Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dorik
5. mar 2010

zuzanka31, urcite lebo musi 😀

jaruska8
5. mar 2010

Ahojte dievčatá, takže gratulácia Dydynke k dievčatku!! najprv samí chlapci a teraz dievčatká!! Super!! Teraz zase chlapci a potom dievčatká!! Vyrovnaný stav. 😀 😀 😀

tinka349
5. mar 2010

babuleeee, poradte mi ktory kociar je dobryyyy . .. mna uz z toho hladania boli hlavaaaaa 😝

pepppe
5. mar 2010

romini aj ja som chcela pre dievacatko meno lea..nadherne meno 😉 a co ty romini budes mat dievcatko?

avila
5. mar 2010

Ahojky, luci u mna je take iste, tiez robim hlavne s detmi a ked mm navrhol nejake meno, ja som uz len prevracala ocami. Raz sme isli na hroby a moj mm srsal menami--- cital ich z pomnikov 😅 Tiez sme nic nenasli. No vask nejaky ten cas este ostava.

Tinka, netrap sa kocikom, vsak v podstate este cas. Nam sa paci kocik Cam, olivovo zeleny, ale bojim sa ho uz teraz zajednat. Nie som poverciva, ale urcity respekt mam.

Tak baby, necele 3 hodiny do poradne 🙂

lindus1
5. mar 2010

tinka a v akej cenovej kategorii by mal byt tvoj kocik?

tinka349
5. mar 2010

lindus1 - no tak maximalne do tych 600 eur chcem za 3kombinaciu, viac nedam, mne sa paci neonato reverso jak favorit....ale len ten jeden mam vyhliadnuty....a musi mat dost velku sportovu cast a lahku vanicku.....a vajicko do 13 kg...som dost narocna 😝

lindus1
5. mar 2010

no suprovy kocik je concord fusion travel set, patri medzi najlahsie na trhu, super ovladatelny, vhodny do mesta, ale aj do terenu, lahko sa sklada do auta... a teraz je takmer vsade trojkombinacia v akcii za 660 € (v dvoch farbach je za tu cenu), skus nan mrknut... moj manzel ho chce na 100 % 🙂
mne sa odvzdy paci inglesina classica, ale bohuzial ta do terenu nie je, len tak na prechadzku (a my sme casto na chalupe, takze o nom mam zakazane rozmyslat ☹ ) a este sa mi paci stokke xplory, ale z podobnych dovodov ako inglesinu ho tiez nemozem mat...

ten fusion je fakt kvalitny, ma ho jedna znama uz 2 roky a je maximalne spokojna a ta cena je teraz skvela, tak zatial u nas favorit, ale stale sa to moze zmenit, lebo ja stale vymyslam a tiez som dost narocna 😀

elko69
5. mar 2010

dorik • jakoze s tym sonom to je blbost ze len 2 za cele tehotenstvo,ja tiez nemam nizku vahu ani pred tym ako som otehotnela takze som rada ze som zacala priberat az tak neskor,neboj ak by nieco nebolo v poriadku by s ato prejavilo uz krvou alebo zvlastnymi vytokmi alebo krcami,vtedy hned bez k lekarovi!!!!!!!!!!!drzim palce....

elko69
5. mar 2010

tinka mam podobny problem s kocikom,neviem si vybrat ten spravny.... 😒

zuzka1008
5. mar 2010

ahojky baby, neviete mi poradiť, som v 17tt a skoro vobec nepriberam(1kg) ako to zmeniť?
mam jesť niečo špeci ☹ ???

janka1302
5. mar 2010

buď rada....ešte priberieš dosť. Hlavne jedz zdravo 😉 😀 ja som v 23. a pribrala som len dve kilá. Kde píšu, že tehotná má byť ako guľa? bábo sa vyvíja, priberať začneš vtedy, keď bábo bude ukladať tuk.

dorik
5. mar 2010

elko69, tak to mi hovor hlavne ked ja som taky strachopud 😅 ja sa budem bat cely cas ci je vsetko v poriadku a hlave jak tu pisete ze malinke uz kopu a tak sa bojim ze jeden den bude menej a ja uz budem z toho na infuziach lebo tiez neviem kolko to babatko ma kopat alebo nema... ale to som uz straaasne predbehla udalosti 🙂 vytokmi trpim stale takze sa bojim ze tymto smerom by signalizacia asi nefungovala ale snad to bude v poriadku 🙂 a co sa krcov tyka tak niekedy neviem celkom rozoznat krce od beznych bolesti kedze ja som mavala skrz spatne travenie bolesti brucha odjakziva takze mam ten prah citlivosti tak nejak posunuty asi... a hlavne vyber taky kocik co bude prakticky a zvysia vam peniazky aj na ine radosti 😉

