Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
5. nov 2009

noo to je ptoom ozaj divny a co ty byvas na dedine??noo tak ,,hadam v meste sa najde aj jeden normalny,ktory nas zosobasi,,,a mam este aspon to statsie ,ze moj priatel moze mat svadbu v kosotle,bo uz bol raz zenaty ale na urade

irsina83
5. nov 2009

ahojte, mozem sa pridat?

pepppe
5. nov 2009

ahoj,,,,jasne,pekne sa knam pridaj 😉

irsina83
5. nov 2009

ahoh,

no vidim ze niektory farari su ozaj divni...vacsinou su to ty dedinski....v meste by mali byt uz modernejsi 😉

pepppe
5. nov 2009

noo to dufam aj ja:D noo vsak hadam to nejako vyriesime,cim skor,,,,ale tazko sa do niecoho dokopat,poviem si mam este cas 😀 a co ty si uz ako vidim tiez mala svadbicku

irsina83
5. nov 2009

hej mala som v maji...tak ono je to vzdy na uvazeni vas oboch aj ja som chcela byt tehu este pred svadbou ale mm nechcel 🙄 ale je to ok...

pepppe
5. nov 2009

noo ja som chcela babo teraz a svadbu potom,ale ked si to teraz tak vezmem,mala som to mat naopak,,,teraz to bude rychle vybavovanie,,,uvidime,co povie priatel,...on suhlasit bude so vsetkym 😀

simusska
5. nov 2009

ja byvam na dedine ale moj manzel v meste a on nema birmovku tak sme to nakoniec vzdali...ale ked chcem mat dedi pokrstene v kostole tak staci ze krsny rodicia sú zosobaseny v kostole

mojalili
5. nov 2009

simusska - hm...a chodili ste predtym na poucenia? pretoze ak ste dieta splodili pocas pouceni, to jest....ak bol amer svadby, tak by to mal uznat...aj u nas to tak bolo, dokonca mojho manzela brat je farar 😀 . Aozaj zalezi na ludskosti fararov, ze?
AJ ja som sa pred mesiacom vydavala a som asi v 6.tt, no uvidim presnejsie v sobotu, ked pojdem na vysetrenie, lebo som mala byt v 8.tt, len babo bolo o 2 tt mensie

pepppe
5. nov 2009

noo pekne...takze aspon budes mat pokrstene deti

mojalili
5. nov 2009

to budu, jedno uz je🙂 ale pravdupovediac, netusila som, ze som tehotna, ked som sa vydavala. MAla som dostat mrchy v den svadby 😖

irsina83
5. nov 2009

mojalili,

babo nemas o 2tt mensie. u mna sa stalo to ze u mna ovu prebehla o 2 tyzdne neskor. ja by som mala byt podla datumu mojej poslednej ms asi v 10 tt ale som 8tt. no len tebe to tvrdi lekar ale ako ti to moze tvrdit ked utz vyhodnoti ako dlho si tehu...ja len chcem povedat ze podaktori lekari maju komunisticke metody 🙄 ja mam moderneho dr a on vidi na sone podla velkosti ako dlho som tehu. ked som bola v 6tt plus 3 dni tak drobec mal 8mm a teraz som 7tt plus 5 a dobec ma 13mm. a co ten tvoj? tak isto si myslim ze ovu si mala neskor.

simusska
5. nov 2009

nie mojalili my sme najprv splodili babo a az tak sme zacali planovat svdbu a vsetko to prasklo ked som bola na spoved

mojalili
5. nov 2009

IRSINA - myslim si, ze lekari vedia dobre nahnat strach...ked som bola u lekara s tym, ze spinim a som tehotna, tak som mala byt v 6.tt. POvedal mi, ze nic v tehot. dutinke nevidi a ze budem musiet ist o tydzen na potrat...zacala som opet spinit o 4 dni, tak som sla do nemocnice . TAm mi lekar tiez povedal, ze mam tam len dutinku, ale ze pocka na porovnavacie sono.... TAk som o tyzden isla na vysetrenie zmierena s tym, ze na druhy den idem na potrat (uz druhy, prvy som mala MA v 8 tt, ale este v roku 2005). Ale predtym som sla na kontrolne sono, kde lekar potvrdil, ze embryo zodpoveda dokoncenemu 4.tt, videl aj embryo, hybalo sa...takze mi vnukol novu silu...teraz 1 tyzden lezim a idem v sobotu na kontrolne sono, ci je vsetko OK, ci je srdiecko a tak...tak uvidim...Mavala som nepravidelne mrchy, a myslim si, ze ovulaciu som vazne mala ovela ovela neskor, lebo sme sa s muzom cez "plodne dni" mnou vypocitane nemilovali naplno🙂. Takze tak... 😀

