Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
29. dec 2009

3D ultrazvukove fotky ma moja doktorka vyvesene aj pred abmulanciou vonku a su fakt nadherne aj na jej internetovej stranke su, tiez ich budem urcite chciet... ale to si este pockam, zatial budem rada ked bude vsetko ok, lebo tam pojdem ako tehu prvy krat zrejme buduci tyzden

lea821
29. dec 2009

ano mas pravdu ze tu beru teh. od 12 tyzdna... ja som raz uz v 11 tt potratila tak dufam ze teraz bude vse v poriadku

lulu4
29. dec 2009

tak to ti drzim palceky nech to dobre dopadne, takze kedy ides najblizsie k dokimu?

mirka285
29. dec 2009

Moni vitaj 🙂 Kocky tak prave som sa vratila od lekara a som dost nasrata ☹ nakolko sa lekarke pokazila obrazovka kde som aj ja mohla vidiet babo ked mi robi utz. nevidela som tentokrat nic,doktorka sice povedala ze vsetko je v poriadku ale predsa je to ine ked aj ja vidim ako sa male hybe a poskakuje..tak som bola sklamana a ked som jej povedala ze som sa objednala na 3D tak ma uplne zrusila ze vraj naco,ze staci ked pojdem az potom okolo 20 tyzdna na morfologicky,ze netreba dieta zbytocne zatazovat..ale aj tak som rozhodnuta ze pojdem,ved doktorka to nemusi vediet,aj tak si to hradim sama,ale chcem mat fotku babatka a ked bude dobre otocene mozno sa dozviem aj pohlavie 😉

lutsine
29. dec 2009

TINKA349 ako bolo na ultravzvuku , bola si v Centre prenatalnej diagnostiky v KE? ja sa tam tiez chystam.

lulu4
29. dec 2009

mirka: tak to by aj mna nastvalo, teeeda aka je mudra ta lekarka.. vsak asi kazdy chce na UTZ vidiet babeno, ved to je na tom to najkrajsie a preco by si nemohla ist na 3D? ved si to clovek aj tak hradi sam.... a doktori predsa vedia ci ti tym ublizuju alebo nie... nebudu ti predsa robit nieco cim by ti ublizili...

mirka285
29. dec 2009

tak tak Lulu,tiez si to myslim...akurat mi pride take blbe ze jej to musim zatajit,na druhej strane kto by ju zas pol hodinu pocuval ☹

lutsine
29. dec 2009

od vcera vecera ma boli hlava a este stale neprestava? mozem si nieco dat? pomocc

mib
29. dec 2009

lutsine, mojalili spominala, ze paralen sa moze. len ho nezober vela. urcite nie ibalgin a podobne lieky. 😉

mata299
29. dec 2009

ahojte 🙂
včera som mala depky, dnes som juž ok....a mám hroznú chuť na zmrzlinu....včera som mala chuť na šľahačku, tak som vybehla do večierky, našťastie tam šľahačku na šľahanie nemali, takže som svoj prísun kalórii stopla...
lutsine...paralen môžeš, ak neprejde po 1 tabletke, tak po 6 hoďkách si môžeš dať ďalsí

mib....na tú madernu som pozerala aj ja, máme ju tu v ke...majú celkom fajn akcie a pekné vecičky

mib
29. dec 2009

mati, maju zaujimave veci za sympaticke ceny. nechcem vyhadzovat na tehotenske oblecko vela penazi, ked ho budem nosit par mesiacov. uz si si nieco aj skusala? na co treba dat pozor pri vyberani velkosti? ... ze slahacka? mnam. 😝

... dnes mam cely den tie predmrchovske bolesti ... prechadza mi to az do noh. a akoby to nestacilo, cely den mi je tazko. este ze nezvraciam. 😖

mata299
29. dec 2009

mib....pomáha mi celkom fatra, keď mi je takto ťažko....inak ešte som nebola v tej maderne nič skúšať, skôr som pozerala kočiariky a oblečko na malé 😉

mib
29. dec 2009

mati, a ake kociariky si pozerala? tiez som sa uz po nejakych pozerala ... zatial iba na nete a pravdupovediac vobec neviem, co mam hladat. babatko sa narodi do leta a kym bude zima, bude mat pol roka. obavam sa, ze to sa uz do hlbokeho vo fusaku nezmesti. aj si sa s niekym radila, co je dobre na toto obdobie?

