Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

diano
12. máj 2011

@simi251 mne je tiez tie to 3 dni nejako blbo a mna to chyti na vecer ale tiez si myslim ze je to zhladu pretoze dneskaj isla som na len kyselina no strasne.najprv ma napne a ked to nerozdicham tak to uz nezastavim.este dobre ze ma to nechyti v robote.si na pn. alebo pracujes

simi251
13. máj 2011

@diano Nie momentalne nepracujem. Sme v zahranici a nedavno sme zmenili mesto a nepodarilo sa mi odvtedy nic najst a teraz uz ani nehladam. 🙂

odabinka
17. máj 2011

Ahojte... Dnes mi lekar povedal, ze mozem dvihat maximalne 4kila... Je to normalne? Bohuzial, mam robotu kde musim dvihat desatnasobok - raz za cas, ale aj tak. Neviem co mam robit ☹ Robit ci nerobit. Som 8tt. Drobec ma 2cm. Je to uzasne ako rychlo rastie 🙂 Ale bojim sa...

ivusiatko
18. máj 2011

@solinkarka, tak blahozelaam🙂)
tak v pondelok som bola pri doktorke a mi to potvrdila, len som pri nej krvacala tak som doma na pn a oddychujem. I ked po tom ako som dosla domov som uz nekrvacala dala mi tabletky tak povinne papam. Myslite ze to mohla byt aj z toho kedma vysertovala? lebo ako vysprtala sa vo mne riadne :-/ boze tak to nemam rada, mohli by vymysliet iny sposob. A poslala ma aj na ultrazvuk tak som v 5tyzdni a krpec ma 5mm🙂)
a zatial sa citim uplne v pohode ako keby som ani tehotna nebola.

sonula44
18. máj 2011

Ahojte, tak aj Ja patrím medzi Vás i keď trošku nečakane ale tešííme sa moc hlavne mangel 😅
Najväčšia sranda je ,že som teraz po 8 rokoch doma nastúpila do práce a zrazu // čiaročky 😀
U doktora som ešte nebola ,chystám sa budúci týždeň dúfam že všetko bude Ok .
@ivusiatko tak blahoželám 🙂 a držte sa ,som tiež v 5.tt

veronika002
19. máj 2011

Ahojte, môže sa pridať? ja som v 9tt a sedím v robote a je mi príšerne..... :o)))

odabinka
19. máj 2011

@veronika002 Ahoj, ja som v 8tt, tiez sedim v robote ale mne nastastie nieje zle 🙂

veronika002
19. máj 2011

@odabinka tak to máš iné šťastie, no mne to prešlo keď som tu tak na stoličke zallomila, že až.... :o)))) aj kolegyňa ma nechala nech si oddýchnem a potom som sa zobudila tak, že mi zabehla slina a akoro som sa nedokašľala :o)))

diano
19. máj 2011

ahojte ja som 6tt a mne byva spatne rano a poobede dobre no navecer strasne . vceraj som mala aj troska krvy tak dufam ze uz to nebudem mat.teraz mi je dobre.uvidim ako mi bude vecer. mal to uz niekdo?ked vraciate ci ste mali aj krv nie moc ale trochu.

zairaz
19. máj 2011

Ahojte dievcence, tak ak smiem tak sa k Vam pridam 🙂 dnes sme boli prvy krat u lekara. Podla posledne MS som tak v 5 t + 2 dni, robil mi USG a ukazal mi zatial iba taku bublinku, o dva tyzdne ideme znovu tak uz by malo byt vidno viac, teda dufam :(
Zistila som to dva 19 DPO pozitivny tehu test 12. 5. , 5. maja bol este negativny 😵 Trochu som ale nekludna, stale ma pobolieva podbrusko, niekedy ma chyti krc, a taka je to zvlastna bolest dufam, ze je to OK a bude to ok aj nadalej.
Mohla by som napisat aj na snazilky nech nezufaju, ja som myslela ze to bude dlho trvat mala som problemy s cyklom niekedy som ani nemala MS aj pol roka,a tak sa to striedalo, pol roka nic a potom mrska 2 - 3 x,bolo to po vysadeni HAK 4 roky :(. Potom som zacala brat sarapis a cyklus nabehol a aj zostal teda teraz od januara, no a prvy mesiac snazenia pol aprila a MAJ lasky cas a jeto tu 🙂. Tak sa tesime a verim ze nam to tu vsetkym dobre dopadne 😵

venny26
19. máj 2011

@jaruska8 inak aj mne prestalo chutiť sladké ale už sladké chute postupne nabiehajú

odabinka
19. máj 2011

@veronika002 Ja mam stastie, ze si mozem v praci normalne pospat 🙂 Je neuveritelne co taky maly cloviecik s nami urobi 🙂 A tie moje nalady... Chudak moj manzel 😀

veronika002
20. máj 2011

Dnes som bola na kontrole s očkom a potom som sa šla pozrieť na trh, že ako to tam vyzerá s ovocím. Už ma nebaví kupovať umelé jahody vo veľkých marketoch a keď som sa tam prešla, tak som si kúpila jahody, červený melón, žltý melón... jahody už skoro pol kila padlo a teším sa na pokračovanie s dyňou. dúfam, že bude sladká... toto je moje obdobie, veľmi zbožňujem toto ovocie.... Ale aby som nerozprávala len v dobrom, tak som k tomu dokúpila ešte 4 paradajky, 2 papriky a nákup zdravého ovocia a zeleninky, pre miminko ma vyšlo na 10 eur..... tak sa pýtam, že keď má niekto z nižších vrstiev také chute na ovocie ako ja, asi si musí trošku nechať zájsť chuť..... to je smutné, že za trochu vitamínov dá človek také peniaze...... ale hlavne, že miminko dostane čo potrebuje a čo si pýta :o)))

