Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kubkomatko
10. feb 2011

@gmartina ešte si musím túto vašu diskusiu prečítať, len akosi je toho priveľa, takže vás čítam na etapy. Ja som len na začiatku, ale príznaky sa prejavujú na 100 percent. Žalúdok,hlava,prsia,atd. Ale čo človek neurobí a nevytrpí si, keď nosí pod srdiečkom vytúženého drobca 🙂

zora256
10. feb 2011

Damka a nat je mi nesmierne ľúto,že to takto skončilo,prajem vám skoré zotavenie na duši,a aby ste sa čoskoro mohli pridať k nám.

zora256
10. feb 2011

nechsazadari
Áno,chceme veľmi vedieť či to bude chlapček alebo dievčatko.Až 21.2.mám ísť do poradne a bude aj sono to budem už v 20týždni.Veľmi by som bola rada keby prvý bol chlapček,aby potom ochraňoval sestričku.Ja som vždy chcela mať staršieho brata,a ja som najstaršia.A vy baby čo by ste chceli mať?Vy už máte mená?Mne sa páči Emanuel,znamená Boh s nami,a Elizabeth je Alžbeta a znamená služobnica Pána.

gmartina
10. feb 2011

@kubkomatko no presne tak 🙂 vytrpíme všetko, aj keď teda z mojej strany sú to len reči, lebo ja som žiadne príznaky ani nevoľnosti nemala, tak snád to tak bude aj naďalej...a ty chceš prečítať celú diskusiu? 😀 to máš na dlhu dobu čo robiť, ani ja som to celé nečítala 🙂

kubkomatko
10. feb 2011

@gmartina no asi nemám šancu, takže vás len čítam priebežne, posledné strany...

zora256
10. feb 2011

kubkomatko,a ako sa cítiš?Nebýva Ti zle?Mne bývalo do minulého týždňa,ale konečne to skončilo,teraz občas pálenie záhy ma potrápi.Ináč fajn. 🙂

adelinka123
10. feb 2011

Ahojte tehulky mohla by som sa k vám pridať ja som v 6tt a zaujimalo by ma mam taky problemik pred tehotentsvom som bola silna fajciarka ci to nemoze nejako uskodit teraz uz nefajcim ale je to o nervy ked mam stale chut tak by zaujimalo ci s tym nema niektora z vas skusenost a nejake rady by mi pomohli uz sa strasne tesime na babo ale zaroven sa bojim tu citam niektore baby o dieta aj pridu ale mozno to zalezi aj na zdravotnom stave nie?ja so mteda nikdy na gyne nemala problemy a to tam chodim od 15ti rokov tak by ma zaujimali vase nazory a a rady a aka je pravdepodobnost ze by som potratila? dakujem vopred 🙂

gmartina
10. feb 2011

@adelinka123 ja ti teda ohľadne fajčenia nepomôžem, podľa mňa je najdôležitejšie, aby si prestala teraz. To čo už máš v tele, ten nikotín a tak stejne neovplyvníš, takže teraz je treba to udržať a nezhoršovať. Myslím, že ak by tam bol nejaký výrazný problém, tak by sa bábatko neudržalo už skor...takže želám krásne tehotenstvo...a čo sa týka potratov, jasne, záleží aj na zdravotnom stave, ale čítala som nejakú štatistiku, že do 12. týždna je pravdepodobnosť potratu okolo 10%. Vobec sa nevie prečo, bud ide o to, že by babo nebolo schopne života, postihnuté alebo samozrejme nejaké špatné správanie ženy...je smutné, že ide o tak vysoké číslo, ale hold, je to príroda...držím palce, aby u teba bolo všetko v poriadku 🙂

gmartina
10. feb 2011

@kubkomatko a ako sa máš? už si videla drobca na ultrazvuku? 🙂

adelinka123
10. feb 2011

no dakujem teda za radu 🙂 prestala som fajcit vmoemnte ako som zistilia ze som tehotna .....bola som u lekara povedal zeje vsetko v uplnom poriadku ale tak nikdy clovek nevie ze ale tak citim sa pozitivne a nemyslim vobec na zle veci mavam zatial velmi dobre nalady 🙂 obcas nejaka zla ale tak som rada ze to aspon moj znesie 🙂a ked sa smiem spytat ty cakas prve babatko?