dorik
5. mar 2010

zuzka1008, bud rada a babatko v 18tt vazi len nejakych 190 gramov a pokial mas vsetky predosle vysetrenia v poriadku tak neni preco stresovat 😉 bud rada ze neodkladas na neskor nieco co budes musiet potom tazko zhadzovat 😉 pokial sa stravujes zdravo tak je vsetko v poriadku 😉 aj ked ja som ta prava na taketo rady kedze stresujem skrz kazdu odchylku ale lahsie sa radi inemu nez sebe samej 😉

dorik
5. mar 2010

elko69, jak som tak pozerala na vase svadobne foto tak mne si sa nejaka nadvahova teda vobec nezdala 😕

pepppe
5. mar 2010

fuu ja priberam asi aj za vas babenky 😀 ja som zatial pribrala kolo7kg,,,,a to este neni april,budem ako taka gula v svadobnych satach ani neviem ci ich vobec obleciem 😠 ☹

zabkaevka
5. mar 2010

ahoj kočky, som tu, trochu neskôr. NO vidím že tu nejako nie ste teraz poobede, ale neskôr si toho tu napíšete, ani nestíham čítať od včera poobedia.

lulu: suuuuuper bolo na poradni, videla som mimi 🙂 jeeeeeeeeeej krásne, hlavičku sa dalo pekne rozpoznať, aj náčrt ručičiek už bolo vidno, päste boli také biele machulky, a telíčko vidno. Jeeeeeej Doki vravel, že veľké tak práve na daný týždeň. Tak som happy, trochu som sa ukľudnila.
Dal mi sprievodky na interné, k zubárovi, a 3D, už sa ho neviem dočkať, 11 dní nejako vydržím.

dydy: no veru, kočík je ďalšia dilema 🙂 tak šťastný výber, potom daj do albumu ten TOP. Juuj prepáč, nepostrehla som či ste tú prvú s menom zriešili 🙂

lulu4
5. mar 2010

zabkaevka: verim ti to musel byt pre teba ten najkrajsi pocit, viem to podla seba, ja sa tesim na kazdy ultrazvuk lebo vtedy vidim malicke co tam v tom brusku asi tak robka, minule som bola na tom skriningu proti vyvojovym vadam a ti poviem ze tam babo skakalo o sto sest, sme sa s dokinou nasmiali...
no teba teda vybavila sprievodkami po lekaroch, mne obvodnu a zubarku nekazala iba som bola v I. trimestri na EKG to sa musi ist v I. a III. trimestri a inak nic... ved k zubarke musim aj tak ist len sa mi nechce lebo ja nemam zuby ok, a to uz pred tehotenstvom tak som zvedava co mi s nimi narobi tehotenstvo lebo minule sa bavili zname co uz maju deti tak rocne, dvojrocne ze po tehotenstve im idu zuby do kelu, ze sa lamu, plomby vypadavaju a neviem co este.... no ja ze parada, uz teraz mam vonku vsetky osmicky a skoro na kazdom zube plombu a ze co bude potom???aby som zacala setrit na porcelanove 😀

zabkaevka
5. mar 2010

nooo beru, to fakt neviem popísať ten pocit, nádherný, dlho očakávaní. Len škoda že som nevzala do ruky foťák a neodfotila, no nič, o týždeň a pol bude 3D tak tam isto dostanem foto. Totiž o môjho gyn. sa nedá asi vytlačiť foto z klasicikého ultrazvuku, ale vzala som fotoaparát, no nejako sme sa zakecali, a nevzala na kozu.
Ale dôležité je že som videla mimi 🙂
Nooo áno to interné je vlatne meranie EKG, a zubára mám navštíviť, aby sme vylúčili zlé vplývanie kazov na mimi. Viem že to vplýva, tak som rada, že pôjdem, pretože inak mám tam preventívku až niekedy v lete.
Ale aj mje sú dosť poplombované, a povytrhané.

dydynka
autor
5. mar 2010

zabkaevka tema mena sa este neuzavrela,,este stale sa nevieme rozhodnut,,, 😀 ale aj to pride,,,, 😝

lulu4
5. mar 2010

dydy: vyhoda je to ze mate este cas a urcite sa na nejakom krasnom mene zhodnete? no co bola si sa niekde dnes vyvetrat ked tak svietilo slniecko a potom poobede poletoval sneh a mracilo sa a teraz je celkom k svetu ta obloha... blaznive pocasie... a ten kocik uz vies priblizne aky?

