Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

saska99
28. dec 2009

Ahoj Katka,

ďakujem ti pekne ja som už aj volala sestričke ta mi povedala, že keď beriem duphaston malo by to zmiznúť. Tak to si ma teda riadne vystrašila...neviem ako to v robote vydržím. Zajtra hned pôjdem k doktorke...

lutsine
28. dec 2009

Baby chcem sa spytat, nevsimli ste si ci sa vam zvacsil pupcek, myslim ta dierka zda sa mi nejaka vacsia, moze to byt tym nafuknutym brusiskom?

mib
28. dec 2009

saska, ja mam podobne problemy. zacalo sa to spinenim a na prvy sviatok vianocny sa uz objavilo aj krvacanie. v mojom pripade ide o hematom. ten sa prejavuje prave tmavou krvou a nemusi ohrozovat babatko. moj hematom je relativne maly, ale aj tak som bola okamzite vypisana na PN, nariadeny kludovy rezim a ziadne behanie ... obchody, zamestnanie, rodina ... nic.

mib
28. dec 2009

simonka, bolesti ako pred mrchou ma vobec netrapia. ak je to tym, ze si babatko potrebuje spravit priestor, nech si ho len robi. skor som sa tesila, ze aspon pocas tehu sa zbavim krvacania. bohuzial. ☹

katka22r
28. dec 2009

kocky vsetko bude oki ale v prvom trimestri treba riesit kazde krvacanie alebo tmave vytoky...

lutsine
28. dec 2009

Kocky, chcem sa spytat, nevsimli ste si ci sa vam zvacsil pupcek, myslim ta dierka zda sa mi nejaka vacsia, moze to byt tym nafuknutym brusiskom?

saska99
28. dec 2009

mib a bola si na pohotovosti? Ja sa dnes poobede chystám na pohotovosť a ak tam nič nevybavím tak zajtra ku gynekologičke...bojím sa dúfam, že to bude ok! Objavilo sa ti to iba teraz? A ten hematon sa musí vyberať?

mata299
28. dec 2009

ahojte kočky....dúfam, že ste po sviatkoch pribratejšie, ale ok....ja som ešte deň pred Vianocami utekala na urgent, krvácala som, našťastie to prešlo, dnes som bola na kontrole...ako vidím, trápime sa tu s tým viaceré...

baby, chcem sa opýtať, nechytá vás občas depka? ja som dnes taká urevaná, všetko sa mi zdá škaredé
😨

saska99
28. dec 2009

ahoj Mata, prosím ťa to krvácanie si mala iba 1 deň? Čo ti povedali na urgente? Ja sa tiež dnes chystám na pohotovosť...dúfam, že je všetko ok! Samozrejme, depku máme občas všetci...musíme myslieť pozitívne...to je pre bábo lepšie... 🙂

lulu4
28. dec 2009

saska99 ahoj, ako citam ty si na tom podobne ako ja s tym kedy sa vam ma narodit drobcek... uz si bola aj u lekara na potvrdeni tehu?

mata299
28. dec 2009

saska...krvácala som len 1 deň, ale určite preto, že som išla hneď na urgent....tiež beriem duphaston a dali mi na pár dní aj dicynone...., teraz beriem ešte aj ascorutin...vraveli, že to krvácanie mám z toho, že na krčku maternice mám nejaký vriedik a ten krváca

mojalili
28. dec 2009

Dievcata, co krvacate ic spinite, aj ked ot nemusi byt nic zle, treba, aby to posudil lekar a zistil pricinu spinenia ci krvacania.

LUTSINE - to je normalne, ze sa ti pupok roztahuje, ja mam v nom este jazvicku po laparoskopii a aj ta sa roztahuje, a ku koncu tehu bude aj vycnievat u niektorych pupok ako gombicka 😉 JA uz mam len malicku vypuklinku, zachvilku sa zarovna...

JA som sa tak rano ansrala na odberoch, bola som na AFP testoch, len odber a cakala som skoro 2 hodiny len na odber, lebo sestricka to ma naprd zoranizovane. Chodim sukromnemu lekarovi, ktory ma sukromnu prax v mojom meste, a 20 km od nas ma v nemocnici ordinaciu. KEdze mi brali tam vsetky testy, tak som musela aj teraz tam, inak by som v klude mohla ist k nemu do sukromky, ved si platim. NO ale ako ma ta brzda sestrickovska nasrala, sme tam viacere nadavali. 15zien pustila predo mnou , ked som sa ohradila, ze som prisla na odbery 2., tak ze si mam pockat 😠 😠 😠

NO je to za mnou, idem s dcerkou von, vyvetrrat mozog, zase ma boli hlava a neviem preco... 🙄

saska99
28. dec 2009

Ahoj Lulu bola som u doktorky, brali mi krv a 21.12 mi potvrdili, tehotenstvo. Tak to sme na tom skoro rovnako...dúfam, že mi to krvácanie prejde a že to nebude nič vážne.

