Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
6. aug 2010

@susika no s tou vahpu si tazku hlavu nerob moja starsia dcera ide teraz do tretieho rocnika a ma len 22kil a mladsia ma 5 rokov a vazi len 15kil cize ja si z toho tazku hlavu nerobim sa smejem ze potom v puberte nebudu musiet nadavat ze im treba chudnut 😀 😀 😀

andrea0903
6. aug 2010

@andrea0903 my mame mena vybrate cize dievcatko bude LIA a chlapcek bud Jakubko alebo netusim maly sa predtym volal iba MAX u nas pre kocky vyberam meno ja manzel pre chalana ale na dievcatku sme sa zhodli obaja predtym sme cakali dievcatko mala sa volat YASMIN

andrea0903
6. aug 2010

JEZIS JA UZ SOM TRAFENA FAKT VED SOM NAPISALA SAMA SEBE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lulu4
6. aug 2010

baby neviem co robit... som si akurat merala tlak takym zapastnym tlakomerom a mala som 143/92 a mi na poradni povedala ze si mam merat a ked budem mat 140/90 a ten spodny vyssi ako 90 ze sa tam mam potom hlasit na nejakej ambulancii vedla kde som bola to je asi rizikovka ale ide vikend a neviem ked budem mat ten spodny nad 90 ci mam ist na pohotovost radsej ci pockat do pondelku, necitim sa zle ani sa mi hlava netoci ani mi v usiach nepiska... nechapem tomu a to som v klude doma

lulu4
6. aug 2010

@andrea0903 nic si z toho nerob aj ja som si dnes napisala sama sebe 😀 😀 😀 a pekne meno mate pre dievcatko vybrate a s tymi tvojimi dcerami tak aspon nebudu nadavat ze su tlste 😀

lulu4
6. aug 2010

@susika to sa cudujem ze sa tvojmu manzelovi nepaci Adrian to je take pekne nevtierave a nie caste meno ale tak co clovek to iny vkus.. ved ani mojmu manzovi sa nepacia tieto mena ako Filip, David, Jakub, Samko ze to ma kazdy... a tak rozhodol bude sa maly volat po nom 😀

lindus1
6. aug 2010

ahoj @lulu4 mne povedali to iste, ze keby mi vyletel tlak na 140/90 a viac, ze mam ist na prijem a ihned hospitalizacia, ale to kvoli tym mojim opuchom, ze vtedy je to nebezpecne, bo hrozi preemklapsia... ale ty asi opuchy nemas nie? ja mam inak stale nizky tlak co si meriam doma...

lulu4
6. aug 2010

@lindus1 praveze mam opuchy okolo clenkov uz asi druhy tyzden...u mojej gynekologicky som mala tlak vzdy tak 130/80 max. 85... a teraz na tej poradni v nemocke ale to som bola napata a nervozna som mala 140/85 a teraz doma pred pol hodinou 143/92 a teraz mi meral mm a uz som mala 138/85 tak tomu nerozumiem ako mi to moze takto skakat... budem merat dalej aj cez vikend a keby to bolo viac krat nad tych 90 ten spodny tak radsej pojdem na prijem pohotovost ale to by bola ozaj smola takto ku koncu ist lezat do nemocky...

lindus1
6. aug 2010

@lulu4 no teraz vyssie citam, ze ti tiez puchnu nozky, tak ja neviem.... skus zmerat este neskor a ked tak radsej zajdi do nemocky, istota je istota....

lulu4
6. aug 2010

@lindus1 a co je to ta preeklampsia ved to by som musela mat tlak aj moc zle nie tusim? ja mam moc oki nemala som tam bielkoviny ci to staci ked je tlak vysoky a opuchy? ja tak strasne nechcem ist do nemocky teda rodit hej ale nie tam lezat este dva tyzdne pred porodom...

lindus1
6. aug 2010

@lulu4 tak merala som si teraz aj ja tlak rychlo a mam 124/78 a cely den som mala max. 98/58, co som dnes merala... ja si myslim, ze to moze byt aj tym pocasim a tlakom vonku teraz, ked aj mne sa zvysil.....