zabkaevka
5. mar 2010

kočky mám otázku. Prechádzal s vami doki úúúplne detailne výsledky vstupných krvných testov?? mne dnes vlastne na to ani nič tuším nepovedal. A keĎ už som od neho vyšla sestrička sa ma pýtala či sa pozeral na výsledky, tak ja som nevedela či sa pozeral, pretože niečo robil, keď som sa vyzliekala, ale fakt k výsledkom nič nevravel. a na to sestička mi vravela, že akurát jeden výsledok je mimo normálnu hodnotu, a to na rubeolu. No škoda teraz si bijem hlavu o stenu že som si ešte nepočkala za ďalšou pacientkou a nezašla za dokim ešte raz kvôli tomu, no sestrička vravela, že to nie je nič zlé. NO teraz čítam na nete, že to nie je sranda, s tpou rubeolou.
Mali ste niečo také v hodnotách?

lulu4
5. mar 2010

Avila: napis nam potom ako si dopadla na poradni, drzim palceky, tesim sa na spravicky o malom/malej

lulu4
5. mar 2010

zabkaevka: ja som prve vysledky krvi mala ok, ja sa potom ako zleziem z kozy vzdy rozpravam s dokinou ona si este zapisuje moje vysledky zo sona a tak a ja sa jej zatial vypytujem co chcem vediet, ona sama ma nabada ze sa mozem pytat ze na to tam je... takze na krvne vysledky sa vzdy pytam ci su ok, ked povie ze mam vsetko v norme tak sa nepytam dalej lebo aj tak by som tomu ako laik nerozumela... ale tak toto ti mohli povedat ked mas nieco mimo normu, neviem ci to moze robit nejake problemy ta rubeola.... skus radsej cinknut dokine v pondelok aby si mala dusu na mieste

dydynka
autor
5. mar 2010

lulu no kocik mam vybraty ten co mam v albume,,,taky cerveny,,,,to je tako jumper tusim,,,a cez internet ked ho objednam je lacnejsi ale nemaju predajne,,a drahy nechce objednavat kocik cez net

lulu4
5. mar 2010

dydy: aj ja chcem z tej stranky www.e-kociky.sk lebo tam vychadzaju velmi dobre ceny aj s autosedackou do 300 eur aj menej 270... ja to urcite objednam, co uz ked ho nemaju v predajni... aj kamoska tak objednavala a je nadmieru spokojna.... to musi mat clovek asi stastie to mas ako s elektronikou bud kupis dobru vec alebo ju pojdes o 2 tyzdne reklamovat...

zabkaevka
5. mar 2010

noo presne to urobím, ale to že môj doki robí len štvrtky a piatky,a le sestričku sa povypytujem, a nech to dá pozrieť tej čo robí od pondelka do stredy, pretože do štvrtka to iste nevydržím. no to fakt sa budem detailne už ja vypytovať, ale myslím ...že som sa aj pýtala dokiho medzi inými vecami...., a vravel, že je to ok, hej hej teraz si spomínam, tak ja neviem fakt, možno je, len potom sestrička ma zmiatla. A až teraz na to nejako prichádzam. hmm fakt už som teraz zmätená.
radšj fakt cinknem v pondelok sestričke že ako to je vlastne, aj tak sa jej budem pýtať či konečne došli výsledky s krvnou skupinou, pretože toto ešte nedošlo. neviem či to fakt tak dlho trvá,a elbo niekde sa to zaseklo, veď pri darovaní krvy povedia skupinu vraj hneď a tam to je už tri týždne.

lulu4
5. mar 2010

zabkaevka: fuuuha to je dobry chaos u toho tvojho dokiho este ked sa tam striedaju ale lekari tak to maju asi pekny bordelik v tom.... radsej sa opytaj aj dva krat akoby malo byt nieco zle, kludne im zavolaj a su povinni ti odpovedat.... ved ide o tvoje dieta.... ale asi je to potom oki len ta sestricka zmiatla ale aj tak za opytanie nic nedas... a ta krvna skupina no ja som mala prve vysledky krvi aj s krvnou skupinou do tyzdna hotove... tak neviem kde to tam u vas viazne...

zabkaevka
5. mar 2010

no tak vidíš, to je fakt tam chaos, to je sila, niekde to je takmer hneď a niekde čakať treba mesiac takmer.
no áno, tri dni robí iná dokina, ale má svoje pacientky a dva dni doktor, a ten má tiež svoje pacientky. teda ak niečo chceš, tak presne v tých dňoch až môžeš prísť, koho máš za lekára.

dydynka
autor
5. mar 2010

lulu aj mne sa odtial pacia kociky,,,no ako hovorim drahy nechce cez net objednavat,,,tak neviem ci za take dobre ceny najdem aj inde