Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

jaruska8
3. nov 2009

Ahoj, ja som total na začiatku, ako sa cítiš???? 😉 Aj nevoľnosti máš, či nie???

sarinka23
3. nov 2009

dydynka: myslim ze sa tu urcite baby najdu 😉

dydynka
autor
3. nov 2009

ahojky,,niekedy ma napina na vracanie ale inak som este nevracala,,ale unavena som dost :D rano o deviatej vstavam a uz o jednej po obede ma to lame na spanie :D kolko mas rokov? si prvy krat tehu ? 😝

dydynka
autor
3. nov 2009

sarinka tak to som rada :D

jaruska8
3. nov 2009

No, ja som unavená, nič sa mi nechce, tiež by som len spala, zle mi nebýva, skôr len pálanie záhy, chodím často cikať a dnes som ,,fetovala" fixku na tabuľu, som sa krotiť musela. 😉 😉

sarinka23
3. nov 2009

myslim ze s tym problem nebude....no o unave by som vam aj ja vedela povedat dydynka to mam presne ako u teba rano okolo 9h vstanem a o tej 12-13h uz by som spala

jaruska...teraz to mas vseliake a este to potrva ale nie je to nic hrozne 🙂

dydynka
autor
3. nov 2009

hehe mno ja som zacala viac papat a doktor mi kazal vela pit tak tiez chodim na zachod stale ale tak uz si zvykam,,uz si nieco videla na ultrazvuku ?

dydynka
autor
3. nov 2009

sarinka este ze nerobim lebo by ma hned vyhodili by som bola leniva :D nic sa mi ani nece :D a som hrozne maskrtna :D

sarinka23
3. nov 2009

No ja zas mam taky den ze zjem viac inokedy az nieco nasilu ale pit to pijem asi 3krat viac ako predtym a zo zachodom to poznam tiez uz sa budim na to aj vecer....no videla na prvom v 8tyz. taku malu fazulku a doktor mi vysvetloval kde su ruky nohy atd...ale ja som len videla fazulku a to bolo vsetko 🙂 a na dalsie USG idem az v decembry az v 21tyz.
A ty ako bolo to planovane???

sarinka23
3. nov 2009

hm ja som robila aj som chcela napriek vsetkemu no odkedy vedia ze som tehu bolo to hroza a des a po mesiaci som dostala na vyber bud rizikove alebo si mam dat vypoved
Ty si na PN

dydynka
autor
3. nov 2009

hej hej bolo to planovane,,sa to podarilo po 5 mesiacoch,,,no ja som tam bola vo stvrtok a bola tam taka mala skrvna :D a teraz idem zase vo stvrtok kvoli srdiecku :d a to hadam uz aj dostanem tehu knizku :D tak ja pijem vela bo ked ma s nicoho nic napina alebo mi je nevolno tak sa napijem a na chvilu to prestane :D neviem preco ale je to tak :D

jaruska8
3. nov 2009

Naše bolo plánované, ja som videla na UTZ bodku, má asi 5 mm. 😉 A ešte niečo, prestalo mi chutiť sladké, čo ma teší. 😉 😉

sarinka23
3. nov 2009

Je to tazko povedat kazdy to ma inak ja zas s tym problem nemam.
Ale urcite dostanes 🙂 ja som zas bolo v 8tyz. na USG ale az o dalsie 2tyz. som sla na poradnu a tam som uz mala nachystanu v karte aj knizocku

sarinka23
3. nov 2009

Jaruska je to najkrajsie ked to sledujes od tych mm az po tie cm ako to rastie 😉

dydynka
autor
3. nov 2009

no ja len dufam ze to bude zdrave a ze sa nic zle nestane :D a cela by som dievcatko :D

mojalili
4. nov 2009

Ahojte tehulky, aj ja som na zaciatku, len som este trochu vystrasena, pretoze mi prvy lekar povedal, ze vzhladom na vypocet podla poslednej menstruacie tam este v dutinke nic nevidi, dalsi to o 2 dni potvrdil, ale o 5 dni uz dalsi videl embryo...lezala som 1 tyzden v nemocnici kvoli spineniu, mam maly hematom v maternici. Teraz idem v sobotu, ci je vsetko ok...velmi sa bojim...☹((

