Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lutsine
23. aug 2010

ahojte, pribudli nejake nove babatka?

lulu4
23. aug 2010

@vi3ka hehe co mam o tej unave povedat ja? sa cudujem ze este zijem... ale snad si pospim trosku cez den, teraz mi pracka doprala idem to na balkon vyvesit, potom ma cakaju dlazky a prach, vecer navsteva ach jaaaj a este idem do potravin kupit chlieb...velke plany 😀
no my v auguste nemame absolutne nikoho z rodiny ani meniny ani narodky takze by bol maly jediny 😀
na ten monitor ma posielaju kazdy tyzden kedze tam urcity cas mal maly ten tep zvyseny ale teraz mi este nekazala sa objednat, to mi vzdy po poradni povie ze sa mam ist objednat... nepytala som sa co by bolo keby neporodim do terminu ale min. povedala nieco v zmysle ze 2 tyzd. pred terminom a po termine su v termine tak nechapem... to akoze 2 tyzdne po 29.auguste by boli super keby som bola tehotna, to by som nedopustila to by som si sama pytala vyvolavacku... na to nech zabudnu... ved to sa aj polodovka moze skazit, dieta zadusit a neviem co, take riziko by som nepodstupila...

lulu4
23. aug 2010

@lutsine ahoj ano lindus vcera pisala aj pridala foto pozri asi dve strany dozadu maju krasneho synceka.... inak neviem o nikom inom

lutsine
23. aug 2010

🙂 to sme my 🙂

zabkaevka
23. aug 2010

@vi3ka : však si ľahni na hodinku, keď aj nebudeš spať, tak aspoň maj zatvorené oči, a tak relaxuj.

Ja som práva doumývala druhý kufor, ten prvý do ktorého som sa optimisticky chcela zmestiť s vecami, hmmm je malý, tak radšej vezmem väčší a fakt tam sa mi už všetko zmestí, aj plienky aj vložky, čo dosť veľa miesta potrebujú. Domov ho ponesdiem poloprázny, aj le to nič, len nech tam to nenesiem v dvoch taškách, pri tom strese a kontrakciách, no vlastne manžel, ale on asi aj viac bude stresovať 🙂

zabkaevka
23. aug 2010

@lutsine : parááádička, zltí ste veeľmi 🙂 a malinký aký je skvelý, takto sedí opretý, no kráása 🙂

dugyna
23. aug 2010

@lulu4 ahojky lulu dufam ze si cosi naspala 😉 tak je to dost narocne babatko a potom ucenie a hlavne malinka rano ako zakon schvalnosti uz ma o 7h budila..a nie tak ze len cucla a spinkala dalej rozhodla sa ze uz musim vsatvat..s tou injekcoiou je to na dlshie a na IP..potom ti napisem ☹
a ucim ucim neboj dam vediet ako sme dopadli
no tie krce ako mi ich popisujes minaozaj pridu ze je to "cvaknuty nerv" to prejde po porode..ja som to mala na konci tehu. tie posledne 2t skoro v kuse..od bedroveho klbu a csto az uplne dole po celej nohe...
tak sa drzakj a este to vyxrrzte

lulu4
23. aug 2010

@dugyna o nejakej pol piatej som to vzdala ze uz fakt nevladzem ze skusim si lahnut ale zase mi hnusne tlacit na branicu alebo co zase sa mi tazko dychalo ale nejako som si dala vysoko vankuse pod hlavu a zaspala som, aj ked tazko ale som aspon nieco naspala... je to sila... taka vycerpana som uz davno nebola, to aj ked som sa na statnice ucila som vyzerala a bola na tom lepsie a to som teda statocne ponocovala... ved s tym ucenim pri babatku to caka aj mna, diplomovku napisat, statnice bud. rok zvladnut to bude teda... hadam nam aspon vela predmetov na semester nedaju aby som zvladala skusky bez opravnych terminov najlepsie...oki o tej injekcii ak sa ti chce o tom pisat tak mi napis IP... ale ten smajlik neznel stastne ked bol takyto ☹

zabkaevka
23. aug 2010

@alexis13 : doobedu som zabudla reagovať na tovju otázku ohľadom pupočníkovej krvi. My chceme ju dať odobrať, trochu som váhala ale nie kvôli peniažkom, no len preto či je to len biznis,alebo k nedajBože by to bolo treba využiť, či sa to dá využiť účelne a vo veľa diagnózach. Opýtala som sa na to aj troch rôznych lekárov, čo oni na to, a všetci povedali jednoznačné áno. Takže ja už neváham. No iste je to aj otázka, či na to budúci rodičia majú, myslím, že ak by to bolo zadarmo, tak by si to dali odobrať asi 99% mamičiek. Žiaľ nie je to tak, a teda táto otázka je skôr otázkou peniažkov.

