Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
7. jún 2010

@elko69 noo hej teraz je to uz hrozne stou chodzou,ja mam presne to iste,asni len z postele sa mi neda vstat,,,,a vecer je to vzdy horsie,,,ledva dycham ,,,no hruza

elko69
7. jún 2010

@pepppe no ja niekedy odfukujem z posledneho,na to jaka osm bola vitalna na zaciatku a este do toho 30 tt a teraz uz taka znicena som viac ☹

pepppe
7. jún 2010

@elko69 noo presne,,rano som este ok,,ficim ako diva,,ale vecer uz nehrozi,,a hlavne som strasne leniva,,,odkedy som na materskej,aspon si sa dnes nenudila doma,ja som ani nos z bytu nevystrciôa 😀

elko69
7. jún 2010

@pepppe ja odkedy som n amaterskej neviem ani aky je den 🙂

pepppe
7. jún 2010

@elko69 no ale ide to pomalsie ako ked sme boli v praci,ze???? takto len priberam doma a nic nerobim,,,noo nevadi za chvilku nam bude veselsie,,, 😉

elko69
7. jún 2010

@pepppe no to hej akosik som zlenivela a niekedy uz neviem co so sebou...ale to s anam zmeni coskoro.. 🙂

pepppe
7. jún 2010

@elko69 waaaaaa uz sa neviem dockat 🙂 ja uz by som aj brala keby sa narodil 🙂 ale este aspon dva tt nech pocka,,ale si mylsim ,ze sa von este nechysta

elko69
7. jún 2010

@pepppe no ani ten moj s azatial nechysta,zatial mi nenatocili ziadne kontrakcie takze asi s amu lubi u maminy...

pepppe
7. jún 2010

@elko69 noo vsak jemu tam je dobre,ale vonku pri mamine mu bude este lepsie 😉 uz by si aj ty brala,keby si porodila

elko69
7. jún 2010

@pepppe hej ale velmi rychlo a bezbolestne 🙂 ale to by som chcela moc asi 😅

pepppe
7. jún 2010

@elko69 😀 😀 😀 pekne 😀 noo tak uvidis bude to tak ako ty chces 😉

elko69
7. jún 2010

@pepppe sak potom napisem ci to bolo dlhe alebo kratke a bezproblemove ....

malemimi
7. jún 2010

@elko69 no tak o tom teple mi ani nehovor z práce chodím domov autobusom a dnes nebolo tak teplo ako ešte má byť a dnes som sa tam skoro udusila 🙄 ☹ no hrôza...

jaruska8
7. jún 2010

@pepppe Vo štvrtok mám poradňu, tam sa uvidí, ale pred vyše troma týždňami mal skoro dve kilečká, takže je tabuľková. 😉

pepppe
7. jún 2010

@jaruska8 jaj noo super,vsak nam povies vo stvrtok kolko bude mat herecka malicka 😉 moj mal pred asi toez 3tt 2050g 😉 bude vraj valibuk,,,dlhyy

lutsine
8. jún 2010

Tak kocky pekne ranko, uz mam za sebou poradnu, bral mi aj ster na streptokoka, malicky je v poriadku, pekne si spinkal, krcek sa neskracuje, hrdlo zavrete, takze ok. Dalsiu poradnu mam hned v pondelok 14.6 a potom uz sa idem objednat do nemocky na prietoky. 🙂

lutsine
8. jún 2010

a CS mam 6...neviem co to znamena....

pepppe
8. jún 2010

@lutsine to je super,,,takze teraz ides aj v p ondelok na poradnu?ja idem uz zajtra do nemocnice,,na vsetky tie ich kontroli,uvidim co mi bude robit 😉 fuu to CS neviem ani ja co je to 😒

lutsine
8. jún 2010

@pepppe ano v pondelok mam poslednu u toho mojho, budu uz aj vysledky krvi a streptokoka a vypise mi papiere na matersku konecne.

pepppe
8. jún 2010

@lutsine 😀 konecne,budes pekne doma snami 😀

lulu4
8. jún 2010

@lutsine tak to si super dopadla na poradni, hlavne ze sa ti uz MD zacne, takze to uz budes mat 14teho poslednu poradnu u svojho a od 35 tt sa uz chodi do nemocky? lebo Dydy odtialto isla az neskor tusim do nemocky preto sa pytam?
CS je cervikalne skore a neviem co to presne je, ci to nie je ten krcok tusim, malo by to byt v tehu knizke...

