Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

vierkaha
20. jan 2010

Romini aj ja má presne ten pocit dokonca sa mi zdalo, že mi trochu spľaslo, ale doki hovoril, že to som len bola nafúknutá, kvôli zadržiavanej vode a že teraz by som už mala pokračova normálne

lulu4
20. jan 2010

romini: ty mas uz ake zlate brusino a ked tak kukam ja som teraz v zacinajucom 9 tt a mam ho ako ty tiez v 9tt takze budeme na tom asi podobne... no ja som si hned myslela ze budem mat velke brusko....
tinka niekomu vystupi brusko az ovela neskor, je to individualne...

nanula1108
20. jan 2010

ahojte babulky, mate tu niekto skusenost s tabl co sa vkladaju priamo do posvy v prvom trimestri? na liecnie zapalu.a tiez mate taky hustejsi hlien?? je to ok??

avila
20. jan 2010

Leonax, gratulujem 🙂 Hlavne, ze je vsetko OK. Kedy Ta zavolali na buduce?

Mne teraz brusko dost narastlo, sa sfotim a zacapim potom... Baby druhorodicky, tusim petka a Jajka, aj druhe tehu prezivate tak citlivo, ale bo uz je to take lezernejsie? Teiz sa tesite z kazdeho snimku a pozorujete sa ako pri prvom?

Na tripple testy ste isli na lacno? To mi bude pekne blbo...

lulu4
20. jan 2010

nanula: tabletky na vkladanie do posvy som nemala ale mala som asi 3 tyzdne dozadu svrbenie a dala mi taku mast s aplikatorom co sa zavadzala do posvy a bolo na pribalovom letaku ze tento liek len pod dozorom lekara a tak som sa zlakla a tak som si to nezaviedla radsej tym aplikatorom uplne hlboko ako by sa malo ale aj tak to zabralo...
hlien byva hustejsi, celkovo je v tehotenstve zvyseny vytok, pokial je biely a nezapacha tak je dobre, akekolvek zmeny treba hlasit na gynde

mirka285
20. jan 2010

tinka ale ty si neni dobry priklad na porovnavanie brusiek,tebe nechuti papat a chudnes tak jasne ze nemozes mat take brusko ako romini 🙂 no ale na druhej strane aby si ju neskor este nedobehla 😀

tinka349
20. jan 2010

mirka - no to je tiez pravda ze ja som za cele tehu nepribrala, prave naopak, len chudnem, a vsade kde idem pocuvam len :''ukaz brusko''....a ked ukazem, tak na mna pozru a spytaju sa, ze ci som vazne tehotna 😠 moja mamina pribrala pri 1.tehu 27 kg, tak newem ci ju uz dobehnem 🙄

nanula1108
20. jan 2010

vdaka lulu, dal mi ich lebo som krvacala ale "iba" z cipku, ze tam mam aj zapal, ale je mi to hrozne neprijemne. zacala som spinit po stolici, lebo ju mam velmi nepravidelnu,aj kazdy 4-5den, potom je to hotove peklo, a nakoniec trocha spinin.je to ako bludny kruh, nic mi nato nezabera, a zle je ze stale nemoze skoro nic jest, ale ani pit,skusam vsetko mozne, len dufam ze to coskoro prejde....

lulu4
20. jan 2010

nanula: s tou stolicou to je ozaj tazke, ale vacsinou to je tak v tehotenstve... ja tiez nemam teraz pravidelnu stolicu ale nastastie chodim aspon kazdy druhy den aj ked som sa asi pred vcerom zobudila s krcami po dvoch dnoch co som nebola na stolici... a dala som si jogurt aj ked nasilu a o pol hodinku bolo dobre...
nieco musis papat male potrebuje vyzivu, ty si uz v tyzdni kedy sa babo vyzivuje cez placentu, to je uz od 9 tt...
tak ked nastupi druhy trimester malo by ti to uz pomaly prechadzat... na dobru stolicu zevraj pomaha lyzica lanovych semiacok zapit rano vodou... ale ja osobne som to neskusala...

jajka28
20. jan 2010

avila ahojki

no je to uplne to isté ako v prvom tehu a kým neprešlo týchto prvých rizik. 12 tt tak nie som kludná, ale pozorujem sa strašne, tam ma pichlo, na WC idem pomaly zo strachom atd...presne ako vy ostatné, no a mám výtok trošku viac stale sa sledujem či to nebude to miznuce dvojča 😕 ved vieš avi....

