Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
6. aug 2010

no ved vravim ze sa mozes tesit bo podla mna si tehotna 😀 fakt si sprav este jeden test a ten to potvrdi ,,,,alebo pri najhorsom vyvrati ale to asi neeee 😵

susika
6. aug 2010

@lindus1 -tak také pocity mavam aj ja.ale ja to pripisujem, že je to tvrdnutie brucha..ja už vlastne asi ani neviem, čo to s vo mne robí🙂)

@lulu4 -tak ten storočný ortuťový je najsamlepší...mne tiež meravali kadejakým, ked som bola pod tlakom a tým ortuťovým mi vždy vyšiel lepší a dokonca aj internisti merajú radšej tým, ked je zlý tlak, elbo pri tom zápästnom, by sa nemalo rpozprávať a mala by si pekne rovno siedieť a nie byť vykrutená,a by si mala to zápästie vo výške srdca...niekde som čítala, že ešte sú dobré tie, čo sú normálne hore na ruku, aj ked sú digitálne, ale tiež by sa nemali rozprávať...ale aj tak aj moja obvodná stale používa ortuťový, lebo je vraj najpresnejší....takže ja by som sa nestrachovala..aj ja ked si doma meriam, tak prvý mám tak 105/80 a čím dlhšie si meriam, tak mávam nižší a nižší..ale ked meriam tretíkrat, tak na ten štvrtý sa už s tým tretím zhoduje..ja mám ais fobiu aj z toho tlakomeru..som sa ako dieťa zlakla, ekd šli merať tlak, že čo to je, vtedy som to videla prvýkrat a od vtedy sa to so mnou vlečie..mala som asi 9 rokov

lindus1
6. aug 2010

@dudinka80 ak si tam mala slabunku druhu ciarku, tak to si tehu, len este mas malo hcg v krvi 🙂 ja som mala tiez taku na prvom teste, ze lampou som ju hladala, ale o dva dni zosilnela 😀

andrea0903
6. aug 2010

@dudinka80 skus si test nanovo v nedelu 😀 spinit mozes ale ak sa ti ukazali pruzky tak si vyloz nohy hore a lez

andrea0903
6. aug 2010

@lulu4 preeklampsia je velmi vazny stav ktory ophrozuje matku aj dieta.......ked sa nepodchyti vcas moze to mat fatalne nasledky ak budes mat o hodinku vyssi ten tlak ako mas mat tak smikaj do nemocnice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

susika
6. aug 2010

@andrea0903 --som ti azbudla označiť odpoved, som ti o stranku dozadu pisala...
a je mi luto toho prveho babätka..aspon ti povedali, čo sa stalo? ked bolo už všetko v poraidku? či niečo bolo zle tých 10 dní? ved ja sa toho bojím, že aby sa neičo tie prvé dni nestalo..potom si myslím, ež ked bude OK, tak už hadam si to doma vypiple..tak ako teraz🙂)a mlaá je uplne v pohode...
a prečo si mavala tie pedčsné porody?

dudinka80
6. aug 2010

@andrea0903 ta druha ciarka bola len taky duch,lupu na to potrebujem 😀

andrea0903
6. aug 2010

@dudinka80 moja urob v nedelu test uvidis a potom zopakuj opät o dva dni hlavne lez s nohami hore

lindus1
6. aug 2010

@susika tak mne to povedal lekar na poslednej prehliadke, stalo sa mi to ked ma vysetroval palpacne, ze presne takto ma brusko reagovat a ze to su uz poslickovia 🙂 a mam to uz asi tyzden a niekolko krat denne, nepravidelne...

dudinka80
6. aug 2010

@andrea0903 ,vylozit nohy si mozem az poobede lebo cez vikend robim ☹

dudinka80
6. aug 2010

@andrea0903 ok budem sa snazit 🙂

susika
6. aug 2010

ked som v nemocke spoznala baby, čo museli deti porodiť cisarskym, lebo mali peklapsiu, mali hrooooozne vysoký tlak...jedna až 170/neviem kolko a druhá ešte vyšší..a im aj bolo zle. a puchli im nohy...
jedna už má aj druhé ročné dievčatko, ktoré donosila v pohode a druhá o dalšom bábe nechce ani počuť, sa bojí.

mne sa malá z nejakého dovodu narodial sama. aj ked do man "liali " litre magnezka cez infuzky, iba mi z neho už bolo tak zle, že som ani chodiť nevladala, hlava sa mi krutila, lapala som po dychu ale ked došla sestrička, hned som bola OK a tlak niečo nad idealom, čo som sa jej zalkla, tak stupol, inak neviem, aký by bol, lebo som ani na vecko dojsť sama nevladala...a len som spala...

