Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

akwi
13. jan 2010

jajka28, drzim ti palceky, aby vsetko bolo ok a babatka boli zdravucke...a nemysli na zle veci...mysli len pozitivne...a naozaj vsetko bude v poriadku...

lindus1
13. jan 2010

baby ja som dnes taka unavena, stale zivam, najradsej by som lahla a spala.. ale este musim vydrzat skoro 3 hodiny v praci ☹ inak som zbastila na obed celu pizzu tuniakovu 😀

lutsine
13. jan 2010

kedy zacinana druhy trimester?

akwi
13. jan 2010

myslim, ze od 14tt

vladusha25
13. jan 2010

ahojte 🙂 dydynka ja som tiez zvedava kedy zacnem citit pohyby, vcera vecer ked som isla spat som mala pocit ze citim pohyby, boli to ako keby take jemne stuchance, ale ci to bolo to alebo nieco ine, neviem, skor sa priklanam k nazoru ze to budeme citit az okolo toho 20ho tyzdna, baby tie ktore pracujete, este sa vam chce chodit do roboty ? u mna sa to dost strieda, niekedy som rada ze chodim aspon mi to rychlejsie ubieha a nestresujem sa tolko tehotenstvom, ale zasa vobec sa mi nechce kazde rano skoro vstavat, a som dost casto aj unavena pocas dna ☹

akwi
13. jan 2010

baby, ja som to vyriesila rizikovym tehu...som doma, mam total klud a nestresujem sa v praci, ked sa mi chce nieco doma spravim - kazdy den nieco malo ...ale hlavne pre mna je, ze ked som unavena, tak si mozem lahnut...no a samozrejme kazdy den sa idem na nejaku pol hodku - hodku poprechadzat von... popri praci by som na to nemala cas

lindus1
13. jan 2010

noo ja som mala tri tyzdne dovolenku, tak som si rychlo zvykla na lenosenie doma 🙂 ale uz mi chybala praca, ja by som doma neobsedela, nie som ten typ... od pondelka som uz v praci, vsetko v pohode, len dnes citim uz viac unavu.. inac unavene su aj moje netehotne kolegyne, takze nevycnievam 😀

pepppe
13. jan 2010

dydynka,,pokoj dockas sa toho steklenia,hadam aj ja 🙂 a este ja by som chcela dievcatko ale zase ja mam pocit ,ze to bude chlapec 😀 noo uvidime,,a chceli sme levika,lebo ja som lev aj priatel,ale bude to asi nakoniec rak,hadam je to aj dobre,traja levi v rodine,no neviem neviem veruze 😀

dydynka
autor
13. jan 2010

jajka aj ja som este nepribrala,,som tiez schudla,,no ja som sa bala aby to neboli dvojicky lebo by som si asi nevedela rady,,,tak som rada ze to je iba jedno,,ale tebe gratulujem k dvojickam 😀

lutsine
13. jan 2010

Pepppe uz mas krasne brusko, pozerala som tvoju najnovsiu fotku. ja sa uz tiez tesim kedy budem mat take.....🙂

vladusha25
13. jan 2010

my s manzelom sme obidvaja raci, a ten nas chrust bude pravdepodobne tiez racik, ak nie blizenec, ale podla vypoctov asi skor rak, tak to bude zaujimave traja raci 😀

vladusha25
13. jan 2010

ja by som tiez velmi chcela dievcatko aj moj mm, ale uz asi mesiac mam pocit ze to bude chlapcek, tak uvidime, co to bude nakoniec 🙂

xpetka1x
13. jan 2010

baby mali ste na zac. tehu take pobolievanie v podbrusku_ako pred mrchou?

lindus1
13. jan 2010

xpetka aj ja som take citila hocikedy, ale vraj je to normalne... maternica je silno prekrvovana teraz, tak to preto

vladusha25
13. jan 2010

xpetka ja som to mala na zaciatku tehu, tak do 10 tyzdna cca, a bolo mi povedane ze sa maternica roztahuje, silno prekrvuje, takze je to uplne normalne

elko69
13. jan 2010

baby mne tiez iba prvy krat potvrdil na sone tehu a potom ma objednal asi o 2-3 tyzdne a az potom mi dal tehu knizku a to bola zaroven aj prva poradna a potom sa to rozbehlo a som tam teraz kazdu chvilu...aj zajtra idem na 3 poradnu ci uz 4 poradnu??hihi neviem uz ani.. 🙂

pepppe
13. jan 2010

lutsine,dakujem 😉 tak rastie to samo,.. heh ale som rada,aspon troska vidno,ze som tehu

elko69
13. jan 2010

no ja tiez uz vyzeram jak poriadne nazrata :D

johanka19
13. jan 2010

ahojte. som si pozerala tie sono fotky, baby, vy tam nieco vidite? lebo ja len tápam v tých fliačkoch, to aj moje bude len klbko fliačkov? 🙂 alebo na tom to intuitivne rozoznam?
k bolestiam v podbrusku - ja to mavam (som 5tt) - dokonca zo zaciatku som si myslela ze ide o bliziaci sa menzes, preto som aj dost "neskoro" si robila test, lebo na zaklade bolesti ani ma nenapadlo, že vo vnutri je naša bublinka ... už si zvykam, ale niekedy su tie krce dost neprijemne a ma to vyplaši - teda celkovo som z vela veci vyplasena a ako sa poznam, budem sa sledovať a pri kazdej bolesti budem mat strach a chaosit ...a to nehovorim, ze co bude ked budem na konci a vyľaka ma kazdy nejaky pohyb ...