😅

no a teraz mám vačšie obavy z toho že malý ma 16 kg a naobliekaný aj viac no a strašne sa bojím ho trošku dvihnut atd... to sa povie nič nedvíhaj, aj na také sanky ho treba trošku podvyhnut, no des...

nanula1108
20. jan 2010

tieto fakty su mi zname, ale ozaj dostanem do seba iba malo, a to je hotove studium , co si vybrat 🙂 horsie je to s tym pitim, normalne som denne vypila 2l mineralky, a teraz, no zufale, schudla som uz 5kg, ale brusko mi rastie 🙂 !

avila
20. jan 2010

Tomu verim Jajka, ja tiez robim s detmi a minule som zabudla , tak som zdvihla si 4-rocne... Nie vzdy sa da... Kedy ides na sono? Podla mna uz sa nemas coho bat. Naposledy, ked si bola, videl doky plodove vacky alebo plodiky? Ono to bolo mozno aj tym Jajka, ze ja som prvorodicka. Kto vie...

So stolicou tiez pobiedne... Davam si Actimelko a Acidko, pomahaju tak, ze chodim raz za 2-3 dni... Bieda, ale co uz.

tinka349
20. jan 2010

baby na tu zapchu mi pomahaju kompoty - zjem aj celu flasku zavaranych sliviek, alebo broskyn, a neuveritelne mi to pomohlo 🙂

nanula1108
20. jan 2010

😀 ,aha tak slivky, velmi optimisticky som si pred seba dala celu flasku, lyzicku do ruky, zjedla dve, a letela na zachod, ale bohuzial vysli z vrchu 😠

tinka349
20. jan 2010

nanula - si ma poriadne rozosmiala 😀 ja som zasa nikdy nevracala, tak u mna to funguje 😝

nanula1108
20. jan 2010

som rada ze som ta pobavila,tiez sa to snazim brat s humorom, co ine mi zostava. ale divne je, ze doteraz som zvracala asi 4 krat, vzdy som sa to snazila nejako predychat,okamzite opustit miestnost atd, hrozne ma sice bolel zaludok, ale v globale som vitazila, tak len dufam ze teraz predsa uz nezacnem blinkat pravidelne, to by bolo cudne uz teraz no uznaj

johanka19
20. jan 2010

závidím všetkým, co napíšu, ze naštastie nezvracaju ..... jaj, co by som za to dala.
viem, mám byť rada, že je drobček OK, že si rastie
ale ja som odkedy viem, ze som tehu, schudla tri kilá (co by vo vseobecnosti nebolo zlé, je z coho 🙂 ) - ale ak vezmem do uvahy že ide o 8 dní - kedze dovodom je neustale zvracanie, radsej by som mala tie kilka pekne na sebe a zaidne blinkanie a mohla si povedat "na toto mám chut" ..... ja nemam chut absolutne na nic ....

nanula1108
20. jan 2010

johanka, presne viem o com hovoris,nemam chut absolutne na nic,len je problem, ze jest musim, lebo ked je to uz dlho,tak uz mi je logicky zle, ze som nic nejedla 😀

johanka19
20. jan 2010

manula, ved ja vierm, ze papať sa musi, a hlavne piť ....
viem, ze sa stazujem "zbytocne" kedze tieto problemy su "normálne" ... ale je to tazke - je to naše prve bábo, ja už nemám dvadsať (teda, aby som nikomu nekrivdila, neviem, ci s vekom je to lahsie alebo tazsie) a fyzicky to dost zle znasam aka som slaba ... teraz viem, ze malinkemu je to jedno, ze proste ono si zije a rastie, ale ak to neprestane, nebudem mat dost sil a toho sa bojim ...... strasne sa tesime na malicke, ale zatial riesime len to, ci som jedla a kolkokrat som blinkala a že musim piť .... ešte to vobec nie je o takom pocite vychutnávania si toho, že cakáme bábätko ....
aj moji rodicia - bude to ich prve vnuca a teraz maju so mnou iba starosti, kedze som sa pocas PN "nastahovala" spät k nasim, aby som doma nebola sama a teda vecer z prace prichadza tu aj manzela a je z nás velka rodinka krutiaca sa okolo mojho zaludka ....