adelinka123
10. feb 2011

gmartina no dakujem teda za radu prestala som fajcit vmoemnte ako som zistilia ze som tehotna .....bola som u lekara povedal zeje vsetko v uplnom poriadku ale tak nikdy clovek nevie ze ale tak citim sa pozitivne a nemyslim vobec na zle veci mavam zatial velmi dobre nalady obcas nejaka zla ale tak som rada ze to aspon moj znesie a ked sa smiem spytat ty cakas prve babatko?

gmartina
11. feb 2011

@adelinka123 poziívne myslenie je najdôležitejšie, to hodne pomôže...ja sa tiež snažím myslieť len na to najlepšie a teším sa na každý deň, keď je všetko v poriadku. Je to naše prvé bábatko, dlho sme čakali, kým sa nám to podarí, tak dúfam, že aj naďalej bude všetko v poriadku. Vraj to najhoršie máme za sebou, ale uvidíme, čaká nás ešte dlhá cesta, kým sa uvidíme 🙂

lucatko87
11. feb 2011

@adelinka123 ahoj ja som bola tiez tuha fajciarka ale v momente ako som zistila ze cakame malicke som prestala...hlavne je podla mna ze sme prestali teraz...v kolkom tyzdni si??

nechsazadari
11. feb 2011

@kubkomatko - ahoj, vitaj medzi nami - začiatočníčkami 😉
@zora256 - s tým pohlavím dieťatka je to sranda. Celý život som túžila po dievčatku, ale od kedy som tehu, tak si myslím, že je to chlapček. Snívalo sa mi tak i tak a teraz som naozaj na tom tak, že sa hociktorej správe poteším rovnako. Moc sa teším, že je drobček vo mne 😵 😵 😵
@adelinka123 - na potrat ani nemysli. Treba robiť to najlepšie pre maličké, aby si človek nič nevyčítal, ale niektoré veci neovplyvníš. Určite bude všetko o.k. Uvidíš, ako ti prvých 12 týždňov uletí a budeš pokojnejšia.A drahý ťa doma neprovokuje s cigaretkou? 😝 Dúfam, že drží s tebou basu 😀
@gmartina - my skôr spasieme balíček zemiačikov než tanier koláčov. Pekne si pestujem celutídku zo soli, nech som kočka 😝 Dnes je tu upršano, ale i tak želám pekný dník. A nech sister niečo dobručké navarí! (potom napíš, čo- pre inšpiráciu 🙂 )

adelinka123
11. feb 2011

@lucatko87 No ja som v 7tt ale tak prestala som tiez ked sme to zistili len niektore to maju vyhodnejisie ze im to prestalo chutit a je im ztoho nevolno mne bohuzial nie :Dale tak prestaala som lebo myslim na to male 🙂

adelinka123
11. feb 2011

@nechsazadari No praveze nedrzi basu to je to potvorak jeden ale tak pamatam ako vravel ze prestane so mnou jasneee ....hovorit moze kazdy ale tazsie je to uskutocnit no ......ale tak nejko ho musim prinutit ale tak nemozem povedat moj sa zmenil o 360 stupnov taky mily je ku mne zesa mi to az nezda :D sak uvidime o tri mesiace aky bude :Dmusim ho nejako donutit prestat lebo ma to strasne laka tak akoze chodi na balkon ale uz ho vidim ako to tam bana a laka ma to :D ale tak to sa podda najtazsi je ten prvy mesiac ....potom uz to pojde sup sup si myslim 🙂

damka
11. feb 2011

dakujem vam vsetkym, drzte sa, snad sa tu skoro ozvem... 🙂 papa
@nat28 drz sa aj ty, neboj, casom sa vsetko zahoji... cas je liecitel 🙂 pa

lucatko87
11. feb 2011

@adelinka123 ja som tiez v 7 tyzdni ale uz mi raz posuvali termin:(( no aj mne to obcas chyba ale uz je to lepsie...a ako znasas tehotenstvo??

