Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
14. jan 2010

elko: to sono dva dni po sebe by malinkemu nemalo ublizit ale radsej by som sa toho 9.2. uistila u svojej lekarky a potom by si prinajhorsom to 3D odriekla a dohodla iny termin ale nemalo by to mat ziadnu suvislost...

avila: tak supeeer, gratulujem ku knizke aj k malickemu ze mu pekne bilo srdienko, ja som bola z toho srdiecka tiez dojata, ked som pocula bit nasmu drobcovi je to nadherny okamih... a co vsetko sa zistuje na tych triple testoch ak smiem vediet?
lebo mne hned na prvom vysetreni brali asi pat velkych ampuliek krvi a to mi sestricka vcera volala ze mam uplne vsetko ok, aj cytologiu mi robili aj to mam dobre... tak som sa potesila... ja idem 5.2. na poradnu

adelaine
14. jan 2010

ahojte babenky,

inak,
avil, to je super, mas tehu vodicak 🙂))

j ja este neviem vysledok z krvi zo screeningu v prvom trimesrti, a tiez uz coskoro, o tyzden uz idem na triple 😢
bojim sa uz teraz...zevraj nevychadzaju dobre...aaach 😒

lulu4
14. jan 2010

neboj sa adelaine: netreba dopredu zufat, mysli pozitivne, preco by prave tebe nemali vyjst dobre, hm?
v ktorom tyzdni sa teda chodi na tie triple testy v 15tt?

pepppe
14. jan 2010

ahoj avila,on ti robil uz sono cez brusko???aju ja chcem,mna vzdy len pekne zdola kontroluje 😠

adelaine
14. jan 2010

lulu, medzi 15 a 16 tt..mna tak objednali

peppe, ja som bola na sono v 14 tt a uz mi ho robil lekar zhora, cez brusko 😉

pepppe
14. jan 2010

noo ja som velice zvedava,ja diem v pondelok,ale pdola mna to bude zase len zdola,asi sa mu to viac paci 😀 😀 😀

adelaine
14. jan 2010

pepppe 😀 😀 😀 😀

pepppe
14. jan 2010

noo vsak inak sa to asni neda,,,heh ale tak nech ma radost,dedusko 😀 😝

adelaine
14. jan 2010

pepppe, aspon som sa zasmiala 😉 😀 som si uplne predstavila takeho rozstraseneho slintaveho dedka 😅
ale som uz ticho, lebo ma adminky zrusia, je nie som v teme 😖

avila
14. jan 2010

Zeby moj doky mal nieco proti mne? 😀 Inak, ja som bola tiez z toho v soku, toboz, ked som ani necakala, ze dnes sono vobec bude.

A na tripple testoch sa zistuju mozne vrodene vyvinove vady ako Downov syndróm, ráštep brušnej dutiny, chrbtice... ale take sa nas dufam netyka...

ninkaa89
15. jan 2010

johanka19 - ja myslim, ze je ok, ze ti duphaston predpisal, podla toho co som o tom citala, tak by malo babo pekne ostat na spravnom mieste 😉

a kolko z vas tu uziva ten duphaston hm? lebo by som chcela vediet ci to predpisuju len tak preventivne, alebo az ked su nejake problemy?

avila: ja tiez gratulujem ku tehu knizke, aj ze bilo srdiecko... mna to tiez rozplakalo, ked som videla ako mojmu bije ostosest 😅

simonka28
15. jan 2010

ahojte kocky!som tu zasa tyzden nebola.ninkaa89 ja tiez uzivam duphaston od5tt ale teraz na poradni mi povedal,ze uz mi ho nejde predpisovat,ze to stacilo.no moje male santi v bruchu ostosest-bohovsky pocit! 🙂 som nervozna bo cakam od utorka na vysledky toho tripletestu-boze,ze dva tyzdne!!! 😠

lindus1
15. jan 2010

caute kocky, ja som nejaky 8 tt a neberiem nic, teda okrem tehotenskych vitaminov Femibion 800, tie mi odporucil gynekolog, ze tie su najlepsie (ale asi aj najdrahsie).. myslim, ze ten duphaston sa predpisuje len ked je nejaky problem, spinenie, krvacanie a podobne

vladusha25
15. jan 2010

ahojte baby, ninka ja som tiez brala duphaston, od siesteho tyzdna, kedze som mala vtedy raz jemne krvacanie tak mi ho doktor predpisal ze ho mam uzivat az do konca 12 mesiaca, tak som ho poctivo brala, aj ked som uz nikdy viac nekrvacala, ale je to vraj dobre na udrzanie plodu, a pomaha to, skodit ti to urcite neuskodi ani tebe ani drobcovi, tak ho poctivo uzivaj 🙂

pepppe
15. jan 2010

baby akurat mi volala kamoska ,bola min piatok u dokiho,jej povedal,ze vidi dutinku a ze ma 9milimetrov ze ma dojst tzento piatok,ci tam je srdiecko,dnes tam sla,sice sa dutinka zvacsuje.ale srdiecko nikde ☹ neviete ci je este nejaka nadej???

vladusha25
15. jan 2010

inak ako sa dnes mate ? ja mam v poslednom obdobi strasne sny, stale sa len prahadzujem, rano si sice nepamatam co sa mi snivalo 😒 ale je to des, potom sa z toho pol dna spamatavam

vladusha25
15. jan 2010

ahoj peppe a v ktorom tyzdni je ta kamoska ?

