Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

ivettka74
2. mar 2011

@zora256 No nie nepovedala 😕 akurat ze je to este malicke a mam prist o styri tyzdne...a mam sa skvele, nijak to na sebe nepocitujem, nieje mi zle akurat som trosku ospala ale to som byvala aj ked som nebola tehu. Ty sa máš ako?? Ake vysetrenia si uz absolvovala?

dai
2. mar 2011

enrikad,
toto s vekom nesuvisi... ja som moju malinku cakala v 27-mich a mala som rovnake priznaky - zle den , noc, unava a pritom ziadna schopnost zaspat - trvalo mi to od nejakeho 7-meho tyzdna do skoro 5-6-teho mesiaca...
teraz cakam druhe - unava bola o dost horsia, ale nevolnosti napr. znesitelne ( vracala som aj dnes rano napr. ale teraz som v praci a normalne fungujem - to by som pri mojom prvom tehotenstve nezvladla... tam som vracala vkuse 😅 ) - aj tentokrat mi to zacalo asi v 7-mom tyzdni... teraz som v 5-tom mesiaci a teda trva to este stale 😠

veva82
2. mar 2011

@enrikad ahoj ja som prvé tehotenstvo prezvracala celé od 10TT až do pôrodu,raz mi bolo tak príšerne že som šla na infekčné či nemám nejakú chorobu ale vše bolo ok.Zvracala som stále či ráno,naobed alebo večer,dokonca aj v noci sem tam.Teraz som tehu a zatiaľ nezvraciam i ked sem tam pociťujem nevolnosť.........teraz ma bolia viac prsia ako pri malej

enrikad
3. mar 2011

ďakujem baby : @dai : @veva82 :
pri prvom dieťati som takéto stavy nemala, je mi zle celý deň... veľmi ma nafukuje po jedle (nech zjem hočo), mám také tlaky pod bruškom, žalúdok sa mi dvíha...ale utešujem sa, že to bude asi dievčatko (keďže prvého mám chlapca). V pondelok idem prvýkrát na sono, tak som zvedavá, čo nové sa dozviem...

dai
3. mar 2011

enrikad,
no uvidis - drzim palce aby to bola teda baba 🙂 ja mam inak tiez teraz o dost vacsie problemy s travenim... kyselinu som pri prvom tehotenstve mala az posledny mesiac pred porodom - teraz od zaciatku... pritom normalne takyto stav moje telo nepozna 🙂 a ked vecer zjem cokolvek vyraznejsie ( cibula, jedno koliecko klobasky...) mozem si byt ista ze do rana mi to nevytravi a bude mi celu noc zle☹
ja uz jedno dievcatko mam, uvidime ci teraz bude zas, ked mi je zas zle 🙂 ale kamoska ma napr. teraz uz 2-heho chlapca a zle jej bolo pri prvom ako aj teraz pri druhom 😉 takze ja to beriem tak, ako mi moj gynekolog hovori - je 50% pravdepodobnost ze to bude dievca 😀

zora256
3. mar 2011

@ivettka74 Mám sa ako kedy.Občas ani neviem,že som tehotná,a inokedy musím si ľahnúť,najmä keď mamalé tlačí na močový mechúr. 😒 Ináč je to celkom v poriadku.Zatiaľ mi brali krv na skupinu a na rôzne testy chýb plodu,a abysolvovala som sono v 12tt a v 20tt.Mám v predu placentu a tá kryje malého,tak neviem pohlavie a v 30tt sa väčšinou mýlia,takže to sa dozvieme až keď porodím. 🙂 Ale nevadí,bude to prekvapenie,a budem môcť prežiť ten zážitok,ktorý prežívali naši dávny predkovia.A ty si v koľkom tt?Tak sa drž!Raz-dva prejde tento krásny čas.

balazica26
3. mar 2011

baby a kolké trávite tehotenstvo doma? Ja som doma už 7 týždeň a už neviem čo by som so sebou robila... niekedy mám pocit, že som doma neprávom, lebo sa cítim super a potom zrazu príde kríza a musím si ísť ľahnúť, lebo ma nafúkne, spraví sa mi ťažko na žalúdku... a som ako taký tuleň...len sa povaľujem.

gabika84
3. mar 2011

@balazica26 ahoj ja travim tehotenstvo doma. prisla som z cudziny, kde som sa narobila az az, takze teraz si to nicnerobenie celkom vychutnavam. uz si pracu nehladam, pretoze na zaciatku piateho mesiaca mi to pride zbytocne. do prace by som mohla chodit aj tak nejake tri mesiace uz len, a to mi pride zbytocne. s takym bruchom sa niekde nahanat. pracujem doma, cca 2 hodinky denne, dorabam si statnicu, takze sa uplne nenudim..