zora256
11. feb 2011

Nechsazadarí.
Ja som na tom podobne,lebo keď som zistila,že som tehotná,som malapocit,že je to dievčatko,ale vo sne sa mi viac ukazoval chlapček,a v poslednom čase si myslím,že je to chlapček,ale nevadí ak to bude hoci i dievčatko,len proste vídam na ulici staršieho chlapčeka,čo má mladšiu sestričku a sú rozkošní.A aj v pozri ktoto hovorí.tak preto,by som bola rada,keby sme aj my mali takú rodinku. 🙂

adelinka123
11. feb 2011

@lucatko87 no tehotentvo znasam celkom v pohode zatial ......len ja co som bola u lekara tak mi povedal ze som priblizne v 5tt takze vcil by som mala byt v 7tt a objednal ma az o mesiac takze my az nabuduce rekne presne.......ale nevolnosti a tak nemyvam vobec obcas mi je trosku zle a v podbrusku mna obcas boli ako pri menstruacii ale to ze je normalne a prisa ma bolia inak nic je to celkom v poho....a ty ako to znasa? 🙂

lucatko87
11. feb 2011

@adelinka123 presne taketo priznaky mam aj naliate prsia bolest v podbrusko ako na menstruaciu inak ani nezvraciam ani nic...len sme mali trosku komplikacie ale uz je dobre mam nariadeny klud na lozku tak odpocivam ale malicke je v poriadku...a od kial si??

kubkomatko
11. feb 2011

@gmartina prepáč, že odpisujem až teraz. Videla som pred 2 týždňami "moju"bublinku, no a teraz v pondelok idem opäť ku dr., už by malo vidieť aj srdiečko...

adelinka123
11. feb 2011

A ake komplikacie si mala ked sa mozem spytat?ja tie nezvraciam vobec obcas mi pride nevolno ale nic horsie vobec 🙂 to som rada ale vsak to moze teprva len zacat 🙂 ja som zo Skalice a ty si odkial?

adelinka123
11. feb 2011

@lucatko87 A ake komplikacie si mala ked sa mozem spytat?ja tie nezvraciam vobec obcas mi pride nevolno ale nic horsie vobec to som rada ale vsak to moze teprva len zacat ja som zo Skalice a ty si odkial?

lucatko87
11. feb 2011

zacala som krvcat..ale malicke je nastastie v pohode moja nova lekarka mi povedala ze to z krcku maternice tak mi urobila stery na citologiu a sa uvidi dufame ze vysledky budu dobre...ja som z okolia malaciek...budes rodit v skalici??som pocula ze tam je dobra porodnica

lucatko87
11. feb 2011

@adelinka123 zacala som krvcat..ale malicke je nastastie v pohode moja nova lekarka mi povedala ze to z krcku maternice tak mi urobila stery na citologiu a sa uvidi dufame ze vysledky budu dobre...ja som z okolia malaciek...budes rodit v skalici??som pocula ze tam je dobra porodnica

gmartina
11. feb 2011

@kubkomatko no tak sa teš na srdiečko, je to nádherné, ked vidíš, že sa to už hýbe a že už to má nejaký tvar, nie len bublinka...a zároveň je prekvapivé, ako rýchlo drobec rastie 🙂

gmartina
11. feb 2011

@nechsazadari no s tými chipsami sme na tom rovnako...tiež ich zjem aj veľký balík na posedenie, teraz sa však snažím krotiť a už sa vyhýbam aj regalom v obchodoch - pre istotu 🙂 u nás tiež celý den prší, chcela som zajtra umývať okná, tak asi nebudem...chvalabohu 😀 no a so segrou bolo fajne, robili sme živánsku a na zajtra mám v pláne segedin...a čo ty? inšpiruj aj ty mňa 🙂

kubkomatko
11. feb 2011

@gmartina ja len dúfam, že sa toho dočkám. Naposledy som mimi s bijúcim srdiečkom nevidela ☹

balazica26
11. feb 2011

@adelinka123
Ahoj, ak sa môžem pridať...ja som bola na prvom sone v 6tom týždni...tiež som začala krvácať, tak som sa zlakla... a tiež ma objednali až o mesiac neskor... už sa mi to kráti budúci piatok.... ale som zvedavá, či je všetko vporiadku a tak...
Teraz som PN, ležím, oddychujem... a beriem aj Duphaston na udržanie.