pepppe
15. jan 2010

ona by mala byt asi v 7tt,ale jej vzdy meskala mrcha pekne dlho,,,cize ona ma cyklus strasny ..co si mylsis?

vladusha25
15. jan 2010

neviem, nechcem byt nositelkou zlych sprav, ale ked nebolo pocut srdiecko tak to nieje dobre a v siedmom tyzdni uz by malo byt pocut, ale kedze ma nepravidelny cyklus tak by mala este tyzden pockat a ist znova k dokimu, a co jej vlastne povedal doktor?

pepppe
15. jan 2010

noo to iste,,,lebo ako dutinka sa jej zvacsovala,,ze ma dojst vo stvrtok,,chuda,,dufam ze jej to dobre dopadne,ale ze ked tam nebude nic,pojde v piatok na zakrok

vladusha25
15. jan 2010

no je to strasne ☹ ale sanca stale je ... kedze ma nepravidelny cyklus kludne moze byt este len v siestom tyzdni a to este nemusi byt srdiecko, tak ju trosicka ukludni, hlavne nech sa nestresuje ( aj ked ja viem, to sa lahko hovori ale tazsie preziva )stres tomu urcite nepomoze

pepppe
15. jan 2010

noo hej a hlavne ked sa jej dlho nedarilo,a teraz jej dal doki tabletky a tie zabrali po dvoch mesiacoch tak si mylslea,ze sa podarilo,ja som ju ukludnila lebo si dala vyvestit pred vyse mesiacom a ta jej povedala,ze do mesiaca sa jej podari otehotniet tak hadam netrepala a bude to ok

elko69
15. jan 2010

ahojte tak som sa uz preobjednala na to 3D sono o 5 dni neskor,pre istotu a velmi mila sestricka tam bola inak...

pepppe
15. jan 2010

noo tak uz sa aj tesis,ze?a co ty si bola teraz na poradni dako?

jajka28
15. jan 2010

ahojte kočky... a zasa kukám 3-4 strany naspäť čo sa tu rieši...

Avila-blahoželám k tehotenskej knižke, ja ju ešte nemám to je nekonečné čakanie na to druhé sono, ale tiež dokyho chápem, lebo pri prvom zospodu kukal len 2 fliačiky a čaká aby podrástli a mohol všetko skontrolovať...tak uvidíme, ale taký strach mám a dátumy utekajú /25.1./ a ty si mala ako si mi písala voľakedy to miznúce dvojčiatko, tak držím strašne palčeky, aby toto bolo dvakrát takééé silnéééé 😵 a zdravučké

inak čo sa týka vitamínov-pred teho som brala kyselinu listovú a myslím, že aj to sa podpísalo na tom, že to vajíčko bolo také silné a rozdelilo sa na dve čiastočky 😕 , teraz si sem tam zoberiem calibrum mami, ale píšu sa dve tabl. denne- ja si dávam len jednu /v prvom teho som mala Maternu ale len asi do 5 mesiaca a viaceré kočky povedali, že sa rodia veľké deti pri pravid. užív. týchto vitamínov 😲 -tak ale to može byť len drist, neviem / je pravda, že doktori si preferujú každý svoju značku a normálne sme tak ženušky stavané, že aj bez vitamínou sa detičky narodia zdravé...ale je zima a povedzme si ktorá sa stravujeme úplne zdravo? 😨

idem sa odvážiť odvážiť 😀 už mi prestalo byť zle na vracanie, dúfam, že sa odrazím od dna a začnem priberať a nie chudnúť....aj sa Vám už podarilo nejaké kilečko?

pepppe
15. jan 2010

jajka a co ta prosim stoji ten calibrum? lebo ja som mala len kyselinu listovu ,ale nejako by som chcela zmenu ale neviem pre ktore tie vitaminy sa mam rozhodnut 😉

jajka28
15. jan 2010

pepppe kukla som,ale už nemám krabičku...mám pocit, že okolo 200-300 Sk 😝 ešte som v korunách, a je to 60 tabliet...aj sesternica brala tento, ono je na prvé tri mesiace calibrum babyplan a potom calibrum mami, ja si to dávam, len tak obsahuje všetky možné vitamíny aj kyselinu listovú....je toho v lekárni naozaj veľa na výber....

pepppe
15. jan 2010

no musim tam behnut pokukat a popytat sa,,,vsak ja uz by som mala mat potom calibrum mami,,,noo uvidim,co si vyberiem,,dakujem za info 😉

johanka19
15. jan 2010

ahojte..... ja neberiem vitaminy ziadne, doktor nic nespominal, dal mi len ten duphaston, a ja sama si ordinovat nic nechcem - a na kontrolu idem az prvy febr. tyzden.
ked som bola prvy krat, potvrdil mi tehu 5tt 6den - ale len vdaka rastucej dutinke, srdiecko nespominal a tu som teraz vyssie citala, ze dutinka nemusi byt vsetko, ze by sa malo potom objavit srdiecko a to on nespominal - a kedze kontrola je az o 4 tyzdne - to mam teraz cakat a dufat ze je tam vsetko ok??? je to moje prve a tak neviem, ako to chodi, a ked to skombinujem s tym, ze mam po 30tke ( a take dlhocakajuce mamicky teda vedia byt riadne vyplasene) - bojim sa o to riadne.

pepppe
15. jan 2010

tak skus tam zabehnut,alebo zavolaj co a ako,hej kamsoka to ma teraz tazke,bo ma malu ancu na to ze tam ma aj srdiecko ☹