ninkaa89
21. jan 2010

ahojte...johanka ja som z tych mladsich rocnikov 🙂 a ver, ze som mala, z casti este mam taky problem ako ty... okolo 6tt mi bolo nonstop na vracanie, aj som schudla, nic nevladala, a takmer potratila a absolutne som nechcela jest, nic mi nechutilo... teraz som v 10 tt a sa to dost zlepsilo, tak neboj, snad to aj tebe prejde...ono by to vseobecne malo prejst na zaciatku 2.trimestra... mne je teraz jeden den strasne zle, druhy den sa citim fajn, ako na kolotoci... a tiez rodina vyvara a snazi sa mi s jedlom vyhoviet a teda nemaju to lahke 😅 jedine co dokazem papat stale su zelene jablka, tie aj o polnoci ked sa zobudim na hlad, a pit ochuteny Rajec...niektore dni zijem len na tomto.. takze baby nie ste v tom sami 😉 a inak skusali ste nieco z lekarne na tie nevolnosti? mne dali homeopatika coculline sa to myslim vola, a troska to zabralo...
a v ktorom si tyzdni johanka?
nanula tebe to snad uz coskoro prejde, ved mas 13tt, tak drzim palce 😉

xpetka1x
21. jan 2010

janka ano to sa povie nic nedvihat ale je to tak...ja som tiez malu musela dvihat bo sme mali trampoline v lete v nasej dedinke no a sama tam nevide a ani nezide tsk som ju tam musela supnut..kociar tlacit a...dopadlo to zle ☹
teraz si davam pozor vobec je nedviham...tak uvidime

janinna11
21. jan 2010

Dobre ranko zienky, som neskutocne stastna 🙂)

janinna11
21. jan 2010

Prave som prisla od lekara a nasa fazulka je v uplnom poriadku, cytologiu z minulej kontroly som mala vraj na 1s*, vsetko je tak ako ma byt a ked som videla pumpovat to malinke srdiecko....bolo to to najuzasnejsie, co som kedy videla, skutocne a malinka si tam plavala a plavala, no krasa, krasne bolo vidiet hlavicku, obrysy noziciek a uz mame 18,1 cm, sme trosku vasci... ale to preto, lebo kazdy vecer Bambulke hovorim, ked ju hladkam, aby nam len rastla a bola silna, lebo ju velmi lubime a tesime sa na nu 🙂
Dakujem aj vam, ze ste ma tak podporovali v tom mojom strese z toho vsetkeho, co som za posledne dni citala a ze ste na mna mysleli, prajem aj vam krasne tehulkovanie, hlavne pohodicku a rastuce bruska🙂)

lutsine
21. jan 2010

Aj my s Tebou🙂 Pekné ránko všetkým.

janinna11
21. jan 2010

Ahoj Lutsine, dakujem, a vamsa ako dari?? rastiete?? odkial si?(ak to nie je tajne..)

kiwi82
21. jan 2010

ahojte dievcata, co sa tyka duphastonu, tak ja ho beriem od 5 tt po tri tabletky denne a od 11 tt po dve tabletky. myslim, ze sa moze brat az do 20tt.

lindus1
21. jan 2010

ahojte kocky,

tak uz sme domka od doktora, mame 2,5 cm, sme na zaciatku 10 tt a sme v poriadku, jupiii 🙂 🙂
tesim sa moc moc moc a dostali sme aj tehu knizku 🙂

03.02 idem na ultrazvuk, tam by uz mali byt presnejsie merania a mali by sme uz dostat aj fotecku.. a v ten den mam aj prvu poradnu, tak cakame....

lutsine
21. jan 2010

ahoj, ja som z VT, ano zaciname rast do bruska, uz ho dobre vidno. na vahe sme zatial nepribrali,len to co sme predtym schudli. Takze mame teraz 61.

jaruska8
21. jan 2010

Ahojte baby, mne zo dňa na deň narástlo bruško, už je pekne zaguľatené a už si ho aj okolie všimlo, minulý týždeň som ho videla len ja. 🙂))))))) A nejak ma aj pobolievalo podbruško, presnejšie akoby vaječníky, taká ťahavá slabá bolesť, tak sa asi tá maternica naozaj naťahovala. 😉

lutsine
21. jan 2010

Jaruska pridaj nejake fotky, nech vidime ake mas brusko. 🙂