lindus1
23. aug 2010

ahojte babulky,
dakujem vam moc za gratulacie!! tak idem rychlo nieco napisat k porodu, kym maly spinka.... na porodnicky prijem som prisla 17.08 o 22.30 h, s tym, ze som mala uz pravidelne kontrakcie kazdych 6 minut, brucho ma nebolelo vobec, len mi to strasne vystrelovalo do krizov, tak manzel poctivo masiroval kazdu jednu kontrakciu... tam ma teda hned napojili na pasy, kde sa to potvrdilo a poslali ma na "vzdycharen"... to bolo najhorsie, lebo tam som bola bez manzela, tak som si tie krize nejako musela masirovat sama.... manzela za mnou pustili az okolo 3.00, ked ma uz brali na porodnicky box a tam mi velmi pomahal... bola som uz celkom otvorena (na 10 cm) aj porodne hrdlo ustupilo, ale maly sa nechcel zosmyknut nizsie, nevedela mu hlavicka zrotovat, tak ma kadejako polohovali na strany, ale nepomahalo, malemu sa nechcelo ist z bruska von.... tak rano o 5.45 lekar zahlasil, ze robime sekciu, co som bola neskutocne rada, lebo uz som sa bala aj o maleho a mala som toho akurat tak dost 🙂 takze maly sa narodil o 06.05 h cisarskym rezom v celkovej anesteze... o hodinku som sa zobudila, manzel mi ukazal fotky maleho a bolo po vsetkych bolestiach 🙂 fakt si ich uz ani riadne nepamatam, aj ked pocas porodu mi nebolo vsetko jedno.... takze baby, nebojte sa, da sa to prezit a ten maly uzlik potom stoji vazne za to 😉
peppe s nitrianskom nemocnicou som bola spokojna, su to profici... pri porode som mala MUDr. Lajtmana, fakt super, na to aky je mlady....

zabkaevka
23. aug 2010

@lindus1 : tak napokon cisárky, nič to, veď hlavné že ste obaja v poriadku 🙂 a radšej to takto riešiť ako by ešte dlhšie čakali. tak sa držkajte a zvykajte si na seba 🙂

lucia.kl
23. aug 2010

@larmimi ked pojdeš na socialku nebudeš potrebovať knižku len papiere vypísané od lekára - ak myslíš vaplácanie materskej...

nikinka1981
23. aug 2010

Ahojte chcela by som sa vás opýtať či niektorá z nemá skúsenosti s týmto kočíkom : http://www.bimbomarket.it/ie/en/trio-ovo-168-wi... ďakujem

larmimi
24. aug 2010

@lucia.kl ano, dakujem 😉

veronkaj
24. aug 2010

tak a bola som na odbere, vraj už 8 dňová tehotnosť sa dá krvou zistiť tak ja som dness cca 13 ak bola ozaj ovu a hneď v ten deň by sa podarilo tak budem dnes vedieť čo a ako.

