Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
1. jún 2010

@ivuskaa55 vitaj..pridaj si inicialy aby sme vedeli v ktorom tt si...

romini
1. jún 2010

avila ja mam z jednej strany hrubsiu vrstvu a z druhej tensiu a je klimatizovany ci co. Mamina mi kupovala bol sice drahsi ale je lepsi. a ta kokosova vypln vraj neni moc dobra som pocula aj od druhych mamiciek tak neviem ale vsak sto ludi sto chuti.

alienka22
2. jún 2010

ahojte
prisla som Vás poprosit o radu. Som v siedmom mesiaci a sa mi zda ze pohyby citím stale menej. Je to v poriadku? Predtym sa malinka jasila aj cely den a teraz sa len obcas pomrvi aj to nie nejak silno. Je to preto ze ma menej miesta? Alebo mam ist radsej k lekarovi? Kazdy den citim ze sa mrvi len ma znervoznuje ze to uz nie je ako predtym ... Vdaka

30lenka
2. jún 2010

@alienka22 skus sa opytat lekara svojho. babatka maju niekedy taky svoj pokojny stav. no ak si s toho nesvoja opytaj sa rasdej lekara on ta prezrie. 😉

30lenka
2. jún 2010

Dobre ranko babenky. a mame tu dalsi des uprsany ach jaj 😒

alienka22
2. jún 2010

@30lenka dakujem, sledujem kazdy pohyb teraz sa prave pohla trosku tak som kludnejsia ale asi ma teraz nejake kludne obdobie

30lenka
2. jún 2010

@alienka22 naozaj ak si s toho nesvoja radsej zajdi budes kludnejsia alebo sleduj pohyb a znac si malo by sa pohnut aspon 2x do dna a mozno spinka via ake je posasie 😀

lutsine
2. jún 2010

@lulu4 ahoj, pozeram ze ty mas tu istu supravicku do postielkyy aku planujeme aj my kupit, kde si kupovala, ako vyzera v skutocnosti, nemas alebo nemozes odfotit? dakujem.

avila
2. jún 2010

@lulu4 , @elko69 diky, sadneme s muzickom a vyberieme. Nechceme obycajny molitanovy, som si ho omakala a je strasne makky, nepaci sa mi. Inak tie sady do postielok su butal drahe, ze 30 Euri, sa zblaznili???

Mame sa fajn, uz citim, ze Matusko ma menej miesta v brusku, nejak extra nemeni polohu, zato take vydutlinky vidiet. Ja tomu hovorim, ze sa vypuca 😀 Uz to chytil aj mm po mne 🙂 A periem a zehlim, aby mal vsetko cistunke. Kedze my budeme latkovat, tak som zehlila vsetky plienky teraz 😉 Som sa zabavila.

@lulu4 a Ty ako so skuskami?

alienka22
2. jún 2010

@30lenka tak ona sa pohne viac krát do dna len je to take slabe - predtym zvykla vystrajat jedna radost 🙂 a teraz je to tak kludne prevalovanie sa - asi preto som z toho mimo ze som bola zvyknuta na ine

lulu4
2. jún 2010

@lutsine ahoj, no ja som po tej zirafkovej sade vzdy tuzila a tak som ju musela objednat... objednavala som ju cez jednu pani z mimibazaru a to cez www.mimibazar.sk/katarinah5 ma tam dobre veci a aj dobre ceny... ja som brala obliecku na paplonik, na vankusik, ten mantinel aby si neudrelo babo hlavicku a este som si k tomu dokupila zavinovacku za 8 Eur a za vsetko dokopy som platila 30 Eur ale to uz aj s tou zavinovackou... v skutocnosti je to velmi pekne... tak vecer by som to mohla odfotit ale ja to mam len take ako mi to prislo lebo este musim pockat dva tyzdne a az potom budem moct zlozit postielku a poprat to a vsetko prichystat... ale nebola som sklamana voci tomu ako to vyzera na obrazku je to taka jemnunka kremova farba, zirafka s tymi macikmi su presne ako na obrazkoch... no a objednala som na matrac k tomu taku podgumovanu nepremovakavu plachtu, z vrchu klasicka frote... taku bledunko zltu a velmi sa k tomu hodi...

lulu4
2. jún 2010

@avila nooo ved uz ti pekny tydzen svieti tak uz Matusko musi mat aj menej miesta... teraz len budes sledovat kde vystrci rucku, nozku, musi to byt zabavne, to ja toho nasho este takto necitim lebo nie je este taky velky... a uz si skonicla v praci uz si na MD konecne? a kedy idete najblizsie na poradnu som zvedava aky ste uz velky?
no o tom prani a zehleni mi nieco hovor, o 2 tyzd. uz mozeme zlozit postielku, uz ju bude kam dat tak zacnem postupne vsetko prat a zehlit nech to tomu nasmu drobcovi uz pripravim... no a skusky zatial spravene vsetky, som zvedava na tu z pondelku, tam som nieco nevedela tak snad sa zlutuje, ved aj maly kopkal ako divy asi mi chcel nasepkat ale nedalo sa 🙂