gazovicka
3. mar 2011

ahojte babulky... vie mi niekto prosim povedat, ci si mozem dat rano tak, ako som bola navyknuta 1PL jablckoveho octu v pohari vody? odkedy som ostala tehu som si to pre istotu nedala, ale normalne mi to chyba, jablckovy ocot mam rada... a este sa chcem spytat, hrozne ma naduva, tak som si kupila Espumisan. v pribalovom letaciku je napisane davkovanie 2 tbl. 3x denne, ale neviem, ci aj tehotne mozu zachovat toto davkovanie... dakujem.... 🙂

balazica26
3. mar 2011

@gabika84 hmmm... ale ak som ta pochopila, tak nie si zrovna na PN... mne vadí hlavne to, že sa nemožem z domu pohnúť... teda môžem, ale nestojí mi to za tie problémy... tak som len domka...obcas cez vychadzku do obchodiku a tak... zvykli sme s manželom napríklad praktizovať večerné prechádzky... a teraz mam vychadzky len dve hodky poobede a večer už musím čučať doma.
Teba určite velmi zamestnavaju štátnice... ja už to mam naštastie za sebou 🙂) skôr si hladam robotičky, čo môžem robkať bez nejakej námahy...nejake ručné práce a tak... ani sa určite nežeň do práce... a vychutnávaj si ničnerobenie... zachvilku budeme zamestnané až až 😀

gabika84
3. mar 2011

@balazica26 jaaaj, prepac. ano ja nie som PN. to je asi rozdiel. nie zeby som chodila von od rana do vecera, ale ak chcem, tak mozem hocikedy. dokonca teraz chodim von nerada, snazim sa vyhybat autobusom, cakarnam a inym uzavretym priestorom, kvoli chripke. nerada by som ochorela. statnice mam tiez uz za sebou, teraz si robim z anglictiny. takze ked uz necvicim, aspon namaham mozog. musim sa priznat, ze kym som sa nevenovala tej anglictine, som mala pocit, ze doma len hlupnem ☹ snazila som sa aspon vela citat, pozerat spravodajstvo a tak.. vidim to aj na niektorych mamickach na materskej, predtym takych aktivnych, s rozhladom, upravenych.. potom ked ich vidim v teplakoch, nemaju ani cas na to, aby si vlasy zafarbili, tak mi je ich luto 😒 je skutocne velmi dobre, ked uz si doma, najst si co najviac cinnosti. snad aj skusat nieco nove (rucne prace, ucit sa novy jazyk, cvicenie a pod.) drzim palce, nech sa z toho nezblaznis 😀 ja ked mam dlhu chvilu, tak ma hroozne bavi planovat vybavicku pre babo. to ma tak utesuje. ale uz by som ho chcela mat domaa 😝

veva82
3. mar 2011

@enrikad no a ja som to mala pri prvom a teraz som v pohode....žeby som išla mať chlapca?????

veva82
3. mar 2011

@balazica26 ty máš vychádzku len poobede,lebo ja aj doobeda ale tú nestíham využiť kedže drichmeme do 10tej 😀
Ale som si povedala ak budeme fit o mesiac začínam krútiť na biku aspoň po 20 min,lebo len kysnem...mám pocit že mám 100kg navyše,ale ked sa viac ponamáham ma veľmi pichá v brušku tak sa aj bojím namáhať........uvidím čo bude o mesiac 🙂
Ty kokso a to sme už 7 týždňov na PN????

enrikad
4. mar 2011

@dai : jasné, že sa nedá podľa tých nevoľností určiť pohlavie 😀 ja som včera nedokázala zjesť obed v práci - a to bol suprový - rezeň so zemiačikmi, ktoré mám veľmi rada... a doma som si dala jogurt s rožkom a už som dobiehala ku zách. mise...😀

enrikad
4. mar 2011

@veva82 : tajne túžiš mať chlapčeka??? .. podľa nevoľností sa to určiť nedá, ja som len tak konštatovala - že možno, lebo chcem mať babu 😀

balazica26
4. mar 2011

@veva82 myslíš, že je dobrý nápad cez PN ísť na bike? No 6-7 týždnov... to je... už veľa... Ja sa buď nenamáham... alebo som divná...ale mňa už v bruchu nepichá.... už nie tak ako dakody..... mňa už len nafukuje... a trochu ece prsia cítim...

gmartina
4. mar 2011

@balazica26 ja som tiež doma, nie síce na PN, ale mala som smolu, zmenila som prácu, otehotnela a vyrazili ma v skúšobnej dobe...takže si už nič nehľadám...síce môžem ísť vonku kedy chcem, ale veľa sedím doma, a tiež si pripadám, že tu blbnem. Samej sa mi vonku nechce, keď tak skočím na nákup, výbavičku ešte neplánujem a manžel hodne pracuje. Tak aby som sa nezbláznila, našla som si brigádu na doma a poctivo sa snažím makať....ale tiež si neviem zvyknúť, stále som niekde lietala, pracovala a teraz mám pocit, že sa zbláznim...a leniviem 🙂
a čo ty? budeš ešte dlho na PN?