lienkasnv
20. máj 2011

Ahojte, môžem sa aj ja pridať? Min.týždeň mi doktor potvrdil tehu, mala by som byt teraz v 8.tt 🙂

odabinka
27. máj 2011

Ahojte tehulky 🙂 Mate nejake info o HAPTONOMII? Robi sa to na Slovensku? Ze v Cesku ano, ale neviem najst kontakt 😒 Musi to byt krasne 🙂

mellani28
28. máj 2011

Ahojte ja som tiez uplne na zaciatku tehu v 7tt babatko bolo planovane a minuly tyzden sme boli na kontrole videla som byt tej malej fazulke srdiecko🙂🙂.Inak 2 tyzdne som mala nevolnosti kazde rano ale zacala som castejsie jest a pit a zlepsilo sa to.Tiez cikam v kuse 🙂 v noci ani nestihnem zaspat a uz mi zase treba 🙂

cakaja
30. máj 2011

Ahojte baby chcem sa spýtať jednu otázočku... dnes som bola u lekárky a tá mi potvrdila, že som tehu (naš pevé mimi 🙂 🙂 🙂 ) povedala mi, že podľa sona som v 6+1 tt ale podľa poslednej menštruácie, čo som si vypočítala by som mala byť v 7+6, tak ako to rátajú lekári? Rátajú to od dátumu poslednej menštruácie, alebo od veľkosti plodu? Inak naše mimi má 0,63mm a to zodpovedá na aký týždeň? Ďakujem krásne za odpovede!

lucinanm
30. máj 2011

ahojte, aj my sa tesime lebo po dlhorocnom snazeni sa nam to konecne podarilo, minuly tyzden som bola u lekara, no nepovedal ze v akom som asi tyzdni, no myslim si ze asi 6, zajtra sa chystam k nemu tak som zvedava co mi povie, len verim a dufam ze vsetko bude v poriadku,
viete mi poradit comu sa hlavne vyhybat?

renkaniki
31. máj 2011

@cakaja Prvý týždeň je vskutočnosti menštruačná perióda, pretože tehotenstvo sa počíta od prvého dňa poslednej periódy. Tento týždeň sa počíta ako časť 40. týždňového tehotenstva, hoci dieťa ešte nebolo splodené.Prajem prijemne tehulkovanie 😉

renkaniki
31. máj 2011

@lucinanm Gratulujem Tehulka 😉

rony2011
31. máj 2011

Ahojte,
včera mi vyšli na tehu teste 2 čiarky 🙂 Celá som happy, ale mám z toho aj strach. Na budúci týždeň mám objednanú dovolenku letecky. Mám ešte dovtedy navštíviť lekára, či všetko je o.k. ?
Kedy je vhodná chvíla navštíviť lekára? Počula som aj také dačo, že ani priskoro tam neni dobré chodiť, aby neuškodil plodu... Ďakujem za odpovede!

venny26
1. jún 2011

Ahojte baby, zajtra idem k dokimu, snáď mi už dá knižku, držte mi palce 🙂

sara2515
1. jún 2011

Ahojte,tak ja som vcera nasla na teste // 🙂konecne od januara sme sa snazili 🙂 Zatial nemam ziadne priznaky okrem unavy-od tretej poobede zyvam vkuse,keby som mala v praci postel,tak si pospim 🙂 a este prsia mam ako z gumy 🙂 Buduci tyzden asi zajdem k lekarke...neviem,alebo este pockat? posledna menstr. bola 28.4.

strihalka
1. jún 2011

@rony2011 ahoj, no hlavne by si nemela letet, plod by to nemusel prezit a mohl samovolne odejit, nemelo by se letat prvnia posledni trimestr.....

bajka1
1. jún 2011

Ahojte, mozem sa k vam pridat? Vyzera to tak, ze som tehotna, len cakam na potvrdenie od doktora...Nemozem sa dockat, ci je vsetko v poriadku...

smile234
2. jún 2011

ahojte kocky, tak aj ja uz patrim medzi Vas 🙂 31.5. mi test ukazal 2 ciarky 🙂 tesime sa 🙂 mam nevolnosti, spala by som kazdu chvilu a pocitujem pichanie v podbrusku....az o dva tyzdne mam ist k lekarke, tak uvidime 🙂

smile234
2. jún 2011

@bajka1 to aj ja sa neviem dockat, co mi povie lekar....pred par dnami som si robila test, vysiel pozitivny. lekarka ma objednala az na 14teho juna, tak dovtedy musime cakat 🙂 ja uz by som mala najradsej hned potvrdene aj od lekarky 🙂

odabinka
2. jún 2011

Ahojte.... Ako liecit prechladnutie v tehotenstve???

rony2011
2. jún 2011

@strihalka dakujem za info! Dnes idem ku lekarovi a popytam sa na to všetko. Čítala som tu diskusie ohľadne lietania, ale každá má na to iný názor, tak baba poraď si sama.... 🙂

strihalka
2. jún 2011

@rony2011 ja osobne bych se bala, prece jen je to tlak......