pepppe
24. aug 2010

@lulu4 ahoj lulu 😉 co este sa malinkemu von nechce??? :D nooo takze mame saa dobre,malinky poslucha ako kedy sa mu chce :D je to riadny spekulant asi po mamine :D brusko uz neboli,leebo sme kupili probiotika,kazala nam dr,,lebo tak nam plakal uz od bolesti,ze hruza :( sme mu uz vazne envedeli pomoct,sme hned volali dr ta uz hned vedela o kere babo ide, to velke??haha 🙂 noo ze to ma z prejedeniaa ze mu netravi,,, :(tak nam to kazala kupit,je to drahe stalo to kolo 13eur,ale klop klop vazne zabralo,,,🙂som rada lebo chudatko uz aj slzicky mu sli,,,,u chlapcov je to take,,tak uvidis ako mali bude :( noo v kociku saa paci,ale viac v autosedacke,este len mm nastartuje a uz krpcek spinka :Duz v brusku ma riadne kopal pocas vozenia sa 🙂 konecne sme vybavili tie prispevky,lebo len starosti stym mame,,hlavne tie zeny na urade,,,nezajem neporadia nic,,,,kedze mm ma trvaly pobyt v povazskej bystrici a ja tu v nr,tak musel doniest papier z pov,ze si nenarokuje prispevky tam,ako kravina,ako keby si to ni nemohli vyziadat,,,vcera tam bol,,uz zaniest vsetky doklady a ta nasa mala dovoelnku :(spytal sa tej vedla zeny ci ho nevybavi,najprv nechcela ale on ju porposil,ze vsak dovolenku si firt bere v praci a uz tam bol najmenej sto krat,,tak hadam to vybavia uz,uvidime ci nabehnu peniazky,ak nie,,pojde tam robit bordel,vsak jasne pokial to nejde o ich peniaze nemaju zaujem :( za jul by si mala dostat teraz v auguste aspon ja som tak dostala,ale to by ti uz doslo lebo chodi materska kolo 17 az 20 ,,,,takze teraz moja neviem,,,

pepppe
24. aug 2010

@lindus1 noo pekny porod,to nie ako ja,ja som mala doktoeku a ta bola perfektna,,,ako uzastna aj sestricka,ale len tu co som mala rano,,ta o polnoci nebola bohvie co 🙂 takze gratulujem este raz a uzivaj si materstvo a drobceka krasneho,,, 😉

zabkaevka
24. aug 2010

ahoj kočky 🙂 tak dnes pod mrakom máme trochu ale hlásili že ešte na východe má byť do 30stupňov, tak som zvedavá. Mám dnes vybavovačky v meste, tak síce tomu veľmi počasie nevadí, ale ja radšej chcem tepluuučko 🙂
@pepppe : moja zlatá, tak to je fakt na nervy keď musí človek riešiť jednu vec dookola, pretože niektorým úradníčkam je dlho v práci. Ja pracujem tiež na úrade, ale trochu iný systém to je ako na takých vybavovacích úradoch, no nikdy by som sa tak nesprávala k ľuďom čo prídu ku mne konzultovať alebo sa len pýtať. Skôr ja rada pomôžem napr. prefgotím, vytlačím, vyhľadám na nete, obvolám ... takže hmmm skôr naopak sa snažím správať. Ja som tiež pár krát už na iných úrad chcela rozprávať s vedúcim, keďže pracovníčka nebola ochotná. A potom si mala vidieť ako hneď kmitala. Niekde dokonca poznám aj osobne, alebo aspoň menom vedúceho, resp. najvyššieho na úrade, a tak stačí povedať meno pred ňou a hneď kmitá. Nezneužívam osobné styky, ale využijem to, že poviem že som tiež úradník a za takýto prístup by som u nás mala výpoveď,alebo poviem, že som zvedavá že váš nadriadený, ten a ten by čo na toto vaše stanovisko povedal, ... 🙂
@lulu4 : a čo dnes?? páči sa maličkému dnešný deň na príchod na svet. V noci bol vraj spln, tak možno to na neho malo vplyv, a si už aj v nemocke a možno ste už aj dvaja 🙂 tak sa držkaj 🙂

Noo idem ja, vybavovať, kúpiť šaty a trochu sa skrášliť našampónovaním vlasov a vytrhaním obočia, nakuknem k večeru 🙂

veronkaj
24. aug 2010

ahojte
tak mám výsledky
dnes ráno 13 Deň po poslednom snažilkovaní je hodnota hcg v laboratoriu 23,85 jednotiek.

ak rátam že k oplodneniu mohlo prísť o 1-2 dni a potom cesta a usadenie môžem byť tehotná?? povedali, že je to možné ale treba to zoopakovať,

môže aj niečo iné robiť hcg???
do kedy sa považuje hcg za negatívne???

krtica11
24. aug 2010

baby chcela by som sa len spytať ako mam vystrerilizovať cumle.Stači ich zaliať vriacou vodou na par minut alebo nie?

