinuj ho s kyselinou listovou,lebo Femibion ju obsahuje 🙂 (aby si neuškodila bábu kedže sa môťe brať len odporúčaná denná dávka

veva82
15. feb 2011

@lucka1987 ja som riadny.......ráno aj do 10tej ked môžem....a malá je jednička,nechá ma spať a ona sa pooblieka a urobí si raňajky sama 🙂 Potom si ideme lahnúť poobede a ja určite zaspím malá sem tam 🙂 ale večer som hore aj do pol noci.Našťastie ja nezvraciam-zatiaľ i ked sa obávam že ma to len čaká(pri Vaneske som od konca 3mesiaca až do pôrodu),ale naťahuje ma aj rano aj večer.

veva82
15. feb 2011

@elannor myslím si že ano 🙂 vitaj medzi nami tehulkami 🙂

adelinka123
15. feb 2011

@veva82 no myslim ze asi zostanem iba pri kyseline listovej si myslim ze to staci kedysi sa vytaminy vobec nebrali a deticky boli zdravsie ako teraz ale je tiez pravda ze jedla obsahovali viac vytaminov ako teraz ze :D

veva82
15. feb 2011

@adelinka123 kľudne ostaň...teraz ma napadlo že aj kámoška brala len kyselinu list. a po prvom trimestri neberie už nič.Ja asi preto že mám obavu...po mojích neúspechoch.Ja musím byť aj na duphastone aj ascorutine. ☹ Je to pravda že kedysi žiadne vitamíny neboli ale ani stresy a znečistené ovzdušie,žiadne zdravé ovocie či zelenina,všetko umelo vypestované...a BIO potraviny len reklamný a rýchlozárobkový ťah a celkovo tento uponáhlaný životný štýl.Preto boli aj detičky zdravšie a nebolo toľko potratov ako je teraz.Teraz sa všetci naháňajú za prácov a peniazmi,nestíhajú sa najesť a takto to všetko vyzerá......ako to dnes je ☹

adelinka123
15. feb 2011

No tak to mas pravdu v dnesnej dobre je strasny zhon a stres ludia nemaju penazi tak pocitaju kazdu korunu tak su potom v strese sak aj my takto my sme mali neplanovane tehotenstvo a teraz vybavujeme hypoteku a veci okolo toho a terpva sme s tym zacali a uz teraz ma to nebavi ten zhon .....na Slovensku vybavit v pohode hypoteku je strasny problem sak su aj statistiky ze na slovensku sa najhorsie vybavuju uvery a najvyssie splatky uverov ako v druhych krajinach ......no strasny stres je okolo toho to ked clovek nemaju nejaku znamost tak to ide velmi tazko tak sestra mi to teraz vsetko vybavuje lebo ja nemam pracu tak musi si zobrat uver moj priatel ale je mlady ma 22 rokov tak s tym robia strasne problemy akoze plat ma super len mu povedali ze nema nic nasporene tak mu nechcu dat tolko kolko potrebujeme no seru si v tych bankach strasne do huby s prepacenim tak preto mi to sestra cez znameho vybvuje lebo inak by to ani neslo no uplne som z tohoto slovenskeho systemu znechutena !!!!!ale tak este mame casu tak aspon ze tak radsej na to uz nemyslim lebo terpva tie problemy zacnu :Dale tak nejako zvladneme .....🙂

adelinka123
15. feb 2011

@veva82no tak to mas pravdu v dnesnej dobre je strasny zhon a stres ludia nemaju penazi tak pocitaju kazdu korunu tak su potom v strese sak aj my takto my sme mali neplanovane tehotenstvo a teraz vybavujeme hypoteku a veci okolo toho a terpva sme s tym zacali a uz teraz ma to nebavi ten zhon .....na Slovensku vybavit v pohode hypoteku je strasny problem sak su aj statistiky ze na slovensku sa najhorsie vybavuju uvery a najvyssie splatky uverov ako v druhych krajinach ......no strasny stres je okolo toho to ked clovek nemaju nejaku znamost tak to ide velmi tazko tak sestra mi to teraz vsetko vybavuje lebo ja nemam pracu tak musi si zobrat uver moj priatel ale je mlady ma 22 rokov tak s tym robia strasne problemy akoze plat ma super len mu povedali ze nema nic nasporene tak mu nechcu dat tolko kolko potrebujeme no seru si v tych bankach strasne do huby s prepacenim tak preto mi to sestra cez znameho vybvuje lebo inak by to ani neslo no uplne som z tohoto slovenskeho systemu znechutena !!!!!ale tak este mame casu tak aspon ze tak radsej na to uz nemyslim lebo terpva tie problemy zacnu :Dale tak nejako zvladneme .....🙂