groka
28. dec 2009

ahojte

mib
28. dec 2009

saska, ked som zacala spinit, hned ma poslali z prace domov a na druhy den k mojej doki. ta mi nariadila kludovy rezim. po dvoch tyzdnoch sa vsetko ukludnilo a po spineni ani stopy. a na prvy sviatok vianocny som zase zacala krvacat. asi dve strany dozadu som opisovala, co sa vlastne stalo ... pozri spat. urcite ti ale odporucam ... ziadny stres a ziadna namaha. ak to spinenie nie je silne, chod zajtra k svojej lekarke. ak chces mat istotu, chod este dnes na pohotovost. vysetria ta a budes vediet ci treba nieco riesit alebo nie. uvidis, ze to bude v poriadku, len netreba nic podcenit. 😉

mib
28. dec 2009

kocky, s tym krvacanim alebo spinenim nas tu ale je. to je take bezne? ja som si myslela, ze je to velmi zriedkave a tu citam, ze s tym ma problem kazdu chvilu niektora z nas. 😖

matka, den pred vianocami? ja som zistovala ako to na pohotovosti chodi den po vianociach. trosku som bola rozcarovana z toho fantastickeho poplatku za pohotovost. vravim si ... ved kde uz by tento stat nevyberal peniaze? 😀 poslali ta po vysetreni domov alebo ta chceli hospitalizovat? na co je dicynone a ascorutin?

mojalili, to ta nechala cakat tehotnu ci ste boli vsetky tehotne? pocula som, ze takto podobne to chodi aj na vysetreniach na cukrovku. nic lepsie ako sediet niekolko hodin v cakarni, ked si tehotna. ako riesis tie bolesti hlavy? ja mam skoro kazdy den.

mata299
28. dec 2009

mib...no je nám veselo ako vidím, nechceli ma nechať v nemocnici, mala som šťastie na dobrú lekárku a tá mi povedala, že aj tak by mi v nemocnici dali len tieto lieky...takže ma tam nenechali..., ale bola som pripravená, kdyby neco
dicynone je asi na zastavenie krvácania, to mi aj pichli, ale brala som to len dva dni, keďže mám trombofíliu a ascorutin je na posilnenie ciev..to je vitamín, dá sa voľne kúpiť v lekárni....

inak aj ja mám bolesti hlavy, tak ku večeru vždy....

ozaj, a ako spíte v noci? ja vôbec...som taká unavená 😒

katka22r
28. dec 2009

a to ste este len na zaciatku a uz nespinkate?babenky uzite si spanok 😉 na konci uz bude vsetko boliet a spanok s velkym bruskom o nicom 😒 drzim vam palce

mib
28. dec 2009

katka, hore si spominala krvacanie v prvom trimestri ... krvacanie v druhom trimestri uz nie je take caste alebo nie je take nebezpecne? ty uz to mas o chvilu za sebou. drzim palce. 😉

mati, ja som mala tiez stastie na vybornu lekarku. velmi starostlivo ma prezrela, skontrolovala kazdy kusok cez ultrazvuk. a povedala mi presne to iste - v nemocnici by so mnou aj tak nic viac nerobili. tak som bola rada, lebo tam by som urcite iba stresovala a vobec by som sa nevyspala. mne nedali ani jeden z tych liekov, ale krvacanie nastastie preslo a dnes uz prakticky ani nespinim. odporucila mi iba magnesium.

spanok ... ked opomeniem to, ze sa v noci niekolko krat zobudim ale hned aj zaspim, tak je to v pohode. spim aj cez den ... vacsinou zaspim tak na pol hodku aj dva krat denne. len sa bojim, ze si na to zvyknem. 😀

katka22r
28. dec 2009

noo v druhom nieje take caste a preto ak sa vyskytne tak hned do nemocky a za nicim necakat,ja som mala obe potraty v 12tt tak viem co a ako aspon tak podla seba co sa zomnou dialo..ale nechcem tu o tom pisat no pokial nekrvacas nezaoberaj sa tym dobre?,,,radsej aby si si to neprivolala a dakujem za drzanie palcekov uz ma to caka mozno v stredu

mib
28. dec 2009

katka, privolavat nic nechcem. so spinenim a krvacanim mam problemy od zaciatku. do nemocky sme bezali hned ako som zistila, ze krvacam. nic nenechavam na osud. radsej ho ovplyvnim, ak sa to da. u mna krvacanie sposobuje hematom. nie je velky, teraz ma priblizne 2x6 mm. dufam, ze sa vstrebe a my sa dostaneme do druheho trimestra. 😉

katka22r
28. dec 2009

drzim palce moja

jaruska8
28. dec 2009

Ahojte baby,
aj ja prispejem trochu do diskusie (tentoraz bohužiaľ 😒 ). Dnes som ráno začala špiniť, len taký rzžovkastý výtok, nie je to prvýkrát, už tretí krát tento mesiac, ale dnes sa mi to nepáči, vždy to bolo jednozázové, ale dnes to bolo aj ráno aj večer. ☹ Ja mám nižšie placentu, tak vraj s tým musím počítať, taeda, že sa to špinenie objaví, ale nesiem to veľmi zle, bojím sa a je naprd. ☹ ☹ ☹ Viem, že by som sa nemala stresovať, ale to sa ľahko povie...