kocky, to je otazka aj na vas. .. po akom kociku treba pozerat? zmesti sa este standardne velke dieta do hlbokeho kocika v zime, alebo treba pozriet nejaky sportovy s fusakom?

tinka349
29. dec 2009

lutsine - NA ULTRAZVUKU BOLO SUPER, ZASA SOM REVALA KED SOM UVIDELA DROBCA 😵 stale skackalo, s ruckou mavalo, kopkalo, lekarka spocitala 2 rucky, dve nozky, potom vsetkych 20 prstekov napocitala 🙂 pocuvali sme drobcove srdiecko, vsetko pomerala, a ze je vsetko v najlepsom poriadku. Fotku z 3D som nechcela, drobec vyzeral jak ufonec maly 😀 a platila som 7 eur, na dalsi taky ultravzuk som objednana v 20 tt a tam sa plati uz 23 eur, a dam si aj fotecky, 4 fotky stoja 7 eur 😖 ale bolo to daco neskutocne nadherne 🙂

a chcem sa vas opytat - je mozne zistit pohlavie uz tak skoro v 12 tt? lebo doktorka sa ma pytala co mi kupil Jezisko a hovorim ze ruzove papucky pre male, a ona dala zoom na bejby a hovori - zeby mal jezisko pravdu ze to bude dievcatko? ale si myslim ze to len tak tipovala 🙂

lulu4
29. dec 2009

tinka: tak to musel byt krasny zazitok a nezobrala si si teda fotecku? tak to este moc nevyzera ako clovek ale je to aj tak krasne 🙂 a bola si bez manzelika radsej tento krat?

tinka349
29. dec 2009

lulu - bol aj manzel, a ked lekarka spocitala na oboch ruckach 10 prstov a aj na jednej nohe 5 prstov, tak muz sa opytal, ze ci aj na druhej nozke ma 5 prstov, a lekarka z neho mala dost 😀 jeho to moc nebralo, iba akurat ked male zacalo tancovat, vtedy zacal ze to bude po maminke 😝 a fotky som si nebrala, tak teraz este nie su take pekne tie 3D, a moja normal lekarka mi robi kazde 3 tyzdne 2D fotky a zadarmo...ale v 20 tt si dam aj tie 3D spravit, drobec uz bude velky

lulu4
29. dec 2009

tinka: tak to si viem predstavit toho mojho to tiez nebude nejako moc brat asi.. ved uvidime, prvy krat idem aj tak sama... az neskor pojde so mnou.... tak urcite ze ked je drobec vacsi aj tie 3D fotky stoja za to.... no tesim sa prvy krat k lekarke.. uz nech je pondelok a mozem jej zavolat

pepppe
29. dec 2009

tinka ozaj to musel byt krasny zazitok...no ja idem teraz k dokimu az 18 januara ale to drobca neuvidim,bo moj doki take nema ☹ nevadi,hlavne ked mi povie,ze je vsetko ok,uz dve fotkx babetka mam tak uvidim ho az neksor

tinka349
29. dec 2009

joj strajkuje mi net 🙄

fotku som nezobrala, manzel povedal, ze male vyzera na tom 3D ako maly ufonec 😀

a manzel so mnou bol, a aj komentoval...ked lekarka pocitala prsty na rukach, on sa spytal, ci nemoze spocitaj aj n anohach, a ona sa smiala....

a v 20 tt zoberiem asi mladsie segry so mnou, oni sa na to male asi tesia viac, ako otecko maleho 😉

a newete mi povedat, kedy sa u drobca tvoria oblicky? lekarka mi povedala, ze vsetko je ako ma byt, len ze akurat nevidi oblicky 😖 tak dufam, ze sa urobia, alebo ze ich len prehliadla....

