Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
24. aug 2010

@vi3ka
@zabkaevka kočky ste zlate ze na mna myslite ale este som domka,dokonca som bola aj s kamoskou kusok od nas v restike na obed,daleko som sa uz bala.maly zrejme caka na termin alebo co.zajt.mam poradnu tak som zvedava

andrea0903
24. aug 2010

@lulu4 moja tak to hej ale si este na tom dobre moja kamoska uz je 4 dni po termione lezi v nemocke a nikto s nou nic nerobi.......blbe dost 😀
@vi3ka u nas sprchlo akurat, a vies jak mala mi vies jak reaguje na hudbu? az mi smiesno z nej dnes som nakazali muzovi ze nech mi narobi foto brucha ze to tu hodim........ 😀 tak vecer sa pripravim 😀 😀 😀

lulu4
24. aug 2010

@andrea0903 tak to ma ta tvoja kamoska dost blbe,to by som sa na jej mieste ozvala uz teda poriadne.tak to som zvedava na tu foto,pockaj aka to bude diskotekova maniacka ked uz teraz tancuje🙂

andrea0903
24. aug 2010

@lulu4 a to ma vybavenu lekarku.....ved vsetci su ze tam naduti na nu myslim na tu kamosku 😀 mozno este tromfnem vase brucha akurat som si merala jeho obvod ktory je neskutocnych 117cm 😝 hej nieco z nej bude aj moja mladsia dcera ma takeho tanecneho ducha 😎

lulu4
24. aug 2010

@andrea0903 tak ona ma vybavenu dr. a ona na nu takto kasle, tak to je uz sila... ak jej mieni nieco platit tak to by som jej asi ani cent nedala... jaaaj to nase zdravotnictvo niekedy je ozaj lepsie nemat lekara vybaveneho a je to este lepsie...
hihi tak to pekne rasties, ved nech len mala rastie aby si to pekne dotiahla do uspesneho konca a co tie injekcie pichate stale to budete az do konca?

andrea0903
24. aug 2010

@lulu4 povedala ze jej neda ani cent.......presne vzhladom k tymto veciam ja nevybavujem lekara nikdy 😖 si mala si aj ty schvalne zmerat obvodik nech viem ci sa mam osalit alebo je to ok 😀 😀 😀 hej injection pichame poctivo zatial je to ok a budem si ich pichat az dokonca nevadi ale zakladom je aby mi zabrali

lulu4
24. aug 2010

@andrea0903 heh ved mozem zmerat ale napise to sem tak mozno za hodku lebo sa mi nechce teraz vstavat a ist vedla do izby po meter, sedim teraz rozvalena na gauci a pozeram tv a konikujem a drahy mi isiel spravit toasty so syrom a sunkou zapecene mnaaam uz to rozvoniava o chvilu to bude...

andrea0903
24. aug 2010

@lulu4 no dobre to si pockam teda na tie rozmery 😀 😀 😀 ja som sa vyvalovala doteraz mm kuka dva a pol chlapa a chechta sa tu jak konik........ ja tiez konikujem a akurat som dojedla grenadir na cerveno a uhorkovy salat vsetko urobil manzelik za mna dnes mi aj nechty nalakoval znova vecer ze ma oholi.....sveta mi zit este aj sladke mi kupil jaj.........dufam ze mu to ostane aj po porode 😀 😀 😀

lulu4
24. aug 2010

@andrea0903 no tak potom super starostlivost... no ja sa holim sama tak na slepo ako sa povie len podla hmatu kvoli brusku len davam pozor nech sa neporezem 😀 😀 keby ma niekto sledoval tak by sa nasmial teraz sa holim pomaly kazdy den ako blazon ze nech som pripravena do nemocky keby daco... a mne mm striha nechty na nohach to nezvladam vobec kvoli bruchu... ale toto leto som bez lakovania nechtov co uz...moj varil v sobotu take super sote s fazulkou a kukuricou velmi chutne to bolo.. ja som mu na oplatku v nedelu spravila bravcove rezne s ryzou to miluje uplne mu svietili oci mal vianoce normalne 😀 on by to jedol aj kazdu chvilu...
no na ten obvod som zvedava aj ja ved sa zlaknem a dostanem infarkt tak ti uz nenapisem 😀