tinka349
28. dec 2009

cafte baby, ja nastastie problem s krvacanim nemam, len mam taky biely vytok, a teraz newem ci mykoza, lebo uz som jednu prekonala alebo to je normalne pri tehu, ale nemam ani palenie ani svrbenie, nic....tak newem...

a 10.tyzdnov som bojovala s alergiou ani newem naco, a bola som zavisla na muconasale, nic ine mi nezaberalo. Az ma jeden lekarnik postrasil, tak som zacala s morskou solou, a je to ciastocne prec....

a v noci spim v pohode, akurat beham curat aj 2x za noc. Ale cez den to dospavam, skoro kazdy den poobede spim 2 hodiny, tak si vychutnavam spanok aspon teraz 🙂

a dost casto stresujem, ked ma muz zlosti, ale ked on ma vie tak neskutocne vytocit, ze revem a mam depky aj celu noc...

drzim vsetkym palce nech ste ok

mojalili
28. dec 2009

JAruska, viem ako ti je, aj ked viem, ze to mozno nic neznamena, psychika si robi svoje... 😒 Drzim palce, nech prejde....vies, ze aj ja som spinila v 13.tt, a nemala som ani hematom..dkonca krvacanie bolo take chvilkove....a moj lekar zistil, ze to mam z kvasiniek, ktore oslabuju krcok....preliecil to a je to OK. 😉

Katka22r - drzim palceky na stredu 😵 No spat aj spim riadne celu noc, okrem budenia sa na wc (3x za noc), ale navecer mavam migreny, tak 3x do tyzdna. Mavala som aj pre tehotenstvom, a mam ich dost kriticke, vrcholia zvracanim a hnackou...nedokazem nijako fungovat. PO NOvom roku idem k lekarovi ho oboznamit s tym....dnes mi pomohlo to, ze som si lahla do tmy a kludu aspon na par minut (moja dcerka akosi nedovoli dlhsi klud).

Aj ked mam dovolenku, stale som v jednom kole, nahanam sa a neodpocivam...az vecer, ked ma zacne boliet hlava zistim,z e som vobec cerz den neodpocivala 😒 😒 😒 MIB - v jednej lekarni mi povedali, ze iba homeopatika na migrenu mozem, ale nemali ich 😠 , isla som do druhej lekarne, tam ich nemali a pani mi povedala, ze uz sa nevyrabaju....a ze mozem aj PAralen, co mi ta v prvej lekarni vyslovene zakazala.....ale ja som vycitala, ze Paracetamolove lieky sa raz za cas mozu...skor, nez Ibalgin....takze s om z toho jelen. Ale pravdu povediac...mne zaberie LEN Paralen, hned do 10 minut...a mam pokoj...ale snazim sa to riesit bez neho pokial to ide.... 😒

mata299
28. dec 2009

mojalili...nemáš náhodou problémy s krčnou chrbticou?inak mne lekár povedal, že paralen môžem...tak neviem, čo ťa stresujú.... a nelietaj toľko cez deň 😀

mojalili
28. dec 2009

JEjda, moje príspevky sú najdlhsie 🤐 mala by som sa hanbit...ale neda mi nepovedať, ze v sobotu idem uz do 5. mesiaca....teraz som to pozerala.....ved to je sooooook 😲 😲 😲 rychlo to utekaaaaaaa

dydynka
autor
28. dec 2009

ahojte baby..chcem sa vas opytat ze ci aj vam doktor povedal ze na vc ked idete na velku potrebu nemozete tlacit,,,ja mam teraz niekedy problem sa vykakat 😅 a musim aj potlacit,,ale sa bojim aby to neuskodilo babu,,neviete mi niektora poradit?

tinka349
28. dec 2009

dydynka - mne lekarka nic ohladom toho nehovorila 😖 co ja viem ? tak nie si este vo vysokom tyzdni a myslim si, ze by to babu nemalo nejak uskodit, ani vyvolat teraz predcasny porod...skor az vo vyssom tyzdni....no newem....skus jest kadejake kompoty, ja osm mala problemy so zapchou, a odvtedy sa napchavam slivkami a zavaranymi mandarinkami 😀

dydynka
autor
28. dec 2009

tinka ja sa snazim jest vsetko na kopu aj take veci aby ma prehnalo a nic,,neviem co je somnou,,,vcera som bola na nakupe a normalne sa mi pred ocami urobiilo take biele a nic som nevidela,,keby na priatel nedrzal tak ani nevidem von,,strasny pocit,,,to sa mi stalo prvy krat