veva82
15. feb 2011

@adelinka123 je to tak.Neboj aj my máme hypotéku síce už pomaly zaplatenú.Celé toto Slovensko je kalamita,tu chce každý na každom čo najrýchlejšie zbohatnúť ved aj táto trpná DPH.Niežeby sa šetrilo inde,načooo však zderieme ľudí,plat im necháme úbohý a my sa budeme mať ako prasce v žite.Celá naša politika....A ako sa ináč cítiš.Mne začína žalúdok pekne haprovať no našťastie nezvraciam i ked niekedy mám na mále.Asi to bude tak ako pri dcére.Od 3mesiaca do konca tehu bola záchodová misa moja kámoška....fuj

evelyn22
15. feb 2011

@balazica26 neviem, či to bolo podcenené, podľa mňa ani nie... keďže som však začala viac krvácať, šla som na urgent, kde mi po sone lekárka povedala, že o bábätko som prišla... no nemyslím si, že som pre jeho záchranu neurobila maximum... lekár, čo na mňa potom dohliadal povedal, že podľa neho to bolo spôsobené nedostatkom kyseliny listovej... nezdieľam jeho názor ale... už s tým dnes nič neurobím...

balazica26
15. feb 2011

@evelyn22
aaaaaaale...to nemyslíš vážne.... takže si o bábo prišla??? už sme ťa s veva82 spomínali, že sa nejako neozývaš... to je mi ľúto... veľmi... ☹
len sa nevzdávaj... aj ja som prvýkrát o bábo prišla... a všetci mi vraveli, že príroda to uľahčila...aby sa bábo nenarodilo s nejakým defektom... asi je všetko tak ako malo byť... neboj sa, čoskoro sa určite znovu zadarí a zachvílku sa budeš tešiť z malého človiečika.
ako sa cítiš?

evelyn22
15. feb 2011

@balazica26 ja si to tiež myslím, že zrejme niečo nebolo v poriadku, keď to takto dopadlo... no i tak sa cítim hrozne a moje bábätko mi veľmi chýba... normálne neviem, ako vykročiť teraz vpred... proste neviem... len sa mi stále pripomína ako mi lekárka robila sono, dlho uprene hľadela na obrazovku, na ktorú som ja nevidela a zrazu povedala: ja tu nevidím žiadny plod... a všetko to, čo sa dialo potom, to mi prišlo len ako pokračovanie hororu... som rada, že som doma...

adelinka123
15. feb 2011

@veva82 No ja sa citim celkom v pohode este obcas sa mi tiez zdvyha zaludok ale nezvraciam vselico mi tak smrdi az mi je z toho zle no :D ale tak este to neni tak hrozne da sa to zvladnut a taka unavena sa citim stale no 🙂 ale tak snad to casom prejde len ma nervuje strasne priatelova mama az velmi sa do vsetkeho stara som snad taku mamu este nezazila :D ale tak uz sa omu len smejem lebo to by som mala nervy asi v kybli uz davno takze v pohode 🙂

balazica26
15. feb 2011

@evelyn22 moja, úplne ťa chápem... presne si pamätám ten moment, ked to povedal mne jeden mladý doktor po rozhovore so služobne staršim doktorom... bol hrozne milý a utešoval ma, vysvetľoval mi že je to bežné a do budúcna to nebude mať žiadne následky... ale tiež som počúvala len jedným uchom dnu a druhým von...
nič moja... ono to po čase prebolí, prídeš na iné myšlienky a uvidíš...čoskoro sa to podarí znova, ale bude to mať už lepší priebeh...a hlavne šťastný koniec. Hlavne sa netráp nejakými výčitkami... nemôžeš za to ty ani nik iný... proste sa to stalo a stalo sa to skorej, aby to neskor nebolelo ešte viac...hlavu hore , život pokračuje a čaká ťa ešte veľa šťastných okamihov. a možno aj vďaka tomuto nešťastiu rozpoznáš to pravé šťastíčko,keď príde!!!

evelyn22
15. feb 2011

@balazica26 vieš, myslím, že teraz pochopíš, keď ti napíšem, že všetko čo chcem je mať svoje bábätko tu, v brušku... strašne mi chýba... viem, že sa to stáva bežne, že pravdepodobne príde ďalšie, ja viem... ale to tú bolesť nevymaže...

balazica26
15. feb 2011

@evelyn22 jasne že ťa chápem... ale čas vylieči tieto rany, aj ked sa ti to teraz velmi nezdá...budem ti držať palce, aby to tak nebolelo a aby si sa skoro tešila...

evelyn22
15. feb 2011

@balazica26 ďakujem... ja tebe prajem bezproblémové tehotenstvo a veľa zdravíčka tebe aj bábätku, čo nosíš pod srdcom... a ja sa hádam nejako pozbieram...