andrea0903
24. aug 2010

@lulu4 len pockaj zby nebolo opacne ze chytim infarkt ja ked tvoj obvod bude mensi 😀 😀 😀 no ja som sa tak holila ze podla hmatu a ked som sa dala ze "skontrolovat" muzovi 😝 tak sa zacal rehlit jak blazon lebo som vyzrerala jak keby ma zdola dakto oskubal preto povedal ze to radsej bude robit on 😅 no nechty tie sa bojim este mu odovzdat ale trva mi aj hodinu kym zvladnem vsetky 🙂 moj urobil vcera aj gulasik ale ten sme zblajzli rychlostou blesku tak sme museli varit znova a moj muz miluje segedin ten by jedol od rana do vecera a k tomu knedloch a knedloch 😝

lulu4
24. aug 2010

@andrea0903 ale to sa neboj to zase hadam nie aby som mala v 9. mesiaci mensi obvod ako ty.. sice som vela nepribrala ale aj tak sa obavam ze to bude viac... stale sa cudujem kde mam maleho Vladka schovaneho ako sa tam chudacik krci ved uz tam musi mat tak malo miesta, kazdy mi neveri ze uz idem rodit susedia sa vypytuju a ked im poviem ze o par dni mam termin tak len vyvaluju oci ze cooo???
ale tak neboj zver muzickovi aj nechty on je sikula poradi si, sice ja som sa prvy krat dobre bala, predsa len keby mi zastrihol kozu alebo nieco ale tak co mam robit, ja a zohynanie od nejakeho konca 7. mesiaca to nejde lebo maly je stale nasackovany moc vysoko pod rebrami a to sa nezohnem aj keby som chcela...akurat som tak hovorila ze keby je zima tak ja by som si ani ponozky nevedela obliect... 😝

andrea0903
24. aug 2010

@lulu4 no som zvedava fakt na tie obvody.....ale ber tak ze ja teraz idem len do siesteho a kde este do 9:?ja tiez neviem kde tie male knedlicky sa schovavaju v tom vsetkom u mna zas sa kadzy pyta ci som este cela a ked poviem ze termin mas az v decembri tak zas kazdy na mna vyvali oci ze co ved vyzeras na rozpadnutie ☹ no pockaj ja sa odhodlam a potom dam vediet kolko prstov mi ostalo.........ja mam problem sa uz teraz obut nielen pre brucho ale este aj nohy mam jak slon napuchnute...mne zas mala ked nekope do mechura tak sa mi tak nahula pod rebra ze mam problem sa nadychnut.........som zvedava ako v zime

lulu4
24. aug 2010

@andrea0903 no to budes mat teda na jesen a v zime vesele... tak napuchnute nohy mam asi tak cca mesiac ale ani dr. mi s tym nevedia poradit... len vykladat nohy a pit vela cistej vody... som musela vysadit mineralky uplne...ved dnes tu dobre prsalo ked som mala ist s tou kamoskou na obed tak som rozmyslala ze co si obujem lebo stale nosim teraz jedny zabky to len nasuniem na nohy a idem... a tak som si obula tie balerinky co su ale ti poviem ze som v nich mala dobre natlacene nohy... som sa az hanbila tak ist von... ale co uz nech si kazdy trhne nohou...
ale co len nech ti mala rastie v brusku aj ty musis cosi narast ved inak to nejde... ludia ti mozu byt ukradnuti, ty si si svojim presla a uz si zasluzis to dobojovat do konca...

adrika3544
24. aug 2010

...zajtra si idem robiť ešte jeden testík....tak som zvedavá, že čo mi tam vyskočí....jeden som si robila pred menzesom, tam dve čiaročky boli, síce jedna úplne slabunká.....ale bola......no, o dva dni som dostala menzes, tak som veľmi preveľmi zvedavá, čo bude........už teraz mám krče v podbruší a som plná očakavaní....len dufam, že nebudem sklamaná......a zajtra idem na návštevu ku kamarátke, ktorá ma predvčerom poctila ako prvú (ešte pred manželom) svojou novinkou, že čakajú tretie bábo....to by bola aká paráda, keby sme boli obe naraz tehotné.....a aj naše deti su rovnako staré.....tí dvaja mladší chodia spolu do školky a tie dve staršie idú zase spolu zarezávať po prvý krát "do lavíc"......jjjjjj, ani spať nebudem 🙂

vi3ka
24. aug 2010

@andrea0903 jeej, tak to bude isto tanečníčka 🙂 ja som mojej púšťala tiež rôzne žánre a skupiny, ale najviac sa jej páči skupina Helenine oči (poznáš?), tak na to je ako divá 😀 😀 tá ma teda vkus čo? hej hej pofoť bruško, nech sa pokocháme. keď tak budeš ďalej o tvojom mužovi písať, tak sa asi všetky od tých našich odsťahujeme, kúpime véééľky dom a tam nám bude tvoj mm variť, žehliť, prať, starať sa o nás. v dobrom závidím 😀 a nech ho to drží aj po pôrode. možno keby mohol, tak by aj malú kojil že? bo môj sa tak vyjadril tiež, že keby mohol, tak on bude kojiť. hi hi 🙂