xpetka1x
14. jan 2010

johanka to mam aj ja tie bolessti ako pred menses a aj krce sem tam a aj take pichamńie na pravom vajecniku a prsia naôiate...co sa tyka toho plodu na ultrazvuku su to tKE FAZULKU LEBO BABO JE TAM TAKE SKRCENE

jOHANKA INAK AJ JA SOM TAK AKO TY V 5 TT.. UZ SI BOLA U DOKTORA?? JA ETE NIE ALE XYSTAM SA.. KRDY SI MALA POSLEDNU MENSESKU??

kiwi82
14. jan 2010

ahojte dievcata, no ja som bola 5.1. na odberoch a dali mi aj tehu knizku. potom som bola na ultrazvuku 11.1 a a to bol 10+3 no a babo malo 3,6 cm. no a normalne hybalo rukami aj nohami. asi sa mu ten ultrazvuk nepacil. zevraj to vidava taky zvuk ako vysoke tony na klaviri. tak asi mu to bolo neprijene 😅 Inac mne je stale zle. este aj v priemere 1-2krat denne vraciam, ale uz mozem aspon daco zjest. Stale si picham fraxiparin do brucha na riedenie krvi. Tiez vitam nove tehulky a vsetkym nam drzim palce. prijemny den.

dydynka
autor
14. jan 2010

bre ranko dievcata?ako sa citite?mna zobudil strasny sen,,ale uz som stihla byt v obchode a zo psom vonku,, 😀

johanka19
14. jan 2010

xpetka - posledny mezes som mala 27.11. ale ja mavam dost dlhe cykly, okolo 35 vacsinou (preto až okolo 10.1 mi bolo podozrive, ze asi nebude vsetko ako predtym), takze ktovie, kedy bola ovu 🙂, ale dr. urcil v utorok 5 tt 6 den a termin 8.9
- u dr. som bola vtedy prvy krat - hned nasledujuci den po tom, co som si v pond. večer urobila test a vyliezli dve ciarocky - mam prist o 4 tyzdne, a dal mi duphason, ze na udrzanie tehu (neviem, ake mam predispozicie, ale verim mu)
okrem toho, ze som stale unavena, bolesti v podbrusku, a naliate velke prsia (uauu 🙂 ) mi plava zaludok - vcera vecer ma prvy krat naplo, ale bez "nasledkov"
a od dnes som na PN .. ze na oddych .... takze sme si dnes rano sladko pospinkali ...

nanula1108
14. jan 2010

ahojte babenky!tak poslusne hlasim sme v poriadku, v piatok som zacala krvacat, cez vikend som sa nehla z postele a sme to nejako zazehnali! chvalabohu! ale mam aj ten zapal, tak mam tbl, a od vcera ma doktor vypisal na pn,takze momentalne lezim a som uplne hotova.dva dni som kvoli dokimu vstavala pred siestou a asi ma to nejako zmohlo, viem ze je to jedno z druhym a stym ze nie som ok, ale uz by mi mohlo byvat aj lepsie 🙂 .neva, vydrzim, ked som vcera videla nase babatko ako sa krasne hybalo, srdiecko mu bilo ako zvon..., tak zvladneme vsetko!

elko69
14. jan 2010

ahojte babule aj ja sa poslusne hlasim ale z prace,dnes som bola u lekara ze vysledky co mi robil na dawnow syndrom su v poriadku tak sa tesakujem strasne...

johanka19
14. jan 2010

to je dobre, ze si OK ... ked tu tak citam, ktora holka krvaca, a co sa moze stat, a pod .... tak rozmyslam, ze to, ze je vo mne malinka bublinka, neznamena, ze je vsetko ok, teda ze vsetko bude ok - ze proste sa moze vselico udiať a nic nie je iste ..... joj, nemala by som tak premyslat ... už zeby som isla na dalsiu kontrolu a dr. povedal ze je vsetko ako ma byt .... ale to su 4 tyzdne

elko69
14. jan 2010

johanka neboj bude to vsetko ok,len si davaj pozor a hlavne mysli pozitivne aby si si nieco neprivolala 😉

johanka19
14. jan 2010

neboj, snazim sa .... s malinkou sa rozpravam, beriem ju ako "hotovu" vec ... je tak realna a pritom ju vobec necitim - je to zvlastny pocit 🙂 ... to len obcas ma napadne nieco take .... ale budem si davat pozor, aby ma nenapadali hluposti ....
joj, malinke sa realizuje cez zaludok ...... uf ..... etse ze nie som v praci.. bleeee ...

elko69
14. jan 2010

fuuuuuuuu to moje mrne sa chvala bohu nerealizovalo este cez zaludok,akurat len vcera som mala taku hnusnu kyselinu ze som myslela ze sa dovraciam v tescu pri pokladni..ale chvala bohu nic..ja s atiez s nim/nou rozpravam pravidelne a ju hladkam....to je dobre,oni to citia a vnimaju,preto tak reaguju na hlas matky tak dobre po narodeni...

xpetka1x
14. jan 2010

no johanka tak drzkam palce ja sa xystam k dokymu na buduci tyzden tiez prvy krat tak som zvedava ci vsetko bude ok.. teraz som podla poslednej menses 5tt 3 dni...a to som mala poslednu 8,12, a tebe bolo vydno srdiecko uz pekne bilo?