Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dudinka80
5. aug 2010

@andrea0903 zatial stale nic,aj sa tesim z mozneho tehotenstva ale mam aj trochu strach,ci je to mozne....kedze sme s muzikom tak dlho sa snazili a absolvovali vsetko mozne (3xIVF,2xlaparku a teraz naposledy kupele pred mesiacom)zeby sa konecne stal zazrak??,po 5 rokoch??, 🙂

pepppe
5. aug 2010

@andrea0903 dakujem za info,cize este pride ta prava mrska???noo a ja ze uz to bude len taketo 😉

dudinka80
5. aug 2010

@andrea0903
chcela by som sa opytat,prave som si vsimla,ze som na nohach cela supinata,je to normalne v tehotenstve??lebo doteraz som to nemala??

lutsine
5. aug 2010

@pepppe kedy sa chystas na prehliadku po sestonedeli, nam vychadza to rovnako,kedze sme rodili v ten isty den....

pepppe
5. aug 2010

@lutsine neviem,,,asi ub´vidim ako bude trvat mrcha,,,ale teraz v pondelok ideme na nozicky a na poradnu ,konecne este sme neboli,lebo mali dovolenku a idem si potvrdit aj od dokiho tie papiere na prispevok,,,vsak uz bude mat mali mesiac tak uz mozme,no nie???a potom by som niekedy sla aj na kontrolu,,,jajha vcera som sa konecne oholila,lebo to uz bolo strasne po takom dlhom case,,,teba este boli spodok,??mna vobec,,ja uz ani neviem ze som rodila 🙂

andrea0903
5. aug 2010

@dudinka80 no mys me tiez vsetko nechali na nahodu.pretoze ked to cakas najmenej vtedy to pride....no mozes mat suchsiu kozu ale aj nemusis a zase sa tolko nesleduj aby si potom nebola nahodou sklamana 😀pockaj do nedele
@pepppe hej ta mrska este len dojde.....vies jak sa hovori dockaj casu jak hus klasu.....takze pekne nos vlozku aj ked bude nahodou cista.....ale tych 5-6tt minimalne si pockas 😀

lutsine
5. aug 2010

@pepppe no mna uz tiez neboli,ale stehy este nevypadali asi....no koniec sestonedelia vychadza nejako na koniec augusta,tak asi vtedy sa chystam....hej ten papier musi potvrdit maleho doktorka aj gynekolog

pepppe
5. aug 2010

@andrea0903 noo pekne 😀 noo nevadi,vsak to zvladneme,to aby som si este riadne vlozky nakupila,lebo uz ich nemam doma vela,,kedze je toho malinko,, 😉 takze je to ozaj ako sa hovori,ze zena krvaca tych 6tt???hadam to nebude aj viac

pepppe
5. aug 2010

@lutsine noo tak pojdeme koncom augusta..no a ty si to kedy pojdes vsetko vybavit????vsak peniazky sa nam zidu,som mylsela,ze ich odlozime,ale asi to nebude mozne

andrea0903
5. aug 2010

@pepppe maximalne 6tt ale niektore maju problem ze aj dlhsie ale tam uz musi ta pozriet gynekolog ja som prvu mrsku dostala po 5tt.....inak stehy by uz nemali byt ak su stehy zistis to tak ze ta bude straaasne svrbiet kym nevypadne..........ina co sa tyka toho prispevku tak vedeli ste zeny o tom ze ked ma dieta rodny list tak uz mate narok na ten prispevok?nemusi mat ani tych urcenych 28dni to je len totizto taky vydrb aby neskor vam vyplatili peniazky 😀

pepppe
5. aug 2010

@andrea0903 coooo??to ako vies?my mame rodny list uz **3tyzdne

vi3ka
5. aug 2010

@zabkaevka júúúj, tak to bude riadna pecka tá slivovička 😀 no len keď ju vypiješ, tak nedávaj hneď malú kojiť, aby sa aj ona z toho nespila 😀 😀 😉 ja sa už teším ako si potom dám fajné vychladené 12tkové pivečko. hmmmm.... už teraz by som si dala, ale tak neopijem si dieťa no nie? 🙂
cíí, ja som dnes nejaká unavená. odkedy som vstala len zívam, krúti sa mi v hlave, ale inak sa cítim fajn. malá vykopkáva a gúľa sa v brušku o stošesť.