lulu4
24. aug 2010

@andrea0903 noo tak sa ti hlasim uz s odmeranym obvodom bruska a je to presnych 116cm tak neodpadni prosiiim 😀

andrea0903
24. aug 2010

@lulu4 fuuuuuuuuuha tak doteraz som sa preberala tazko sa mi to rozdychava, kolko ze ty si pribrala pri malom? 😀
@vi3ka Helenine oci ano to poznam moje si nespievali pomaly pol roka nic ine len Trim sebe teho saleneho psa 😀 😀 😀 tato zase vyzera ze bude mat rada rezke rytmi 😝 brucho pofotene uz len to tu nahodit a potom hop na komenty a schvalne si odmeraj brusko aj ty kolko mas cm v obvode ci vas vsetky tromfnem 😅

andrea0903
24. aug 2010

zeny ja mam nerv chcem pridat fotky do albumu alebo vytvorit nozy a nejde to co mam robit?hm?jak ja vam teraz ukazem to brusisko? 😒 😒 😒 😒

lulu4
24. aug 2010

@andrea0903 a jak to ze ti nejdu pridat foto,ja s tym nemam problem nikdy,nemaju moc velke rozlisenie?ja som pribrala za cele tehu 11kg aj to posledne 2kila za posledne 2tyzd.lebo deti vtedy naberaju najviac tak som zvedava kolko bude mat.

pepppe
25. aug 2010

@zabkaevka parad atak treba 😀 vsak nie kazda je taka,ako my sme mali na taku stastie ale ta co zastupovala,ta bola ochotna najprv ze ee ,ale tak nakoniec ze hej,len som zvedava ci to vybavila,,uvidim ci pridu peniaze,,lebo teraz budem mat len nervy ci to vybavila ,alebo nie 😠 jajha vsak my tie peniazky potrebujeme a kazala nam vsetky naraz doniest cize som etse nic nedostala okrem materskej,ze mi to pride vraj spetne,ale tak mohla najprv to vybvait a potom az ten prispevok kocikovy,,,ale asi bola moc leniva 😠 nooo keby si tam robila ty ,aka by bola radost vybavovat 😉 vsak tak sa to ma,poradit a tak,,nik mudry z neba nespadol,,a ja ako lajk ako mam vediet na ake peniazky mam narok,,vsak treba poradit,ze aj toto si dajte aj toto,,,noooo tak zrovna u nas je taka neochotna panicka,,,,jaj strasne som zvedava ci mi pridu na ucet korunky....aj moj muz je taky,ze sa neda,,,on im pekne tiez povie,,keby nemal naladu hned si nadriadeneho vypyta 😀 ale mala statstie ,,,mal celkom kludnu naladu,ja som taka neni,,,ja az ked sa moc naserem,az vtedy je zle,dovtedy nech robia co chcu 😀

pepppe
25. aug 2010

@lulu4 pekne to mas super,ze len tak malo,ja hadam aj do 25kil 😀 14 je dole,ale viac uz nejde,,,dufam ze som nepribrala,lebo len zerem,,,ako ked som hojila a zo zaciatku stresy vtedy to slo dole,teraz uz nie 😀 a neviem sa donutit nejako zacat na sebe pracovat lebo stale vyzeram ako rozkisnuta knedla

vi3ka
25. aug 2010

@andrea0903 hehe hitovka 😀 no fakt skús pozrieť to rozlíšenie, veľkosť fotky, či nie sú veľké a preto ti to tam nechce dať. no neviem s čím by som si zmerala, lebo krajčírsky meter doma nemám a vôbec nejaký meter tu neviem nikde nájsť. skúsim pozrieť v aute, tam má muž celú perepuťu vecí, takže možno nájdem. 🙂
hej a to keď mi kázal ísť doki do nemocky na tie prietoky, to nemusím čakať až do 37. tt nie? lebo 31. idem k nemu na poradňu a dovtedy to mám stihnúť. idem dnes, i tak budem lietať kade-tade, tak si to pochodím. a od zajtra je u nás už jarmok, takže to bude perné.

inak dnes to u nás vyzerá celkom schopne. zatiaľ je príjemne chladno, ale dusno jak..... len nech nepraží slnko ako besné.