mojalili
29. dec 2009

MIB - no, tema kocik...aj ja som sa s nou zaoberala....Dcera sa mi narodila v MARCI...Mam doma JANE POEWRTRACK, vanicka je autosedacka a je mala....ale na leto staci, len na zimu by sa tam s fusakom nezmestilo...jedine sportiak, ktory ide z toho urobit....lenze po mojej skusenosti, ked je tuha zima, nie je v tom babo dokonale kryte a branene proti vetru ci zime....fakt tuho rozmyslam, ze kujpil normalne hlboky kocik za par korun....ay sa do neho zmestilo aj v zime s fusakom....a na buducu jar uz budem pouzivat moj Powertrack JANE ako sportiak, ked uz bude mat okolo 9 mesiacov...to uz bude lepsie. Ale po mojich skusenostiach urcite si kupim nejaky lacny, ziadna kombinacia....hlboky kocik...ved sportiaky sa daju kupit zvlast za lacne peniaze..
Po mojich skusenostiach su zbytocne tie 5 kombinacie, ale kazdy ma svoj iny nazor....

pepppe
29. dec 2009

fuha to ja neviem a co ty si mala ist aj na nejake to vysetrenie na tie vseliake mozne choroby babatka a co na to ti nic nepovedala??lebo ja som na takom niecom este ani nebola,tak neviem

mojalili
29. dec 2009

MIB - vies< mne ide o pohodlie babetka a hlboky kocik je hlboky kocik.....po skusenostiach praktickost je prednejsia, nez image 😉

tinka349
29. dec 2009

pepppe - no ved to bol ten ultrazvuk co som bola dnes, lekarka tam merala chrbticu, nosovu prepazku a ine veci, a ze vsetko je v poriadku mi povedala, a ten ultrazvuk sa robi medzi 12-14 tt, a je to hlavne na downov syndrom

pepppe
29. dec 2009

jaj vidite kocik a toto som este neriesila ako uz mam vybraty,ale neviem ci bude vhodny aj na zimu,, 😠

vierkaha
29. dec 2009

Ahojte,
MIB -ja som dnes celý deň surfovala na nete a pozerala kočíky. Pýtala som sa aj kamočiek, ale každá radí iný typ. Ja budem mať baby koncom júla a tiež mám dilem aký kočík kúpiť. 😒

mojalili
29. dec 2009

Peppe - treba si to riadne premysliet, lebo ked kupis 5 kombinaciu, tak o rok v lete zistis...ze sa ti paci ulne ine sportiak,ale ty uz budes mat doma....Ja mam tento doma, len v takej zeleno kaki farby s otocnym prednym kolieskom...prijemna hraskova...aj vanicku aj sportiak.. http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=215431
ale som rozhodnuta, ze hlboky riadny kupim...za 3,500 skk
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

mib
29. dec 2009

mojalili, ved prave toho sa obavam, za ten sportiak s fusakom nechrani dostatocne, ale ze zase tie kombinacie maju male vanicky a tam sa uz pol rocne bejby vo fusaku nezmesti. takze ty planujes kocikovat az do konca zimy v klasickom hlbokom? image ma v podstate netrapi, skor sa chcem popozerat po nejakych pouzitych - hlavne pri tom hlbokom ... ved ten je fakt tak na pol az tristvrte roka.

peppe, aky kocik mas vybraty? kupovat ho este nejdem, na to je kopec casu. ale trosku sa chcem zorientovat, aby som nezmatkovala na poslednu chvilu.

mojalili
29. dec 2009

KOčky, dala som len tak nazor, ze hlboky...len nie Dema....

Toto som nasla, mozete citat...http://mamina.pluska.sk/mamina/sikovne-pomocky/...

mib
29. dec 2009

mojalili, ale ten sportiak je pekny. si s nim spokojna?

mojalili
29. dec 2009

Hej, JANE sportiak bol super, paradny, dcerka ho dlllho vyuzila. Najlepsi je s prednym otacanym kolieskom.....len ta vanicka bola velmi mala...