lulu4
6. aug 2010

@lindus1 a nezavisi to aj od tlakomeru? lebo my sme nemali ziadny a to mi dnes svokor doniesol taky prenosny co nosieval do prace so sebou taky na zapastie iba to ked meras tak si ruku musis ku srdcu prilozit a tak cakat kym to ten zvuk nevypusti...neviem v nemocke zase maju ten storocny ortutovy...ale ozaj dnes zase ochladenie ako na jesen je to divne aj s tym pocasim a tlakom vonku a ty mas velmi dobry mozes byt rada

lindus1
6. aug 2010

@lulu4 ja mam tiez zapastny tlakomer, minuly tyzden som si ho kupila prave preto, aby som sa mohla monitorovat, lebo lekar mi nakazal kvoli tym opuchom.... ale tak ja som vzdy mavala brutal nizky tlak, tak tento 124/78 mi uz pride zvyseny oproti mojej norme, tak to fakt bude asi aj tym pocasim

lulu4
6. aug 2010

@lindus1 no ako vidim sme na tom podobne s tymi opuchmi a tym meranim tlaku uz aby sme porodili radsej.. ale ty mas este ten tlak super neviem co teba dr. vobec stresuje... to u mna je horsie ked sa mi to okolo tej hranice pohybuje...budem aj zajtra merat a uvidime ako sa to bude pohybovat...a uz mas nejake bolesti ako pri MS alebo bolesti krizov ci nic? ja uz cca pomaly dva tyzdne sem tam take bolesti ako pri zacinajucej MS ale nie stale tak nepravidelne..

lindus1
6. aug 2010

@lulu4 tak tie opuchy by mi ani tak neprekazali, ani ich nevnimam, len ostatni na mna kukaju jak na atrakciu ako keby nikdy nevideli opuchnute nohy....
bolesti zatial nemam, teda ten den po vysetreni u doktora som mala taky pocit jak pred menstruaciou aj mi odislo kusok hlienovej zatky, ale odtvtedy nic, citim sa dobre... podla mna tak skoro rodit este nepojdem, aj manzelova teta, ktora dnes bola na navsteve skonstatovala, ze mam brucho este mooooc vysoko na porod

lulu4
6. aug 2010

@lindus1 aj ja kazdy den pozeram brucho v zrkadle a tiez sa mi zda ze mi este nekleslo vobec...
ale napr. take bolesti ako pred zacatim MS mam aj teraz ale dnes som mala blby den aj krce v bruchu aj hnacku som rano jedla bebe kekse zapila som ich asi pol litrom mlieka a aj to tak dopadlo 😖
s tymi opuchmi mi nieco hovor ved zit sa s nimi da ale ti ludia su ako blbi ako keby nikdy nevideli tehulku s opuchnutymi nohami ved to ma vela tehotnych neviem co je na tom take netypicke ale presne aj mne to lezie na nervy ako vsetci cumia...

lindus1
6. aug 2010

@lulu4 tak to budes mat asi aj z toho travenia, teraz je to vsetko blizko pri sebe a malo miesta v brusku...
a tie falosne kontrakcie - poslickov uz mas?

lulu4
6. aug 2010

@lindus1 no ja len tie akoby predmenstruacne bolesti a uz ma zopar krat aj krize boleli ale take stahy brucha som este nemala a brucho uz mam skoro stale tvrde lebo maly ma bud zadocek vypuceny alebo nieco ine tak uz len zo spodu pod pupkom mam makksie brucho lebo tam ma len hlavicku ved aj teraz je to vtipne lebo je nejaky nasackovany na lavej strane a stale mi tam na nu tlaci akoby sa chcel tou stranou prebit von alebo co sa tu smejem a pred chvilou mal zase asi 5 minut stikutku v poslednej dobe aj kazdy druhy den sa striedame sa smejem na tom raz on raz ja 😀

dudinka80
6. aug 2010

ahojte kocky,chcela by som sa opytat....dnes som zacala spinit tak do slabunko hnedo-ruzova a ktomu este aj nejaky vytok.na teste sa mi ukazal taky slabulinky duch ,aj teplotu som si merala a mam ju 37,1.nerozumiem tomu.lebo ked mam menzes tak mam MAX.36,5!!!mozem byt tehotna???dakujem za odpoved.