lindus1
6. aug 2010

@dudinka80 ver tomu, ze si tehu, aj slaba ciarka je ciarka, len este malo hcg.... urob test o dva dni a uvidis, ze bude silnejsia

andrea0903
6. aug 2010

@susika no zlyhanie plucnych mechurokiv odisli mu nadoblicky dostal sepsu tazku z toho hypoxiu mozgu a bol koniec...........chybal mu kyslik a tak sa vlastne otravil kyslicnikom uhlicitym trebalo ho napojit ale pani doktorka zabudla ze zlozila hypokratovu prisahu aj doplatila na to.........inak maly uz bol v poho dokonca bol aj po zltacke o dva tyzdne sme mali byt doma 😢 inak mala je v najsamlepsom poriadku nema ziadne znamky nedonosenia a dokonca ani dlhodobe napojenie na kyslik jej nic neurobilo aj zrak je ok dokonca nema problem vobec s nicim 😀

dudinka80
6. aug 2010

@lindus1 spravim v nedelu 🙂 a verim ze tak budu// 🙂

andrea0903
6. aug 2010

@susika predcasne porody vznikaju u mna dosleskom predcasneho odlupovania placenty ale neprisiel zatial nijaky odbornik na to preco sa to u mna deje stale v siestom mesiaci

susika
6. aug 2010

@lindus1 -no, ty si dobrá...tak ja mam psoličkov už od 15tt🙂) sa smejem, ale inak mamstrach...robím všetko pre to, ay to bolo čo najmenej časté...už to nie je tak často ako v tých prvých týždnoch, ked to začalo..ale ked som mala stresy, veruže magnezko som si nedavala len 2x dnenne ako kazal doky, ale dala som si aj 3x..hovoril, ež to neuškodí a baby berú aj po dve tabletky naraz a ja mám len po jednej...
pri malje som mala tvrdnutie okolo 20tt prvýkrat, ale som nevedela, čo to je a ked sa ma doky pýtal, či tvrdne bruško v neskorších týždnoch, tak som hovorial, že nie, lebo som myslela, že to malá sa tlačí riťkou o brucho a že to je to a ono tvrdlo..tak teraz mu hlasim každú blbosť

andrea0903
6. aug 2010

@dudinka80 moja uvidis len nestresuj oddychuj a hotovo co ma byt to bude a drzim palce ze vsetko bude len najlepsie

andrea0903
6. aug 2010

@dudinka80 este nieco nedvihaj tazke a ked je mozne co najmenej stoj na nohach

dudinka80
6. aug 2010

viac menej sedim,necham sa prekvapit.
dobru noc vsetkym,rano vstavam o 4.30h.

lindus1
6. aug 2010

@susika mne brusko pocas tehu stvrdlo asi 2 krat aj to pri velkej namahe... ale toto je take ine, normalne mi to jemne dych vyrazi...

andrea0903
6. aug 2010

@dudinka80 aj tebe 🙄

susika
6. aug 2010

@andrea0903 -no, ked som bola pri amlje tie posledné dva týždne, to si tak do tej nemocky v MT volali maminy ped odchodom, tak tam bola jedna mamina, ktréá chlapčeka porodila v 32tt a druhé sa jej tiež samé spustilo v 32tt.a to bolo dievčatko...

tak moja mala prave pe tie plucne mechuriky tu hadičku. vysvetlovali mi to tak, že aj ked dýcha sama, tak tie mechuriky sa možu zlepiť, lebo pluca nie su ešte tak dozreté a ked osm ju videla o dva dni odpojenú, tak soms a na to pýtala, že ved dýcha pekne, ale mala ju pre istotu pri sebe...

našťastie ani na tejto mojej malej žabe to nenechalo žiadne následky a je to živel🙂)dobehla to celkom fajn, aj ked niečo stale dobieha ale pusa je ide lepšie ako donoseným deťom tu naokolí..rozpravať začala velmi skoro, až sa divili, že mi už spolu tak komunikujeme, teda medzi sebou, ekd niketoré deti len azčali tvoriť vety..no a zasa niečo ide slabšie. ved snad v kšole sa to dobehne🙂)ale čo sa týka pamäte, tak je super..a sledujem, že aj fotografickú pamäť má dopbrú..dnes chvilkuz kukala na obrazok nových puzzle a ptoom ich poskladala..no ja som čumela ako puk... 😀 a to do prevčerajška ju puzzle absolutne nezaujímali..mohla som sa ja snažiť..otočila sa mi riťou a robila niečo iné 😀

susika
6. aug 2010

@dudinka80 -držím palce a daj vedieť, ako test🙂)ak potrebuješ, mne ešte jeden ostal🙂)v tom ´mojom balení boli dva, tak ti ho pošlem🙂)))nesklamal na prvýkrat už🙂)a to som ho robila den po meškaní mrchy🙂)ale nevem, čím to je, či tak skroo mávam vysoké hladiny hcg🙂)lebo mne aj pri malej ukazalo a to som mala si 3 dni pred mrchou🙂))a tie testy ma ani vela nstali..prvý pri pmalej asi 60sk a druhý 90sk a teraz to dvojbalenie asi tiež niečo cez 2 eura🙂

susika
6. aug 2010

@lindus1 -tak to ti zavidím..ja to už pomaly ani nevnímam..ale keby bábo vydrží aspon do 37tt, tak som happy a od radosti by som asi tie naše polystyreny zo stropu hlavou pozhadzovala🙂)