lulu4
25. aug 2010

@pepppe ved aj ja som v podstate rada ze je to tolko kolko to je a nie viac.som zvedava kolko z toho necham v nemocke.ked nekojis tak mozes zacat pomaly cvicit,lebo pri cviceni ked kojis sa vyplavuje do mlieka tusim kys.mliecna a dieta by mohlo odmietat sa prisat a papat.a ty si uz cisto na UM?ale hadam to ta prva ochotnejsia pracovnicka vybavila a uz budete mat korunky vybavene,ved tvojho mm dobre poprehanali.ked sa ti maly narodil kde vsade chceli jeho rod.list?aj tam odkial posielaju matersku ci na socialku staci zaniest ohladne II.piliera?dik

lulu4
25. aug 2010

Inak s tou materskou super som za jul mala uz dostat a keby tam nezavolam tak mi asi neposlu nikdy,lebo nemali ohladne mojej materskej v systeme nic nahrate.takze za jul a august dostanem okolo 17.9.zevraj mi tetuska povedala,ale uz len ten princip keby zena zila sama,nema ani centa tak moze s prepacenim asi aj umriet,hlavne ze ked statu treba nieco zaplatit uz sa hned vyhrazaju exekutormi

pepppe
25. aug 2010

@lulu4 fuuu ani neviem kde vsade bol..toto ti neporadim,,,viem ze len ohladom tychto priadovkom,,,a potom u farara ale to ohladom krstu 😀 ja som ho kolkokrat ani nepocuvala,co som bola total vystavena z maleho,ja som uz uplne na umelej vyzive,ale tak co uz ,preto krpec tak riadne rastie

vi3ka
25. aug 2010

baby som zabudla............mm včera doniesol postieľku a už ju máme poskladanú 😀 😀 😀 😀 zatiaľ len tak provizórne stojí v kúte, ale sme sa obaja tešili jak malý 🙂 😝

andrea0903
25. aug 2010

@lulu4
@vi3ka s rozlisenim to nema nic pretoze ja album vytvorim z keby som chcela zacat pridavat fotky tak mi ukaze ze pridaj foto ale stlacit sa to neda vobec,pisala som adminke ze si mam nainstalovat flash player ale nechce mi ho ani stiahnut tak mam taky nerv,,,,,,,,,,,,,,jaj 😠 no pisala mi dalsia kocka tu s konika a koceny zatial s tym brusiskom vediem 😀 😀 tak baby radte co mam robit

andrea0903
25. aug 2010

@lulu4
@vi3ka podarilo sa je to tam urobte kukuk

kiwi82
25. aug 2010

ahojte dievcata, v pondelok sme konecne prisli z nemocky. Teda v skratke poporiadku. Cca 23.7.ma hospitalizovali pre tvrdnutie bruska. 29.7 som zacala mat kontrakcie. rodila som 12 hodin s bolestami, neotvarala som sa, ked uz som bola na 7 palcov, tak mi pichli epiduralku, prva davka nezabrala az druha. ale tie tlaky na konecnik boli hrozne. o 23.30 sa nam narodila nasa zlatucka Misicka. Mala som zial uz zelenu plodovu vodu, aj ked som rodila jeden den pred terminom. misicka sa nahltala zelenej plodovej vody a skoncila na JISKE na umelej ventilacii. Doktori nam hovorili, ze sa mame pripravit aj na to najhorsie. boli to najhorsie dni v mojom zivote. ja na poporodnom a misicka bojuje na jiske. mala naplno kyslik aj dusik, same hadicky, lezala v inkubatore. Modlila sa za nu cela rodina, znami, piratelia...., dali sme ju na jiske aj pokrstit. Misicka je vsak nasa bojovnica a tak zabojovala, postupne zacala dychat sama. krmili sme ju len cez sondicku cez nosik do zaludka, postupne sa naucila na flasku, teraz sa ucime na prsnik. zvykame si na domov, ved mesiac sme boli v nemocke.
Baby, dakujem vam, ze ste na nas mysleli. Pripajam aj fotecky. pekny dnik prajem. cmuk

pepppe
25. aug 2010

@kiwi82 jezisi kiwi vy ste si teda vytrpeli,,chudatko malinka,ale bojovnicka je riadna 😉 moje zlate az sa mi slzi pri citani tlacili ☹ hlavne,ze ste obe zdravucke,,,,,teraz si ju pekne domka vychutnavajte,,,mesiac je dlha doma v nemocke,ale hlavne,ze je malinka ok a zdravucka,,prajem jej vela vela veeeeeeeeeeela zdravicka 😉 a inak je strasne krasnucka,,,taka mala princeznicka je uz snej