andrea0903
24. aug 2010

@krtica11 staci ich zaliat vriacou vodou ale ja osobne som ich chvilinku v tej vode nechala aj odstat a potom este raz preliala prevarenou vodou
@veronkaj no zvysene hcg moze sposobit aj cysta...ale ja verim ze to nebude tvoj pripad, vyckaj moja a skus o tyzden

vi3ka
24. aug 2010

ahojte kočice 🙂 ja som už dnes po poradni, táákže už som bola odniesť aj papiere na MD a celkom ochotná a milá pani tam bola, tak som rada. ešte musím niečo odniesť do bývalej práce, ale to až zajtra keď budem mať autíčko. no pán doktor mi dovolil 😀 , že budúci týždeň už môžem rodiť, že bábätko už bude dozreté, no a toho 13. 9. idem do nemocky si poležať, ak neporodím skôr. zobral mi ster a o 3 dni si mám zavolať o výsledok, tak isto sa mám objednať na prietoky.... do nemocky. myslela som si, že to bola posledná poradňa u neho, ale ešte 31. mám prísť k nemu. asi si na mňa zvykol 😀 😀
takže asi toľko. teraz som sa napráskala 2 nanukmi-mňam a idem trošku poleňošiť. zatiaľ pekný dníček prajem 😎

andrea0903
24. aug 2010

@vi3ka no tak super kocena ze si ok aj kocenka mala no ono to akurat ti urobi poseldny kukuk a mas pokoj,potom si v klude porod 😀 moj muz prisiel akurat s ockovania s malou pichali ju do ramienka chudatko a zitila ze jej zabudli dat ockovania proti TBC ale to este na plucnom dobre co? co dodat 😠 urobila jej preventivku aj jednej aj druhej a musia ist na ocne obidve ta ja neviem zas toto behanie po lekaroch este ze mam znamu doktorku na ocnom 😝 inak zabka rastie jak ma podla tabuliek cize znamky nedonosenia nie su u nej ziadne 😉

vi3ka
24. aug 2010

@andrea0903 🙂 no dúfam, že budeme obe OK, hlavne kvôli tej krvi, ale doki povedal, keď čítal správu z hematológie, že už mám výbornú hladinu doštičiek, ale predsa len pôjdem do tej nemocky skôr, ale to nejak ešte zvládnem. ešte som si teraz zistila, že na tie prietoky sa ani objednávať nemusím, že len prídem a ma berú, takže faaajn. zajtra tam skočím.

no tak to je "paráda" keď zabudnú zaočkovať. 🙂 😒 len sa nedaj nahovoriť na okuliare pre dievčatá, ak by im dávala očná. aspoň nech ich nenosia sústavne, lebo ja som začala nosiť okuliare v 5. ročníku na ZŠ a doktor povedal, aby som ich stále nosila.... a ja blbá, lebo nikto z rodiny okuliare nenosil...a teraz mám dá sa povedať že dosť silné dioptrie a bez nich vidím asi tak najviac do metra 😖

vi3ka
24. aug 2010

@andrea0903 a myslíš tvoju malú v brušku? tak to je parádička, len tak ďalej, nech pekne rastie,kopká mamku a robí ti radosť. a aby sa narodila zdravá 😉

katrin31
24. aug 2010

baby poradte mi, spravil sa mi herpes na pere, v zivote som to nemala..co je najucinnejsie? v lekarni mi dali daky krem, ale ci neviete co najrychlejsie zabera..dakujem

andrea0903
24. aug 2010

@katrin31 zovirax je vraj najrychlejsi
@vi3ka hej moja mala kope poctivo ale to furt tak dva dni sa snazi niekam prekopat a potom dva dni oddychuje a chyta novu energiu 😀 inak ja tiez nosim brile mam -2ky ale ja som zas kaslala na okuliare.. 😒 uvidim co povie lekarka predsa vie ake odchylky su a nie su povolene.......uvidime

andrea0903
24. aug 2010

@vi3ka inak u nas sa na prietoky tiez neobjednava aspon neviem o tom 😨

vi3ka
24. aug 2010

tak čo žienky. kde ste všetky? a čo @lulu4? žeby sa už malému zachcelo prísť na svet a už leží v nemocke? ak áno, tak lulu drž sa. potom daj info

vi3ka
24. aug 2010

@andrea0903 no tak to je optimálne s tým kopkaním. moja sa teraz nejak rozbesnila. 😀 posledný mesiac a ona si asi kompezuje všetky predchádzajúce mesiace. 🙂