lindus1
6. aug 2010

@susika jasne, ze vydrzi, treba mysliet pozitivne.... este aby si neprenasala 😀

andrea0903
6. aug 2010

@susika no ani starsia ani mladsia nema problem moja starsia co zaostavala rastom o tie 4tt tak na rok uz nemala plienky od siestich mesiacov kakala do nocnika aa behala po styroch na 10mesiacov uz chodila a plne zrozumitelne komunikovala uz na rok a pol.........skola jej ide len to citanie ju troska trapi a mladsia zacal sice chodit az na 15mesiacov ale bolo to v case ako by sa mala narodit normalne 😀 je lavacka neviem po kom 😀 ale nema problem s nicim jedine nas trapi vyslovovanie pismenka R skratka jej to tam nejde tak logopedicka povedala ze to sa uvidi ked bude mat uz trvale zubky 😝 a co sa tyka tej fotograf.pamäte toto ma moja starsia dcera tazko cita ale v momente to vie naspamät staci ak jej to raz precitas.........na jednej strane je to obrovska vyhoda a na tej druhej co ja viem 😨 zaklad ze su ok

susika
6. aug 2010

@lindus1 -mo, ako mi včera jedna povedala, že chalani sa zvyknu prenašť🙂))ale je fakt pravda, že dokimu hovorím každú blbosť už..aj ked ma bolievalo dole, ale to nebolo podbruško, ale ešte nižšie, tak sa divil, že tam čo može bolieť...tam nič nie je, že snad asi nejaké upony maternice...ale kazal mi spomaliť , lebo som mu vravela, že som aj dosť behala a v tom mi došiel chlap domov po 8 týždnoch, splnil si "manželsku" povinnosť a ono to ako zazrakom prestalo🙂))tak som sa na tom bavila🙂)))a mala potom chytila anginu a len doma sme trčali, tak už je to OK 😀

susika
6. aug 2010

@andrea0903 -mo, tak to mi neičo hovor...mala v 2 rokoch vedela viac ako 20 basničiek a pesničiek a pred polrokom som prestala počítať, lebo už ich vedela 40🙂)ato nie že také detkse..hocijaké..minule tu vyspevovala od smatanovej "daj ruku, do mojej ruky"mame takú vymyslenú aj na zubky, lebo hrozne vrieska, ked sa zuby umyvaju, alebo "ešte vaham"..ked to začne vyspevovať všetko na balkone, potom len od susedov počuvam, že to čo ju učím🙂))

my sme začali odplienkovať neskoro, čo mala nočník, tak jej bol stale velký an jej malu rpdel a už ked bola staršia, tak sa nedela nan posadiť, lebo do neho spadla, ked mala 1,5 roka🙂)takže prvýkrat ofidialne sedela na nočníku ked mala mesac pred druhými narodkami, ale o tri mesioace už bola bez plienok a keby som to nebola pokašlala, tak aj v noci. len som už po ýždni v noci nevladala vstavať každú 1,5-2 hodky na cikanie ju davať, tak som jej šupla plienku, že nech aspon dokým nejdem spať vyddrží a potom ju dam a potom aspon raz v noci..no plienka mala 3 tony..tak som to ešte na štvrť roka nechal atak a potom ona sama kričala, že plienku nechce a stačilo ju dať cikať iba o 11 večr a ptoom som ju zobudila o 3 a neskor o 4 hodky a psotupne pedlžovala a už asi štvrť roka alebo aj niečo viac vydrží konečne celú noc.no ale stretla som donosené dieťa, čo má už 4 roky a konečne len pred pol rokom sa začalo pytať na cikanie..

zabkaevka
7. aug 2010

ahoj kočky 🙂 tak to ste toho napísala za včerajší večer 🙂 My sme boli sme boli s manželíkom v kine, a vydržali sme 🙂 mimi sa mi trochu mrvilo keď to bolo miestami dosť hlučné, aj štikutku malo, ako aj teraz, moooje zlaté, kiež by niečo zaberalo čím by som jej to zastavila.
Fííha tak vážna téme sa včera rieišla, tlak. NOoo ja mám zasa skôr nízky tlak, a doki vravel, že ani to nie je dobré, že ak príliš klesne treba veľa piť, a keď to nestúpne tak treba tiež utekať do nemocky. No vraj že sa zj rapídne zvýšiť ešte mi môže. Hmm nepredpokladám, ale radšej som si od mamky vypýtala ich druhý tlakom, že ak mi bude nevoľno tak si zmeriam, nie stále, len ak bude zle. Alebo že by trebalo každý deň merať?? hmm to nechcem veľmi, potom si budem nahovárať.

Dnes začíname 34tt, tak sa vytešujem 🙂 som tu len na skok, idem variť, kurací vývar, kuracie mäsko s ryžou a francúzske zemiaky. tak aby som zajtra nemusela. Tak krááásny dník 🙂