lindus1
6. aug 2010

@lulu4 no mne uz brusko tvrdne, normalne citim stah maternice tak, ze to obopne cele babo a trva to 15 - 20 sekund a citim vtedy aj taky zrychleny tep, ale vzdy to prejde a neboli to... je to sranda 🙂

dydynka
autor
6. aug 2010

@dudinka80 skus si spravit este test aj zajtra a uvidis,,ale teoreticky by si mohla byt 😉

lindus1
6. aug 2010

@dudinka80 neskusala si tehu test?

susika
6. aug 2010

tak potoim super. no, baby sú šikulky🙂)aj malá pekne sala, čo tiež sa divili, lebo ked som tam raz došla a videla v inkubatore cumel, že to čo? a oni, ež skušali sací reflex a šlo to..to by bola asi v 33-34tt a možno aj v 35tt.aj ti povedali, prečo prestala rásť?lebo tiež som počula, že jednej tu neikde naokolí tiež bábo prestalo rásť, ale ono malo nejakú popruchu...aj mna strašili, teda nie lekari, tí boli ticho, lebo nič nechceli asi predbiehať ale moj chlap sa hrabal na nete, ja som mala málo plod vody, že vtedy ma dieťa problemy s ladvinami a čo ja viem čo ešte vyčítal...potom som mu zakazala ma čímkolvek plašiť, lebo ja som bola ako taká hlupučká, ja som si nepripušťala, ež može byť s bábom niečo v neporiadku, jednoducho je menšie a tak...ale prietoky som mala OK, elbo čo som ležala 4 dni u ans na rizikovom, tak sme všetky chodili 2x za den na preitoky a čísla čo hovoril im a mne boli rovnaké....mne na tom monitore ukazovalo hrozné kopce na tie kontrakcie..ja som nevedela, čo to je, ja že mi to len tvrdne a potom jedna sestrička vravela, že to sú kntrakcie, že či to nebolí..hm, ono to boli také tlaky, ale som zistila, že iba vtedy, ked som musela pri rom pristroji ležať na chrbate..a to aj teraz, enmožem byť v polohe na chrbate, lebo tvrdne a ekd som naboku, tak je OK. doky vraví, že všetko je aztím tam OK, magnezkom sa krmim a že citlivá maternica, ked sa dieťa hýbe alebo tlačí na steny..suseda mala to isté pri oboch babách a jednu porodila 1 tden rped termínom a druhú 4 dni pred....

dudinka80
6. aug 2010

@andrea0903 ahoj pisala som ale zatial sa mi nikto neozval,prosim o radu.. 😕 zacala som spinit aeste mam aj teplotu 37,1 mozem byt aj tak tehotna??ked mavam obycajne mrchu tak mam teplotu 36,5

lulu4
6. aug 2010

@lindus1 no tak ty uz mas tie higins braxove ci ako sa volaju tie prve kontrakcie.. 😀 😀 sranda...
kazda to ma ine... som zvedava kedy to na nas pride... ved ty to mas za menej ako ja...nech to uz dobojujeme v zdravi

dudinka80
6. aug 2010

@lindus1
@dydynka
skusala som test,ale je tam slabunky duch,tak neviem ale zmiatla ma ta teplota??

dydynka
autor
6. aug 2010

@dudinka80 na prvom teste som mala tiez slabucku tu ciarku aj na druhom a bola som tehu,,to zosilnie az ked ti bude dlhsie meskat mrska 😀 tak si sprav este jeden zajtra a budes si aspom ista,,,

dudinka80
6. aug 2010

@dydynka dnes bol 7-my den co mi meskala,a co ta teplota??obycajne mam pri mrske 36,5
ked je zena tehotna ma aku teplotu??

dydynka
autor
6. aug 2010

no v tehotenstve sa teplota o nieco zvysi ale to je normalne,,no podla mna sa mozes tesit 😀

dudinka80
6. aug 2010

@dydynka takto dlho mi este NIKDY nemeskala 😖