pekný deň kočky vám prajem 😎

andrea0903
5. aug 2010

@pepppe no viem to preto ze ked som bola vybavovat pohrebne ked maly zomrel tam mi to povedla ta pani ja som o tom tiez nevedla len ona mi povedala ze mame narok na porodne nakolko dieta uz rodny list malo predtym nez zomrelo.........a dalsia vec je ze zena ktora je tehotna a su s manzelom v hmotnej nudzi popripadne je to slobodna matka tak mesacne dostava este 10eura na brucho to znamena ze dostanes mesacne prispevok v tehotenstve na ovocie atd. 😝 tak sa nenechaj odbit alebo vyckaj ten tyzden hore dole ale ide o to ze peniazky by si dostala uz tento mesiac keby ste to do stvrteho vybavili 😝

elko69
5. aug 2010

@andrea0903 neboj zvladnes!!!!!!!!!! 😉

pepppe
5. aug 2010

@andrea0903 noo pekne a ako ze 28dni sa musi dozit,no jasne,vsak peniazky sa zidu aj hned,,,no veruze sa to pojde vsetko vybavit,,,,jujha tebe umrelo baby,,,,to mi je luto,,jezisi to musi byt strasne ☹

dydynka
autor
5. aug 2010

@pepppe skusali sme ale marna snaha 😀 este to boli bohuzial,,,no moj gynekolog ma dovolenku tak az potom tam pojdem,,,potrebujem to potvrdenie na ten prispevok od neho,,,ach,,,,ma nebavia take vybavovacky,, 😔

andrea0903
5. aug 2010

@elko69 dufam ze hej 😀
@pepppe no to maju take fasa zakony....ano maly zomrel ked mal 10dni mam ho aj v albume....no strasne to bolo a je ale nemozem teraz zanevriet na cely svet 😨 😢

pepppe
5. aug 2010

@andrea0903 boze moj,to mi je luto,,,teraz som pozerala v novinach ze vraj ten prispevok sa rusit nebude,,,,vybavila to radicova,ze povedala,ziadne rusenie

lucia.kl
5. aug 2010

len na priplatok k prispevku tych cca 600€ aj dačo treba sa dožiť tych 28 dni, všetky ostatne prispevky sa vybavuju hned po narodeni dieťaťa.

avila
6. aug 2010

Ahojky, nestihacky 😉 Baby, kedy ste isli na prvu poradnu s mimcom? Nasa dokina ma dovcu, skusim zavolat zase v pondelok.

Inak, mna spodok boli a riadne, k tomu sa pridali heneroidy, ale su uz na ustupe 😎 . Vam poviem, ziadna sranda, to 600nedelie. Ale vcera som uz zehlila a dnes ideme 1. krat nakupovat a navarim cosi. Troska mi vadi, ze v obchode je klima 😒 Hadam to malemu neuskodi za taky kratky cas.

dydynka
autor
6. aug 2010

@avila neboj aj tie bolesti prejdu 😉 no mna pustili z nemocnice v piatok a v utorok som isla detskej doktorke ,,,a potom az po jej dovolenke a teraz az za mesiac idem,,,a ta klima ked maleho dobre zakrijes tak mu to vadit nebude,,,ja som s malou tiez tak chodila po hypernove :D

dudinka80
6. aug 2010

dobre ranko,dnes mam e ale nadhernej den???nezaprsi a nezaprsi.to bola dnes v noci burka ako hrom.a este aj teraz.dnes ma tak strasne boli brucho ako keby som mala dostat "zas" mrchu 😠 .uz ten vytok prichadza do ciela,uz to mam na kajicku 🙂 uz som taka nedockava ,dufam,ze sa mi moja predtucha potvrdi a budem tehu 🙂

vi3ka
6. aug 2010

dobré ránko kočky 🙂 už sa to u nás rozbieha s tým teplom, dúfam, že to prežijem v pohodičke, lebo mne to teplo nerobí dobre. včera pre zmenu na mňa prišla k večeru depka a ešte som sa k tomu pohádala s mužom, vyrevala sa, no nakoniec to dopadlo dobre 🙂 veď nemôže byť každý deň úžasný. no nie?
dnes konečne začínam materskú dovolenku. 🙂 zatiaľ síce neoficiálne, lebo papier budem mať až v utorok, keď vtedy mám poradňu, ale je to lepší pocit ako byť PN 😀 aspoň si už smelo môžem chodiť kade-tade a nebáť sa kontroly.

žienky pekný deň vám prajem 😎

zabkaevka
6. aug 2010

ahoj kočky 🙂 aj v KE vyzerá na krásny sniečkový deň, ako bol včerajší. Ale neviem čo to bolo aj u mňa bol skôr deň blbec, ako píšeš @vi3ka nemôže byť každý deň úžasný a dokonalý. Ako všetko čo som chcela sme vybavili s mamkou, aj kontrola u pôrodníčky dopadla vynikajúco, vážime 2,2 - 2,5kg 🙂 trochu viac ako píšu tabuľky, ale som happy z toho. Dĺžku veľmi neviem, v papieroch vidím nejakých 31cm, ale neviem to je odkiaľ kam. AJ sesterkine bábätko som videla, je krááásne, trochu malinké, ale super, ona sa "vypiple" 🙂 sesterkamusela ísť na druhý deň po príchode domov kupovať najmenšie oblečko, niekde našla 50-52ku. No ale medzi týjm všetkým príjemným, som dostala pokutu za rýchlosť ☹ na 50tke som šla 66, trochu sme sa s maminou zarozprávali,a le zlatý bol policajt, videl že tehulka, tak preto dal len 10€ pokutu 🙂 ale potom už takmer v cieli som blbo nacúvala, a rovno do kameninového hranola a rotrhla, resp. vyderavila som gumu ☹ novú, drahú. takže musel dojsť manžel, 35km odtiaľ kde bol, a vymeniť mi ju za zimnú, pretože na dojazdovke som nechcela riskovať nejaké nepríjemnosti. Hmm takže nebol nadšený, nooo myslím, že z toho sa svet nerúti 🙂 Hlavne že mimi je OK, a žťe rastieme ako z vody 🙂 no nieee 🙂 ?

