Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kiwi82
6. jan 2010

vierkaha, ja beriem femibion 800, to mi poradila hematolgicka, to je namiesto kyseliny listovej, teda to je k.listova ale je uz uprvena, spracovana, lebo nie kezda zena vie cistu kyselinu listovu sprcovat, natravit.
Dakujem za tip na ten caj, skusim si ho pozriet v lekarni.
a viete co mi teraz troska zachutilo? hrianka s maslom a na to tuniak vo vlastnej stave a vela citronu na to. uz som to dnes trosku jedla a este si asi dam. aj ked ma napina ale musim.....
s tym tlakom, ja ked som bola na to prijme tak mi namerala sestricka 135 / 90 nezvyknem to mat az take vysoke ale to bolo asi tym stresom.

jajka28
6. jan 2010

no ahojki vierkaha - ja som išla na k dokymu v 8 tt. a robil mi vag.sono a bolo to vidieť...povedal, že je možné že jedno ešte zanikne, vraj je to časté...tie ktoré idú až okolo 10tt. na sono veľakrát vraj ani nevedia že čakali pôv.dvojky...

no a že jednovaječné sú jedny zo 4 dvojčiat...vačšinou su dvojvaječné po stimuláciach hormómi, um. oplodn. atď...no nám Pánbožko takto nadelil-len nech je všetko ok-25.1. mám sono a všetko sa dozviem 😕

a s tým Peppe s tým nasivinom aj ja som si dala ten detský - je slabší...manžel frčal 5 rokov na nasivine a stal sa závislým až mu pomaličky prestával účinkovať....nemohol dýchať bez neho....musel ist na operáciu do Ružomberka na nosné a pomohlo to odvtedy nič nepotrebuje....

fičíííím

lutsine
6. jan 2010

Ja beriem vitaminy Elevit Pronatal, su tam obsiahnute vsetky vitaminy aj 800 mg kyseliny listovej, beriem to kazdy druhy den po jednej tablete. Vraj su silnejsie a ucinnejsie ako ostatne,tak neviem.

elko69
6. jan 2010

ja som brala mamvit ale akosik ma raz z nich naplo a odvtedy sa neviem prinutit si ich dat ale to su tablety na cele tehotenstvo takze ich mozem brat kedykolvek...

vierkaha
6. jan 2010

Mne doki dal, calibrum baby plan- tie mám na prvý trimester a potom sa berie iný typ a beriem ich každý deň - teda mala by som, ale odkdy som doma tak mám nejakú deravú pamäť 😵

lutsine
6. jan 2010

kazdy lekar asi preferuje ine vitaminy, ale hlavne je aby sa narodili zdrave deticky.

vierkaha
6. jan 2010

No veď to, ale dal mi ich zadarmo na celý trimester - no nezober si ich 😵 Ale nerobili mi zle a celkom dobre som ich znášala, aj keď mi bolo zle

elko69
6. jan 2010

ja som si vitaminy kupovala v lekarni sama,ani on mi ich neodporucal nejako,samaodseba som si ich kupila...

avila
6. jan 2010

Ahojky, aj ja beriem vitaminy. Centrum Materna aj s DHA. Predtym som nic neuzivala, teraz mi to pride ako automatika. I ked aj na to su rozne nazory.

Jajka, aj mne videl doky v 6.t.t. dvojky. Zial, v 10.t.t. uz len jedno. Vola sa to syndrom miznuceho dvojcata. Tiez mi trvalo chvilu, kym som sa s dvojkami vyrovnavala, a potom... mi to bolo luto. Ale hlavne ze nas bojovnik je OK 😉 Drzkam palce, aby u Vas vsetko dobre dopadlo 😉

Mne dnes nejak tiez nevolno bolo... Uz viem, ze som sa vianocky prejedla, staci...

elko69
6. jan 2010

jako baby toto som pocula prvy krat..ale mne pri 6 tt potvrdil jedno takze to nebol moj pripad teda...

lutsine
6. jan 2010

mne tiez v 7 tt vravel,ze je tam len jedno.