lulu4
8. jún 2010

@pepppe a ty daj zajtra vediet co vsetko si v nemocke pobehala a co vsetko ti robili? som zvedava... tak nech vsetko dobre dopadne

pepppe
8. jún 2010

@lulu4 jasne,ze dam vediet 😉 som zvedava do kedy tam budem trcat,bo tam byva vraj straaaaaaasne vela ludi 😒 noo a co ty ako???co porabas,

lulu4
8. jún 2010

@pepppe no to som aj ja pocula ze ked ides na tie pasy na ten monitor ze to tam niektore mozu byt aj pol hodinu co su uz pred porodom a ich dieta spi, ze ho musia zobudit aby doki videl ci su kontrakcie alebo nie... tak to si asi ozaj pockas... no na toto sa netesim ked uz zacnem chodit do nemocky, to budem mat taky pocit, ze tam budem kazdu chvilu a ked si predstavim ze to zacnem v auguste tam chodit tak ma porazi...v tom teple tam presediet pol dna... teraz u mojej doktorky je to super, ma objedna na presny cas a uz aj ma berie dovnutra...
ja? no pracka mi doprala idem povesat na balkon a zacnem pomaly varit asi kuracie sote so zemiakovymi plackami nejaku chut som na to dostala 🙂

lutsine
8. jún 2010

@lulu4 no tak mi povedal, takze asi to tak bude, u kazdeho lekara je to asi individualne.

pepppe
8. jún 2010

@lulu4 nooo ved to,ale nejako to moja vydrzime 😉 vsak verim v auguste to bude hrozne,vtych teplach,,,no toto leto sa kupat nepojdem,,,heh vsak by som sa ani do plaviek nedala,,, 😀 mnamiky,takze budes kuchtit,,,??moj muz je doma,lebo ma zapalene rameno a neda sa mu robit,tak bol u lekara a budeme vegetit,,, 😉 😉

zabkaevka
8. jún 2010

ahoj kočky 🙂
@lulu4 : ďakujeme, áno som vzorná a fakt sa šetrím 🙂 aj keď sa premáham, že nie je pozametané, vyprané, vyvesené, nakúpené .... ale si hneď spomeniem že je to pre mimi a na chvíle v nemocke, tak hneď ma prejde "vrtuľa v zadku" (ako hovorí môj mangelík 🙂 ) Áno, vlastne na morfologickom ultrazvuku mi vtedy dokina povedala, že to je dievčatko, síce tak váhavo, no teraz v nemocke mi tiež robili ultrazvuk a aj iný doki mi povedal, že dievčatko, takže vyzerá že budeme mať Kristínku 🙂
Mangelík cez víkend začal prerábať jednu izbu kde chcem premiestniť spálňu a potom zo spálne urobiť detskú. A včera bol nakúpiť farby na stenu, vymyslel (a nechávam ho to aj zrealizovať) že detská bude ružovo modrá, samozrejme, také bledulinké farby, tak že spodok modrý, potom taký rozprávkový deliaci pás (z Hľadá sa Nemo 🙂 ) a potom ružová farba. Strop klasika biely a fosforovými hviezdičkami 🙂 Teším sa na to, a fakt ho nechávam, nech sa realizuje, potom má na to lepší "tlak" a ide mu robotka pekne od ruky 🙂

kiwi82
8. jún 2010

Caute dievcence, @lutsine takze ty uz mas CS 6? ja som naposledy mala CS 1-2. to znamena, v akom stave je krcom maternice. pevny, tuhy, dlhe hrdlo,..... cim pevnejsi tym mensie cislo. myslim, ze max je 9. to uz je pred porodom ale citala som, ze moze byt aj 12. takze lustine ty sa neboj, ze pojdes na cisarsky, ze na nebudes otvarat 😉 Moja segra mala tiez s tym problem pri prvom tehu, ze aj maly bol dobre otoceny ale mala stale pevny krcok a sa nechcela otvarat, tak musela ist na cisarksy.

lulu4
8. jún 2010

@zabkaevka no tu vrtulu v zadku poznam aj ja, tiez sa nedokazem na to pozerat, ked nie je utrety prach, dlazky, poprate a tak dalej... ved to my zeny pozname.. ale tiez sa musim setrit ako mi povedala na poslednej poradni dokina, ziadna extra namaha a vsetko pomalicky a tiez uzivam to magne B6, tak hadam bude vsetko dobre... krckok som mala ok, neotvarame sa ani nic... asi mam len velmi citlivu maternicu a preto reaguje tymi stahmi...no ale dnes som to presvihla som unavena ako pes, mame bytik s dvomi balkonmi a obidva som riadne vyzametala, vyumyvala, oprate saty vyvesala a uz nevladzem... som sa spotila ako vol a citim ze to ani brusku moc dobre nespravilo... a to mam este roztopene maso na stole v kuchyni ze si idem uvarit ale som k.o. ... ach jaaaj a do toho tieto horucavy, to bude vesele leto ale lepsie ako tie zaplavy vsade...
inak tu detsku izbicku vasu si uz viem zivo predstavit bude krasna... taky moj vkus, ja by som to zas dala zlto zelene take jemne farby a tiez nejaku tu detsku borduru na predelenie... lenze mi nemame zvlast detsku izbicku takze niekedy inokedy, aj tak sa budem snazit nasmu drobcovi pripravit pekny kutik ked uz bude mat prist medzi nas 🙂 potom ked to budete mat hotove urcite uverejni v albume nejake foto, rada sa pozriem

avila
8. jún 2010

Ahojte maminy, aj vas bolia chodidla? Teda konkretne spodky chodidiel... Strasne to je... Nikdy by som si nemyslela, ze to poviem, ale uz chcem byt opat 1 v 1 😀 a malinke mat pri sebe 😀