alexkaa
4. nov 2009

Ahojte baby, tak aj ja som na zač.tehu.... podla menštruacie by som mala byt v takom 11tt ale podla uzv to vyzera na taky 7-8tt. Mimi ma asi 1cm a srdiečko bije.... to je hlavne. na uzv som bola min.tyz a idem znovu az 23.11.... Už sa neviem dočkať ale trochu sa bojim, už som mala 1abort. nestalo sa aj vam že by ste boli tehu menej ako podla menštruacie? stale mi to nie je jasne...len dufam že všetko bude v poriadku... 🙂

zabenka21
4. nov 2009

mojalili neboj sa,ked ta sleduju,urcite urobia co mozu🙂 a neboj sa,male to citi. ja som 8tt a stale mi nieco je,stale mam zo spodu nejaky zapal a uz som z toho bola zufala,ale prestala som to riesit,lebo by som sa zblaznila...bude ako ma byt.

mojalili
4. nov 2009

Alexkaa 🙂 - mne tiez nameral plod o 2 tyzdne mensi, ako by som mala byt...co som citala tuto diskusiu tu na KOniku, kde vsetky babenky pisali o tom, ze im lekari povedali iny tt, tak sa neboj, ak je vsetko OK a bje srdiecko, je to dobre...
Zabenka21 🙂 - no snad bude OK, necitim sa zle, ale to som sa necitila, ani pri prvom MA v 8.tt, druhe tehotenstvo - dcerku - ta bola bez problemov, a teraz toto...no uvidime, este 3 dni a napisem vam, ako sme na tom🙂

sarinka23
4. nov 2009

Dydynka to dufam aj ja ved zdravie je najdolezitejsie ja by som skor brala chlapceka ale nevadilo by ani dievcatko kym to bude zdrave tak to je jedno

zabenka21
4. nov 2009

no zienky ved ja sa tiez bojim do drobceka,tiez je asi o dva tyzdne mensi ako ma byt a gestacny vak je doslova obrovsky...minuly tyzden som bola u lekara a povedal ze mu bije srdiecko,takze by to malo byt v poriadku.tak dufam ze sa udrzi a ziaden MA nenastane... dydynka a ja tiez radsej chlapceka :D po dvoch synovcoch viem ako na to...a dalsie zienatko do tohto zleho sveta:(

dydynka
autor
4. nov 2009

no ja sa tesim na zajtra,,budem pocut srdiecko,,boze ide to tak pomaly,,keby som bola uz aspom v piatom mesiaci :D aby som vedela co to je a aby som mohla kupovat vecicky :D

sarinka23
4. nov 2009

aj na to pride cas neboj, mne to ide akosi rychlo nedavno som bola len v 5tyz. a teraz uz v 15tyz. strasne mi to uteka

jaruska8
4. nov 2009

No, mne podľa menzesu (tehotenská kalkulačka) vychádza siedmy mesiac a bábo malo 5mm, čo je podľa knižky presne rozmer 7tt, ale lekár mi povedal, že 4-5 tt, asi sa sekol, ja tomu tiež nechápem, ale zase povedal, že je všetko OK, tak tomu verím. 😉 Ale kvôli predchádzajúcemu biochemickému tehotenstvu ma nasadil Duphaston. A kontrola až v decembri, podľa mňa je to OK, malo by sa dať už krásne počuť srdiečko, tak hádam bude všetko fajn. 😉

mojalili
4. nov 2009

Vidim, ze sa vsetky zhodujeme v jednom, chceme chlapcekov🙂 😉 JEdno dievca mam doma, tak treba k nej chlapca, aby sa mala s kym hrat s autickami🙂))

jaruska8
4. nov 2009

Tak som si to prepočítala a už viem, lekár hovoril 4-5 týždňov od oplodnenia a ja som 7tt podľa poslednej menštruácie, ale keďže sa mi ovulka posunula, tak vlastne 6tt. 😉 Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, zložité je to. 😉

dydynka
autor
4. nov 2009

tieto tyzdne to je nieco strasne :d ja sa v tom ani nevyznam,,,:D

sarinka23
4. nov 2009

tak ved treba aj chalanov nemozu sa rodit len dievcata 🙂

dydynka
autor
4. nov 2009

no tak uvidime kolko nas bude takych co budu mat dievca a kolko takych co chlapcov :D

zuzik1983
4. nov 2009

ahojte,tak ja som tiez uplne na zaciatku,podla tehotenskej kalkulacky v 6tt.citim sa celkom dobre,nejak zle mi nebyva,len stale co cikat chodim a som nejaka unavena