Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kabulko
29. júl 2010

oki, budem lezat, dufam ze ani maly sa nikam neponahla, papa

lindus1
29. júl 2010

ahojte kocky, ako sa mate? nebola som tu ani nepamatam, jaksi nebol cas.... nejake nove deticky po peppe a lutsine??? to som zachytila naposledy....
baby hrozne mi puchnu nohy, vyzera to otrasne.... mate to este niektora? inak si ich vykladam az po strop skoro, v noci mi tak trosku odpuchnu a cez den sa zas naleju, no horor....

lucia.kl
29. júl 2010

@kabulko určite o to tom povedz a ak ti nič nedaju, tak chod ku kožnej nech ti to aspoň niečim zmiernia...

lucia.kl
29. júl 2010

@kabulko to nepatrilo tebe, som to omilom poslala 😀 😀

lucia.kl
29. júl 2010

@lulu4 určite o tom povedz v nemocke a ak ti nič na to nedaju, chod na kožne.... aspoň nejaku chladivu masť alebo tabletky čo možeš, mne pichli fenistil....

lulu4
29. júl 2010

@lindus1 ahoj no ty si sa na dobre dlho vyparila, uz som aj rozmyslala ze co je s tebou 😀 nove babatka zatial nie su po pepppe a lutsine ale kiwi a avila co uz mali mat terminy sa neozyvaju tak uz su asi v nemocke alebo uz aj doma len sa nam ozvu ked bude cas... no o tych opuchoch mi nieco hovor, to uz musime len vydrzat pokial mas tlak a moc dobre je to oki, ja som to mala dobre tak mi dokina povedala ze len nohy vykladat vela nechodit a pit len cistu vodu ziadne mineralky.... ale je to ako u teba cez den hroza a v noci odpuchnu ale ked sa snazim cez den sediet alebo lezat je to lepsie... a mne sa este k tomu pridalo svrbenie celeho tela tak si vies predstavit, brali mi krv na pecenove testy ale je to oki takze si mozem piskat este mesiac pomaly, ak sa teda maly nevypyta skor... a inak ako sa citis uz ta pobolieva podbrusko ako pri MS? lebo mna uz par dni ano a to kazdy den alebo ma tak poriadne od spodu picha ze dovi...

lulu4
29. júl 2010

@lucia.kl luci ved poviem o tom v nemocke ale bojim sa aby si ma tam nenechali kvoli tomu alebo nieco radsej nech mi lieky daju alebo nieco ale tak hadam kvoli takej blbosti by ma tam nenechali lezat ked to nema s pecenou nic spolocne...

lucia.kl
29. júl 2010

@lulu4 neboj, nenechaju si ťa tam, ja ked som s tym bola na pohotovosti, tak mi spravili krvne testoy, poslali ma na gyndu či je všetko v poriadku a od tial som putovala na kožne, no a doktorka si ma pozrela z metrovej dialky a to môže byť z čohokolvek no a potom moja kožna že to mam alergiu na praci prostriedok.... no fasa lekarky.
inak čo sa opuchov nôch tyka, tak mne začali puchnuť až po pôrode 😠 teraz sa už vytešujem, že už obujem všetky topanky 😀

lindus1
29. júl 2010

@lulu4 nie okrem tych noh mi nic nie je, citim sa dobre, ziadne pobolievanie zatial.... ale vyplasil ma doktor v pondelok jak som tam bola, ukazala som mu tie opuchy a on ze hned do nemocnice lezat, som sa mu tam skoro rozplakala, ze preco a on ze pre istotu, ze nebudeme riskovat, ze opuchy mozu byt nebezpecne.... inak mam tlak nizky a moc ok, takze nechapem preco... a navyse mi mamina hovori, ze aj ona mala take opuchy a dokonca aj teta (jej sestra), tak neviem co dnes tolko chaosia... tak som slubila, ze budem vykladat nohy a keby sa to zhorsilo, ze hned pribehnem....akoze je fakt, ze som teda dovtedy kym ma lekar nevyplasil nohy nevykladala a teda ani neoddychovala, ale teraz ked je cas, tak ich vylozim aspon na chvilu pre lepsi pocit.....
a ty sa mas ako? vladko sa este nepyta von?