vierkaha
6. jan 2010

TAk neviem, možno si doki robil len srandu a ja robím paniku- nemyslím to tak, že by som dve nechcela, ale teraz som v strese či sa budem vedieť postarať o jedno bábo a nieto ešte o dve - celkovo som nejaká pošahaná, precitlivená, na štupľa som sa strašne tešila a teraz pri všetkom panikárim - drahý je už zo mňa na nervy. Ja viem to hormóny, ale aj tak 😠

elko69
6. jan 2010

neboj to prejde ked pocitis prve pohyby a uvedomis si co to vlastne mas v brusku 🙂

vierkaha
6. jan 2010

Ja si to tiež hovorím, len nie som zvyknutá sa takto správať - ja som bola vždy tá čo utešovala iných a teraz je to naopak ... dosť bolo depresívnych výlevov.
elko69 už vieš čo čakáte?

elko69
6. jan 2010

vierkaha este nie,este som ani na sono nebola objednana tak cakam ze ma az tak na 20 tt objedna..

lutsine
6. jan 2010

a to nerobia ultrazvuk pri kazdej kontrole?

elko69
6. jan 2010

nie...myslim ze mas narok na 3 alebo 4 ultrazvuky??neviem...ale nerobi mi ultrazvuk na kazdej poradni...

lutsine
6. jan 2010

No mne zatial stale robil vaginalny ultrazvuk,ked som u neho bola. Ma ho priamo v ordinacii,tak preco by ho neurobil. Ved musi skontrolovat ako sa male vyvija.

elko69
6. jan 2010

no mne robil aj taky aj taky...tiez ho ma priamo v ordinacii ale tak vzdy ma vysetri zdola hmatom a pocuva rdce ci dobre bije a tak...

mirka12011
6. jan 2010

ultrazvuk sa nerobi vzdy mas narok na 4 ultrazvuky a ked ta posle gynekolog na kontrolne alebo zo zdravot.dovodov mozes aj na viacej ale to sa mi zda ze si uz hradis sama....ja som si uz jeden hradila sama a jeden nie dalsi mame v 20tyzdni a tak v 30 a 40

vierkaha
6. jan 2010

Ja už sa neviem dočkať, pôjdeš aj na 3D ultrazvuk?
Kamoška mi hovorila, že v TT má 3D Dr. Ilavský, ale u neho to vraj stojí 80 €. Ja pôjdem do Hlohovca tam to stojím 45€

elko69
6. jan 2010

hej v TT to obi Ilavsky a podla man je to dost drahe unho,aj ja zvolim Hlohovec tam je cena 1000 sk cez tyzden a 1200 cez vikend,teda tak to bolo predtym,teraz neviem..aj ja tam pojdem..

vierkaha
6. jan 2010

Aj môj doki Dr. Péči ide kupovať 3D ale , že ešte sa nevie kedy a koľko to bude u neho stáť. takmožno už pôjdem na 3D u neho a nebudem musieť ísť do Hlohovca - ešte uvidím

elko69
6. jan 2010

no ja uz sa pomaly pojdem objednat aby ma n atej 20 tt objednal...

vierkaha
6. jan 2010

Vraj sa do Hlohovca ojdednáva tak 3 týždne vopred.
Už ste kupovali aj nejaké detské oblečenie? Ja zatiaľ len surfujem po nete a pozerám kde čo a za koľko 😵

elko69
6. jan 2010

no tak to uz sa za chvilu mozem objednat...ja som vacsinou uz podostavala vecicky teraz n avianoce a postielku a vsetko k tomu mi kupila mamina..

vierkaha
6. jan 2010

My sme to rodičom a kamarátom povedali až na vianoce, tak nikto nič nestihol kúpiť 🙂

vierkaha
6. jan 2010

Idem sa naobedovať a potom pôjdem do mesta, tak zatiaľ papa pokecáme neskôr 😀

mery19011
6. jan 2010

Ahojte babenky aj ja som na zaciatku v druhom mesiaci a asi mame vacsina rovnake priznaky!Tiez byvam unavena a napina ma na vracanie a v noci sa budim koli cikaniu,ale inak znasam to dobre.

vierkaha
6. jan 2010

Ahoj Mery máme rovnaký termín, mám taký pocit, že sme s tým všetky prešli, až na nejaké výnimky 😵 mojej kamoške nie je vôbec nič, ale tie naše deti nám to potom určite vynahradia