zabkaevka
6. aug 2010

halooooooo kde steeeeeeeee? na kupko ste šli?? a bezomňa ?? 🙂
Idem ja žehliť, neskôr nakuknem.

andrea0903
6. aug 2010

@zabkaevka no uz som tu ja idem prat a popratat........dneska v noci sa mi konecne tak fajne spalo.....ale vecer neprijemny vytlacila som si zilu som myslela ze ma urve polhodinu som nebola schopna si ani len sadnut 😝 vcera bol fakt divny den.....zaklad ale ze ty si po vcerajsku ok a ze si to odniesla guma iba........
@vi3ka a neplac 😢 ja viem ze chlapi su nevyspytatelne stvorenicka ale ako sa hovori s chlapom tazko a bez chlapa este tazsie a to oplati aj opacne.......vo vztahu musia byt aj hadky moj muz ma teraz vola ze SAMONASIERACI typ pretoze mi staci kusok a som jak v jednom ohni teraz.......hormony su divna vec ale sranda musi byt 😀 pekny dnik zenule tehule aj netehule

vi3ka
6. aug 2010

@zabkaevka júúú, tak to má kočka parádnu váhu už teraz 🙂 moja mala pred 3 týždňami 1800 g, ale určite už odvtedy pribrala, tak možno má tiež tak nejako ako tvoja. takže si sa bola včera bábätkovsky navnadiť hej? paráda, ja sa chystám budúci víkend, už sa veľmi teším. no tak to si mala šťastie na toho policajta, že bol ľudský, nie ako väčšina a tá guma... keď sa horšie nestalo, tak to je hlavné.
cííí ja som bola teraz v meste, ale myslela som, že sa už domov nedogúľam, tak je hnusne horúco. a ešte som bola v obchode a tam bolo taaaaaak hnusne dusno, normálne som cítila, že meliem z posledného a niekde tam odkvecnem. budúce tehotenstvo si zariadim tak, aby som už v lete kočíkovala. 😀 😀
stále rozmýšľam, keď si občas siahnem na bruško, či mi tak stvrdlo, alebo to sa malá tak vypučila do bruška. hm? čo myslíte?

@andrea0903 tak to máš pravdu s tými chlapmi, ale ako hovoríš, hormóny si robia so mnou čo chcú. ja sa pridávam tiež do tejto skupiny samonasieracieho typu 🙂 , lebo mne tiež veľa netreba a už som nabrúsená.

uf, nejaká som ospalá, neviem, či si nepôjdem ľahnúť.

pepppe
6. aug 2010

@lucia.kl no my sa to chystame v pondelok vybavit,potvrdit u dr a gynekologa,,,tie ostatne prispevky dame spolu stym,kazali,ze nech to dame naraz,,,,,,uvidime ako rychlo to pride na ucet

zabkaevka
6. aug 2010

@vi3ka : nooo tak sme podrástli 🙂 ale snáď to nevadí, trochu bude väčšia, ja počítam okolo 3,5kg možno trošičku viac, ale tešíím sa 🙂 len to že teraz podľa veľkosti alebo čoho,mám na papieri od dokiny s výsledkami ultrazvuku, druhý dátum 9.9. 🙂 takže o dva týždne skôr ako je riadny termín 25.9. Tak uvidíme, necháme sa prekvapiť 🙂
Hmm ja neviem, ale u mňa je to naopak s tými hormónmi, teraz som kľudná ako baránok, a málo vecí ma vie vytočiť. Na začiatku som bola precitlivená, že sa ma hoc čo dotklo, a teraz som vegeťák 🙂 chichi
Tak to čo uvádzaš môže byť aj vypučenie miminka do tej strany alebo na to presné miesto, moja to rada robí 🙂 potom mám z bruška taký divný tvar 🙂 ale na chvíľu, poviem jej nech stiahne nožku lebo mamke stvrdne bruško a poslúúchne 🙂
@andrea0903 : akú žilu si si vytlačila?? len pmaly s tým upratovaním dnes, teplo je dooosť. Ja som síce tiež povysávala dve izby, ale to len cvične 🙂

zabkaevka
6. aug 2010

zabudla som vám povedať, že dala som vyrobiť bodičká s nápismi "ľúbim maminku a tatika" a s menom Kristínka, plus podbradníček : ja som vaše slniečko (čo je vyobrazené obrázkom slniečka ) Je to cez jednu kočku tuto z koníka, volá sa Eyya, pozrite si jej fotoblog super vecičky robí. A ja som pridala do môjho fotoblogu tie vecičky čo som objednala 🙂