lulu4
29. júl 2010

@lindus1 no tak len pekne vykladaj tie nohy a viacej odpocivaj aj ked z tvojho pisania usudzujem ze si ako ja, tazko obsediet ja aj ked som doma cely den vzdy si nieco najdem, toto treba, hento treba... ale uz sa tiez snazim viacej sediet a vykladat nohy... no mna neplasila dokina ze ist hned do nemocky to co mas za doktora, ved to jedine keby si mala vysoky tlak a bielkoviny v moci tak vtedy je tam riziko sa to tusim preklampsia vola a to by si musela ist do nemocky, ja som sa teraz na dvoch poradniach po sebe modlila nech mam moc a tlak dobry nech nemusim ist do nemocky....
no ci sa Vladko nepyta von? niekedy mam pocit ze uz hej hlavne ked mam to pichanie dole do posvy to je des, to ako kjeby som uz rodit isla ale to mi zevraj asi na mechur utoci a aj ked je prazdny tak to takto boli...
ale robila mi este moja na poslednej ten CTG monitor kde monitoruju srdce babatka a cinnost maternice, este neboli zaznamenane ziadne kontrakcie a ze aj krcok mam stale rovnaky nezmeneny ale ze placenta dozrieva uz, povedala mi ze teraz sa to moze zmenit aj zo dna na den v poslednom mesiaci tazko povedat kedy sa vypyta na svet? a ty uz chodis do nemocky na poradne tiez ci este len pojdes? a co tvoj fesak este tiez nic?

lulu4
29. júl 2010

@lucia.kl ved niekedy mi to tak pride ze doktori ako kedysi len tipuju, ze medicina je skratka taka veda aj ked maju k dispozicii viacej prostriedkov aj tak len hadaju casto... no ved asi skusim do tej stredy aj tu koznu moju keby ma tak zobrala... skusim jej zavolat a prednostne sa objednat ved si priplatim 10 Eur tak by ma aj mohla zobrat...
inak pozerala som dnes foto kočiek, ako pekne rastu, zlatunke su a ocino sa ako stara, no zohrata rodinka 🙂

lucia.kl
29. júl 2010

@lulu4 mňa na kožnej pustili všetci čakajuci pred seba inak by som tam sedela 3 hodiny 😠
Ďakujeme za pochvalu, teraz su baby ešte väčšie 😀 😀

lindus1
29. júl 2010

@lulu4 ved to, ze ja neobsedim, ale budem musiet trosku, co uz....
ja uz tiez chodim do nemocnice, aj na pasy, v pondelok pojdem druhy krat... zatial bolo vsetko v norme, tak som zvedava co mi povedia najblizsie.... babo sa vraj zatial nechysta von, tak uvidime kedy nas prekvapi 🙂

vi3ka
30. júl 2010

dobré ránko kočky 😉 u nás to vyzerá na krásny slniečkový deň 😎
@zabkaevka nooo dnes môžeš začať prať. na východe hlásia slnečno, tak ti to dúfam vyjde. 😉
opuchnuté nohy - to mňa trápi len zriedka, hlavne ak je extra horúci deň, alebo ak dlhšie sedím v jednej polohe, inak nie, čo som až rada 🙂
@kabulko júúj, tak to boli určite nervy, ale hlavné je, že je to už v poriadku a malý je ešte pekne v brušku. asi je nedočkavec čo? 🙂 ešte aspoň ten mesiac nech vydrží. držím palce

zabkaevka
30. júl 2010

ahoooj kočky 🙂 aaaaaaach paráda, u náv v KE začína konenčne byť opäť teplo 🙂
@vi3ka : áno presne ako píšeš, idem sa vrhnúť do prania vecičiek 🙂 jupiiii 🙂 Ty si od dnes 34t 🙂 paráááda. Ja pozajtra začínam 33t 🙂 jeeeeeeeeeeeej

pepppe
30. júl 2010

@lulu4 noo chvaalabohu,,uvidime co a a ko bude dalej ,juj asi nam uz porodili kocky,ked tu dlho neboli,vsak sa ozvu,ako pridu z nemocky,,,jaj sa nam to tu rozrasta teraz si uz ty na rade 🙂

pepppe
30. júl 2010

@lulu4 14kil,ale este mi ostalo pekne dakch 12 dalsich navyse 🙂

dydynka
autor
30. júl 2010

ahojte babule,,,tak avila a kiwi tusim uz porodili,,teskam sa snimi,,,sak vieme aky je to pocit,no my sme mali zlu noc,,mala bola kazdu pol hodku hore alebo nespala aj dve hodiny,,,strasne,,,som nevyspata a unavena,,,a to uprsane pocasie tomu nepridava nadobrom

zabkaevka
30. júl 2010

@dydynka : Juuj tak to asi tak bude, raz super kľudná noc, raz prebdetá, hmmm teším sa na to, menželík poznamenl minule, že keď v brušku sa tak naše mimi vrtí , kopká, naťahuje, tak čo bude robiť keď sa narodí 🙂 ale ja sa veeeľmi teším, hlavne nech je zdravučká 🙂 Nooo áno avila a kiwi iste porodili, tak budeme čakať kedy sa ozvú. tak tak, teraz lulu4 a lindus1 sú narade 🙂 a potooooooom pomaličky @vi3ka a ja 🙂 jupiii ale to fakt ešte až pomaličky, tak najskôr o 1 1/2 mesiaca. No to už je takmer co by dup 🙂
Práve mi prišli ešte nejaké vecičky z netu, cez bazar som objednávala 4 veci a z toho dve sú nové, juuj tak sa vytešujem z nich 🙂

dydynka
autor
30. júl 2010

ja pridavam dnesnu foto 😀

vi3ka
30. júl 2010

@dydynka jéééj dydy zlaté ste obidve 😀 mamičkine dievčatko 🙂 aj ja už chcem. presne ako hovorí evka, raz musí byť taká a raz onaká noc, to aby sme si nezvykli, že vždy bude super 😉 ja som zvedavá na našu. dúfam, že bude kľuďas po tatkovi, lebo keď bude po mne, tak to sa asi nevyspíme 😀