elko69
2. jún 2010

@romini ja som zas epocula z eta kokosova vlozka je na to dobra ze dieta musi mat pod sebou tvrdsi matrac a nie makky moc,aj v clankoch o syndrome nahleho umrtia dojciat som to citala ze je lepsi tvrdsi matrac teda ten s tou vyplnou,tak neviem fakt..
@alienka22 ja som to mala napodobne a tiez som sa bala a dokonca sa mi raz dva dni neozval vobec ale potom som ho zacitila a teraz uz citim uplne kazdy jeho pohyb,nei kopance al elen ako sa mrvi,babetko ako rastie ma menej a menej miesta a niekedy ked si najde vhodnu polohu tak si tak hovie dlhsie v nej..
@avila popozeraj to aj na nete ake matrace s aodporucaju a rozhdonite sa...

dindulka
2. jún 2010

ahojte babulky 😉

chcem vás poprosiť o info či s tým máte niektorá skúsenosť. dnes ráno ma dvakrát tak výrazne pichlo od spodu, keď som prišla do práce išla som na WC a mala som na gaťkách taký hnedý výtok alebo skôr hlien, nebolo to červené ako krv, ale také hnedé. Predtým som mala biely hlien, ale to bol asi pošvový sekrét, jeho zvýšená produkcia je v tehotenstve normálna, ale toto ma trochu zaskočilo 😒 nechcem stresovať prosím odpoveď 😵

elko69
2. jún 2010

@dindulka ja by som to mozno az tak nepodcenovala,nezbehnes k dr nech ta prezre radsej??moze to byt aj pozostatok z menstruacie ale neviem,nie vzdy to tak je...nechcem ta strasit

dindulka
2. jún 2010

elko, ok ďakujem, teraz to už prestalo, keď sa to ešte objaví, zavolám určite dr. poprečitovala som si o tom už aj na nete

elko69
2. jún 2010

@dindulka ok sleduj sa ale radsej stale..

ivuskaa55
2. jún 2010

zdravim tehulky jak se mate

malemimi
2. jún 2010

ahojte!
som v 20tt a už mám bruško 😉
a včera som mala taký zvláštny pocit že by som chcela stiahnuť brucho proste mať to svoje malinke ako pred tým ale nemožem lebo tam nieco mam...( proste nie ze by som nechcela mimi ale to brusko ze mi zavadza ci co fakt zvlastny poscit. je to normalne? aj také citim že sa mi natahuje brucho nie ,že by som mala nafúknute ale cítim ako ma ťahá, že sa zväčšuje

Diana 🙂

elko69
2. jún 2010

@malemimi ahoj no to aj ja som sa zacala obhliadat ked mi zacalo rast brusko a vzdy som tak skucala pred zrkadlom ze jaka som uz tucnucka avzdy mi mm vynadal ze co blaznim,sak som tehotna..pockaj ked budes v tom 35 tt to bude este len brusko a v 40??takze ziadne stresy,tes s aze ti rastie brusko lebo babo rastie a ty to mozes vidiet kazdym dnom 🙂

ivuskaa55
2. jún 2010

@malemimi ahoj didus ja mam 16 tt a vim ze se ti natahuje maternica je to normalne dela prostor pro babtko i me se natahuje.ale je to pekny pocit i kdyz sem tam brisko boli .jinak se citis dobre?? 🙂 ivka

elko69
2. jún 2010

ok babule letim s apripravit na poradnu,drzte palce nech ma dnes uz vybavi..papa

dydynka
autor
2. jún 2010

ahojte tehulky,,,mam bolesti ako pri kramoch a este aj take ine bolesti,,,ak to do vecera neprejde tak skocim na pohotovost,,,mam taky pocit ze malej sa uz v brusku nepaci,,,

ivuskaa55
2. jún 2010

ahoj didus tak uz by chtel jit asi ven je tam asi dlouho kdo vi kdy to na tebe pride vit 🙂

ivuskaa55
2. jún 2010

@elko69 drzim palecky

elko69
2. jún 2010

@dydynka no to by mohli byt aj tie falosne kontrakcie ak nie aj prave uz...

elko69
2. jún 2010

@ivuskaa55 dakujem

ivuskaa55
2. jún 2010

@elko69 🙂

lulu4
2. jún 2010

@dydynka no u teba by to nebola ani zvlastnost keby sa uz malinkej chcelo ist von, ved uz ti svieti teda dost pokrocily tyzden... veru nezanedbaj to, keby ti to neprechadzalo radsej nech ta daju v nemocke na CTG monitor a budes pocut bit srdienko malinkej a tam vidno aj kontrakcie ci su alebo nie... tak budem drzat palce nech je vsetko oki... 8. juna ides prvy krat na tie Kramare ze?

dydynka
autor
2. jún 2010

no zajtra idem na poradnu na kramare tak mozno dovtedy aj vydrzim,,,,