mojalili
5. nov 2009

simusska - viem,ake su katolicke pravidla prisne, tak mi je to luto. ☹ Sama som si robila 1. prijimanie pred svadbou, prvu dcerku som krstila pred svadbou, a vlastne moja druha svadba bola v kostole, nakolko som prvu mala na MSU a bola som rozvedena. Jedine moje stastie bolo, ze som bola pokrstena, inak by som sa ani ja nemohla vydat v kostole...a to by asi rodina mojho muza neprezila.. 😕 😒

simusska
5. nov 2009

ale co doktori si kecaju co chcú

irsina83
5. nov 2009

mojalili ja som na zaciatku tehu bola tyzden v nemocnici na pozorovani lebo som mala silne krce a v tedy som bola 4tt od oplodnenia, to mi povedal moj dr. a v menocnici mi tvrdili ze som 7tt a ze to mam divne a zakrpatene. takze preto ma to hned pohorsilo co ti tvrdia lebo aj mne to tvrdili a potom som sla na kontrolu a utz normalne vyhodnotil vek drobca a to sa este bude menit az do 13tt. to mi povedal moj dr. ja mam diagnozu PCO tak ja som ani nemavala ovu a potom som zacala brat femibion 800 a nejako ma to nastartovalo a teraz mam aj duphaston na udrzanie tehu... mas nejake lieky?

mojalili
5. nov 2009

Hej, hned od zaciatku mi dal Duphaston, ten som brala aj pri dcerke. Resp. som si ho vypytala hned, ako som zistila, ze som tehotna. a este Ascorutin, na moje spinenie. Beriem aj kyselinu listovu....ale moj zaludok si pri nej robi co chce...

jaruska8
5. nov 2009

Ahojte baby, presne, lekári niekedy hovoria blbosti, aj preto som od toho môjho predchádzajúceho odišla. 😒 A s tými týždňami je to tak, síce hovoria, že od poslednej menštruácie, ale keď má niekto (väčšina) posunutú ovulku, teda nie 14 dní od prvého dňa menštruácie, tak by sa to malo brať od oplodnenia, no je to zložité, veď aj mne to inak vychádza. 😉

dydynka
autor
5. nov 2009

ahojte baby,,tak ja som dneska bola u doktora a videli sme byt srdiecko tak som stastna jak blecha :D

irsina83
5. nov 2009

dydynka,

super a aky velky je drobec? ja som bola vcera a drobcek mal 7tt a 4 dni a mame 1.3cm 😀 bolo to uzasne vidiet tam poskakovat to male srdiecko 😉

mojalili
5. nov 2009

Jejda DYDYNKA, IRSINA, super, gratulujem k vasim krasnym embryjkam🙂 😀 Super spravy, ja sa neviem dockat, kedy mne lekar potvrdi podobnu vec, ale bojim sa bojim 😕

irsina83
5. nov 2009

mojalili

neboj, dockas sa... 😉

dydynka
autor
5. nov 2009

mno podla poslednej mrchy by som mala byt v osmom mesiaci,,,ale inak asi nie bo to male je len 4mm male :(

mojalili
5. nov 2009

Didi, asi 8 tt si myslela 😀 , v pohode...no asi to je skor 6.tt podla velkosti, co som si vycitala, ale hlavne, ze je vidiet srdiecko, pekne bije... 😉

irsina83
5. nov 2009

dydynka tak to si podla velkosti asi v 6tt. my sme mali v 6tt plus 3dni 8mm ale v siedmom tyzdni zdojnasobuje velkost 😉

dydynka
autor
5. nov 2009

mno hej tyzden som myslela :D mno a teraz tam idem az v decembri tak to bude o mesiac vecsie :D idem hajat babulky bo som unavena,,som dneska behala s autom stale a strazila kamoske malu :D tak sa zatim majte

mojalili
5. nov 2009

NO vidis Irsina, ako sme sa zhodli s radou pre DYDYNKu,tak sa neboj, ze je malicke...asi si na tom tak ako my🙂ale ja sice este neviem, aky sme, tak uvidim

irsina83
5. nov 2009

dydy,

aj tebe spravil dr. komunisticky vypocet. nabuduce mu povedz ze ci mu utz vyhodnocuje skutocny vek dietata, ja by som podla poslednej ms mala byt 10-11 tt a to niesom lebo sa mi posunula ovu... neboj baby vsetko dozenie 😉

mojalili
5. nov 2009

Dievcata, je vidiet, ze sa nudim, uz som si prezerala tehotenske oblecko na mmibazare, ch jo...co ked uz nic normalne neobleciem, esteze mi zostali jedny tehu gate z predchadzajuceho tehotenstva 😀