zora256
4. mar 2011

Ahojte!
Aj ja som na PN-ke,už od 6tt,čiže dosť dlho,ale porobím si doma čo treba,občas si zájdem na poštu,do knižnice,k našim,troška prechádzky a pár slov prehodíme,z rána som tu a poobede navarím,a večer si čítam,alebo pozerám telku,dá sa len si treba spraviť režim. 😉
A s tím bicyklom,len opatrne som niekde čítala,že tehuľky by nemyli,lebo môžu spadnúk kôli rovnováhe,a aby ich niekto nezrazil,ale v nútri ak máš taký,tak je bezpečný. 😉
Tak sa držte baby!

zora256
4. mar 2011

@gabika84 A ty už cítiš pohyby?

balazica26
4. mar 2011

@gmartina ja vôbec netuším dokedy ma nechá lekár doma... ja sa cítim teraz fajn... ale mám dosť stresové zamestnanie a jeden potrat za sebou, takže neviem... možno vo štvrtom mesiaci nabehnem do práce a možno budem do konca tehu doma... neviem... a akú si si našla brigádu, ak to nieje tajomstvo? Výbavičku podla mňa môžeš začať pomalinky zháňať... ja sa na to teším, ale v mojom prípade je to ece skoro... ved ty už si takmer v polovici 🙂

gmartina
4. mar 2011

@balazica26 ja sa cítim výborne vlastne od začiatku, chvalabohu nemala som žiadne problémy, tak dúfam, že to tak bude aj naďalej. Výbavičku ešte nezháňam, lebo mi to príde skoro a mám strach, aby som to nezakríkla. Tiež som mala potrat, takže nakupovanie si nechám niekedy za 2 mesiace, keď už bude teplo a bude sa fajne vyberať.
No a ja som pracovala v marketingu, takže z bývalej práce mi umožnili robiť doma niektoré brigádnicke veci...napr. vkladať data do pc a tak. okrem toho sa snažím pomôcť s rozbehom jednej firmičky....a ešte píšem jednu diplomku..tak som rada, že som vyťažená...a čo ty? ako pokračuješ v ručných prácach?

verinka100
4. mar 2011

Ahoj dievcata, Chcem sa spytat, mali ste niektora skusenost s MA, prip. ci sa to nejako prejavuje aj navonok napr. bolestami, alebo krvacanim? 😕

balazica26
4. mar 2011

@gmartina tak to si riadne vyťažená... 🙂)) v ručných prácach..ked mám náladu tak niečo spácham... dnes by som rada uplietla nejaký košík na jarnú dekoráciu 🙂.... občas sa tak bavkám... ale lenivá som ako hnoj...len tak špekulujem stále 🙂

balazica26
4. mar 2011

@verinka100 ja som mala silné kŕče ale ani ma neprehnalo, ani nič,...len krče a to som mala večer a vnoci krvavá škvrnka a ráno som začala krvácať jasnočervenou krvou.To už som utekala na urgent.

gmartina
4. mar 2011

@balazica26 no snažím sa...rada by som sa naučila pliesť...ekd si predstavím také krásne malé ponožtičky pre drobca....joooooj, ale nemám na to nervy ...veľmi sa mi páčia také ručne upletené veci...si fakt šikovná, že to vieš, ja som na také veci bola vždy ľavá, raz som uplietla šál a bola to katastrofa 😀

balazica26
4. mar 2011

@gmartina aaaaale...s pletením som na tom tak ako ty..tiež sa mi to páči, ale nebaví ma to... ocovi som raz uplietla šál... a strašne hrýzol...ale on ho nosil, lebo bol odo mňa :D

gmartina
4. mar 2011

@balazica26 tak počkaj, predpokladám, že ak sa vrháš na košíček, tak už máš nejaké začiatky za sebou 🙂 ja som naposledy držala ihlice v rukách tak pred 10 rokmi, takže už ani neviem ako sa držia....predpokladám, že sa raz na to vrhnem ako babka a budem pliesť vnúčatám 🙂

balazica26
4. mar 2011

nooo... pletenie košíka je úplne iné ako pletenie svetra :D mne to príde podstatne jednoduchšie 🙂 pár vecí som uplietla, nejdem to robiť prvý krát...

verinka100
4. mar 2011

@balazica26 Aha, takze si mala bolesti aj krvacanie. A co babo? Zachranili ho? Ja sa bojim hlavne toho zamlknuteho potratu, ze proste pridem ku gynde na kontrolu a povie mi, ze srdiecko nebije :(

balazica26
4. mar 2011

no...ak to sa môže stať... ale ked sa to stane... tak je to síce smutné... ale proste niečo nebolo v poriadku... a príroda to zariadi tak, aby to bolelo čo najmenej..teba aj bábo. Ja som sa s tým aj tak vyrovnala... je lepšie, ak je potrat skôr, ako neskôr ked už sa začneš pripravovať na príchod nového človiečika...
To moje krvácanie a kŕče skončili potratom...srdiečko nebilo...a nebilo už pár dní... keby som nezačala krvácať, tak je to ten zamlknutý potrat... no a potom som šla na čistenie. To nebolo nič strašné... Hlavné je aby sa s tým vyrovnala žena.
A ty si tehotná, že máš také obavy??