@zabkaevka tak čo? už perieš? najkrajšie je, ako to potom pekne vonia, človek by len nos mal v tom zaborený 😀 tak to máš pravdu, čoskoro sme na rade my. bože ako rýchlo to zbehlo.... o chvíľu tu budeme my tak písať, ako nám detičky papajú, kakajú, spinkajú.... jáááj. ale veľmi sa na to teším 😀

andrea0903
30. júl 2010

@dydynka jeeeeeeeeeeej ake ste zlatucke 😀 😀 😀 😀

vi3ka
30. júl 2010

nooo... práve som sa dočítala, že do môjho týždňa je priemerná váha ktorú tehuľka priberie je 10-13 kg. ja to spĺňam 🙂 aj tak sa celkom divím, že som nepribrala viac. a vy ste baby koľko zatiaľ pribrali @zabkaevka, @lulu4, @kabulko?

vi3ka
30. júl 2010

hej a ešte som zabudla čo sa mi dnes v noci stalo.....niekedy uprostred noci som sa zobudila na to, že ma strašne pichá v bruchu, akoby ma niekto prepichol ihlicou taká bolesť, ale prešlo to za pár minút. až som sa zľakla, že čo sa to deje. 😒 🙂

andrea0903
30. júl 2010

@vi3ka a kde si vycitala ze kolko mas pribrat:nech pokukam jak som ja na tom..........pribrala si tak akurat pojde to rychlo dole aj 😀

vi3ka
30. júl 2010

@andrea0903 http://tehotenstvo.academy.sk/ na tejto stránke a tam si pozri trimester a týždeň v ktorom si. neviem, či v tvojom budú písať o tomto, ale v mojom písali. 🙂

andrea0903
30. júl 2010

@vi3ka no dakujem nasla som a zistila ze este menej som pribrala tak mozno sa to potom rozbehne nejako........9.8. idem na USG som velmi zvedava aj tebe sa mala tak malo v tom tyzdni hybala ?ak pamätas este..........lebo moj krpcek sem tam velmi malinko....

vi3ka
30. júl 2010

@andrea0903 nooo....hmmm... myslím, že hej. ja som bola v 22. tt. na 4D a hovorila som doktorke, že aké je kľudné, že sa nejak veľmi nehýbe, ale ona hovorí, čo ste, práveže sa vrtí dosť. 🙂 veď ono to príde, potom bude kopať až až 😉 ja som tiež dlho nič nepriberala, práveže som skôr chudla a dosť, ale asi tak od 6. mesiaca som začala priberať. je jedno koľko priberieme, hlavné je, že bábo v brušku sa má dobre a vyvíja sa ako má.

andrea0903
30. júl 2010

@vi3ka tak uvidime teda hadam je to len taky malinky spachtos........no ked som cakala chlapceka taksom mavala od neho modriny take na bruchu ze ked som sla na USG tak sa ma jeden doktor opytal ci ma manzel bije 😀 😀 😀 no ja som schudla najprv 5kil potom som pribrala 1kilo a schudla zase 1,5kg teraz potom zas som pribrala kilo tak neviem ako teraz 😝 ale brucho mam jak slon kazdy si mysli ze kazdu chvilu rodim alebo ze cakam dvojicky 😅 no dufam ze moj drobcek alebo drobcica je ok 😲

vi3ka
30. júl 2010

@andrea0903 che che, asi bude spachtoš 🙂 to fakt až modriny??? úúúha. ja som to mala podobne. najprv -5kg, to som vracala deň-noc, potom prišli sviatky (veľka noc), tak to už bolo tých 5kg naspäť a potom pomaličky sa to rozbiehalo a teraz ani neviem z čoho priberám 😀 mne tiež rýchlo bruško vyskočilo, každý že už som neviem v ktorom mesiaci aj teraz sa ma pýtajú, či dvojičky budú, ale ja im kašlem, moje bruško, moje dieťa. tebe robí stále usg? či len tie základné 4 na čo máme nárok? mne robil len tie 4, tak som sa na každé usg tešila ako malá. a furt som mala kopu otázok, ale akonáhle som videla drobca na obrazovke, tak mi všetko vyfučalo z hlavy 🙂